kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,171-3,180 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Melyik Linux? #1900015
    kovi
    Felhasználó

      figyu mumorec
      egy qrva nagy hibára lettem most figyelmes
      a ram árát úgy értsd hogy ft amit írtam / 10 mega
      bocsesz hogy elírtam de mentségemre legyen mondva délelõtt kishíján kirúgtak úgyhogy nézd el nekem.
      szal helyesen:10 mega / 1000 ft
      16 mega felett(32 ill 64mb): 10mega/ 800-900 Ft
      ergo 16 mb edo=1600 ft
      32 mb sacc 2900 ft
      ugyebár párosával kell pakolni ez ugyebár tudod

      Hozzászólás: Ati radeon 9100 dual head #1900046
      kovi
      Felhasználó

        a xine-hez mit szólsz? nem nézted még?

        Hozzászólás: Ati radeon 9100 dual head #1900045
        kovi
        Felhasználó

          x11 ill xv driver jól értem egyik sem megy?
          biztos jól fordítottad az mplayert?
          az a genya felirat meg olyan amilyen..pl egy gyenge gépen csak direct renderinggel tudjuk nézni(hozzá teszem nem kritika mert a gép az olyan hogy winfos alatt max 20 fps jön le róla és elmászik a hangszinkron…itt meg legalább megy) ott meg a feliratot a dekódoló algoritmus a képpel együtt mozgatja elmossa stb. Elég érdekes. Ez még a villogásotoknál is sz@rabb.
          De nálam otthon legalább van gl megy az x11 és az xv driver ha kell dupla pufferrel.
          Egyelõre nem fogok venni 9x atit asszem és azt kell mondjam nem irigyellek…pedig marha f@sza kártya az sztem is…..
          kitartás

          Hozzászólás: Melyik Linux? #1900014
          kovi
          Felhasználó

            Mumorec:
            ha debreceni vagy akkor tudok használt edo-t szerezni asszem megánként 1000 ft de 16 megától kb 800-900 ft/mega az attólfügg.
            természetesen tesztelve
            de ha nem idevaló vagy akkor is hozzájuthatsz mondjuk akármelyik bontóban csak vigyázz mert tudják hogy ritka és megkérhetik az árát. De mondjuk suliszinten mindegy(szerencsés esetben közbeszerzés stb)
            de vigyázatok ne b@sszanak átui tudok olyanról hogy újonnan is lehetne venni:
            32mb 32 bit simm(nincs paritás) = 10000 ft(no comment)
            üdv

            Hozzászólás: Ati radeon 9100 dual head #1900043
            kovi
            Felhasználó

              De ez az 50 hz miatt van.  

              erre akartam kilyukadni….. 🙂 de inkább 🙁
              a vidix nem megy de vszínû a hw a bûnös mert a ramdacja ‘meghülyül’ és egy jó nagy rózsaszínû foltot látok ami néha elkezd feketülni stb
              elvittem egy helyre ahol winfowsra téve az atikataliszt driverrel az eszközkezelõben lévõ ati-bugkeresõ,teszter a ramtesztet nem tudja lefuttatni….(lehet mert ddr de mennie kék’ sztem…)
              a tv-t a bemeneten (mivel vivo-s a kártya) a composit videóin-en nem üzemelem be mert a gatos driverei sztem ütik a gl modult és az manapság nagy kincs ilyen karddal- majd szerzek vhonnan megint egy tvkardot – az gyorsabb és elegánsabb mint a lézer 🙂
              mivel a hwbootképernyõ is sz@r így nem negyon tudtam mit lépni, ez maradt. Mikor tv-re küldöd nyomd le a monitort. 🙂

              Hozzászólás: Ati radeon 9100 dual head #1900041
              kovi
              Felhasználó

                marha érdekes nálam a 7500 is ilyesmit csinál…
                de mikor indul a gép nálam a gép biosképernyõje is ‘érdekesen’ néz ki.. tehát nálam vszínû hw-bõl nyomja így….. 🙁
                Nálad nem ?

                Hozzászólás: Melyik Linux? #1900010
                kovi
                Felhasználó

                  vagy az UHU, ami egy cd-s és ezekre a feladatokra több progit is tartalmaz.  
                  viszont tényleg bõvíteni kéne a ram-ot, mert 32 mega tutira kevés…

                  tehetsz bele 2173162872356169514873238947293 megát is mert nagyon vszínû hogy az uhu nem fog egy ilyen p1 gépre felmenni. Nem beszélve arról -mivel p1 vszínû no agp- hogy az s3 legjobb esetben is csak egy virge 4 mb – így hát ne álmodj normális x-rõl. Egy ilyen gépre maradnak a mini-linuxok mini-graf interfésszel.
                  de asszem andrey tanácsán elgondolkodnék kiegészítve azzal hogy azt a debiant csontozd ki…
                  csak azt a nyehedékes s3-t hajítsd ki meg legalább +32 megát pakolj a gépbe(2*16 edo -2*1500 ft vagy esetleg ha már ilyen van/lenne akkor 1* 32 sd -1500ft)

                  Hozzászólás: Root jelszo? avagy, ha nem tudom a jelszot #1899916
                  kovi
                  Felhasználó

                    sztem a régi kernelekkel is megoldható a védelem. Beállítanak egy shadowfilet azt keresheted hogyan férhetsz hozzá a rendszerhez… ha jól gondolom…
                    de egyébként a szabilinuxon elég jó anyag van erre az ‘elfeledett jelszó’ problémára
                    üdv
                    kovi

                    Hozzászólás: Mini-ITX házépítés #1895849
                    kovi
                    Felhasználó

                      Hali
                      a gyenge hw-t inkább ne firtassuk, nem is akarok vitatkozni : errõl csak annyi a véleményem hogy önámítás. Az még okés hogy prezentációhoz stb jó talán még webszervernek is de próba ki mégegyszer mondom :
                      720*512 divx5 & mondjuk közepes postprocessing & ac3 & felirat & vidix idevagyoda és ffmpeg idevagyoda: MAX 10 fps..nálam többek közt ezért sem lenne nyerõ ráadásul via. .Kicsi meg szép ennyi. Ismétlem : a saját véleményem
                      ue: egy cerka 850-en betonstabil 25 fps és kb ennyiért kijön egy ilyen + egy flexes lap.

                      na de már megint sokat jár a szám, itt a lényeg amiért írtam:
                      ezt nézzétek meg
                      http://www.advantech.com/products/Model_Detail.asp?model_id=1-A375L&bu=#
                      na milyen_? magyarországon beszerezhetõ (http://www.advantech.hu)
                      a ficsörlistát kéretik figyelni!!!elég kemény dolgokat tud…
                      ha vki tudna árat akkor ideírhatná(ezért nem regisztrálok az advantech.hu – n), bár nem hiszem hogy 80e alatt lenne
                      ja vhol láttam az itxcsodátokhoz ez E.T. alakú házat. Na az viszont tényleg nagyon karaj volt.
                      üdv
                      kovi

                      Hozzászólás: fagyas mplayer alatt #1899813
                      kovi
                      Felhasználó

                        aalibbel is fagy? mert ahhoz nem nagyon kell grafikus cuccos!
                        próbáld ki még poénnak sem utolsó
                        meg ha nem fagy akkor az nvidia driveeeeeer a ludas
                        de xv- vagy x11 -el menni kéne

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,171-3,180 / 3,700