Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
gyerekek ha vki nem akar mesaval ill drivel kísérletezgetni:
kipróbáltam az új redhatot: csont nélkül, fagyás nélkül, radeonos mesa van benne stb
a lényeg: telepítéskor választható az eredeti charisma1-s radeon -tól a mobilityn kersztül a 9700-.ig.ihaj vendég
ez egy kifejezetten hasznos infó(átnevezés), csak gondolj bele mikor a 20.videocd-t, svcd-t játszanád le ezeket felmásolni stb…..ihaj papám 😉
na bocsesz tegnap lépnem kellett 4-kor
megnéztem otthon. Nálam sem ment, de nagyon egyszerû az oka:
a cdrom link a másik cd-re mutat „gyárilag”….
a következõ a teendõ-na ezért nem vállalhatok felelõsséget(nem tudom mit csináltál tegnap), de mondjuk én így csinálnám/csináltam:
terminál-su-jelszó
Na eztán belépsz a /dev/cdroms -ba, csak óvatosan, mert sok mindent el lehet kurjantani szuperuserként. Itt csak annyit nézel meg hogy van-e cdrom0 ill cdrom1 link. Ha ezeket nem cseszted el akkor könnyen javítható, bármit csináltál. Visszalépsz egyet , tehát belépsz a /dev-be (akár mc-vel is ha az jobb neked) és letörlöd a cdrom il dvd linket. Csak ezeket semmi mást!!
ezután
ln -s /dev/cdroms/cdrom1 /dev/cdrom
ln -s /dev/cdroms/cdrom1 /dev/dvdna ezzel kész, de a parancssorban – az ln -s dev/cdroms- ban a cdrom1 vagy cdrom0: ezzel totóznod kell – az egyik az író másik a dvd-t célozza.
ezután terminál-exit(hogy kilépj supervisor módból).
elindítod az mplayert beteszed a lemezt azt kész nézheted
na ennyi de még1* nem tudom mit rontottál el , úgyhogy úgy olvasd hogy én így csinálnám
bocs ha szájbarágós volt, de remélhetõleg nem rontod így el, már ha megléped. Ha vmi nem vili akkor ínkább írj ide minthogy megint elronts vmit
na sok sikert
üdv
kovina akkor javítsuk ki amit elbaltáztatok
1. kitõl kérted a telefonos segítséget?
2. próba : csinálj az asztalra egy linket a következõképpen
képernyõ-jobb klikk-új internetes link- a felsõ sorba ne írsz semmit, az alsó elérési útra menjen be : /mnt/.dev/dvd, azt kész, tehát leokézod
3 klikkelj erre az ikonra úgy hogy a dvd-ben legyen lemez
ha nem jött össze akkor van a gáz, mivel a dvd-szimlinket elállítottadna most kéne minden cdromx és dvdx és cdrecroderx ami van. Midnight commanderrel nézd
ha ez megvan megyünk tovább
fontos: még kéne hogy ha az mc-vel beállsz az mnt-be akkor milyen eszközök vannak itt, pontos név szerint írd ide. Tehát kéne a cdakármicsoda meg a másik cdakármicsoda(vagy dvdakármicsoda), jó hosszú nevük lesz.
sisess mert mindjárt mennem kell haza
üdv
kovi🙁
mit csináltál?
linkeltél?
és hogyan?
a dev-ben milyen eszközök vannak?ha linkeltél akkor kellene a parancssor amit beírtál
(lehet hogy én voltam szûkszavú?)ja azt majd elfelejtettem, ha a devben van cdhivatkozás(egyszerûen: mondjuk midnight commanderrel (terminál – mc) nézve van @cdromfile és az nem pirossal van írva(nem törött link) ) akkor hozzá ne nyúlj
nem volt rosszallás
ln -s valami1 valami2
ez a szoftlink
egyébként kiadod a ln paracsot és leírja a szintaktikáját
ln -s /dev/valami1 /dev/valami2elég egy bagatell helyzet lenne ha csak dev/dvd lenne és nem is létezne dev/cdrom
szal linkelj ecsém
automata mounternél nem gáz ha nincs az fstabban a cd eszközgdavid nevetett? láttad a gépe elõtt ülve nevetni, vagy mi?
legalább olyan jó a cdbakeoven. próbáltad már?
A suse80 ill 81 ben a scsi emuláció már alapból jelen van.
(hdx=ide-scsi).
viszont a k3b beállításánál képes olyan f@szságra hogy a cd eszközeidet (újból) beírja az fstabba és innen eredhet az a 8 eszközszal k3b setup – bár ezt sztem már próbáltad – ide root jelszó kell
aztán a mezei beállítását nézd meg – ezt már nem kell superuser jelszóbiztos hogy jó dolgokat töröltél ki? Mi maradt ott? – írd ide
-
SzerzőBejegyzés