kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,721-2,730 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mencoder hang probléma #1908857
    kovi
    Felhasználó

      ha ezt a kf-es dolgot bõvebben leírod akkor talán
      nálam csont nélkül fordul és használható is, csak 1 dologra kell figyelni: ha filmet darabolsz akkor hajszálpontosan kulcs elõtt kell vágni

      a 48 khz pedig ugyebár azért nyúlt mert 44k-ra tette vissza vmi, de nem visszakódolta, hanem a minavételezési pontokat tette arrébb hogy 1 mp alatt 44100 mintavét legyen a maradék 3900 mintavét pedig elcsúsztatta a következõ mp-be….:o
      ezért a hangkártya is lehet felelõs meg az alsa is na meg a sw is… Anno én 1 isa-s gravis pnp-vel jártam hasonlóan. De a downmix nekem is megoldotta ha jól remember

      még mindig nem kapcsolok mi az a kf probléma…
      üdv

      Hozzászólás: mplayer hiba #1909169
      kovi
      Felhasználó

        jobb klikk beállítás
        video-t állítsd xv-re
        audio-t alsa -ra

        de hogy az isa kártyád mûködik-e alapból az nem olyan biztos

        Hozzászólás: mplayer+felirat #1909107
        kovi
        Felhasználó

          köszöntem
          ui kezdek kényelmesedni, mindezt a frontenden kerestem és ott ugyebár kereshetem…
          commandból 0.86(asszem) óta nem használtam… ideje már váltani, mi?…
          még1* thnx

          Hozzászólás: Parancsikon #1909167
          kovi
          Felhasználó

            asztal- jobb klikk- új internetes cím- és az alsó sorba írod a mappád urljét

            ennyi aztán adj neki vmi pofás grafikát
            ha rákattintasz megjelenik a filekezelõ a mappáddal

            Hozzászólás: mplayer+felirat #1909105
            kovi
            Felhasználó

              sztem nem bár olyan nagyon sohasem néztem pedig engem is zavar 🙁
              legalábbis nekem még sohasem sikerült ezt megoldani ami talán azért van mivel az mplayer cselesen csinálja ezt a 16/9-et – az alsó és felsõ fekete csík nem is része a képnek (ezt abból gondolom hogy a megboldogult ati radeonom a hasznos 16/9-en akármit csináltam always on toppal nyomta a filmet a fekete sávokon meg nem..pedig nem vidix-el néztem)
              na de lehet h tévedek, sõt remélem h tévedek-kíváncsian várom hátha tudja vki = engem is érdekel

              Hozzászólás: nVIDIA #1909084
              kovi
              Felhasználó

                x leállít
                bemész rootként
                mc
                és entert nyomsz a fileon

                Hozzászólás: besz@rás-poén kép #1903070
                kovi
                Felhasználó

                  ha vki játszott valaha a doommal akkor nosza:

                  a gumicsizma.hu-n láttam ezt a 760k-s videót
                  http://www.gumicsizma.hu/videok/windoom.avi

                  Hozzászólás: nVIDIA #1909082
                  kovi
                  Felhasználó

                    tegnap tettem fel 1 baja volt
                    hiába nem futott az x akkor is azt mondta hogy fut és nem ment tovább
                    megnéztem a driver által említett logfilet – ott az írta hogy a /tmp egy fileja alapján mondja hogy fut az x
                    hát letöröltem-lefuttattam a runt és reboot és így jó lett
                    üdv

                    Hozzászólás: nVIDIA #1909078
                    kovi
                    Felhasználó

                      ja meg persze utána reboot, mert nem hiszed el hogy csak az x restartja kell
                      bocs ezt kihagytam

                      Hozzászólás: nVIDIA #1909077
                      kovi
                      Felhasználó

                        letöltöd az új runszkriptes meghajtót
                        terminál
                        su
                        jeszó
                        init 3
                        login root
                        jelszó
                        lefuttatod a run-t
                        etc/x11/xf86configban
                        a driver „nv” -t nvidiára írod

                        vagy a régebbi driverek:
                        ue csak ott nem runszkriptes hanem egy külön kernel és egy glx archív
                        mc-vel kicsomagolod és elõbb a kernel majd a glx mappájában írod
                        make install
                        etc-t ugyanúgy írod itt is

                        ui a következõ az nem biztos infó=cáfoljon meg vki:
                        (vhol olvastam hogy megváltozott volna a modul neve?
                        akkor az etc/modules.confba az NVdriver helyett írj nvidia-t)
                        még1* ez nem biztos csak elsiklott vhol a tekintetem 1 ilyen szöveg felett…
                        üdv

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,721-2,730 / 3,700