kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,021-3,030 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Transcode #1902528
    kovi
    Felhasználó

      1. Man mplayer
      itt az utolsó sorokat nézd: az mencoder néhány példával, többmenetes kódolással stb(ezzel még rippelni sem kell 🙂 ).
      No ez ugyebár parancssoros, de ha ez gáz akkor
      töltsd le hozzá ezt:
      [url]]http://freshmeat.net/projects/kmencoder/?t…126%2C123
      UHU alá is csont nélkül felmegy ha van qt lib, így lesz egy kurvajó frontended amivel már könnyebb
      egyébként + :
      a man transcode elég jó anyaggal szolgáltat és asszem van bõvített transcode -h ami szintén elég jó. Ha nem olyan sürgõs akkor holnapra megnézem a transcode-t, mivel most munkahelyen vagyok és fejbõl nem megy 🙁
      üdv
      kovi

      Hozzászólás: WINEX HOGYAN???? #1902580
      kovi
      Felhasználó

        home/ryaren2/.transgaming/config ?
        ez a file kéne

        az atik szeretnek fullscreenben fagyni. A configban keresd meg a desktop ;800*600 sort és szedd ki belõle a ; jelet
        ha fagy legalább nem rántja magával az x-et,

        kéne még a glxinfo kimenete és a glxgears is fut-e rendesen
        Ha nincs vagy hibás a gl port akkor is ez az eredmény.
        szal kéne a config
        kéne az x verziója
        milyen winex
        és a glxinfo

        Hozzászólás: Tesztelés #1902466
        kovi
        Felhasználó

          Tesztelve? Le van, bizony. Dokumentálhatóan? Az is ok

          a bétáktól kezdve az rc végéig többek között a Népek tesztelték- és mivel vállalták hogy nem kész rendszerrel tornáznak így a hibákat bejelentették az uhulinux.hu- n és a levlistára. Ahol ha nem is kaptak mindig választ, a kérdések eljutottak a fejlesztõkig(a levlistán Kricséktõl kezdve nagyon-nagyon sok mindenki megfordul). Akik ha tudtak léptek az ügyben.

          Hozzászólás: KDE 3.1 vs. Gnome 2.2 #1902285
          kovi
          Felhasználó

            de emlékezz van úgy hogy csak 2.jára fogja 🙁
            van úgy hogy nem indul elsõre sem gdm sem kdm, vagy:
            ugyanúgy a gdm indul mintha nem is csináltál volna semmit

            de másodjára már fogja a lapot (ez az összes rc-nél így volt)
            üdv

            Hozzászólás: UHU 1.0 2. CD-röl hogy telepítsek? #1902481
            kovi
            Felhasználó

              apache- tól kezdve a perlmodulokon át egy-két játékon keresztül fontokig. Többek közt ilyesmi(ennél azért jóval több – úgyhogy bõvebben az uhulinux.hu -n), és éppen ezek miatt megér(né) csemegézni róla csomagkezelõn keresztül

              Hozzászólás: KDE 3.1 vs. Gnome 2.2 #1902283
              kovi
              Felhasználó

                vszínû tudjátok, de mégis, hátha vakinek hasznos lesz: KDE :
                root terminál : uhu-control-center : szolgáltatások fül : gdm ne induljon kdm igen(csak közben le ne állítsátok vmelyiket) : reboot után már sztem le lehet állítani a gépet kde alól!
                ha nem indulna graf interfész automatán(ezek után elõfordul) akkor login root majd
                kdm parancs és ismét beállítjátok a kdm igen gdm nem párost! Ennyi lõn
                hali

                Hozzászólás: UHU 1.0 2. CD-röl hogy telepítsek? #1902479
                kovi
                Felhasználó

                  szasz Laci

                  jaja, de azért mindennek ellenére így felesleges volt a 2. cd-t isora kidolgozni.
                  Csak szerencsésebb lett volna (bár ez nem kis munka) megoldani hogy telepítéskor lehessen választani a 2. cd-rõl is
                  ui:hidd el tudom mi van a 2.cd-n.
                  üdv

                  Hozzászólás: UHU 1.0 2. CD-röl hogy telepítsek? #1902477
                  kovi
                  Felhasználó

                    Tyûha
                    még jó hogy ez szóba jött. Ha nincsenek bedolgozva a telepítési csomagkezelõbe a 2. cd cuccai akkor az egy nagyon szerencsétlen húzás = a 2. cd -t le sem töltöm, csak néhány csomagot ami kell…ecsém ezt nem hiszem el..jól értem? : tehát akkor telepítéskor nem mondhatod hogy mire van szükséged, abban az esetben ha az a vmi a 2. lemezen van ?

                    ha már itt tartunk=ti már elõrébb jártok, mivel kipróbáltátok : a dvdrip tud grebbelni? mert ez eddig egyedül csak az rc2-ben mûködött csont nélkül. Sem rc1 sem rc3 esetén sem.
                    üdv

                    Hozzászólás: Melyik disztró a jobb? #1892481
                    kovi
                    Felhasználó

                      szervusz Kazamato
                      ha kérdésed van ne szégyelld. Tedd fel. 1000 közül egy lehülyéz. Ezt az egyet meg ki nem sz@rja le? A 99.9 %-os többség nem hülyéz hanem vagy válaszol vagy figyel és tanul a válasz(ok)ból.
                      Nem fogja megölni senki a linuxot. – Jézus? Ki az ? 🙂 –
                      Nekem (és ezzel nem vagyok egyedül) olyan nagyon sokat nem segített senki sem, úgyhogy „magamtól” kellet kitökölnöm jó pár dolgot. 2 év szükségeltett hozzá hogy ne is legyen a merevlemezemen win.

                      Hozzászólás: Melyik disztró a jobb? #1892476
                      kovi
                      Felhasználó

                        Thuglife -nak hiába írsz – fél éve nem volt itt
                        + amikor õ ez írta akkor még nem volt beszerezhetõ olyan könnyen „mifelénk” az integrált grafikával ellátott i845.

                        a dátumot is figyeljétek ám ……
                        üdv

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,021-3,030 / 3,700