Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nem. ennyi lesz a changelog az ötösben:
Support for Battlefield 2, Dungeon Siege II, Madden NFL 2005 and Madden NFL 2006.
An internal scheduler which allows Cedega better control over processes and threads under the Linux 2.6 kernels. This should help with issues related to these kernels such as movie stutter, long load times, and general performance problems.
Pixel Shader 1.4 support, with related graphics fixes and improvements.
Major rewrite of the way geometry data is handled, allowing us to provide improved support for the OpenGL VBO extension. This work has given us the opportunity to provide improved handling when using the OpenGL VAR extension as well.
Preliminary support for FBO (Frame Buffer Objects), a new OpenGL extension that allows us to provide improved correctness and speed in offscreen rendering. This is required for Battlefield 2 and is enabled by default for this title.
Enhanced Direct3D9 functionality, including query support, improved blendfactor support and a software mouse cursor.
A fix for a stencil buffer issue brought to light by recent changes to the NVIDIA drivers.
Various copy protection improvements.
Improved installer support with the integration of advpack and setupapi dlls from WineHQ, better handling of eReg, and added support for DOS batch files.
Support for the subfs CD-ROM automounter for SuSE 9.3 and 10 via D-Bus.
okés, várok.
mail.linuxforum.hu smtp nem fogadja el a jelszavam, nem tudok küldeni, pedig hitelesítve van.
levelet fogadni tudok.sany wrote:” hogy az userek testreszabhassák”
Testreszabhassák?!
Mit?!
Te pl. naponta/óránként cseréled a klaviaturhát?!
Ugye nem! 🙂nem errõl van szó, viszont egy kde-vel az egész rendszeredet karban tarthatod, anélkül, hogy mélyreható linuxos tudásod lenne. szolgáltatásoktól kezdve a lokális beállításokig, a hálózaton át. ennyi. ezt semmilyen más komponenssel nem tudod megtenni ilyen egyszerûen és hatékonyan. más kérdés, hogy ha elbaszod a kde-t, kdm-et, x11-et, akkor természetesen baszhatod a beállításaidat is. én mondjuk évek óta kde-t lovagolok, általában jól kicsontozva. a gépem indulásakor össz 150M foglalt (futó superkaraba is bele van számolva), ami az 1G RAM melett kifelejezetten kellemes 2006 derekán.
ui a jóisten mentsen meg egy teljes gnome környezet fordításától, anno egy új verzió megejelnésekor egyszer próbáltam a friss komponenseket és összetevõket megkereseni a teljes fordításhoz, fél óra múlva elment a kedvem az egésztõl… kde meg fél óra alatt mindenestül felépül.
ui2: egész pontosan én így csinálom, mindent vagy semmi: kde vagy blackbox.
tapasztalni fogod, sajnos gyengébben fog menni, mint a windowsos port, de legalább megy hiba nélkül.
kb 20-25% különbség van szemre a win/lin portok sebessége között, a win javára.bepe79 wrote:Antialiasing + aniso filtering szûrõk hányszoros értéken vannak? Természetesen a fenti lassulást 1280×1024 és 1600×1200 alatt értettem. Ma már 800×600-ban nem játszik senki. 🙂-800×600: én játszok. ha mondjuk komoly csés/q1 fan lennél akkor Te is jót röhögnél az 1232563545 x 54655465 felbontással kérkedõkön, majd 15:0 – ra zabálnád meg mindet. Egy komoly fragger ha hiszed ha nem még mindig 640×480-ban nyomja a lehetõ legnagyobb FPS miatt, és a lehetõ legkisebb egérérzékenységgel (=3 dobás, 1 kör)… Természetesen az említett 1024 – ben is tarja a ~30-40fps-t, viszont ott a felbontás miatt már nem tudsz úgy célozni, mindezt ezt az elmúlt bõ tíz év „néhányszázezer” fragjének birtokában mondom. egyébként meg ugyebár 100FPS feletti értékek felett is láthatóak különbségek, bár ezt nem szokták elhinni, de ha van igazi gyilkológép ismerõsöd akkor kérdezd csak meg tõle.
-természetesen nem 16x FSAA mivel az egy rohadt nagy faszság. sõt.. ha mondjuk valaki 4x / 8x fsaa közötti különbségeket figyelgetne egy shooterben, azt én megint csak „mosoly”.
-anis: majd megnézem a konfigom, én össz annyit tettem, hogy 800X600, majd mindent benyomtam, meg rátettem a vsyncet próbaként. 1ébként 1600×1200 nem nagyon kell említeni, mert nem mindenkinek van félmillió ft-ja gépre, ez így szintén faszság a fentebb említett felbontásos dolgon felül. szerintem.
-az atiddal elméletileg hibás felületû modelleket fogsz látni sok helyen, olyan király ez az ati féle dri… :mellow:
az elõbb említett mirrorokat komolyan figyeld.
bepe79 wrote:1g0R wrote:Ahoy,ha az árnyékokat bekapcsolom iszonyatosan belassul a gáma.
Ahojj! Ez az, amin egyáltalán nem csodálkoznék. Ugyanis AMD 3000 / P4 3.0GHz + 1 GB DDR RAM + nVidia 7800 GTX-el is belassul a game, ha az árnyékokat rátolod.. Ezután nem lepõdöm meg azon, amit írtál. 🙂
egy kép: amd64/3000, 768M, 6600GT. minden bekapcsolva (árnyékok is), sõt még az fsaa-n kívül benyomva a sync is (így a moncsi frissítése miatt fel sem tud szökni a cucc magas fps értékre). kép mellékelve.
ha valaki játszott vele, akkor tudja hogy ez a hely nagyon durván összetett helyszín, feletted a hajó, te egy kocsin, feléd tart 5-6 rakéta (amelyek úgy világítanak, mintha hyperblasterrel lõnének rád), földrõl 3-4 automata gépágyú tüzel, néha lezuhan mellettet egy repülõgép, meg fentrõl is potyog az áldás miközben neked le kellene szedned minden feléd tartó vagy rád lövõ eszközt. FPS a jobb felsõ fickában. 800X600, természetesen linuxos bináris, slackware.
terminál
su : r passwd
updatedb
locate wine
locate winex
locate cedega
locate transgamingami eredményeket hoz (file és mappa tekintetben), azt érzéssel törölheted, majd a home/$/.wine, .transgaming, valamint az erre mutató kötéseket is töröld, és csókolom. én legalábbis így csinálnám.
kuresz wrote:A dreamwaver honlapszerkesztõ,és azért kell neki,mert abból kisérettségizikebben az esetben én nem winexet / cedegát használnék, hanem crossovert. ott értelmetlen a „hogyan használjam” címû csontig rágott elõadás, mivel teljesen grafikus és menüvezérelt + dokumentáltam macromedia képes cucc… érted…
-
SzerzőBejegyzés
