kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Doom muzsika #2027339
    kovi
    Felhasználó

      álljon meg a menet
      most hogy nézegetem, mai fejjel mostmár a yamaha sw midi syntheser programjával csinálnám a midi lejátszását (kb 20 effekt, kb 10 hangszerkészlet.. ha jól látom).
      hasonló lesz az eredmény, ha nem jobb, ráadásul mindegy milyen hangkarddal csinálnád, mivel sw…

      Hozzászólás: Doom muzsika #2027338
      kovi
      Felhasználó

        huuh jó régen volt.. még vindózer voltam… remélem jól emlékszem a lépésekre…

        a., elindítottam a gl doomot, vagy asszem valamely akkoriban kezdetleges legacy verziót. szándékosan lefagyasztottam a futó doomot, mert így a tempben hagyta a kellõ kicsomagolt adatokat, így pl az éppen futó pálya midi állományait.

        b.,nagy gravis barát voltam, mert akkoriban ezek a hangkártyát eszméletlenek voltak.
        -használt eszköz: elsõ generációs gravis ultrasound pnp amd interwave processzorral, 2X4M simm rammal (egy havi fizumért vettem asszem, aztán meg koplaltam jajj de hülye voltam 😮 )
        -8 megás gyári advanced gravis hangszerkészlet betölt.
        -interwave processzor reverb effektje maximumra húzva.
        -8 megás készlet mellé a felvevõ programban (gõzöm sincs mivel vettem fel, de egy egyszerû hangrögzítõ is megfelel) megadom a (ha jól emlékszem lopott) yamaha effektet közül finoman a chorust és az organt kiegészítésnek, így lementem a wavot
        -majd egy kódolóval átnyomom joint stereo csatornacsatolt mp3-ba.

        azt hiszem így történt, és nagyon sajnálom, hogy nincs meg az összes amit csináltam, dehát én már csak ilyen trehány vagyok plusz még szórakozott is, sajnos 🙁

        Hozzászólás: Doom muzsika #2027336
        kovi
        Felhasználó

          ó bakker elfelejtettem szólni bocs, és kösz

          Hozzászólás: Doom muzsika #2027333
          kovi
          Felhasználó

            ezt én már megtettem anno, ami megmaradt belõlük:

            http://www.jatekport.linuxuser.hu/musik/doommid1.mp3
            http://www.jatekport.linuxuser.hu/musik/doommid2.mp3
            http://www.jatekport.linuxuser.hu/musik/doommid3.mp3
            http://www.jatekport.linuxuser.hu/musik/doommid4.mp3
            http://www.jatekport.linuxuser.hu/musik/doommid5.mp3

            én egyszerûbben tettem: a wadból kinyertem a midit, azt meg lenyomtam a cirka 10 évvel ezelõtti gravis pnp-m midi szintézerén, úgy hogy ráengedtem egy kis fizetõs yamaha effektet. ez azonnal irányítottam mp3-ba. hallgasd meg, megéri 🙂

            Hozzászólás: Frugalware vs UHU #2026836
            kovi
            Felhasználó

              amikor a grub-ot telepíti és már van ott egy menu.lst vagy egy message állomány, vagy az elõzõ frugal-telepítésbõl kernel, akkor nem ajánl fel semmit, csak egy reboot-ot (azaz nem kérdi, hogy esetleg felülírja-e, vagy törölje, vagy mittomén). Ja és persze ez a telepítés közepén, nem a legelején

              -igen, de 1ébként ezt nagyon kevés rendszer ajánlja fel, mivel erre írni kell egy kódot, ami megkérdezi/megteszi mindezt. ugyan nem lenne ez sztem akkora egetverõ meló, viszont a Frugal nem annak a rétegnek készül, aki erre rászorul – és meg kell mondjam, pont ebben van az ereje.

              * a cabextract csomagot kiixeltem, hogy nekem nem kell (nem használok ms cab file-okat), de amikor cd-cserét kért, valahogy nagyon hiányolta, és nem lehetett továbbléptetni, csak egy reboot-tal.
              * leginkább a hibakezelés, ami nem tetszett, azaz minden „kis apróságra” csak reboot-tal lehetett reagálni. Persze ad egy parancssort, de nem lehet onnan visszamenni a telepítõbe. Legalábbis nekem nem sikerült.

              -igen hasonlót én is figyeltem — béta verzió.

              * a csomagok kiválasztása elég rosszul lett megoldva szerintem, mivel az elején ki lehet választani, hogy melyik kategóriákat szeretnéd és melyiket nem, ezután lehet darabonként, de nem kategóriákra lebontva, hanem ömlesztve az egész

              -ezt most nem fogom elsõre. 🙁

              Hozzászólás: Frugalware vs UHU #2026835
              kovi
              Felhasználó

                Azt nem próbáltam…
                Tudom, az én hibám, de regisztrálni kellett volna, annyira meg már nem izgatnak újabb  rendszerek.
                [align=right][snapback]146584[/snapback][/align]

                nem, már nagyon régóta nem kell regisztrálni.
                http://ftp.blackpanther.hu…

                Hozzászólás: Cedega terjesztése az AFPL szerint…? #2027231
                kovi
                Felhasználó

                  tudod.. ez az a hír amihez hozzászóltál, szóval egy kicsit kell keresned:

                  http://www.linuxforum.hu/content/view/2232/2/

                  Hozzászólás: Cedega terjesztése az AFPL szerint…? #2027229
                  kovi
                  Felhasználó

                    Ezekhez köthetõ verziószám, vagy a napi frissülés miatt nem?

                    sajnos nem. amit töltesz, fordítasz, az a wine –versionra azt mondja, hogy
                    wine cvs version letöltés dátuma.

                    mintegy azt is mondhatnám, hogy „Stable” kellene – vagyis ami azonos (az ingyenesség miatti limitációkat kivéve) egy konkrét kiadott cedega verzióval, nem pedig valami napi dev (vagy béta) verzió…)

                    errõl beszéltem, ez az ami nem megy.

                    Ha elárulod, hogy hogy tudok wine (vagy ReactOS, de ez utóbbinál még más követelmények is vannak…) alá directx-et varázsolni, akkor feladom a cedegázást…

                    fingom nincs mi az a reactos, de nem mondtam hogy ne cedegázz, csak azt hogy a cvs-el ne szopasd magad. a wine is rendelkezik dx9 alképességekkel, külön ág foglalkozik vele. 1ébként ha kell link cedegához mondtam privátban keress. illegális ugyan, de egy próba erejéig ki nem szarja le. érted..

                    Hozzászólás: Cedega sebesség #2027200
                    kovi
                    Felhasználó

                      A [d3dgl]-ben számít ha kikapcsolom a shadereket úgy hogy a CS opengl-ben megy?

                      ebben az esetben nem, mivel nem használ shadereket, régi stuff…

                      ALSA és OSS közt nagy különbséget nem tapasztalok.

                      ööö. ritka jelenség amirõl beszélsz, bizony becsüld meg, nem sokan mondhatják el magukról ezt.

                      Ja és mi az a „glx alapú gl szolgáltatás”?

                      gyakorlatilag esetedben annyi, hogy nem atival nyomod.

                      nem lesz idõm átnézni a konfigodat 🙁 lehet hogy behozom az enyémet, ced441 – hez hergeltem

                      ui a cs ill bf1942 milyen felbontásban futna?

                      Hozzászólás: Cedega terjesztése az AFPL szerint…? #2027227
                      kovi
                      Felhasználó

                        okés akkor félreértettelek bocs aszittem készen kellene a wrapper. nno:

                        EREDETI cvs/forrásállapotában hivatalosan másolhatod, viszont gyakorlatilag így sem tudod terjeszteni tudtommal, licensz ide-vagy oda, (ezt azért mondom, mert láttam már egy – két olyan oldalt ahol ott volt a forráscucc és leszedették), továbbá a cvs fa naponta frissül, tehát ugyanígy naponta vihatnéd haza az új cuccot, ráadásul a cvs verzió nem kevés kívánnivalót hagy maga mögött, sajnos.

                        de elméletileg megoldható ez a forrásterjesztés. gyakorlatilag nem. szerintem.
                        ha választanod kell, hogy vcs cedega vagy stabil verz wine forrás, akkor ezerszer inkább az utóbbi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 3,700