kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: i686 v. i386 #2038833
    kovi
    Felhasználó
      AMD486 wrote:
      a WinXP … Az is tény hogy P1-esekre (i586) állítólag nem megy fel, de lehet, hogy csak erõforráshiány miatt (pl. kevés RAM)

      felmegy. nekünk a számlázónk p1, és xp-t futtat 192M rammal.

      Hozzászólás: i686 v. i386 #2038832
      kovi
      Felhasználó

        aty:
        mindegy, letudtuk  :icon_neutral:

        nekem amd64-en bizisten nem látszik különbség ia32,0 amd64 között sem.
        de i386 csomaggal már nem foglalkoztam vagy egy éve, így nekem ez (hálaégnek) nem lehet feltûnõ – bár a KDE többek között már benne van a komolyabb igényû kategóriában (amit írtam)

        Hozzászólás: i686 v. i386 #2038828
        kovi
        Felhasználó

          ds, vizsla:

          Az az igazság, hogy hiába is történik architektúrához / utasításkészlethez igazított optimalizással a fordítás, a komoly és nagy igényû tervezõ programokon kívül ebbõl szerintem sehol sem lehet profitálni. a komolyabb igényû játékok meg úgy is csak egy általános x86/ia32 illetve x86/amd64 porttal jönnek.

          egy csíra Celeron is rendelkezik 2-3GHz mûködési tartománnyal, ahol egy esetleges i386 alapú parancskészlethez igazítva is simán megy minden kód.

          Hozzászólás: Directx 9 / Wine / Winex #2016745
          kovi
          Felhasználó

            okés semmi gond elhiszem, már nézem is, hogy mi okozza
            és bocsi, még jó hogy nem ettelek meg  :icon_neutral: amilyen kedvem van ma, benne volt a pakliban

            Hozzászólás: Directx 9 / Wine / Winex #2016743
            kovi
            Felhasználó

              kint a fõoldalon tegnap óta három topikot töröltem, mind david2301 indítóval, benne egy szó: f@szom és stb. ha csak valami technikai gubanc akkor bocsi és ne vedd magadra.

              Hozzászólás: i686 v. i386 #2038825
              kovi
              Felhasználó

                jajj de figyelmetlen iq hiányosak barmok vagyunk.

                jajj bocsáss meg Kisbetû, esedezve kérem a bocsánatodat. látod én egy ilyen megtestesült bunkó debreceni iqhiány vagyok, és nem azon forgatom magam, hogy miért idéz valaki, ha nekem válaszol és ue konta. sõt én aztán igazán unintelligens vagyok, mert én pl nem fogom a hatalmas ok – > mégsem oké stb poénjaidat.

                Hozzászólás: Directx 9 / Wine / Winex #2016741
                kovi
                Felhasználó

                  Figyu Dávid fejezd már be lécci a külön postok és topikok írását amiben egy szó van és az is szleng. Elég parasztul néznek ki ezek a topikok és raádásul még törölnöm is kell õket.
                  Mindannyiunk nevében köszönöm.

                  Hozzászólás: i686 v. i386 #2038821
                  kovi
                  Felhasználó

                    mindenkinek, akinek inge:

                    amennyiben nem arról van szó, hogy 6 oldalnyi szöveget idéznek, akkor idézzenek csak, én is idézni fogok. marha jó dolog úgy írni a másiknak, hogy nem idézed, és közben hárman beleszólnak elõtted. azért van ott az idézet gomb, hogy megnyomd. az, hogy Bepe és közém nem szólt senki az valójáûban a véletlen mûve. az meg, hogy valaki közbeszól, valós probléma, olyannyira valós, hogy inkább nem pazarolnám az idõt a kitárgyalására. sõõõt, lehet hogy csak annyival lezárom, hogy hosszú, és hagyjuk meg legyintek egyet. na ez a kúl bazki’, nem az idézés.

                    akiz idézgetésen megsértõdik, az ne olvasson fórumot. akinek meg ez nem tetszik az idézgetés jelezze, és máshogyan lesz, majd kitalálunk valamit: mindenkinek lesz egy jele mint az oviba, aztán majd ha válaszolok, az írásom elé teszem az illetõ jelét, hogy tudja kinek megy. aztán pedig akit pedig érdekel mire válaszoltam, megkeresi visszafelé a jel mellett. jó lesz?

                    Ui ez kb olyan, mint ha itt elõttem a zebra mellett 30m – el átlibbenne valaki a négysávos út másik oldalára. mondjuk, hogy nem tekerte fel semmilyen IFA, nem dudáltak rá, és senkinek nem okozott problémát. Hát akkor kaparjuk le a zebrát, azt’ hadd menjen mindenki összevissza amerre lát! majd a sofõrök meg az átrohangálók figyelnek egymásra, ha meg valaki megszívja, akkor úgy járt. ennyi.

                    Hozzászólás: jatekport.linuxuser.hu + új projekt #1993590
                    kovi
                    Felhasználó

                      sziasztok.

                      komolyan fennáll a lehetõsége, hogy a jatekport a fiatalabb társához hasonlóan eltûnik a föld színérõl.
                      akinek kell a jatekport tartalma az a

                      wget -r http://www.jatekport.linuxuser.hu

                      paranccsal leszívhatja az éppen aktuális elérési útjára az aktuális tükröt.

                      -a jpproject-tel egyáltalán nem érdemes szarakodni, már egy ideje nem elérhetõ, onnan felesleges wget.
                      -a honlapjaimról származó, másolt formájú tudnivalók és képek csak akkor használhatóak fel publikus weblapokon, ha odaírod a nevemet és mailcímemet, mint alkotóét. publikus tükröt szintén csak a tudomásommal szeretnék látni, azt is csak úgy, hogy a nyitóoldalon kiírod: „ez a jatekport.linuxuser.hu oldal 2004 decemberi állapotának tükre”. Ha nem másolsz, hanem alapként használnád a cikkeket, és Te is úgy látod jónak, akkor kérlek tedd oda, hogy kösz vagy ilyesmi, ennyit gondolom csak megérdemlek.

                      kéretik nem sírni, hogy nemá, meg ne töröljek meg ilyesmi. nem teljesen rajtam múlik a dolog, de természetesen én is részese vagyok. nagy valószínûséggel meg fog történni amit írok. ha bármi változna, akkor azt jelezni fogom itt. a http://www.blackpanther.hu oldalra egyébként valószínûleg idõvel be lesz építve minden, kicsit aktualizált a tartalommal. akinek testesebb játékleírás kell, azok naprakész információt találnak a Linuxvilág magazinban, ahol belátható idõn belül lesznek olyan cikkek, mint UT2k4 motorral hajtott autóverseny és stb stb, már ha lesz rá folyamatosan igény. ha nem lesz, akkor valószínûleg ott sem lesznek ilyen témák.

                      nos ezt akartam. Külön hálás köszönet Széchenyi Zolinak (Oregon), Mudra Edinának, Apagyi Gyurinak (Killall), Kosztadinovszki Norbinak minden segítségükért, továbbá a Linuxvilág magazinnak (amiért a tükör többször is megjelent a cd mellékleten). egyébként mindenkinek kösz aki segített, vagy idõt szentelt az írások elolvasására, továbbá köszönet a fikázóknak is, igyekeztem minden helyzetbõl tanulni. Valószínûleg aktualitását vesztve ez a topik egy héten belül bezár.

                      transmission done  :icon_neutral:

                      Hozzászólás: Racer #2039283
                      kovi
                      Felhasználó

                        Nno vért izzadva elindítottam az utolsó bétát.
                        Aztán cirka egy órányi gépelés által kiigazítottam azokat a pályákat amik nekem tetszettek.

                        Aztán legyûrtem egy diablót a kedvenc mustangommal. a szimulátoros fizika félelmetes, a pályák szépek (amd64/3000, nv6600gt -> 800X600X32XFullextra=30-40FPS), a mustang hangja maga a mennydörgés. király a cucc, már csak az AI terén kéne rátenni egy kicsit meg az autók eséseit és ütközéseit bugfixelni.

                        racer1.jpg
                        racer2.jpg
                        racer3.jpg

                      10 bejegyzés megtekintése - 701-710 / 3,700