Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
shadow-olt passwd-ben meglévõ makacs jelszó pedig ilyesmi módszerrel próbálható eredményesen
http://aplawrence.com/Linux/lostlinuxpassword.html
[csókoltatom a volt gazdátokat. átérzem a helyzetedet, velem anno ugyanezt csinálták egy 80 gépes NT4 tartományban. csak ott lehetett passwd crack – et nyomni egy alacsonyabb géprõl egy adott szerver területre, majd lefuttatni. szerencsémre az egyik szerver nem volt kellõen spackokkal erõsítve, és az megenyhült a töréstõl. szerencsém volt.]
egy bootlemezrõl / livelemezrõl alacsony init-ig bootolva általában egy automata rootlogin, majd mount rw után nyomhatod a passwd-t. de sokszor ez sem segít. :icon_neutral:
ezt nem kell fordítanod, van belõle platformfüggetlen bináris, –keep – pel simán telepíthatõ atomic stb cd nélkül a Loki alapú archív.
viszont testesebb gép kell neki, mint a DOS idõkben..
hiszen azóta már a rendszer alá is kell 256M…gyenge
mûködni fog.
viszont nem vram van rajta, azt nem tudnád megvenni (a vram olyan memória amit egy idõben írhatsz és olvashatsz) :icon_neutral:
davidd2301 wrote:Cedegás (ha majd egyszer sikerül végre belõnöm) játékokból se fog futni több?a dupla központi tárral már több cedegás játék fog menni. a videokártyádhoz viszont érdemes lenne hozzáírni a konfig állományokat, pl videoram, agp áteresztõ képesség
az alapból meglévõ, közvetlen telepítés után automatikusan elérhetõ xorgconf.vesa állományt átnevezve xorg.conf – nak mûködésre kellene bírnia. elméletileg. azé’ mondom mert nem egyedi a problémád… a vesa driveres leíró meg szvsz még ott figyel az /etc/X11/ mappában.
Ha beindul, azt már tudod hegeszteni
használd a hozzászólási rendszert. viszont cvs terén szerintem nem lehet látatlanban segíteni :icon_neutral:
http://www.blackpanther.hu/modules/magazine/article.php?articleid=38
a gyárival megy + a cvs kód többek közt pont az installshield támogatásában kevesebb, mint a full.
ui a root-módos játéktelepítéses hülyeséget hagyjátok. egy tisztességes rendszer (pl slackware) konzolról nem is engedi használni a grafikus interfészt a szuperfelhasználónak. olyan helyre kell tenni a cuccodat, olyan továbbvitt jogokkal, hogy fullra hozzáférhess.
rootként ‘xorgconf’, ekkor automatán létrejön a X.org alap konfigja.
kézzel pedig itt tudod hergelni: /etc/X11/xorg.conf
xorgconfig – gal meg ismét csak kézzel, kérdésekre válaszolvaminden hibaüzeneted a /var/log/xorg…. fájlban.
ezeket nézd meg (fõképp a logokat) és csak aztán térjünk vissza rá. -
SzerzőBejegyzés