Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
1. Man mplayer
itt az utolsó sorokat nézd: az mencoder néhány példával, többmenetes kódolással stb(ezzel még rippelni sem kell 🙂 ).
No ez ugyebár parancssoros, de ha ez gáz akkor
töltsd le hozzá ezt:
[url]]http://freshmeat.net/projects/kmencoder/?t…126%2C123
UHU alá is csont nélkül felmegy ha van qt lib, így lesz egy kurvajó frontended amivel már könnyebb
egyébként + :
a man transcode elég jó anyaggal szolgáltat és asszem van bõvített transcode -h ami szintén elég jó. Ha nem olyan sürgõs akkor holnapra megnézem a transcode-t, mivel most munkahelyen vagyok és fejbõl nem megy 🙁
üdv
kovihome/ryaren2/.transgaming/config ?
ez a file kéneaz atik szeretnek fullscreenben fagyni. A configban keresd meg a desktop ;800*600 sort és szedd ki belõle a ; jelet
ha fagy legalább nem rántja magával az x-et,kéne még a glxinfo kimenete és a glxgears is fut-e rendesen
Ha nincs vagy hibás a gl port akkor is ez az eredmény.
szal kéne a config
kéne az x verziója
milyen winex
és a glxinfoTesztelve? Le van, bizony. Dokumentálhatóan? Az is ok
a bétáktól kezdve az rc végéig többek között a Népek tesztelték- és mivel vállalták hogy nem kész rendszerrel tornáznak így a hibákat bejelentették az uhulinux.hu- n és a levlistára. Ahol ha nem is kaptak mindig választ, a kérdések eljutottak a fejlesztõkig(a levlistán Kricséktõl kezdve nagyon-nagyon sok mindenki megfordul). Akik ha tudtak léptek az ügyben.
de emlékezz van úgy hogy csak 2.jára fogja 🙁
van úgy hogy nem indul elsõre sem gdm sem kdm, vagy:
ugyanúgy a gdm indul mintha nem is csináltál volna semmitde másodjára már fogja a lapot (ez az összes rc-nél így volt)
üdvapache- tól kezdve a perlmodulokon át egy-két játékon keresztül fontokig. Többek közt ilyesmi(ennél azért jóval több – úgyhogy bõvebben az uhulinux.hu -n), és éppen ezek miatt megér(né) csemegézni róla csomagkezelõn keresztül
vszínû tudjátok, de mégis, hátha vakinek hasznos lesz: KDE :
root terminál : uhu-control-center : szolgáltatások fül : gdm ne induljon kdm igen(csak közben le ne állítsátok vmelyiket) : reboot után már sztem le lehet állítani a gépet kde alól!
ha nem indulna graf interfész automatán(ezek után elõfordul) akkor login root majd
kdm parancs és ismét beállítjátok a kdm igen gdm nem párost! Ennyi lõn
haliszasz Laci
jaja, de azért mindennek ellenére így felesleges volt a 2. cd-t isora kidolgozni.
Csak szerencsésebb lett volna (bár ez nem kis munka) megoldani hogy telepítéskor lehessen választani a 2. cd-rõl is
ui:hidd el tudom mi van a 2.cd-n.
üdvTyûha
még jó hogy ez szóba jött. Ha nincsenek bedolgozva a telepítési csomagkezelõbe a 2. cd cuccai akkor az egy nagyon szerencsétlen húzás = a 2. cd -t le sem töltöm, csak néhány csomagot ami kell…ecsém ezt nem hiszem el..jól értem? : tehát akkor telepítéskor nem mondhatod hogy mire van szükséged, abban az esetben ha az a vmi a 2. lemezen van ?ha már itt tartunk=ti már elõrébb jártok, mivel kipróbáltátok : a dvdrip tud grebbelni? mert ez eddig egyedül csak az rc2-ben mûködött csont nélkül. Sem rc1 sem rc3 esetén sem.
üdvszervusz Kazamato
ha kérdésed van ne szégyelld. Tedd fel. 1000 közül egy lehülyéz. Ezt az egyet meg ki nem sz@rja le? A 99.9 %-os többség nem hülyéz hanem vagy válaszol vagy figyel és tanul a válasz(ok)ból.
Nem fogja megölni senki a linuxot. – Jézus? Ki az ? 🙂 –
Nekem (és ezzel nem vagyok egyedül) olyan nagyon sokat nem segített senki sem, úgyhogy „magamtól” kellet kitökölnöm jó pár dolgot. 2 év szükségeltett hozzá hogy ne is legyen a merevlemezemen win.Thuglife -nak hiába írsz – fél éve nem volt itt
+ amikor õ ez írta akkor még nem volt beszerezhetõ olyan könnyen „mifelénk” az integrált grafikával ellátott i845.a dátumot is figyeljétek ám ……
üdv -
SzerzőBejegyzés