kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030139
    kovi
    Felhasználó

      akkor ha ennyire nem megy a téma, ne kapcsold ki a supermountot, mert aztán meg nem fogod tudni bekapcsolni…

      megoldás: a Loki – installerek a /mnt/cdrom úton keresik az anyagot. Mindezt az fstab / mtab alapján teszik. emiatt én ezt tenném:

      megnézném mi a cdrom – om eszközneve. uhu alatt valószínûleg /dev/cdrom vagy /mnt/.dev/cdrom
      a csatolási pont (ez nem rémlik) vagy /mnt/hûdekirályhogyhosszúnevemvam vagy ue a /media úton van
      a csatolási pontot meglinkelném rootként úgy, hogy a hivatkozás a /mnt/cdrom útról ide mutasson, majd chmoddal olvasási és végrehajtási jogot adnék az útra, hogy mindenki beléphessen
      az fstabba beírnám az eszköznevet, a csatolási pontot pedig a kilinkelt útnak adnám.
      csatolnék egyet, mount /út/eszköznév /mnt/cdrom
      káromkodna egyet az istenadta.
      ennek ellenére az mtabba bekerül a /mnt/cdrom út, rajta az UT lemez tartalma
      feltelepíteném a cuccost
      minden változást visszavonnék
      ennyi

      a következõ kérésed pedig az lesz, miért nem indul a cucc UHU alatt. azért, mert az UHU-ban az (ebben az esetben) alapértelmezett /usr/local/games út egy spéci link a /usr/local/bin mappára, így az oda linkelt indító hatástalan, mivel nem adja ki a prefixekre vonatkozó leírást. tehát lépj a telepítési útra, majd üss egy entert az ut futtatható állományra (zöld szín, mc-ben)

      ennél jobban nem tudom elmondani. viszont most én kérdezek, cserébe ezekért: mi a rákért jó Neked UT-zni Linux alatt, mikor ennyire nem megy a téma? ugye nem olyan „érdekes” kölyök vagy, aki villogni akar: „Linux alatt játszok!!!” ?

      Hozzászólás: Konzolos mp3 lejátszó progi #2052851
      kovi
      Felhasználó

        régen közkézen volt egy olyan rendszer, amit (asszem) amacd – nem hívtak, és egy floppy – n terpeszkedett.
        hdd nélküli gépbe floppy be, boot onnan, majd egy alap – Linux indult, rajta egy lajátszóval, ami szerényen még managelhetõ is volt….

        ui ha jobban szétnézek otthon, talán még megvan az img tükör, ha kell elküldöm.. érdekes egy állat volt…

        Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053771
        kovi
        Felhasználó

          a rendszer érdekel, szóval a bináris csomag milyen rendszerre készült? valami õskövület lehet…

          Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053871
          kovi
          Felhasználó

            ok, egyetértünk. bár manapság olyan embereket nevel a média, akik lazaságukban totál fejreállnak, ha megmondod nekik hogy nagyjából ~faszok.

            Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992293
            kovi
            Felhasználó

              én a k helyett a m jelet vártam, mindkét esetben. inicializálás esetén lehet k, de utána m.

              Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053769
              kovi
              Felhasználó

                nem akartam mondani – de meglepõdtem volna, ha nincs stdc-d, ilyen verzióban.
                minadzonáltal libstdc.so.2.x elég régi, így a kérdés adja magát: milyen csomagot szedtél, milyen rendszerre forgatva?

                Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992290
                kovi
                Felhasználó

                  Dareal:
                  „ui.: napok óta megy ez a win kliens amirõl írok, bb 6k memóriát „zabál”, explorer boot után kapásból 30k-t felzabál ;)”

                  nem kevés ez egy kicsit?

                  H Miki:
                  „Mondjuk a KDE-n tényleg nagyon szépek a képek, de a lassúság továbbra is problémát jelent néha.”

                  néha. gyakorlatilag az enyémet úgy használom, hogy nem érzek lassúságot – hozzáteszem viszont, hogy gyors gépem van. és nem is a képek miatt használom, ha a képeken forognék, akkor mindegy lenne, mert minden ablakozóra / felületre rá tudok húzni amit akarok

                  Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992286
                  kovi
                  Felhasználó
                    H Miki wrote:
                    Már boccs, de nem tehetek arról, hogy a K
                    Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053869
                    kovi
                    Felhasználó

                      kétségtelen. de kérlek ajánlj valami olyan orvosságot erre a betegségre, ami mindenkit gyógyít- mellékhatások nélkül.

                      Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053766
                      kovi
                      Felhasználó

                        természetesen továbbá csak akkor linkelj (még egy felététel), hogy a szimlink állomány alacsonyabb verziójú, mint a valójában fellelhetõ cucc.

                      10 bejegyzés megtekintése - 511-520 / 3,700