kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 531-540 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1949348
    kovi
    Felhasználó
      vizsla wrote:
      Nem tudom mennyi plusz infót hoz (mert még egyiket sem böngésztem végig), de:
      http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/windows_xp_telepitese_inteles_m/

      ezt meg kár, hogy nem nézted végig: egy élménnyel vagy szegényebb. fõleg a magyar gyerek videója királyos, reboot osx, majd boot win32.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1949347
      kovi
      Felhasználó
        vizsla wrote:
        Ez is jó, MI – a pendrive 25 próbálkozás után megsemmisíti önmagát :):
        http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=30970&count26=1

        jajj de gyenge. dd if=…. behúzod egy image állományba, és vársz vagy 2 hetet amíg valaki megfejti az algoritmust, vagy arra a programra vársz, ami néhány nap alatt felnyitja a 128 bites kódot (ami messze nem a világ teteje). emiatt szerintem a brute f megoldás járhatatlansága sántít. ez az egész „biztonsági szívás” inkább az átlagfelhasználónak megoldhatatlan feladat. ha mondjuk nemzetvédelmi információk lennének egy ilyen szaron, kb 20 perc alatt nyitnák fel, bármely ország bármely szakértõi.

        ui nekem is kingstonom van, méghozzá migo2 – így azt viszont tapasztalatból mondom, hogy a sebességi adat közel reális!

        Hozzászólás: Kocsma topik #1949346
        kovi
        Felhasználó

          Vizslának:

          „Aszem inteles mac-be nem fogok egy darabig belenézni, de ppc-sbe, akár nap, mint nap, ha akarod”

          —nem értem mit akarsz mondani, a mondatod második fele üti az elsõt

          „Viszont az az igazi, amikor piaci trágyán akar valaki osx-et futtatni, oszt csodálkozik”

          —kérdés, mit nevezünk piaci trágyának és miért kommersz az egész, hiszen piacon nem lehet kapni külön az új mac alaplapot, az optikai tár+memória meg eddig is idegen gyártók brand termékei voltak. további kérdés, hogy honnan veszed azt, hogy bárki csodálkozik bármin

          „Nyílván az intelesrõl nem… de a ppc-s felhasználók még pc-t sem nagyon akarnak látni, ha nem muszáj.”

          —igen ebben van valami – de én sosem voltam ppc rajongó, úgyhogy kérlek mondd el nekem a tapasztalataidat, miért is annyira jó a hiperfenomenális ppc, hogy az x86/32 platformot azonnal pc-trágyává kell deglarálni mellette. az eddigi alkalmazások átírva dettó menni fognak az új architektúrán (ha úgy tetszik, „”pc-n””) és új osx- en, méghozzá várhatóan gyorsabban. szóval ha a ppc õrült mac fanatikusok annyira nem akarnak x86-ot látni, akkor vegyenek egy crusoe alapó sony vaio-t és verjék ki rá.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1949342
          kovi
          Felhasználó

            „Az elrendezése, mert az alkatrészek totál kommerszek … legalábbis a ppc-s cuccoknál, az intelesrõl nem tudok nyilatkozni…”

            igen totál meg van tervezve belül, nem csak egy trágya összedobott piaci x86. komolyan: nézz bele és beszarsz. ezért mondtam hogy a belsõ elrendezése nagyon stimm.

            „Ezt leginkább egy wines felhasználóról lehet elmondani, mert az általában áll, hogy egy maces felhasználó ált. úgy kívánja a gépén a windowst, mint egy púpot a hátára…legalábbis nekem ez a tapasztalatom a témában.”

            a mostani mac felállás szerinti dolgokat érintõen errõl még nem igazán lehet tapasztalatod – nekem pedig nem egy olyan cimborám van aki azért tart két gépet, mert osx / winxp mindkettõje kell.

            Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053757
            kovi
            Felhasználó

              na most az a vicc, hogy én sem látom amit eddig használtam 🙁

              de mondjuk rpmfind . net

              Hozzászólás: Kocsma topik #1949340
              kovi
              Felhasználó
                OldMan01 wrote:
                Hozzászólás: ZX és C64 emulátorok #2053755
                kovi
                Felhasználó

                  (c64) a frodo rendelkezik natív binárissal és nem kell forgatnod – nem mellékesen teljesen menüvezérelt cucc. de ezt forrásból sem ördöngõsség megcsinálni. katt ide: http://frodo.cebix.net/

                  (zx48) itt szerintem nem is kell make install, hanem a létrejött xspect – re versz egy entert és kész – legalábbis anno így volt.
                  ja és van bináris is, a hivatalos lapon: http://www.inf.bme.hu/~mszeredi/spectemu/

                  kieg: a make install helyett inkább ezt: make && make install

                  mivel a semmit akarod installálni …..

                  Hozzászólás: iptables vs ügyfélkapu #2053651
                  kovi
                  Felhasználó

                    tanulság: vannak emberek, akik úgy oldják meg a feladatokat, hogy egy szkriptben több, mûködéshez szükséges dolgot is megszabnak, aztán mondjuk elnevezik *firewallnak, hogy elsõre totál összezavarjanak (értsd: bootkor nincs meghívva a „”firewall”” – és örülsz, ha a gép bebootol)… jobban átnézve az állományt ebben (sok egyéb mellett) volt néhány megtagadandó ip és név is. ezt a részt törölve a probléma megoldódott. köszi.

                    Hozzászólás: iptables vs ügyfélkapu #2053650
                    kovi
                    Felhasználó

                      megteszem persze – csak azért „parázok”, mert olyan helyen kell csinálnom, ahol (ha utána) az internet akár egy pillanatra is megakad, akkor azonnal „te voltál” stb

                      de persze kipróbálom holnap

                      Hozzászólás: iptables vs ügyfélkapu #2053648
                      kovi
                      Felhasználó

                        feltéve hogy a tûzfal miatt szopok. sajnos nem vagyok biztos benne.
                        + az sem tetszik igazán , hogy a root jelszót ki kell ütnöm más után  :icon_neutral:

                      10 bejegyzés megtekintése - 531-540 / 3,700