Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-02-10-14:47 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048569
valószínûleg még nem dolgoztál kereskedelemben és nem látsz rá a dolgokra. nem gond, ez nem is várható el mindenkitõl.
lényeg: jelen esetben tökmindegy milyen rendszer, mivel a sw problémákra nem vonatkozik garancia. ergo ha szopsz bármely Win32-vel, az a te reszortod, ha a Linuxszal szopsz az is egyéno szoc probléma. ilyen problémával jöhetsz pl hozzánk, természetesen elvállaljuk – viszont javarészt a Linux problémákkal nem fordulnak az emberek szervizhez, értékesítõhöz, hanem Köcsög Aladárral áttelepíttetik a gépet Win32 (illetve mostmár lassan Win64) alapra. sajnos megtehetik ezt az áttelepítést, mert a garanciális levélben általában nincs megkötve az elõtelepített rendszer használata garidõn belül.
másik oldalról tutira warez cucc megy fel majd a gépre, mivel dobozos Win32 – t nincs olyan állat aki dobozosan vesz, az OEM terméket (egyáltalán nem SEX terméket) pedig nem lehetett egy számlára tenni a SEX konfiggal, kivéve ha az is a SEX keretein belül lett véve (tavaly még lehetett ilyet, mert voltak TERM
2006-02-10-13:15 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048567ja, mail: az a baj, hogy nem kaptam hivatalos részletes leírást és feltételeket ezzel kapcsolatban, a bemutatkozó levélen túl. miután beszéltünk, akkor utána vártam volna egy ilyen mailt a céges címeinkre – valószínûleg egy failure notice ott figyel a levelezõ rendszeretekben, vagy a levelekért felelõs kollegád kifelejtett minket mert nem jött. én meg nem szóltam megint mert valószínûleg el is feledkeztem róla – én már csak ilyen vagyok. :ph34r: egyszer majd ha már nem használom akkor görcsöt kötök a tökömre.
de nem gond – ami késik nem múlik, természetesen érdeklõdünk mi a viszonteladói tevékenység körében is, a SEX úgyis stagnál és most egy nagy rakás FOS, SEX laptopot pl nem is tudok rendeset ajánlani biztos szállítási határidõvel. a többit inkább privát 🙂
2006-02-10-13:07 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048566az egy viszonteladói dolog lett volna, mint bP „hálóztai” tag – ez most más tészta amit mondok, tisztán szervizzel. lehet hogy nem fogalmaztam rendesen :icon_neutral: bocs csak siettem
2006-02-10-11:25 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048564szófosásom van:
ha pl az UHU vagy a Novell vagy mittudomén azt mondaná, hogy az „elõre telepített” pl SEX gépeken úgy adja át a rendszerét, hogy a SEX disztribútor rögzítse írásban: a teljeskörû garancia csak akkor él, ha garidõn belül az adott rendszer van még mindig a gépeken.
ezzel meg a disztibútor kivédi az olyan helyzeteket, ha pl egy nem mûködõ, visszahozott gépen kiderül, hogy szar az alaplap – a hibalehetõségek közt pedig ekkor felmerül pl egy nem szakszerû vírusvédelem miatt bekövetkezõ CIH fertõzés Win32 felületen, ami pl. kibassza a ROM BIOS – t.
no ekkor elõjönne, hogy melyik rendszer mennyire jó, mennyire ragaszkodik hozzá az ügyfél, mit vállal be a cseréjével. meg az is elõjönne, hogy ez a lábonlõtt SEX konstrukció mennyire vonzó. a disztribútor pedig még rá is lenne kényszerítve a jól beállított és rendes account információval történõ átadásra. szerintem.
lécci könnyíts már a dolgunkon. hogyan van telepítve, stb.
2006-02-10-11:05 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048563ezt nem akartam ideírni, de kikívánkozik belõlem. volt egy olyan ügyfelünk idén, aki behozott néhány egyéb cucc mellett egy bP – vel telepített gépet. 4.2 volt rajta (egy WinXP mellett). volt valami nyûgje, és elmondta, hogy nem tud értelmes gyakorlati segítséget kérni senkitõl a közelben. rövid beszélgetés után lejött, hogy a gépe költségeit el tudta számoltatni a cégével.
no jó, mondtam semmi gond, átveszem (linuxos témában [is] szoktunk fogadni gépeket, én meg ráállok mivel itt csak én vagyok linuxos). fél órát szórakozam vele mindössze, probléma megoldva. kiszámláztam neki egy megkezdett órára vonatkozó munkadíjat: én is örültem, õ is örült. kb 10-kor adta be a gépet, délben már vihette isten hírével.
ebbõl az jött le, hogy minden olyan disztribútornak, aki nem csak ingyenes, hanem kereskedelmi személettel is drótoz össze oprendszert, érdemes lenne megyénként keresnie egy olyan szervizt, ahová ki lehet tenni a rendszerének logóját – ami jelezné, hogy az xy géppel szerelt gépeket itt be tudják lõni. ez jó a disztribútornak,a szerviznek és az ügyfélnek is, kész haszon lenne mindenkinek. sõt, továbbmegyek: ha a disztribútor még bevállal a felmerülõ szervizköltségekbõl X% – ot, akkor az ügyfelet még azzal is meg lehet fogni, hogy az xy rendszer tulajdonosai a szervizköltségekbõl azt a bizonyos X% kedvezményt kapja… no egy ilyen elképzelésbõl a multik jelenleg már az elsõ körben kiesnek. szerintem.
http://www.hup.hu/newhup/node/18996?from=10&comments_per_page=10
lap közepe. ott egy srác 64 biten nyomja.
2006-02-10-10:30 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048562valójában az ottani mûszaki pultnál is érteniük kellene hozzá – sõt szerintem értenek is.
viszont a linuxos ismeret ott nem feltétel, plusz a nagyáruház nem is szervizpartner. így ha visszaviszed a gépet, felveszik a hibát, kapsz egy szállítót, majd szerintem rá sem néznek a cuccra és megy vissza a disztribútorhoz.rosszabb esetben xy multitól a vásárláskor kiadott garjeggyel elirányíthatnak a disztribútorhoz, ergo vidékrõl te [is] felküldheted pl. a 2 hetes gépedet pl. Budapestre. lol, itt is el van ásva egy döglött kutya.
2006-02-10-09:44 Hozzászólás: Electroworld – 49.000 forintért számítógép, Uhu-Linux elõtelepítve #2048560Wait wrote:smica wrote:ha nem vettétek észre egy kishíján 2 éve lezárt topikot folytattok… :ph34r:
-
SzerzőBejegyzés