kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053764
    kovi
    Felhasználó
      ventura wrote:
      szerintem a VICE tol nincsen jobb commodore emulator :>

      igen tényleg jó, de ez elég szubjektív. aki kezdõ és csak pár percre akar nosztalgiázni, annak a frodo szvsz jobb megoldás, mivel teljesen menüvezérelt és kattintgatással lehet paraméterezni + szabályozni + 4 floppy-t is kezel egy idõben… de mint mondtam szubj dolog, így én csak annyit mondok hogy a frodo nagyon életképes… 🙂

      Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053763
      kovi
      Felhasználó

        libstdc, libc
        a., egy szimlink lehet a megoldás, feltéve, hogy a két állomány még nem létezik, de tényleg csak ekkor
        terminál
        su, jelszó
        updatedb
        locate libstdc (megnézed, hol van használható *.so)
        ln -s /ittalált/verzió.so  /útvonalmarad/libstdc++.so.2.10
        majd ue a procedúra a libc.so.5 ügyén.
        mégegyszer: ha már vannak ilyenek a rendszeredben nehogy linkelj, mert jó eséllyel elbaszod az egészet
        ha „érthetetlen” módon jelen vannak a rendszeredben a rejtélyes állományok, akkor a cucc más prefixekkel van fordítva. ezt egy – két másolással meg lehet oldani. általában

        b., könnyen lehet, hogy az rpm csomag tartalmazza ezeket a komponenseket, csak más útra kell tenned az archív tartalmát..

        c., mivel ezek a dolgot némi rálátást igényelnek, igazándiból a make a járható út. szóval mi is a hibaüzeneted fordítás alatt?

        ja! meg az sem mind1, hogyan akartad benyomni az RPM csomagot? lehet függõségellenõrzés nélkül is, de akár azzal is megoldható a dolog (idegen RPM – nél ez a járható út), hogy az RPM contents tartalmát kimásolod struktúrahelyesen a rendszeredbe. persze azért írd fel egy papírra, milyen könyvtárat hoztál létre, stb – hogy késõbb tudd ezeket

        Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030133
        kovi
        Felhasználó
          miskusz wrote:
          Köszi.Minden elindul,csak kéri a CD-t,berakom,beolvassa,de a hibaüzenete még mindig megvan.”Please mount CD/DVD on the CD-ROM drive or Exit”
          Hozzászólás: Kocsma topik #1949360
          kovi
          Felhasználó

            tovább, ppc:

            „Itt a tecsós pc-re osx-et mozgalomra gondoltam”

            így új értelmet nyer amit mondtál, ebben az esetben (nagyon) félreértettelek. ennek ellenére ahogyan menni fog az amd64 – emen a stuff, én spec azonnal kipróbálom. más: egyébként igen, tényleg nem vagyok fanatikus osx rajongó és nem is leszek soha, remélem.

            Hozzászólás: Kocsma topik #1949359
            kovi
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              „fõleg a magyar gyerek videója királyos, reboot osx, majd boot win32”
              Az is csak a zene miatt :)))
              Azé’ elõjöttek a kis hibaüzik, melyeket nem lehetett elolvasni. Meg az, hogy bebutultak az egy dolog… a franc tudja, hogy milyen gondja lesz annak a windowsnak… miért nem fog normálisan mûködni.

              csupán a videokártya üzenete, ami valószínûleg napok alatt meg lesz gyógyítva

              vizsla wrote:
              (pendrive)
              „jajj de gyenge”
              Folytatva… egyébként nem mindenki fog dd-zni. A legtöbb embernek az ilyesmi hû de király! (Most már 3 kutya õrzi majd a gépemet. :)) De nem ezért – mármint a biztonsági – ok miatt tettem be…, hanem a mission impossible miatt.

              a mostani pendrive-om is tud hasonlót, de legalább szándékosan nem bassza el az adataimat 25 után. hát.. MI… hát poénnak tényleg jó, de szerintem ez parasztvakítás jellegû cucc

              kovi
              Felhasználó

                „kaptam egy figyelmeztetést, ha közben valaki más hozzászólt”

                ööööö. esküszöm, ez nekem „most” is megvan – legalábbis tegnap még összefutottam vele…

                Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053864
                kovi
                Felhasználó

                  „TUDOM, ROSSZ OMEN EGY ADMINNAL KOTOZKODNI…”

                  sosem léptem fel senkivel szemben fenyegetõleg – úgyhogy nyugodtam nyomhatod a szöveged. ha te élvezed, hát tessék. sõt! ha valaki meggátol benne, annak lesz rossz ómen. megígérem.

                  Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053863
                  kovi
                  Felhasználó

                    ahogy gondolod. EZRT: a telexgépeden azért csak van egy E betû az „ezért” szóhoz is.
                    ráadásul a telexgépes „hasonlat” nagyon nem jó – meg nem is volt jó poén. bár az az igazság (mint az már gondolom leesett párszor) én marhára nem tudok röhögni a poénjaidon.
                    én meg egyenesen suttogtam.
                    bocs.

                    Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053861
                    kovi
                    Felhasználó

                      lusta disznó vagyok, ezért nem írok nagybetût fórumokban – rühellem a shiftet ujjazni.
                      szóval nekem nincs nagybetûm – érted, kisbetû?  🙂

                      egyébként a kuka jó ötlet, csak nem szabadna látszódnia a fõoldali frissülõ blokkban. kérdés, hogy van-e értelme ilyesminek ilyen forgalom mellett.

                      Hozzászólás: Helyesírás a fórumon #2053859
                      kovi
                      Felhasználó

                        a linuxfórumnak manapság sajnos nincs akkora forgalma, hogy ez a most felvetett helyesírási téma aktualitást jelentene. sajnos. szerintem inkább azt találjátok ki, hogy az off és flame és „1-2 szót beszólok” + egyéb dolgokat hogyan lehetne mérhetõen redukálni úgy, hogy abból ne legyen sértõdés. biztosan visszaesne (még a mostanihoz mérten is) egy kicsit a forgalom, de hosszú távon kifizetõdne szerintem. aztán majd ha lesz (hasznos) forgalom, akkor ráértek forogni a helyesíráson. szerintem.

                      10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 3,700