Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
azért mert
játszani majdnem úgy lehet mint winfos alatt
zenét hallgatni ugyanúgy
filmet nézni minimum ugyanúgy
filmet, zenét tömöríteni ugyanúgy
tanulni tudsz szórakozás közben
Ingeyn rajzolhasz és készíthesz vektorgrafikus ábrákatna ez persze elsõre vszínû nem fog menni, úgyhogy ahogy Lenin mondta tanulni..
mindezekért cserébe nem kell fizetned és nem kell tartanod attól hogy milyen biztonsági résen nézelõdnek utánad interneten és hogy a rendszered mit kémkedik utánad
Te Luigi az nem, csak egy liveeal verzió? Mert azt inkább be se indítsd, nem beszélve arról hogy nem is telepíthetõ….
ecsém..
úgy hogy a monitor adatkábelét nem egy külön kártyára dugod hanem az alaplapra rögzített csatlakozóraegyébként általában a csipeszet északi hídjába integrálják(milyen meglepõ, mi), úgyhogy ha csak úgy ránézel egy lapra és van AGP rajta (barna kapu) meg ilyesmi attól még nem látod elsõre azt hogy integrált grafikával „áldották”-e meg… A legegyszerûbb ha ránézel a gép hátuljára és megnézed hogy a moncsikábel hová csatlakozik. Ha a lapra rögzített csatlakozóra akkor integrált. A párhuzamos port alatt keresd az aljzatot szabvány szerint kék színû. Ennél egyszerûbben nem tudom mondani
2. probléma:
konfigbapl
[Drive M]
„Path” = „/mnt/mittudoménmilyenmaghajtódvan”
„Type” = „cdrom”
„Label” = „cdrom” – de ez egy érdekes sor-a játékcd címkéjének kell lenni általában”
„Filesystem” = „win95”
„Device” = „/mnt/.dev/dvd” – ez nagyon fontos mivel nem bírja az automountert, és ez a sor veszi rá, hogy kezelje a cd-tna persze a devecet írd át úgy hogy Neked jó legyen
az elsõ problémát mindjártja és még annyi hogy a /dev/cdrom , /dev/dvd stb a /dev/cdroms/cdromx – et célozzák.
a dev/cdromsnak nem kéne üresen állnia.. ott is hivatkozások vannak amik a fizikai eszközöket célozzák
nem csoda hogy nem megy..
azt viszont most meg nem mondom fejbõl hogy hová céloználam pl a fizikai eszköz célozható az mnt/.dev/dvd -vel (mármint ha dvd-rõl van sz. Cdnél értelemszerûen cdrom) is. Méghozzá gyárilag.
üdv
ui bocs fejbõl nem tudom mit és min keresztül kéne linkelni. Ha senki nem segít akkor holnapra megnézem Neked(munkahelyen vagyok)írod hogy a devben megcsináltad a hivatkozást. Nézd meg ezeket is:
a /dev/cdroms/ -ban van vmi bejegyzés?
cdrom1, cdrom2 , cdrom0 stb.
azokon ok a jogosultság?
az mnt/.dev/-ben megvan a cdrom v cdrw bejegyzés is?azért nem megy a nyomtatód stb mivel a sz@rházi hwgyártó cégek(tisztelet a kivételnek) a meghajtókat elõször is általában elsõsorban winfosra nyomja ki, aztán ha szerencsénk van akkor linuxra. Oda is úgy, hogy a forrását sem adja ki……
Hali
Boardok Lordja!Lehet, hogy a vo-val van gond?
Igen.
üdv
Valóban lassabb, mint a többi.De tapasztalatom szerint csak a kevésbé korszerû masinákon.Elöljáróban csak annyit hogy az rc2-rõl állítottam át kb 1 hónapja a barátném gépét 1.0 final-ra. Ezek után tapasztaltuk hogy a boot kb 2*olyan lassú lett, és a programoknál is dettó mint amit írtatok. Pedig a winyó udma-ban van , az lg cd-romokat a hdparm nem tudja kezelni úgyhogy a cd sima pio4. Az az érdekes, hogy rengeteget swappelt. A lány gépében 192 sd van, ami ugyan nem sok de az rc2-ben doszt elég volt.
Ebbõl azt szûrtük le hogy a finalban vmi iszonyat eszi a ramot. Hiába kde, hiába gnome, vagy esetleg akármelyik hiánya: ugyanúgy lassú. Akarom mondani így sem lassú, de lassabb mint mondjuk egy suse v mandrake ilyesmi ugyanilyen kaliberû gépen.Nem élvezhetetlen a sebesség, de azért észrevehetõen lassabb.
Lehet hogy fordítanom kéne neki egy kernelt, minden sallang nélkül….Másra nem tudok gondolni.
ja a körítés: abit bx lap,p3 cerka 800,192 sd, asus geforce,sb128,10g quantum winyó,lg cd,pana dvd.Szal nem mai masina de észrevehetõen lassabb mint ahogy várni lehetne.
Nálam 1300 cerkán 256 rammal stb nincs semmi ilyen bibi. Gyengébb gépeken viszont lassabban muzsikál mint jónéhány disztró, és ahogyan észrevettem(eddig 6 gépre tettem) a ram mennyiségére iszonyat érzékeny. Legalábbis a „gyári” kernelimage-val
Szal próbaképpen fordítsatok kernelt, hétvégén ha lesz rá idõ, mi is meglépjük…
na hali -
SzerzőBejegyzés