kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,181-3,190 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: fagyas mplayer alatt #1899811
    kovi
    Felhasználó

      elõször mplayer -vo help
      mplayer -ao help – errõl sem feledkezünk meg
      és ezek közöl vszínû menni fog vmelyik:

      -vo xv -ao oss
      -vo xv -ao alsa
      -vo x11 -ao oss
      -vo x11 -ao alsa

      Hozzászólás: Linux és Dos eg ygépen. #1899767
      kovi
      Felhasználó

        na halleluja
        sztem elég – a dosnak hagyj vagy 100-125 megát a többi a linnek
        aztán válaszz innen egy letölthetõ anyagot – oda van írva melléjük hogy miben erõsek
        http://dilbert.physast.uga.edu/~andy/minilinux.html
        ha ügyesen keresel akkor még egy egyszerû gui is belefér – de ne remélj vmi csillogó-vilogó felületet
        a floppixot és a brutalwaret sokat szeretik ha jól tudom
        sok szerencsét
        kovi

        Hozzászólás: jobb minõségû linux-os logókat keresek #1899725
        kovi
        Felhasználó

          Ne telepíts semmit nálam az van és erre nem is gondoltam…majd este megnézem ha holnapig nem késik…

          Hozzászólás: Linux általában #1899763
          kovi
          Felhasználó

            Tassadar:
            ?

            Hozzászólás: TELEP #1899575
            kovi
            Felhasználó

              hali
              telepítéskor kellene látnod (a telepítés végén a csomagok beállítása után) az x beállító panelt ezen a profi fülön válaszd ki amit írtam
              egyébként ha nem akarsz reinstall(pedig javaslom-gyakorolj szorgalmasan – kb 20
              -25 perc) akkor az x86config-ot írogasd át terminálmódban(alt+ctrl+f1) . Midnight commanderrel (mc) elég gyorsan el lehet jutni az etc/xakármi könyvtárba ott van a file amirõl már írtak Neked
              Ha esetleg beindulna vhogy enélkül is akkor meg az uhu vezélõpultjában keresd ha nincs ikonja a vezérlõpultban akkor egy terminálra: uhu-control-center – na persze superuser módban
              sok sikert
              egyébként nézegesd az uhu-füzetet. elég jó darab lett
              kovi

              Hozzászólás: Linux általában #1899761
              kovi
              Felhasználó

                hali Vendég
                fogadd üdvözletemet
                elõször is annyit hogy a linux mostmár tényleg régi rendszer, ezért kellõen kiforott is. Ha még mélyebbre nyúlunk akkor kiássuk a unix-ot ameg tényleg qrva régi ebben sem jártál messzi. De mielõtt nagyon beleásod magad ezekbe a „nemtom” dolgokba aannyit engedj meg hogy elmondjam/elmondjuk:
                senki sem mondta hogy egyszerû-senki sem mondta hogy kötelezõ használni. Ez az egész dolog a linux filozófiájából adódik, és sztem rendben is van így. vmit vmiért:betonstabil rendszer ami ha jól van belõve gyakorlatilag feltörhetetlen – kevés számú víruskód – stb de ne folytassam ezt sztem tudod. A leírások tekintetében nem írtad mi kellene : ha leírod mire van szükséged akkor szívesen keresek/keresünk neked. Csak írd ide mi kell – ha itt vagyok és nincs más dolgom akkor garantálom hogy max 1,5 órán belül találok neked értelmes és érthetõ anyagot.Senki sem született root vérrel ahhoz meg hogy egy kicsit jobban menjen és ne a negatív oldalt lásd ahhoz kell egy kis idõ – de megéri hidd el). Azt sem kell elfelejteni hogy sztem nem kell 4 év és még a sulikban is ez fogják tanítani… A windowsos igen-igen-ok-vége-elfogadom hozzáállás és hozzáértés nem nagy kunszt. Szal sztem megéri tökölni és ha ez meghozza a gyümölcsét akkor az qrva nagy sikerélmény. Ha egyszer eljutsz egy ilyen szintre akkor majd olvasd végig amiket írtál-és vondd le a következtetéseket.
                na hali
                kovi
                ui:ha leírás kell komolyan mondom írd ide ha tudok/van idõm segítek..

                Hozzászólás: ATI FOREVER #1898443
                kovi
                Felhasználó

                  ahhoz képest hogy a gyári driver lenne az igazi
                  7500 VIVO – mandrake90 – winex – wolf3 – 800X600 =brutálisan kellemesen hiperül szuperül jól fut. Szal meg lehet(ne) ezt oldani vhogy-csakhát kellenének hozzá a kanadai srácok is(nem Terence és Philip 🙂 )

                  Hozzászólás: ATI FOREVER #1898442
                  kovi
                  Felhasználó

                    jaja
                    egy hónapja el tudtam volna cserélni a gépemet egy laptopra:abban is egy ati volt 16 megával=mobil radeon.Asszem elég sok szívástól mentett meg a sors hogy nem sikerült nyélbe ütni az üzletet. Tisztanagy szívás: fogadni mernék hogy a geforce go simán megy az nvidia glx-el. Nem próbálta vki?

                    Hozzászólás: ATI FOREVER #1898440
                    kovi
                    Felhasználó

                      hali Tassadar
                      a 7500 már megy a suse73-ban minden trükk nélkül 3d-t xfree-bõl
                      suse 80 szintén
                      mandrake9 szintén
                      még1* : ezeknél semmi trükk semmi dri semmi glut v ilyesmi
                      csak színtiszta xfree-ami a suse73-nál meglepõ asszem xfree401 van benne alapból
                      a többi disztró meg „teddfeladrit” aztán mivel ha fent is van akkor sincs 3d – vagy csontrafagy még eredeti atival is. Ez cumi
                      na de fenti esetek bizonyítják hogy meg lehet lepni a népet. Ezért is rinyáltam hogy milyen jó lenne az uhuban is megoldani mindezt. Akkora piros pont lett volna hogy az csak na.
                      Ennek ellenére kéne az atihoz egy pár programozó aki írna egy meghajtót : ami minden típust lenyel és nem lenne feltétel a build by ati(bár ez utóbbi problem nem érint-hála az égnek).
                      üdv
                      kovi

                      Hozzászólás: jobb minõségû linux-os logókat keresek #1899723
                      kovi
                      Felhasználó

                        hali : szemezgess közülük:
                        debian:a 29k-s filet figyeld:qrva nagy
                        http://panic.et.tudelft.nl/~costar/linuxexpoamsterdam2001/deblogo/
                        redhat:
                        [url]]http://helpdesk.uvic.ca/hownote/2000/ht200…0009.html
                        [url]]http://www.aopen.com/products/certific/ima…Ready.gif
                        utóbbi nem mindig mûkszik
                        mandrake
                        itt nem nagyon van akkora scan mint ami Neked kéne úgyhogy keress egy logot a varázspálcával és kalappal + szerkeszd meg pl gimp-el(stílusosan)
                        uhu: dolgozz egy kicsit és nézz szét az uhulinux.hu-n
                        üdv
                        kovi

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,181-3,190 / 3,700