kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: iptables vs ügyfélkapu #2053646
    kovi
    Felhasználó

      próbaképp ki fogom lõni az initekbõl az egész „firewall” – t, aztán meglátom. de ha mondjuk emiatt rámfognak bármi hibát is akkor komolyan fel fognak akasztani.

      Hozzászólás: iptables vs ügyfélkapu #2053643
      kovi
      Felhasználó

        jajj ettõl féltem. akkor mostmár gõzöm sincs mi okozhatja a problémát, és asszem seggbe leszek rúgva emiatt  :icon_neutral:.
        bár a te géped elõtt nincs tûzfal, igaz?

        Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052755
        kovi
        Felhasználó

          szvsz értelmezni kellene a futási szintek jelentését, és akkor már ott járnál, hogy nem kell ssh – zni a saját gépedre.  :icon_neutral:

          Hozzászólás: Morrowind+Suse #2052890
          kovi
          Felhasználó

            ezzel nincs gond, http://www.blackpanther.hu/modules/magazine/article.php?articleid=38 (én is azt mondom, h mennie kell)

            az, hogy nem talál lemezt, arra enged következtetni, hogy a lemez nem gyári – mivel az originál securomos lemez, tudtommal.
            bár a configban meg lehet adni a lemez címkéjét, és az optikai tár raw eszköznevét is – de ez gondolom nem jelent problémát a srácnak, mivel mondja h más alatt megy

            Hozzászólás: Morrowind+Suse #2052888
            kovi
            Felhasználó

              „Ja és a 8.18.8-as driver telepítése után vmi grafikai hibát (talán vmilyen shader problémát) írt ki, mikor Cedegával akartam indítani!”

              -a configban a pixel shader, vertex shader verziókat meg lehet határozni – illetve ki és bakapcsolni is.

              „A másik „megoldásom az volt, hogy feltelepítettem a Cedegával, de akkor meg olyan baja volt, hogy nem találja a CD-t, pedig arról raktam fel!!!!”

              -nekem orig gyári lemezem van, és ilyet még soha nem láttam. de komolyan.

              Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052748
              kovi
              Felhasználó

                akkor meg init3

                Hozzászólás: Nem tudom beállítani a grfikus felületet! #2052745
                kovi
                Felhasználó

                  /dev/mouse

                  -egyébként meg a logot (alt+ctrl+f1-6 – ig) valamely terminálon simán megnézheted a /var/log úton
                  -vagy már eleve csak init3 – ig bootolod a gépedet, és ott nézed meg a fõ terminálon az említett utat, pl egy mc-bõl, hogy gyors legyen.

                  én az utóbbit erõltetném. ott esélye nincs a xorg-nak bekavarni.

                  Hozzászólás: Glxgear #2048074
                  kovi
                  Felhasználó
                    nightwalker wrote:
                    Sziasztok!
                    Ubuntu 5.10-nvidia VGA.Elindítom a glxgears-t,és szép lasan forognak a fogaskerekek.Nem ír közben semmi fps-t.Majd bezárom a fogaskerekes ablakot,és csak ennyit ír:X connection to :0.0 broken (explicit kill or server shutdown)
                    UHU-ban ilyenkor írta az fps értékeket,és pörgött a fogaskerék mint állat.
                    Akkor ez most így nem jó?
                    Nvidia driver fent van rendesen,A Load „dri”,Load „Glcore” sorok kiszedve,Load „glx” beszúrva.
                    Köszi!!

                    glxgears -iacknowledgethatthistoolisnotabenchmark

                    nem bántásból mondom de .. na mindegy nem is mondom. szóval így próbáld

                    Hozzászólás: SuperKaramba #2052317
                    kovi
                    Felhasználó
                      nanobit wrote:
                      Már úgy felfõtt az agyvizem ettõl a karambától, hogy már káronkodni sincsen kedvem. Sikerült pár napja beizzítanom a karambán a liquid weather-t hosszas kínlódások árán. Nem akarta az igazat. De sikerült. Erre ma bekapcsolom a gépet és kijön egy hibaüzi:

                      There is no translation for the sky conditions for your language. Please email the developer at [email protected] with the language and a translation.

                      A többi kütyü bejön a karambás cuccok közül, értem itt a rendszerdiagnosztizálót , noteszt, de a liquid nem.

                      Valaki tudna segítni, hogy mit tegyek?

                      megfogod a leíró ini-t és átnézed, mivel gyakran csak egy nyerstémát kapsz kidolgozott karambatéma helyett, valamint szerintem ki tudod kerülni az auto nyelvválasztást is, mivel szerintem az is egy leíróban kerül meghatározásra.. kicsit toekölni kell vele, de ha van egy icipici rálátásod, akkor simán meg tudod csinálni

                      ja bocs a „szerkesztve blablabla” miatt, elõször véletlenül a szerkesztésre nyomtam 🙁

                      Hozzászólás: digitális fényképezõ #1991299
                      kovi
                      Felhasználó
                        toccata wrote:
                      10 bejegyzés megtekintése - 541-550 / 3,700