Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ha ezt a kf-es dolgot bõvebben leírod akkor talán
nálam csont nélkül fordul és használható is, csak 1 dologra kell figyelni: ha filmet darabolsz akkor hajszálpontosan kulcs elõtt kell vágnia 48 khz pedig ugyebár azért nyúlt mert 44k-ra tette vissza vmi, de nem visszakódolta, hanem a minavételezési pontokat tette arrébb hogy 1 mp alatt 44100 mintavét legyen a maradék 3900 mintavét pedig elcsúsztatta a következõ mp-be….:o
ezért a hangkártya is lehet felelõs meg az alsa is na meg a sw is… Anno én 1 isa-s gravis pnp-vel jártam hasonlóan. De a downmix nekem is megoldotta ha jól remembermég mindig nem kapcsolok mi az a kf probléma…
üdvjobb klikk beállítás
video-t állítsd xv-re
audio-t alsa -rade hogy az isa kártyád mûködik-e alapból az nem olyan biztos
köszöntem
ui kezdek kényelmesedni, mindezt a frontenden kerestem és ott ugyebár kereshetem…
commandból 0.86(asszem) óta nem használtam… ideje már váltani, mi?…
még1* thnxasztal- jobb klikk- új internetes cím- és az alsó sorba írod a mappád urljét
ennyi aztán adj neki vmi pofás grafikát
ha rákattintasz megjelenik a filekezelõ a mappáddalsztem nem bár olyan nagyon sohasem néztem pedig engem is zavar 🙁
legalábbis nekem még sohasem sikerült ezt megoldani ami talán azért van mivel az mplayer cselesen csinálja ezt a 16/9-et – az alsó és felsõ fekete csík nem is része a képnek (ezt abból gondolom hogy a megboldogult ati radeonom a hasznos 16/9-en akármit csináltam always on toppal nyomta a filmet a fekete sávokon meg nem..pedig nem vidix-el néztem)
na de lehet h tévedek, sõt remélem h tévedek-kíváncsian várom hátha tudja vki = engem is érdekelx leállít
bemész rootként
mc
és entert nyomsz a fileonha vki játszott valaha a doommal akkor nosza:
a gumicsizma.hu-n láttam ezt a 760k-s videót
http://www.gumicsizma.hu/videok/windoom.avitegnap tettem fel 1 baja volt
hiába nem futott az x akkor is azt mondta hogy fut és nem ment tovább
megnéztem a driver által említett logfilet – ott az írta hogy a /tmp egy fileja alapján mondja hogy fut az x
hát letöröltem-lefuttattam a runt és reboot és így jó lett
üdvja meg persze utána reboot, mert nem hiszed el hogy csak az x restartja kell
bocs ezt kihagytamletöltöd az új runszkriptes meghajtót
terminál
su
jeszó
init 3
login root
jelszó
lefuttatod a run-t
etc/x11/xf86configban
a driver „nv” -t nvidiára írodvagy a régebbi driverek:
ue csak ott nem runszkriptes hanem egy külön kernel és egy glx archív
mc-vel kicsomagolod és elõbb a kernel majd a glx mappájában írod
make install
etc-t ugyanúgy írod itt isui a következõ az nem biztos infó=cáfoljon meg vki:
(vhol olvastam hogy megváltozott volna a modul neve?
akkor az etc/modules.confba az NVdriver helyett írj nvidia-t)
még1* ez nem biztos csak elsiklott vhol a tekintetem 1 ilyen szöveg felett…
üdv -
SzerzőBejegyzés