kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,041-3,050 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ATI FOREVER #1898468
    kovi
    Felhasználó

      gyerekek ha vki nem akar mesaval ill drivel kísérletezgetni:
      kipróbáltam az új redhatot: csont nélkül, fagyás nélkül, radeonos mesa van benne stb
      a lényeg: telepítéskor választható az eredeti charisma1-s radeon -tól a mobilityn kersztül a 9700-.ig.

      Hozzászólás: avseq01.dat #1901852
      kovi
      Felhasználó

        ihaj vendég
        ez egy kifejezetten hasznos infó(átnevezés), csak gondolj bele mikor a 20.videocd-t, svcd-t játszanád le ezeket felmásolni stb…..

        Hozzászólás: avseq01.dat #1901850
        kovi
        Felhasználó

          ihaj papám 😉

          na bocsesz tegnap lépnem kellett 4-kor

          megnéztem otthon. Nálam sem ment, de nagyon egyszerû az oka:
          a cdrom link a másik cd-re mutat „gyárilag”….
          a következõ a teendõ-na ezért nem vállalhatok felelõsséget(nem tudom mit csináltál tegnap), de mondjuk én így csinálnám/csináltam:
          terminál-su-jelszó
          Na eztán belépsz a /dev/cdroms -ba, csak óvatosan, mert sok mindent el lehet kurjantani szuperuserként. Itt csak annyit nézel meg hogy van-e cdrom0 ill cdrom1 link. Ha ezeket nem cseszted el akkor könnyen javítható, bármit csináltál. Visszalépsz egyet , tehát belépsz a /dev-be (akár mc-vel is ha az jobb neked) és letörlöd a cdrom il dvd linket. Csak ezeket semmi mást!!
          ezután
          ln -s /dev/cdroms/cdrom1 /dev/cdrom
          ln -s /dev/cdroms/cdrom1 /dev/dvd

          na ezzel kész, de a parancssorban – az ln -s dev/cdroms- ban a cdrom1 vagy cdrom0: ezzel totóznod kell – az egyik az író másik a dvd-t célozza.
          ezután terminál-exit(hogy kilépj supervisor módból).
          elindítod az mplayert beteszed a lemezt azt kész nézheted
          na ennyi de még1* nem tudom mit rontottál el , úgyhogy úgy olvasd hogy én így csinálnám
          bocs ha szájbarágós volt, de remélhetõleg nem rontod így el, már ha megléped. Ha vmi nem vili akkor ínkább írj ide minthogy megint elronts vmit
          na sok sikert
          üdv
          kovi

          Hozzászólás: avseq01.dat #1901846
          kovi
          Felhasználó

            na akkor javítsuk ki amit elbaltáztatok
            1. kitõl kérted a telefonos segítséget?
            2. próba : csinálj az asztalra egy linket a következõképpen
            képernyõ-jobb klikk-új internetes link- a felsõ sorba ne írsz semmit, az alsó elérési útra menjen be : /mnt/.dev/dvd, azt kész, tehát leokézod
            3 klikkelj erre az ikonra úgy hogy a dvd-ben legyen lemez
            ha nem jött össze akkor van a gáz, mivel a dvd-szimlinket elállítottad

            na most kéne minden cdromx és dvdx és cdrecroderx ami van. Midnight commanderrel nézd
            ha ez megvan megyünk tovább
            fontos: még kéne hogy ha az mc-vel beállsz az mnt-be akkor milyen eszközök vannak itt, pontos név szerint írd ide. Tehát kéne a cdakármicsoda meg a másik cdakármicsoda(vagy dvdakármicsoda), jó hosszú nevük lesz.
            sisess mert mindjárt mennem kell haza
            üdv
            kovi

            Hozzászólás: avseq01.dat #1901844
            kovi
            Felhasználó

              🙁
              mit csináltál?
              linkeltél?
              és hogyan?
              a dev-ben milyen eszközök vannak?

              ha linkeltél akkor kellene a parancssor amit beírtál
              (lehet hogy én voltam szûkszavú?)

              Hozzászólás: avseq01.dat #1901842
              kovi
              Felhasználó

                ja azt majd elfelejtettem, ha a devben van cdhivatkozás(egyszerûen: mondjuk midnight commanderrel (terminál – mc) nézve van @cdromfile és az nem pirossal van írva(nem törött link) ) akkor hozzá ne nyúlj

                Hozzászólás: avseq01.dat #1901841
                kovi
                Felhasználó

                  nem volt rosszallás

                  ln -s valami1 valami2

                  ez a szoftlink

                  egyébként kiadod a ln paracsot és leírja a szintaktikáját
                  ln -s /dev/valami1 /dev/valami2

                  Hozzászólás: avseq01.dat #1901839
                  kovi
                  Felhasználó

                    elég egy bagatell helyzet lenne ha csak dev/dvd lenne és nem is létezne dev/cdrom
                    szal linkelj ecsém
                    automata mounternél nem gáz ha nincs az fstabban a cd eszköz

                    gdavid nevetett? láttad a gépe elõtt ülve nevetni, vagy mi?

                    Hozzászólás: k3b + fstab #1901608
                    kovi
                    Felhasználó

                      legalább olyan jó a cdbakeoven. próbáltad már?

                      Hozzászólás: k3b + fstab #1901607
                      kovi
                      Felhasználó

                        A suse80 ill 81 ben a scsi emuláció már alapból jelen van.
                        (hdx=ide-scsi).
                        viszont a k3b beállításánál képes olyan f@szságra hogy a cd eszközeidet (újból) beírja az fstabba és innen eredhet az a 8 eszköz

                        szal k3b setup – bár ezt sztem már próbáltad – ide root jelszó kell
                        aztán a mezei beállítását nézd meg – ezt már nem kell superuser jelszó

                        biztos hogy jó dolgokat töröltél ki? Mi maradt ott? – írd ide

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,041-3,050 / 3,700