lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: RTL8185L driver telepítési probléma #2121482
    lada2105
    Felhasználó

      a yast-ban már próbáltad beállítani a vezeték nélküli kapcsolatot?

      A kapcsolódáshoz általában ESSID kell, meg WEP vagy WPA kulcs. Mindkettö kell ahhoz, hogy csatlakozni tudj a routerhez/access pointhoz!
      Mindkettöt megadtad?
      Ha nem, akkor ne várj csodát kivétel ha full nyitott a háló.

      modul be van töltve?
      simán ifconfig-ot kiadva látszik a kártya?
      ha nem, akkor ifconfig wlan0 up
      mert beállítani a iwconfig-al anélkül is lehet, hogy a kártya „fel” lenne kapcsolva, azaz down-olva van.

      Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124059
      lada2105
      Felhasználó

        Egy külsö monitoron mi a helyzet?

        Egyébként lehet a kártyád támogatja a 16< bitet, de ha a "driver" nem, akkor úgyis mindegy, nem?? 😛

        (megelöztek… sebaj)

        Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124060
        lada2105
        Felhasználó

          Egy külsö monitoron mi a helyzet?

          Egyébként lehet a kártyád támogatja a 16< bitet, de ha a "driver" nem, akkor úgyis mindegy, nem?? 😛

          (megelöztek… sebaj)

          Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2124007
          lada2105
          Felhasználó
            G_ZOZI wrote:
            Csak király lenne, ha linux-szal is menne. Lehet, hogy valami másik atheros driver kellene? Fogalmam sincs…

            Elképzelhetö.
            Milyen noti egyébként?
            A Wlan kártya pontos típusa?

            (Találkoztam már olyan notival, ami látta pl a wlan hálózatot de kapcsolódni se linuxról se winröl nem tudott hozzá. Másik gép mellette egy méterrel simán. Persze a jel megvolt és hiába az áthelyezés, azután se. Gondolom hw vagy driver hiba, de a gyártó nem volt igazán a helyzet magaslatán driverileg, pedig egy Acer volt…)

            Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2124008
            lada2105
            Felhasználó
              G_ZOZI wrote:
              Csak király lenne, ha linux-szal is menne. Lehet, hogy valami másik atheros driver kellene? Fogalmam sincs…

              Elképzelhetö.
              Milyen noti egyébként?
              A Wlan kártya pontos típusa?

              (Találkoztam már olyan notival, ami látta pl a wlan hálózatot de kapcsolódni se linuxról se winröl nem tudott hozzá. Másik gép mellette egy méterrel simán. Persze a jel megvolt és hiába az áthelyezés, azután se. Gondolom hw vagy driver hiba, de a gyártó nem volt igazán a helyzet magaslatán driverileg, pedig egy Acer volt…)

              Hozzászólás: Virus for Linux? #2124125
              lada2105
              Felhasználó
                lacyc3 wrote:
                Köszi az ötleteket, a legégetőbb probléma meg lett oldva(bejelentkezés), a folyamatokat átnézem, csak egyellőre még nem ismeremúgy a pingvint mint a Windows-t, de ami késik nem múlik 🙂

                Még egyszer köszi!

                Mellékesen, mit használsz? Debiant?

                Nincs mit, hisz ezért van a fórum 🙂

                Ha töllem kérdezed, akkor leginkább (talán 99,9%) Slackware valamelyik verziója , de sosem a legújabb 😀
                A maradékban kb ebben a sorrendben: Suse, ubuntu meg amit épp próbálgatok

                Hozzászólás: Virus for Linux? #2124126
                lada2105
                Felhasználó
                  lacyc3 wrote:
                  Köszi az ötleteket, a legégetőbb probléma meg lett oldva(bejelentkezés), a folyamatokat átnézem, csak egyellőre még nem ismeremúgy a pingvint mint a Windows-t, de ami késik nem múlik 🙂

                  Még egyszer köszi!

                  Mellékesen, mit használsz? Debiant?

                  Nincs mit, hisz ezért van a fórum 🙂

                  Ha töllem kérdezed, akkor leginkább (talán 99,9%) Slackware valamelyik verziója , de sosem a legújabb 😀
                  A maradékban kb ebben a sorrendben: Suse, ubuntu meg amit épp próbálgatok

                  Hozzászólás: Virus for Linux? #2124121
                  lada2105
                  Felhasználó
                    lacyc3 wrote:
                    Direkt nem engedtem neki „el Feistysedni” mert ha simán Feisty-t próbálok rárakni hála egy kernel bugnak a telepítés nem megy sehogy sem, csak diszró update-el, ez meg nem fog menni, míg támogatott az Eddgy, esetleg megpróbálok majd egy Gutsy-t rá „karácsonyi ajándéknak”.

                    Az utóbbi frissítés nem okozhatta, mert azt még telepítettem (nem engedem az automatikus frissítést) újraindítottam és ment szépen.

                    apt cache ürítve (2.2gb) most bejelentkezett, de a többi jelenség még mindig él, de már csak 1.5gb szabad hely van megint..

                    Értem. Szerintem is jól tetted 🙂

                    Hm, akkor a ps aux paranccsal nézz körül még, hogy mi és mennyi cpu-t/memóriát eszik és nézd meg melyik folyamat lehet a bünös a szabad hely elfogyásáért. (asszem van egy olyan parancs vagy kapcsoló,amivel a folyamatok egymásra épülését is megnézheted)

                    Sajnos csak ezt a tippet tudom mondani, mert ilyennel még nem találkoztam és amúgy sem ubuntuztam túl sokáig, úgyhogy sorry, de kifogytam az ötletekböl.

                    Hozzászólás: Virus for Linux? #2124122
                    lada2105
                    Felhasználó
                      lacyc3 wrote:
                      Direkt nem engedtem neki „el Feistysedni” mert ha simán Feisty-t próbálok rárakni hála egy kernel bugnak a telepítés nem megy sehogy sem, csak diszró update-el, ez meg nem fog menni, míg támogatott az Eddgy, esetleg megpróbálok majd egy Gutsy-t rá „karácsonyi ajándéknak”.

                      Az utóbbi frissítés nem okozhatta, mert azt még telepítettem (nem engedem az automatikus frissítést) újraindítottam és ment szépen.

                      apt cache ürítve (2.2gb) most bejelentkezett, de a többi jelenség még mindig él, de már csak 1.5gb szabad hely van megint..

                      Értem. Szerintem is jól tetted 🙂

                      Hm, akkor a ps aux paranccsal nézz körül még, hogy mi és mennyi cpu-t/memóriát eszik és nézd meg melyik folyamat lehet a bünös a szabad hely elfogyásáért. (asszem van egy olyan parancs vagy kapcsoló,amivel a folyamatok egymásra épülését is megnézheted)

                      Sajnos csak ezt a tippet tudom mondani, mert ilyennel még nem találkoztam és amúgy sem ubuntuztam túl sokáig, úgyhogy sorry, de kifogytam az ötletekböl.

                      Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124035
                      lada2105
                      Felhasználó
                        erdsiger wrote:
                        Zenwalk LiveCD-vel is ugyanez a helyzet.

                        Knoppix, Ubuntu, SimplyMephis
                        ezekkel is próbálkozz!
                        Ezek inkább kényelemre mentek rá úgyhogy talán felismerik helyesen a dolgokat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 2,340