kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,911-2,920 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Windows-Linux #1903931
    kovi
    Felhasználó

      azért mert
      játszani majdnem úgy lehet mint winfos alatt
      zenét hallgatni ugyanúgy
      filmet nézni minimum ugyanúgy
      filmet, zenét tömöríteni ugyanúgy
      tanulni tudsz szórakozás közben
      Ingeyn rajzolhasz és készíthesz vektorgrafikus ábrákat

      na ez persze elsõre vszínû nem fog menni, úgyhogy ahogy Lenin mondta tanulni..

      mindezekért cserébe nem kell fizetned és nem kell tartanod attól hogy milyen biztonsági résen nézelõdnek utánad interneten és hogy a rendszered mit kémkedik utánad

      Hozzászólás: SUSE 8.2 Linuxvilág #1904265
      kovi
      Felhasználó

        Te Luigi az nem, csak egy liveeal verzió? Mert azt inkább be se indítsd, nem beszélve arról hogy nem is telepíthetõ….

        kovi
        Felhasználó

          ecsém..
          úgy hogy a monitor adatkábelét nem egy külön kártyára dugod hanem az alaplapra rögzített csatlakozóra

          egyébként általában a csipeszet északi hídjába integrálják(milyen meglepõ, mi), úgyhogy ha csak úgy ránézel egy lapra és van AGP rajta (barna kapu) meg ilyesmi attól még nem látod elsõre azt hogy integrált grafikával „áldották”-e meg… A legegyszerûbb ha ránézel a gép hátuljára és megnézed hogy a moncsikábel hová csatlakozik. Ha a lapra rögzített csatlakozóra akkor integrált. A párhuzamos port alatt keresd az aljzatot szabvány szerint kék színû. Ennél egyszerûbben nem tudom mondani

          Hozzászólás: winex konfiguralasa #1903844
          kovi
          Felhasználó

            2. probléma:
            konfigba

            pl
            [Drive M]
            „Path” = „/mnt/mittudoménmilyenmaghajtódvan”
            „Type” = „cdrom”
            „Label” = „cdrom” – de ez egy érdekes sor-a játékcd címkéjének kell lenni általában”
            „Filesystem” = „win95”
            „Device” = „/mnt/.dev/dvd” – ez nagyon fontos mivel nem bírja az automountert, és ez a sor veszi rá, hogy kezelje a cd-t

            na persze a devecet írd át úgy hogy Neked jó legyen
            az elsõ problémát mindjárt

            Hozzászólás: UHU nem ismeri fel a CD-t #1904263
            kovi
            Felhasználó

              ja és még annyi hogy a /dev/cdrom , /dev/dvd stb a /dev/cdroms/cdromx – et célozzák.

              Hozzászólás: UHU nem ismeri fel a CD-t #1904262
              kovi
              Felhasználó

                a dev/cdromsnak nem kéne üresen állnia.. ott is hivatkozások vannak amik a fizikai eszközöket célozzák
                nem csoda hogy nem megy..
                azt viszont most meg nem mondom fejbõl hogy hová céloz

                nálam pl a fizikai eszköz célozható az mnt/.dev/dvd -vel (mármint ha dvd-rõl van sz. Cdnél értelemszerûen cdrom) is. Méghozzá gyárilag.
                üdv
                ui bocs fejbõl nem tudom mit és min keresztül kéne linkelni. Ha senki nem segít akkor holnapra megnézem Neked(munkahelyen vagyok)

                Hozzászólás: UHU nem ismeri fel a CD-t #1904260
                kovi
                Felhasználó

                  írod hogy a devben megcsináltad a hivatkozást. Nézd meg ezeket is:

                  a /dev/cdroms/ -ban van vmi bejegyzés?
                  cdrom1, cdrom2 , cdrom0 stb.
                  azokon ok a jogosultság?
                  az mnt/.dev/-ben megvan a cdrom v cdrw bejegyzés is?

                  Hozzászólás: Windows-Linux #1903922
                  kovi
                  Felhasználó

                    azért nem megy a nyomtatód stb mivel a sz@rházi hwgyártó cégek(tisztelet a kivételnek) a meghajtókat elõször is általában elsõsorban winfosra nyomja ki, aztán ha szerencsénk van akkor linuxra. Oda is úgy, hogy a forrását sem adja ki……

                    Hozzászólás: mplayer #1900381
                    kovi
                    Felhasználó

                      Hali
                      Boardok Lordja!

                      Lehet, hogy a vo-val van gond?

                      Igen.

                      Hozzászólás: UHU-Linux sebessége #1903818
                      kovi
                      Felhasználó

                        üdv
                        Valóban lassabb, mint a többi.De tapasztalatom szerint csak a kevésbé korszerû masinákon.

                        Elöljáróban csak annyit hogy az rc2-rõl állítottam át kb 1 hónapja a barátném gépét 1.0 final-ra. Ezek után tapasztaltuk hogy a boot kb 2*olyan lassú lett, és a programoknál is dettó mint amit írtatok. Pedig a winyó udma-ban van , az lg cd-romokat a hdparm nem tudja kezelni úgyhogy a cd sima pio4. Az az érdekes, hogy rengeteget swappelt. A lány gépében 192 sd van, ami ugyan nem sok de az rc2-ben doszt elég volt.
                        Ebbõl azt szûrtük le hogy a finalban vmi iszonyat eszi a ramot. Hiába kde, hiába gnome, vagy esetleg akármelyik hiánya: ugyanúgy lassú. Akarom mondani így sem lassú, de lassabb mint mondjuk egy suse v mandrake ilyesmi ugyanilyen kaliberû gépen.Nem élvezhetetlen a sebesség, de azért észrevehetõen lassabb.
                        Lehet hogy fordítanom kéne neki egy kernelt, minden sallang nélkül….Másra nem tudok gondolni.
                        ja a körítés: abit bx lap,p3 cerka 800,192 sd, asus geforce,sb128,10g quantum winyó,lg cd,pana dvd.Szal nem mai masina de észrevehetõen lassabb mint ahogy várni lehetne.
                        Nálam 1300 cerkán 256 rammal stb nincs semmi ilyen bibi. Gyengébb gépeken viszont lassabban muzsikál mint jónéhány disztró, és ahogyan észrevettem(eddig 6 gépre tettem) a ram mennyiségére iszonyat érzékeny. Legalábbis a „gyári” kernelimage-val
                        Szal próbaképpen fordítsatok kernelt, hétvégén ha lesz rá idõ, mi is meglépjük…
                        na hali

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,911-2,920 / 3,700