Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
oké rajta vagyok holnap kapsz egy rendes konfigot
Letöltöttem az uj aTi-driver-t Rpm-ben és run ban
Telepítés után elxáll a Grafikus feluletem mert ha unknow mintort áálít be a sax akkor nincs kép vagy szaladgál vagy 1talán nincs grafikus felületemtelep után ugye lefuttatod rootként az fglrx konfigot, terminálon – és megválaszolod a kérdéseket? a saxod alapértékeket állít be, valamint max dri meghajtót, hivatalos ati drivert nem…
Bocsi Slotan ha teheted akkor a konfigodat mégegyszer postold már be pls mert az is odalett!
Ja, az elõzõ gondolatmenethez! Bármilyen IBM cucc kellene a lf részére (komolyabb szerver, stb) akkor azt is tudok ajánlani elég kellemes áron, kezdve a 236 – osoktól. Ezek bruttó ára viszont keményen verné a fél miskát – olyan kivitelben, amiben már érdemes lenne vásárolni (több cpu magas l2-vel, több hdd, scsi vezérlõ, torony, min 1g ram).
nnya. A következõt tudom ajánlani, ahogy már a hupon pedzegettem is. Gondolkozzunk el rajta, ha értelmesnek látjátok, akkor le tudom zongorázni (kifutott szerverszériák), elméletileg rövid idõn belül összedobható a zseton. Ha hivatalos megkeresést kapok, akkor hivatalosan adok ajánlatot. Az itteni dolgok csak a lf részére élnek.
Megoldás 1.
a.,
IBM x330:
2XP3 1Ghz, 1G RAM, 2X9G Hot Swap, Ultra 160 SCSI kontroller, 2 HDD fiók, Max 2 CPU (ami már ugye ki van töltve), RACK kivitelA konfigot rugalmasan tudom változtatni, ami a hdd – re igencsak ráfér, mondjuk 2X36G – re.
Az alapár 155 nettó, ha a lemezeknek át kell változni a nagyobbakra, (errõl hivatalos áram még nincs) akkor az kb ~>60 felár. Garancia 12 hónap szervíz, elméletileg tudok hozzá helyi garopciót is, esetleg még 3 évre is, ez sem egy ló ára.
b.,
IBM x250:
2XP3 700MHz (Xeon / 1M L2), 1G RAM, 2X18G Hot Swap, U2W SCSI kontroller, 10 HDD fiók, Max 4 CPU (amibõl már ugye 2 ki van töltve), Torony kivitelA konfigot rugalmasan tudom változtatni, ami a hdd – re ?ráfér?, mondjuk 2X36G – re.
Az alapár 169 nettó, ha a lemezeknek át kell változni a nagyobbakra, (errõl hivatalos áram még nincs) akkor az kb 30-40 felár. Garancia 12 hónap szervíz, elméletileg tudok hozzá helyi garopciót is, esetleg még 3 évre is.
c.,
IBM Netfinity 7000 M10:
4XP3 500MHz (Xeon / 512K L2), 1G RAM, 1X36G Hot Swap, UW SCSI kontroller, 4 HDD fiók, Max 4 CPU (amibõl már mind ki van töltve), Rack kivitelA konfigot rugalmasan tudom változtatni, ami a hdd – re ?ráfér?, mondjuk 2X36G – re.
Az alapár 170 nettó, ha kell a pluszlemez, (errõl hivatalos áram még nincs) akkor az kb 30-40 felár. Garancia 12 hónap, elméletileg tudok hozzá helyi garopciót is, esetleg még 3 évre is.
A középsõ verzió szerintem elég jónak tûnik. Ha úgy gondoljátok, hogy összedobnánk rá, vagy úgy hogy megérné ezen tárolni a pboardot és a mambo portált, akkor keressetek és megnézzük komolyabban is. Ha kell, egy ötezressel be tudok szállni, ha még vagy negyvenen követnek, akkor nagyjából meg is lenne a cucc. Minden további dolog egyeztetést igényel, és csak akkor hivatalos amit mondtam, ha csinálok egy publikus, hivatalos ajánlatot.
Megoldás 2.
Beszélhetünk Csabával, emellett elõre lebeszélhetem az IBM disztribútorokkal (mivel nagyon jóban vagyunk egyikõjükkel), majd teljesen Csabára bízhatnánk (feltéve hogy vállalja, és feltéve hogy kell szerver). Céges kivitelben természetesen
http://cdimage.debian.org/cdimage/archive/…r0/i386/iso-cd/
ez volt a legelsõ amit találtam és jön stabilan 150 – el
mindet érdemes, bár nem tudom mire használnád, ekkor tutira meg lehetne mondani mit keresel.és miért is nem jó a zsírúj debiant leszedni egy ftp vagy http kiszolgálóról, egy mezei böngészõ letöltõjével?
nos elõször is mit tettél fel? milyen verzióban?
másodszor kiadod userként egy terminálon a cedega parancsot.
létrejön a homeodban egy rejtett mappa.
terminálon mc, és mész a home/$temagad/.transgaming – ba
a config állományt mellékeld ide a többit utána.
kell még a rendszered egy mezei mount parancsra adott válasza is (ezt is terminálon természetesen)ja a transgaming helyett lehet hogy .cedega lesz a mappa neve(ezt a verziók váltogatják). fontos hogy ezek a mappák rejtettek, így ponttal kezdõdnek, mc-vel pl látod õket.
legközelebb holnap reggel leszek — addig lehet meg is oldod, lesz aki segítsen.
jaj öcsém’ itt a link
a linket egy pár percen belül törlöm.
megy a magyar verzió és nagyon király, élvezetes..
sima wine is viszi, természetesen az új szériákból. -
SzerzőBejegyzés