Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
elõször is ha tdfx modult tettél fel, az nem állított semmit, mert ahhoz hogy meghívd, be kell hívnod az xorg.confban és azt nem írod, h megtörtént volna.
másodszor tudni kéne melyik snapshotot tetted fel, mert némelyik képes ilyen „csodákra”. én anno elég sokat totóztam: a dri modulok rendszer és kernel és xorg verzió függõek :icon_neutral:
fene tudja, ez nálam már a „hit kérdése” szintre süllyedt, mert:
1. az általam használt Slackware terjesztésben a gép sebessége nem lesz számottevõen nagyobb, ha újrafordítom a magot optimalizáltan
2. aki Gentoo-t használ, azoknak a gépe sem számottevõen gyorsabb, mint az elõbb említett Slack, holott az egész Gentoo forrásalapú.
3. pedig az elmélet ezekkel ellentmond, hiszen ha mindent a gyökereitõl kezdve a saját hardveredre optimalizálsz, annak érezhetõnek kell(ene) lennieén úgy gondolom, már nem vagyok hajlandó órákat szórakozni egy helyes kernelkonfig megtalálásához, nem beszélve az említett „xy programokat utánafordítom” mûvelet idejérõl.
az az igazság, hogy nem használok már régóta UHU-t, de amióta 2.6.x kernelszériára tértem át (nem régen történt meg), bármilyen Linuxot bootolok, nekem is nehezebb az USB tároló eszközöket csatolnom. van eszköz, ami megy rendesen, viszont van, ami nagyon nem: legjobban azt imádom, ahogyan a multis kártyaolvasómat már csak levélnehezéknek tudom felhasználni, miközben pl egy 2.4.x – el szerelt bármilyen (akár live) rendszer simán viszi – 7 meghajtóként látva, 7 mountpointtal. pedig elhiheted, az asztali rendszeremen minden szükséges modul be van töltve és rendben van az fstab-om is.
én úgy gondolom, hogy a changelog – ban leírtak szerinti változásokat tesztelt(ett)ék meg leginkább, ez az alapdolog meg kimaradt. persze ez csak az én elgondolásom szerint történt így.
pedig az elõzõ, 2.0.1 bétáját még a hupon ( http://hup.hu/node/19224 )is lehetett bugreportolni – és meg kell mondjam egy nagyon jó ötlet volt fórumra vinni a teszt egy részét…
tom93 wrote:Mi a véleményetek a Mandriváról?mire vagy kíváncsi?
nincs gond, csak lécci figyelj rá te is, a közeljövõben.
a deb jó 5let volt, legalább nem kellett szopnod a gcc verziók miatt .
a dll-ek nem lehet, hogy linkek, és azért 0 bájtosak?Simán áthúznám a helyedben egy másik Wine build dll-jeit és kész is. Végsõ esetben jöhetne a forráskód felépítése is, bár a binárisban lennie kéne egy winecfg / winesetup programnak is, amivel szépen be lehet állítani (pl) a fake dll-ket.
ez ismét egy olyan kontakt, amirõl lila gõzöm sincs hová gondoljam. de mindegy akkor essünk neki.
milyen wine? milyen konfigolás? dio2 hogyan van felrakva? meg miért nem a haverod kér segítséget? meg mi a pontos hibaüzenet? honnan volt a wine? te forgattad -e vagy bináris formában töltötted? egyálatalán meg van a fake mappa? egyáltalán a konfig ezen része jó helyre hivatkozik-e? a fake dll-ek megfelelõen native, builtin állásban vannak? egyáltalán a konfigban meg van adva a path? egyáltalán mit csinál egy telepítés? winecfg vagy winesetuptk használható-e?
ui, más: ne haragudjatok, és Te se haragudj Davinor (nem személysekedésnek szánom), de az ilyen kontaktokkal ezután azt fogom játszani, hogy egy privát üzenetben visszaküldöm a feladónak, és a fórumkontaktot pedig törlöm a francba. remélem megértitek, miért fogom ezt tenni. van egy netikettünk, egyszerûen kéretik betartani. a fórumban minden második kontakt arról szól, hogy a szûkszavú problémákból bõvebb leírást kapjunk, miközben kértünk mindenkit, ne kellesse magát és írjon le mindent ami a képbe tartozik. miért jó ez a szûkszavúság? ez mindenkinek szopás. egy normális levelezõ listáról a harmadik ilyen miatt le is löknek bárkit, mivel kétszer négyszer forgalmat generál a dolog, mint kellene.
akkor ettõl tutira sírni fogsz, ez egy „nyilvános dühöngõ” volt valamikor:
http://violence.freeblog.hu/archives/2005_Jun_violence.htmmás: a múltkor néztem hirdetéseket egy jónevû oldalon, sokfélét néztem, köztük kedvezményes utazási és utaztatási felhívásokat. az egyik rovatban kb ez volt (és komolyan gondolta a gyerek):
„”Unod az utazást? Nem akarsz nyomorogni a reggeli buszon? 20-40 éves lány vagy? Hívj fel, a reggeli útvonalam: xxx-yyyy-zzzzz. Jöhettek többen is, 4 személyes autóban egyedül utazom. Fuvardíjként le kell szopnotok.””majd egy telefonszám. nos, mint kiderül és már sokakban megfogalmazódott: az internet sokszor a világ legnagyobb trágya lerakóhelye, ahová a parasztok hordják a cuccost. okés hogy szeretjük a nõket, de én úgy gondolom (és eddig úgy is tapasztaltam), hogy érdemes másképpen ismerkedni, másképpen nõzni, meg az említett dolgot más irányból megközelíteni.
akkor én most f_asza gyerek leszek, mert én még ki is szerkesztettem Nektek egy virágot.

elég trágya ez a Win32 – es Gimp, így 3 perc alatt kellett összeütnöm (utána a gtk segfaultol :icon_neutral:).
a 3 perc az meg is látszik, de azért ezzel én is beállok a kívánók sorába.Janko híre
„
-
SzerzőBejegyzés
