Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
elõször mplayer -vo help
mplayer -ao help – errõl sem feledkezünk meg
és ezek közöl vszínû menni fog vmelyik:-vo xv -ao oss
-vo xv -ao alsa
-vo x11 -ao oss
-vo x11 -ao alsana halleluja
sztem elég – a dosnak hagyj vagy 100-125 megát a többi a linnek
aztán válaszz innen egy letölthetõ anyagot – oda van írva melléjük hogy miben erõsek
http://dilbert.physast.uga.edu/~andy/minilinux.html
ha ügyesen keresel akkor még egy egyszerû gui is belefér – de ne remélj vmi csillogó-vilogó felületet
a floppixot és a brutalwaret sokat szeretik ha jól tudom
sok szerencsét
koviNe telepíts semmit nálam az van és erre nem is gondoltam…majd este megnézem ha holnapig nem késik…
Tassadar:
?hali
telepítéskor kellene látnod (a telepítés végén a csomagok beállítása után) az x beállító panelt ezen a profi fülön válaszd ki amit írtam
egyébként ha nem akarsz reinstall(pedig javaslom-gyakorolj szorgalmasan – kb 20
-25 perc) akkor az x86config-ot írogasd át terminálmódban(alt+ctrl+f1) . Midnight commanderrel (mc) elég gyorsan el lehet jutni az etc/xakármi könyvtárba ott van a file amirõl már írtak Neked
Ha esetleg beindulna vhogy enélkül is akkor meg az uhu vezélõpultjában keresd ha nincs ikonja a vezérlõpultban akkor egy terminálra: uhu-control-center – na persze superuser módban
sok sikert
egyébként nézegesd az uhu-füzetet. elég jó darab lett
kovihali Vendég
fogadd üdvözletemet
elõször is annyit hogy a linux mostmár tényleg régi rendszer, ezért kellõen kiforott is. Ha még mélyebbre nyúlunk akkor kiássuk a unix-ot ameg tényleg qrva régi ebben sem jártál messzi. De mielõtt nagyon beleásod magad ezekbe a „nemtom” dolgokba aannyit engedj meg hogy elmondjam/elmondjuk:
senki sem mondta hogy egyszerû-senki sem mondta hogy kötelezõ használni. Ez az egész dolog a linux filozófiájából adódik, és sztem rendben is van így. vmit vmiért:betonstabil rendszer ami ha jól van belõve gyakorlatilag feltörhetetlen – kevés számú víruskód – stb de ne folytassam ezt sztem tudod. A leírások tekintetében nem írtad mi kellene : ha leírod mire van szükséged akkor szívesen keresek/keresünk neked. Csak írd ide mi kell – ha itt vagyok és nincs más dolgom akkor garantálom hogy max 1,5 órán belül találok neked értelmes és érthetõ anyagot.Senki sem született root vérrel ahhoz meg hogy egy kicsit jobban menjen és ne a negatív oldalt lásd ahhoz kell egy kis idõ – de megéri hidd el). Azt sem kell elfelejteni hogy sztem nem kell 4 év és még a sulikban is ez fogják tanítani… A windowsos igen-igen-ok-vége-elfogadom hozzáállás és hozzáértés nem nagy kunszt. Szal sztem megéri tökölni és ha ez meghozza a gyümölcsét akkor az qrva nagy sikerélmény. Ha egyszer eljutsz egy ilyen szintre akkor majd olvasd végig amiket írtál-és vondd le a következtetéseket.
na hali
kovi
ui:ha leírás kell komolyan mondom írd ide ha tudok/van idõm segítek..ahhoz képest hogy a gyári driver lenne az igazi
7500 VIVO – mandrake90 – winex – wolf3 – 800X600 =brutálisan kellemesen hiperül szuperül jól fut. Szal meg lehet(ne) ezt oldani vhogy-csakhát kellenének hozzá a kanadai srácok is(nem Terence és Philip 🙂 )jaja
egy hónapja el tudtam volna cserélni a gépemet egy laptopra:abban is egy ati volt 16 megával=mobil radeon.Asszem elég sok szívástól mentett meg a sors hogy nem sikerült nyélbe ütni az üzletet. Tisztanagy szívás: fogadni mernék hogy a geforce go simán megy az nvidia glx-el. Nem próbálta vki?hali Tassadar
a 7500 már megy a suse73-ban minden trükk nélkül 3d-t xfree-bõl
suse 80 szintén
mandrake9 szintén
még1* : ezeknél semmi trükk semmi dri semmi glut v ilyesmi
csak színtiszta xfree-ami a suse73-nál meglepõ asszem xfree401 van benne alapból
a többi disztró meg „teddfeladrit” aztán mivel ha fent is van akkor sincs 3d – vagy csontrafagy még eredeti atival is. Ez cumi
na de fenti esetek bizonyítják hogy meg lehet lepni a népet. Ezért is rinyáltam hogy milyen jó lenne az uhuban is megoldani mindezt. Akkora piros pont lett volna hogy az csak na.
Ennek ellenére kéne az atihoz egy pár programozó aki írna egy meghajtót : ami minden típust lenyel és nem lenne feltétel a build by ati(bár ez utóbbi problem nem érint-hála az égnek).
üdv
kovihali : szemezgess közülük:
debian:a 29k-s filet figyeld:qrva nagy
http://panic.et.tudelft.nl/~costar/linuxexpoamsterdam2001/deblogo/
redhat:
[url]]http://helpdesk.uvic.ca/hownote/2000/ht200…0009.html
[url]]http://www.aopen.com/products/certific/ima…Ready.gif
utóbbi nem mindig mûkszik
mandrake
itt nem nagyon van akkora scan mint ami Neked kéne úgyhogy keress egy logot a varázspálcával és kalappal + szerkeszd meg pl gimp-el(stílusosan)
uhu: dolgozz egy kicsit és nézz szét az uhulinux.hu-n
üdv
kovi -
SzerzőBejegyzés