Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
akkor ha ennyire nem megy a téma, ne kapcsold ki a supermountot, mert aztán meg nem fogod tudni bekapcsolni…
megoldás: a Loki – installerek a /mnt/cdrom úton keresik az anyagot. Mindezt az fstab / mtab alapján teszik. emiatt én ezt tenném:
megnézném mi a cdrom – om eszközneve. uhu alatt valószínûleg /dev/cdrom vagy /mnt/.dev/cdrom
a csatolási pont (ez nem rémlik) vagy /mnt/hûdekirályhogyhosszúnevemvam vagy ue a /media úton van
a csatolási pontot meglinkelném rootként úgy, hogy a hivatkozás a /mnt/cdrom útról ide mutasson, majd chmoddal olvasási és végrehajtási jogot adnék az útra, hogy mindenki beléphessen
az fstabba beírnám az eszköznevet, a csatolási pontot pedig a kilinkelt útnak adnám.
csatolnék egyet, mount /út/eszköznév /mnt/cdrom
káromkodna egyet az istenadta.
ennek ellenére az mtabba bekerül a /mnt/cdrom út, rajta az UT lemez tartalma
feltelepíteném a cuccost
minden változást visszavonnék
ennyia következõ kérésed pedig az lesz, miért nem indul a cucc UHU alatt. azért, mert az UHU-ban az (ebben az esetben) alapértelmezett /usr/local/games út egy spéci link a /usr/local/bin mappára, így az oda linkelt indító hatástalan, mivel nem adja ki a prefixekre vonatkozó leírást. tehát lépj a telepítési útra, majd üss egy entert az ut futtatható állományra (zöld szín, mc-ben)
ennél jobban nem tudom elmondani. viszont most én kérdezek, cserébe ezekért: mi a rákért jó Neked UT-zni Linux alatt, mikor ennyire nem megy a téma? ugye nem olyan „érdekes” kölyök vagy, aki villogni akar: „Linux alatt játszok!!!” ?
régen közkézen volt egy olyan rendszer, amit (asszem) amacd – nem hívtak, és egy floppy – n terpeszkedett.
hdd nélküli gépbe floppy be, boot onnan, majd egy alap – Linux indult, rajta egy lajátszóval, ami szerényen még managelhetõ is volt….ui ha jobban szétnézek otthon, talán még megvan az img tükör, ha kell elküldöm.. érdekes egy állat volt…
a rendszer érdekel, szóval a bináris csomag milyen rendszerre készült? valami õskövület lehet…
ok, egyetértünk. bár manapság olyan embereket nevel a média, akik lazaságukban totál fejreállnak, ha megmondod nekik hogy nagyjából ~faszok.
én a k helyett a m jelet vártam, mindkét esetben. inicializálás esetén lehet k, de utána m.
nem akartam mondani – de meglepõdtem volna, ha nincs stdc-d, ilyen verzióban.
minadzonáltal libstdc.so.2.x elég régi, így a kérdés adja magát: milyen csomagot szedtél, milyen rendszerre forgatva?Dareal:
„ui.: napok óta megy ez a win kliens amirõl írok, bb 6k memóriát „zabál”, explorer boot után kapásból 30k-t felzabál ;)”nem kevés ez egy kicsit?
H Miki:
„Mondjuk a KDE-n tényleg nagyon szépek a képek, de a lassúság továbbra is problémát jelent néha.”néha. gyakorlatilag az enyémet úgy használom, hogy nem érzek lassúságot – hozzáteszem viszont, hogy gyors gépem van. és nem is a képek miatt használom, ha a képeken forognék, akkor mindegy lenne, mert minden ablakozóra / felületre rá tudok húzni amit akarok
H Miki wrote:Már boccs, de nem tehetek arról, hogy a Kkétségtelen. de kérlek ajánlj valami olyan orvosságot erre a betegségre, ami mindenkit gyógyít- mellékhatások nélkül.
természetesen továbbá csak akkor linkelj (még egy felététel), hogy a szimlink állomány alacsonyabb verziójú, mint a valójában fellelhetõ cucc.
-
SzerzőBejegyzés