Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
az uhucsomag készítésébõl most lesz majd vmikor „tanfolyam” sztem olvastad már Te is – jónéhány helyen írtak errõl
ha rpm-et szedsz akkor ne a kifejezetten mandrake-n/mandrake-re készített csomagokat keresd.
De nem hátrány ha a függõ csomagok esetén megnézed mitõl függ (pl libSmpeg stb) azt leszeded pl forrásként és install elõtt befordítod.Vagy eleve forrást keresel csomag helyett és a configure majd megmondja mi az ami feltétlenül kell.Ez a legtutuibb.
jaja
de a konfigban nem árt ha
1. nem engeded teljes képernyõre=ha fagy fullscreenben vmi 3d-s dolog akkor magával húzza az egész x-t
2. a cdromnak csinálj bejegyzést ugyanebben a configban. Rá fogsz jönni hogy kell
enélkül start game-]instert game cdletölt és már lehet is próbálgatni
bocsesz nem akartam lezárni-
sztem a kezdõknek leginkább a mandrake jön be – nem kell modulozni hogy menjen a hardwared – elég sokat alapból elkap meg ilyesmi.van nekünk ugyebár UHU-nk is. azt is megéri kipróbálni. Még elégedett is lehetsz vele…
Ezek itt a saját véleményeim + tapasztalataim = nem biztos hogy mindenki így véli (sõt…)
Nem is akarlak meggyõzni, de sztem próbálj ki 2-3 -t és egy hét alatt eldõl hogy mit kéne = mit érdemes használnod
gyanítom hogy a mandrake lesz az…..
üdvui bocs hogy 2 részletben ment=beragadt az enter én meg odacsaptam a billentyûre=vmit megnyomhattam 🙁
Kezdõnek a legjobb sztem a suse – de nem vagyunk egyformák = nem mindenki véli így
suse
hátrányok: nem tudod isoban tölteni csak warez lapról. Iso nélkül letöltöd a csomagokat az http://ftp.suselinuxrol meg tökölsz vele – meg ugyebár dvd – re írod : nem jó pont. 20000 ft-t meg sztem nem ér, akárhogyan is szeretem, ez az igazság : 20000 -t nem ér. Nincs igazi próbaverzió 73 óta. Csak liveeval cd van, attól meg inkább menekülj
elõnyök: egyszerû disztró. Nagyon hatékony terméktámogatás. Széleskörû segítségnyújtás akármelyik fórumon. Sok felhasználó nagy tapasztalattal. Nem kell már elsõre kívülrõl fújnod a konfigurásiós fileokat – beállítóprogik garmada.Ha nem akarsz fizetni akkor inkább mandrake. Kb ugyanez az elõnye. A hátrányainál nem szerepel a pénz, és elérhetõk az isok is. Sok csomag. Sok fórum. Suse szintû HIVATALOS terméktámogatást azonban itt ne keress, és számítsd bele hogy a mandrake igen gyenge anyagiak miatt gyakorlatilag már egy éve pengeélen táncol.
bocsesz a billentyûhiányosságot nem ide akartam írni. sorry
egyébként winex3 archív :
http://ers.linuxforum.huamit errõl a linkrõl szedtem az minden egyes programindításkor error32 üzenettel elszáll. Most szedtem le thuglife lapjáról a tar archívot. Majd 20 mega ha jól néztem úgyhogy minden benne lesz remélem. Este tudom csak probe.
a billentyûhiányosságot amit írtatok arról anyit hogy míg nem kapcsolsz át angolra addig pl a starcraft esetén nem tudsz profilt létrehozni ami nélkül nem nagyon lehet játszani….
melyik rpm-re gondolsz=honnan való, milyen verzió?(link ilyesmi)
az ers.linuxforum.hu -n ott a winex3 archív. Na nem csomagkezelõs, full extrás, de maga az archív van vagy 20 mega úgyhogy sztem minden benne van ami kellhet. Ha vki kedvet és tudást érez magában akkor fordítás után gyárthatna belõle egy rpm-et, vagy deb-et. Ezt most nagyon komolyan kértem, sokunk nevében.
http://krix.uhulinux.hu/csaba
no akkor ha jól láttam most már fellelhetõ a filmgimp uhucsomag formájában.
nézz el ide, megéri -
SzerzőBejegyzés