kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ROOT jelszó kellene! #2044520
    kovi
    Felhasználó

      shadow-olt passwd-ben meglévõ makacs jelszó pedig ilyesmi módszerrel próbálható eredményesen

      http://aplawrence.com/Linux/lostlinuxpassword.html

      [csókoltatom a volt gazdátokat. átérzem a helyzetedet, velem anno ugyanezt csinálták egy 80 gépes NT4 tartományban. csak ott lehetett passwd crack – et nyomni egy alacsonyabb géprõl egy adott szerver területre, majd lefuttatni. szerencsémre az egyik szerver nem volt kellõen spackokkal erõsítve, és az megenyhült a töréstõl. szerencsém volt.]

      Hozzászólás: ROOT jelszó kellene! #2044518
      kovi
      Felhasználó

        egy bootlemezrõl / livelemezrõl alacsony init-ig bootolva általában egy automata rootlogin, majd mount rw után nyomhatod a passwd-t. de sokszor ez sem segít.  :icon_neutral:

        Hozzászólás: Linuxfórum találkozó 2006 #2041987
        kovi
        Felhasználó

          ezt nem kell fordítanod, van belõle platformfüggetlen bináris, –keep – pel simán telepíthatõ atomic stb cd nélkül a Loki alapú archív.

          viszont testesebb gép kell neki, mint a DOS idõkben..
          hiszen azóta már a rendszer alá is kell 256M…

          Hozzászólás: Milyen játékok futnának? #2037725
          kovi
          Felhasználó

            gyenge

            Hozzászólás: Milyen játékok futnának? #2037723
            kovi
            Felhasználó

              mûködni fog.

              viszont nem vram van rajta, azt nem tudnád megvenni (a vram olyan memória amit egy idõben írhatsz és olvashatsz)  :icon_neutral:

              Hozzászólás: Milyen játékok futnának? #2037716
              kovi
              Felhasználó
                davidd2301 wrote:
                Cedegás (ha majd egyszer sikerül végre belõnöm) játékokból se fog futni több?

                a dupla központi tárral már több cedegás játék fog menni. a videokártyádhoz viszont érdemes lenne hozzáírni a konfig állományokat, pl videoram, agp áteresztõ képesség

                Hozzászólás: Nem indul az X #2044345
                kovi
                Felhasználó

                  az alapból meglévõ, közvetlen telepítés után automatikusan elérhetõ xorgconf.vesa állományt átnevezve xorg.conf – nak mûködésre kellene bírnia. elméletileg. azé’ mondom mert nem egyedi a problémád… a vesa driveres leíró meg szvsz még ott figyel az /etc/X11/ mappában.

                  Ha beindul, azt már tudod hegeszteni

                  Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030046
                  kovi
                  Felhasználó

                    használd a hozzászólási rendszert. viszont cvs terén szerintem nem lehet látatlanban segíteni  :icon_neutral:

                    Hozzászólás: Cedegás oldal, képekkel, helpekkel. #2030043
                    kovi
                    Felhasználó

                      http://www.blackpanther.hu/modules/magazine/article.php?articleid=38

                      a gyárival megy + a cvs kód többek közt pont az installshield támogatásában kevesebb, mint a full.

                      ui a root-módos játéktelepítéses hülyeséget hagyjátok. egy tisztességes rendszer (pl slackware) konzolról nem is engedi használni a grafikus interfészt a szuperfelhasználónak. olyan helyre kell tenni a cuccodat, olyan továbbvitt jogokkal, hogy fullra hozzáférhess.

                      Hozzászólás: Nem indul a grafika #2044274
                      kovi
                      Felhasználó

                        rootként ‘xorgconf’, ekkor automatán létrejön a X.org alap konfigja.
                        kézzel pedig itt tudod hergelni: /etc/X11/xorg.conf
                        xorgconfig – gal meg ismét csak kézzel, kérdésekre válaszolva

                        minden hibaüzeneted a /var/log/xorg…. fájlban.
                        ezeket nézd meg (fõképp a logokat) és csak aztán térjünk vissza rá.

                      10 bejegyzés megtekintése - 661-670 / 3,700