kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,961-2,970 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: rpm, deb csomagból uhu #1903200
    kovi
    Felhasználó

      az uhucsomag készítésébõl most lesz majd vmikor „tanfolyam” sztem olvastad már Te is – jónéhány helyen írtak errõl

      ha rpm-et szedsz akkor ne a kifejezetten mandrake-n/mandrake-re készített csomagokat keresd.
      De nem hátrány ha a függõ csomagok esetén megnézed mitõl függ (pl libSmpeg stb) azt leszeded pl forrásként és install elõtt befordítod.

      Vagy eleve forrást keresel csomag helyett és a configure majd megmondja mi az ami feltétlenül kell.Ez a legtutuibb.

      Hozzászólás: WineX megy, hogy kell játékot telepíteni #1903247
      kovi
      Felhasználó

        jaja
        de a konfigban nem árt ha
        1. nem engeded teljes képernyõre=ha fagy fullscreenben vmi 3d-s dolog akkor magával húzza az egész x-t
        2. a cdromnak csinálj bejegyzést ugyanebben a configban. Rá fogsz jönni hogy kell
        enélkül start game-]instert game cd

        Hozzászólás: SuSe, de amúgy Linux kérdés #1903210
        kovi
        Felhasználó

          http://www.linuxiso.org/

          letölt és már lehet is próbálgatni

          Hozzászólás: SuSe, de amúgy Linux kérdés #1903209
          kovi
          Felhasználó

            bocsesz nem akartam lezárni-
            sztem a kezdõknek leginkább a mandrake jön be – nem kell modulozni hogy menjen a hardwared – elég sokat alapból elkap meg ilyesmi.

            van nekünk ugyebár UHU-nk is. azt is megéri kipróbálni. Még elégedett is lehetsz vele…

            Ezek itt a saját véleményeim + tapasztalataim = nem biztos hogy mindenki így véli (sõt…)
            Nem is akarlak meggyõzni, de sztem próbálj ki 2-3 -t és egy hét alatt eldõl hogy mit kéne = mit érdemes használnod
            gyanítom hogy a mandrake lesz az…..
            üdv

            ui bocs hogy 2 részletben ment=beragadt az enter én meg odacsaptam a billentyûre=vmit megnyomhattam 🙁

            Hozzászólás: SuSe, de amúgy Linux kérdés #1903208
            kovi
            Felhasználó

              Kezdõnek a legjobb sztem a suse – de nem vagyunk egyformák = nem mindenki véli így
              suse
              hátrányok: nem tudod isoban tölteni csak warez lapról. Iso nélkül letöltöd a csomagokat az http://ftp.suselinuxrol meg tökölsz vele – meg ugyebár dvd – re írod : nem jó pont. 20000 ft-t meg sztem nem ér, akárhogyan is szeretem, ez az igazság : 20000 -t nem ér. Nincs igazi próbaverzió 73 óta. Csak liveeval cd van, attól meg inkább menekülj
              elõnyök: egyszerû disztró. Nagyon hatékony terméktámogatás. Széleskörû segítségnyújtás akármelyik fórumon. Sok felhasználó nagy tapasztalattal. Nem kell már elsõre kívülrõl fújnod a konfigurásiós fileokat – beállítóprogik garmada.

              Ha nem akarsz fizetni akkor inkább mandrake. Kb ugyanez az elõnye. A hátrányainál nem szerepel a pénz, és elérhetõk az isok is. Sok csomag. Sok fórum. Suse szintû HIVATALOS terméktámogatást azonban itt ne keress, és számítsd bele hogy a mandrake igen gyenge anyagiak miatt gyakorlatilag már egy éve pengeélen táncol.

              Hozzászólás: WineX megy, hogy kell játékot telepíteni #1903244
              kovi
              Felhasználó

                bocsesz a billentyûhiányosságot nem ide akartam írni. sorry

                egyébként winex3 archív :
                http://ers.linuxforum.hu

                Hozzászólás: WineX megy, hogy kell játékot telepíteni #1903243
                kovi
                Felhasználó

                  amit errõl a linkrõl szedtem az minden egyes programindításkor error32 üzenettel elszáll. Most szedtem le thuglife lapjáról a tar archívot. Majd 20 mega ha jól néztem úgyhogy minden benne lesz remélem. Este tudom csak probe.

                  a billentyûhiányosságot amit írtatok arról anyit hogy míg nem kapcsolsz át angolra addig pl a starcraft esetén nem tudsz profilt létrehozni ami nélkül nem nagyon lehet játszani….

                  Hozzászólás: WineX megy, hogy kell játékot telepíteni #1903239
                  kovi
                  Felhasználó

                    melyik rpm-re gondolsz=honnan való, milyen verzió?(link ilyesmi)

                    Hozzászólás: WineX rpm install probléma #1902808
                    kovi
                    Felhasználó

                      az ers.linuxforum.hu -n ott a winex3 archív. Na nem csomagkezelõs, full extrás, de maga az archív van vagy 20 mega úgyhogy sztem minden benne van ami kellhet. Ha vki kedvet és tudást érez magában akkor fordítás után gyárthatna belõle egy rpm-et, vagy deb-et. Ezt most nagyon komolyan kértem, sokunk nevében.

                      Hozzászólás: Video vago program uhu ala #1902864
                      kovi
                      Felhasználó

                        http://krix.uhulinux.hu/csaba
                        no akkor ha jól láttam most már fellelhetõ a filmgimp uhucsomag formájában.
                        nézz el ide, megéri

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,961-2,970 / 3,700