kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,991-3,000 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI FOREVER #1898482
    kovi
    Felhasználó

      hali Emberkék
      ATI 7X + UHU
      Ha vkit érdekel még a téma akkor elmondom hogy az uhu 1.0 final, és az itt található dri

      http://dri.sourceforge.net/snapshots/radeo…ux.i386.tar.bz2

      hiba nélkül, fagyás nélkül, szép képpel és meglehetõsen gyorsan mûködik. Nem értem miért, hiszen a gl vendor, stb ugyanaz mint az rc3-ban, ott pedig még gondjaim voltak-csak a dri lett újabb egy cvs-bõl származó archívval. Na de ez a lényegen nem változtat : az installszkript lefutása és reboot után olyan gl jön ATI 7X – rõl amilyet még nem láttatok…. Hihetetlenül örülök neki…. 🙂 🙂 🙂
      Sztem az ATI 8500-at is meghajta a fentebb írt modul, na de ezt majd vki más (remélem) úgy is kipróbálja…
      üdv
      kovi

      Hozzászólás: Video vago program uhu ala #1902858
      kovi
      Felhasználó

        nem használtam még de állítólag a filmgimp az elég tuti tipp-egyszer a linuxvilág is foglalkozott vele
        keress rá:
        http://www.google.com/linux és a keresõbe filmgimp: iszonyat sok formátumot kapsz. Vigyázz nehogy a digital alpha architektúrára fordított csomagot szedd le.
        próbálj meg belõle az aliennel más formátumot gyártani vagy a forrást megkeresni és befordítani
        azt hogy mivel van függésben sajna nem tudom, mert nem használok ilyesmit. 🙁
        csak egy tipp volt

        Hozzászólás: Avibol divix file #1902850
        kovi
        Felhasználó

          mencoder
          benne van. Ha bonyolult akkor csak a kmencoder-t kell letöltened hozzá: ez meg csont nélkül fordul az uhuba

          vagy pedig az avidemuxot ajánlom sokadjára mert erre a célra amit írsz ez a legjobb.

          Hozzászólás: Transcode #1902549
          kovi
          Felhasználó

            szervusz Vendég

            amivel én teszteltem amit írtam az elõbb:
            a Sólyom Végveszélyben c film azon jelenete amikor a négerek megrohanják a segélycsomagokat szállító kocsit. Bitrátaszaggató jelenet: gyors, összetett, és a kép véletlenszerû potjain a fekete manusok színes ruhában sárgahomok háttér elõtt vergõdnek. Ha nem jól állítod be akkor kockás a kép, ha már közelít akkor nem kockás, hanem a nagyon eltérõ színû v kontrasztú pontoknál „szellemképes”. Jól belõve ok, de így divx-el úgy 10 % -al volt kisebb a mérete ennek a teszt 1000 képkockának. Azért nem nagyon kéne általánosítanom, mert a film egyes részeinél ez a jobb másiknál meg az..úgyhogy nem is nagyon beszélek egyoldalúan semelyik mellett.
            Mindazonáltal én is ffmpeggel nyomok mint mondtam. Ha már nyílt a rendszer akkor a teljes kodek se legyen fizetõs. Amolyan elv-féleség. Winfos alatt olyan nagy tapasztalatom nincs, az az egy-két film amit anno nyomtam (divx4) arról értelmesen nem tudok beszélni:rábíztam magam egy automatikára vmi gagyi programmal.
            Szal sztem is jó az ffmpeg (sõt nagyon jó), csak érdekelne a teknikai doksija azon túl hogy mp4 kompatibilis stb.
            sziasztok Népek
            kovi

            Hozzászólás: Transcode #1902546
            kovi
            Felhasználó

              szia Vendég
              egyetértek Veled, de lehet hogy félreértettél:
              lajátszani tényleg jobb ffmpeggel, enkódolni viszont nagy kérdés hogy divx-el vagy ffmpeg-el érdemes. Mindkettõnek nagy a tábora. Eddig az ffmpeggel nyomtam, de mivel mûszakiak vagyunk, így a teknika érdekel engem is, és a próbák szerint az én nagyon kényes szemem sem lát különbséget, csak a file méretét. Hol az egyiknél hol a másiknál nagyobb. Gyors mozinál érdekes hogy a divx-nél kisebb bitráta kell ugyanolyan képminõségnél.(tapasztalatom szerint)
              üdv
              kovi

              Hozzászólás: 3.1es KDE 9.0ás MDK alatt #1902734
              kovi
              Felhasználó

                sztem úgy kellett volna hogy régi kde nem uninst, hanem az új csomagok simán install viszont upgrade kapcsolóval. Ekkor talán megmarad a régi konfig.

                Hozzászólás: Transcode #1902544
                kovi
                Felhasználó

                  szia Vendég

                  asszem már van div503. A bidir annyiból lenne érdekes, hogyha tudná akkor nem csak ilyen lehetne a stream-MP4(NAGYON egyszerûsítve, csak sematikusan)
                  kulcskocka-]számított kép az elõzõ kockához viszonyítva-]ua-]új kulcskocka-]számított kép-]ua.-]új kulcs-] és így tovább
                  hanem ilyen (divx)
                  kulcs-]számított kép az elõzõhö képhez-]számított kép a következõ kockához-]kulcs-]számított kép az elõzõhöz-]majd a következõhöz-]kulcs-] így tovább
                  ha ügyesen beállítod akkor a divx mérete az mp4 méretének 70-80 %-a.
                  Az ffmpeg pedig alapvetõen mp4 kompatibilis kodekcsalád(amely mp4-ben nincs bidir teknik), annak ellenére hogy az akármilyen új divx-el is elboldogul akármilyen régi változatú ffmpeg. De sztem csak dekódolásnál tudja amit leírtam. 🙁
                  Jó lenne ha vki meggyõzne az ellenkezõjérõl=nagyon örülnék neki
                  na háj
                  kovi

                  Hozzászólás: Transcode #1902542
                  kovi
                  Felhasználó

                    jaja
                    épp ezért kell a transcode-nak a -Q 5,5 , mivel ez kapcsolja be a postprocessing teknikát (az elsõ 5-ös enkódolásnál, a második dekódolásnál), ami vmilyen szinten nem engedi a kockásodást.

                    Hozzászólás: Transcode #1902540
                    kovi
                    Felhasználó

                      ha az a cél hogy egy már tömörített videóból másik kódot produkálj akkor ne sokat gondolkozz: avidemux

                      800X600 – ban is átlátható kezelõfelület és egyszerû használhatóság + összetett „paraméterezhetõség” . Ha a winfos virtualdubja a kezedre állt akkor ez még jobban fog

                      Hozzászólás: Transcode #1902536
                      kovi
                      Felhasználó

                        betömörítéskor a divx és az ffmpeg kb egyforma képet ad. Visszajátszáskor vmivel jobb az ffmpeg/mp4 vszínûleg jobb skálázhatósága miatt

                        na szal
                        ha lehet mindig 2 menetben dolgozunk + ha nagyon sok a gyors jelenet akkor magas bitrátát tartunk, a quantizerek számát maximáljuk mondjuk 10-re. Ha a minimumot és a maxot is egy értékre (mondjuk 4-re) állítod akkor statikus minõséget kapsz – ekkor egymenetes encod kell mai elég gyors . A tömörítés minõségére vonatkozó kapcsolókat sem felejtjük ki. Valamint a képméretre figyelünk, hogyha átméretezünk akkor ne legyen kockásodás/foltosodás.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,991-3,000 / 3,700