kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 3Dfx vodoo3 video kártya #2023883
    kovi
    Felhasználó

      elõször is ha tdfx modult tettél fel, az nem állított semmit, mert ahhoz hogy meghívd, be kell hívnod az xorg.confban  és azt nem írod, h megtörtént volna.

      másodszor tudni kéne melyik snapshotot tetted fel, mert némelyik képes ilyen „csodákra”. én anno elég sokat totóztam: a dri modulok rendszer és kernel és xorg verzió függõek  :icon_neutral:

      Hozzászólás: amd athlon xp kernel fordítás #2052455
      kovi
      Felhasználó

        fene tudja, ez nálam már a „hit kérdése” szintre süllyedt, mert:
        1. az általam használt Slackware terjesztésben a gép sebessége nem lesz számottevõen nagyobb, ha újrafordítom a magot optimalizáltan
        2. aki Gentoo-t használ, azoknak a gépe sem számottevõen gyorsabb, mint az elõbb említett Slack, holott az egész Gentoo forrásalapú.
        3. pedig az elmélet ezekkel ellentmond, hiszen ha mindent a gyökereitõl kezdve a saját hardveredre optimalizálsz, annak érezhetõnek kell(ene) lennie

        én úgy gondolom, már nem vagyok hajlandó órákat szórakozni egy helyes kernelkonfig megtalálásához, nem beszélve az említett „xy programokat utánafordítom” mûvelet idejérõl.

        Hozzászólás: USB #2052388
        kovi
        Felhasználó

          az az igazság, hogy nem használok már régóta UHU-t, de amióta 2.6.x kernelszériára tértem át (nem régen történt meg), bármilyen Linuxot bootolok, nekem is nehezebb az USB tároló eszközöket csatolnom. van eszköz, ami megy rendesen, viszont van, ami nagyon nem: legjobban azt imádom, ahogyan a multis kártyaolvasómat már csak levélnehezéknek tudom felhasználni, miközben pl egy 2.4.x – el szerelt bármilyen (akár live) rendszer simán viszi – 7 meghajtóként látva, 7 mountpointtal. pedig elhiheted, az asztali rendszeremen minden szükséges modul be van töltve és rendben van az fstab-om is.

          kovi
          Felhasználó

            én úgy gondolom, hogy a changelog – ban leírtak szerinti változásokat tesztelt(ett)ék meg leginkább, ez az alapdolog meg kimaradt. persze ez csak az én elgondolásom szerint történt így.

            pedig az elõzõ, 2.0.1 bétáját még a hupon ( http://hup.hu/node/19224 )is lehetett bugreportolni – és meg kell mondjam egy nagyon jó ötlet volt fórumra vinni a teszt egy részét…

            Hozzászólás: Mandriva Linux #2052356
            kovi
            Felhasználó
              tom93 wrote:
              Mi a véleményetek a Mandriváról?

              mire vagy kíváncsi?

              Hozzászólás: Milyen játékok futnának? #2037737
              kovi
              Felhasználó

                nincs gond, csak lécci figyelj rá te is, a közeljövõben.

                a deb jó 5let volt, legalább nem kellett szopnod a gcc verziók miatt .
                a dll-ek nem lehet, hogy linkek, és azért 0 bájtosak?

                Simán áthúznám a helyedben egy másik Wine build dll-jeit és kész is. Végsõ esetben jöhetne a forráskód felépítése is, bár a binárisban lennie kéne egy winecfg / winesetup programnak is, amivel szépen be lehet állítani (pl) a fake dll-ket.

                Hozzászólás: Milyen játékok futnának? #2037735
                kovi
                Felhasználó

                  ez ismét egy olyan kontakt, amirõl lila gõzöm sincs hová gondoljam. de mindegy akkor essünk neki.

                  milyen wine? milyen konfigolás? dio2 hogyan van felrakva? meg miért nem a haverod kér segítséget? meg mi a pontos hibaüzenet? honnan volt a wine? te forgattad -e  vagy bináris formában töltötted? egyálatalán meg van a fake mappa? egyáltalán a konfig ezen része jó helyre hivatkozik-e? a fake dll-ek megfelelõen native, builtin állásban vannak? egyáltalán a konfigban meg van adva a path? egyáltalán mit csinál egy telepítés? winecfg vagy winesetuptk használható-e?

                  ui, más: ne haragudjatok, és Te se haragudj Davinor (nem személysekedésnek szánom), de az ilyen kontaktokkal ezután azt fogom játszani, hogy egy privát üzenetben visszaküldöm a feladónak, és a fórumkontaktot pedig törlöm a francba. remélem megértitek, miért fogom ezt tenni. van egy netikettünk, egyszerûen kéretik betartani. a fórumban minden második kontakt arról szól, hogy a szûkszavú problémákból bõvebb leírást kapjunk, miközben kértünk mindenkit, ne kellesse magát és írjon le mindent ami a képbe tartozik. miért jó ez a szûkszavúság? ez mindenkinek szopás. egy normális levelezõ listáról a harmadik ilyen miatt le is löknek bárkit, mivel kétszer négyszer forgalmat generál a dolog, mint kellene.

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1949305
                  kovi
                  Felhasználó

                    akkor ettõl tutira sírni fogsz, ez egy „nyilvános dühöngõ” volt valamikor:
                    http://violence.freeblog.hu/archives/2005_Jun_violence.htm

                    más: a múltkor néztem hirdetéseket egy jónevû oldalon, sokfélét néztem, köztük kedvezményes utazási és utaztatási felhívásokat. az egyik rovatban kb ez volt (és komolyan gondolta a gyerek):
                    „”Unod az utazást? Nem akarsz nyomorogni a reggeli buszon? 20-40 éves lány vagy? Hívj fel, a reggeli útvonalam: xxx-yyyy-zzzzz. Jöhettek többen is, 4 személyes autóban egyedül utazom. Fuvardíjként le kell szopnotok.””

                    majd egy telefonszám. nos, mint kiderül és már sokakban megfogalmazódott: az internet sokszor a világ legnagyobb trágya lerakóhelye, ahová a parasztok hordják a cuccost. okés hogy szeretjük a nõket, de én úgy gondolom (és eddig úgy is tapasztaltam), hogy érdemes másképpen ismerkedni, másképpen nõzni, meg az említett dolgot más irányból megközelíteni.

                    Hozzászólás: a linux és a lányok #1970113
                    kovi
                    Felhasználó

                      akkor én most f_asza gyerek leszek, mert én még ki is szerkesztettem Nektek egy virágot.

                      060308_nonap.jpg

                      elég trágya ez a Win32 – es Gimp, így 3 perc alatt kellett összeütnöm (utána a gtk segfaultol  :icon_neutral:).
                      a 3 perc az meg is látszik, de azért ezzel én is beállok a kívánók sorába.

                      Hozzászólás: Közzé nem tett hírek stb #1994672
                      kovi
                      Felhasználó

                        Janko híre

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 3,700