kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,891-2,900 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Minek vásárol UNIX liszenszt a Microsoft? #1904580
    kovi
    Felhasználó

      Sztem azért vásárol többek között,mert a linux elért egy olyan fázist amikor már a hwgyártók(azért itt még nem olyan rózsás a helyzet) és swfejlesztõk komoly potenciált látnak benne. Ennek köszönhetõen már nem számít alapelvnek hogy az „amatõrök dögöljenek meg” / ezt a mottót nem én találtam ki-annak idején ezt a mottót a linuxos tankönyvünk és jegyzetünk belsõ oldalán idézték mittudoménkitõl.
      Ennek köszönhetõen a kezdõk szegmensében is elég gyorsan terjed. Sõt talán közelségbe került az a fázis amikor is lavinaszerûen tarol az ismertsége, és sok windózernek a gépén ha más nem második rendszerként ott figyel a nyílt rendszer.

      Hozzászólás: winex3 cvs forditas #1904530
      kovi
      Felhasználó

        szevasz Laci
        akkor ha jól értem nem használtad az –enable-opengl paramétert?
        üzenet a ládádban

        Hozzászólás: bridge +switch +router #1904314
        kovi
        Felhasználó

          sztem a switch felszálló ágát be lehet húzni mind a gerincbe(ha mondjuk a gerinc optikai akkor pl egy transceiverrel) de és itt a lényeg a routerbe is sztem. Nálam a switchre futó gépek a routerrel mennek a fõszálra,ami egy közpponti routerhez vannak csatolva vhol pesten(országos háló). Bár elég bonyolultnak érzem de azért mûködik-hozzáteszem van egy kis novelles csavar benne így bizonyos dolgokat nem látok és nem is láthatok benne.

          gépek közé pedig switchet és nem hubot. Lacek hibátlanul írta le miért. Manapság már kisebb hálóhoz sem használnak hubot mert nagyon egyenlõtlen teherelosztást kapsz vele(egy 10-es kártya 10-re lassítja a 100-sok adatforgalmát stb)
          na hali

          Hozzászólás: Transcode #1902573
          kovi
          Felhasználó

            krics ill csaba (nem tudom melyikük csinálta) a konvertwizardot. Azzal a konvertálás megy, és asszem vannak beépített szûrõi. Annyit megér, hogy megnézd feliratkezelõ szûrõi vannak-e. Esetleg ha vki uhu leõtt ül és van fent konvertwizard akkor megnézhetné neked…

            Hozzászólás: SUSE 8.2 Linuxvilág #1904273
            kovi
            Felhasználó

              Na várjatok akkor vmit rosszul tudok a 80 tájékán…
              a 80-ból az 1 cd-s telepíthetõ verzió tudtummal nem eval volt, legalábbis nem olyan értelemben eval, amit mondjuk egy újsághoz adnának vagy letölthetõ lenne(mint ahogyan a 73 volt)..
              Todtommal legalábbis, de lehet hogy tévedek. Ez a 80 1 cd sztem fizetõs volt, legalábbis a mediamarktban biztos, méghozzá 4900 ft-ért volt vásárolható dvdtokban asszem, – a sokcd-s 18990 ft-jával szemben. Lehet hogy rosszul tudom de akkor javítsatok ki, mert szeretném tisztán látni ezt a dolgot

              Szeva schwartzgelb
              az én bajom személy szerint a liveevallal hogy iszonyatos kompromisszum a fullhoz képest.

              Hozzászólás: Windows-Linux #1903975
              kovi
              Felhasználó

                nem teljes?
                akkor x11-rõl állítsd xv-re a videobeállításainál.

                Hozzászólás: Windows-Linux #1903972
                kovi
                Felhasználó

                  Alaból a Matrox MGA-n vagy a vidixen áll. Látatlanban mondom.

                  Hozzászólás: Winex 3 download #1903320
                  kovi
                  Felhasználó

                    A linuxportal.hu-n olvasom hogy van/volt? egy deb csomag is, amit mellékesen szívesen letesztelnék. Nem tudjátok hol leledzik ez mostanság?

                    Hozzászólás: AudioCD írás #1904309
                    kovi
                    Felhasználó

                      ha az mplayer mondja ezt lejátszáskor akkor lehet hogy nem mondtam pontosan..bocsesz ha ez áll fent..fejbõl mondtam munkahelyi winszar elõtt ülve.

                      na szal
                      mplayer -vo null -vc null -ao pcm /mittudomén

                      ha vége akkor a hómodban megjelenik az audiodump.wav
                      közben pedig a terminálon ott egy kis help hogy milyen kapcsolóval kell megcsinálnod a raw headert, amit a progi is úgy ír hogy akkor használd ha audiocd lesz belõle..
                      lehet hogy a rawheader elé is kell ‘-‘ jel, de a legegyszerûbb ha kipróbálod és megnézed a terminál üzeneteit…
                      üdv

                      Hozzászólás: quake3 natív #1903549
                      kovi
                      Felhasználó

                        Ha Vki hibátlanul akar wolfolni akkor az 1.31 portot keresse – az nem hiányol semmi…
                        úgy látszik ezekkel az 1.32 verziójú játékokkal nincs szerencsém

                        Ja ha még nem unjátok a heroes kérdés nyitva áll
                        elõre is kösz

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,891-2,900 / 3,700