Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
a yast-ban már próbáltad beállítani a vezeték nélküli kapcsolatot?
A kapcsolódáshoz általában ESSID kell, meg WEP vagy WPA kulcs. Mindkettö kell ahhoz, hogy csatlakozni tudj a routerhez/access pointhoz!
Mindkettöt megadtad?
Ha nem, akkor ne várj csodát kivétel ha full nyitott a háló.modul be van töltve?
simán ifconfig-ot kiadva látszik a kártya?
ha nem, akkor ifconfig wlan0 up
mert beállítani a iwconfig-al anélkül is lehet, hogy a kártya „fel” lenne kapcsolva, azaz down-olva van.Egy külsö monitoron mi a helyzet?
Egyébként lehet a kártyád támogatja a 16< bitet, de ha a "driver" nem, akkor úgyis mindegy, nem?? 😛
(megelöztek… sebaj)
Egy külsö monitoron mi a helyzet?
Egyébként lehet a kártyád támogatja a 16< bitet, de ha a "driver" nem, akkor úgyis mindegy, nem?? 😛
(megelöztek… sebaj)
G_ZOZI wrote:Csak király lenne, ha linux-szal is menne. Lehet, hogy valami másik atheros driver kellene? Fogalmam sincs…Elképzelhetö.
Milyen noti egyébként?
A Wlan kártya pontos típusa?(Találkoztam már olyan notival, ami látta pl a wlan hálózatot de kapcsolódni se linuxról se winröl nem tudott hozzá. Másik gép mellette egy méterrel simán. Persze a jel megvolt és hiába az áthelyezés, azután se. Gondolom hw vagy driver hiba, de a gyártó nem volt igazán a helyzet magaslatán driverileg, pedig egy Acer volt…)
G_ZOZI wrote:Csak király lenne, ha linux-szal is menne. Lehet, hogy valami másik atheros driver kellene? Fogalmam sincs…Elképzelhetö.
Milyen noti egyébként?
A Wlan kártya pontos típusa?(Találkoztam már olyan notival, ami látta pl a wlan hálózatot de kapcsolódni se linuxról se winröl nem tudott hozzá. Másik gép mellette egy méterrel simán. Persze a jel megvolt és hiába az áthelyezés, azután se. Gondolom hw vagy driver hiba, de a gyártó nem volt igazán a helyzet magaslatán driverileg, pedig egy Acer volt…)
lacyc3 wrote:Köszi az ötleteket, a legégetőbb probléma meg lett oldva(bejelentkezés), a folyamatokat átnézem, csak egyellőre még nem ismeremúgy a pingvint mint a Windows-t, de ami késik nem múlik 🙂Még egyszer köszi!
Mellékesen, mit használsz? Debiant?
Nincs mit, hisz ezért van a fórum 🙂
Ha töllem kérdezed, akkor leginkább (talán 99,9%) Slackware valamelyik verziója , de sosem a legújabb 😀
A maradékban kb ebben a sorrendben: Suse, ubuntu meg amit épp próbálgatoklacyc3 wrote:Köszi az ötleteket, a legégetőbb probléma meg lett oldva(bejelentkezés), a folyamatokat átnézem, csak egyellőre még nem ismeremúgy a pingvint mint a Windows-t, de ami késik nem múlik 🙂Még egyszer köszi!
Mellékesen, mit használsz? Debiant?
Nincs mit, hisz ezért van a fórum 🙂
Ha töllem kérdezed, akkor leginkább (talán 99,9%) Slackware valamelyik verziója , de sosem a legújabb 😀
A maradékban kb ebben a sorrendben: Suse, ubuntu meg amit épp próbálgatoklacyc3 wrote:Direkt nem engedtem neki „el Feistysedni” mert ha simán Feisty-t próbálok rárakni hála egy kernel bugnak a telepítés nem megy sehogy sem, csak diszró update-el, ez meg nem fog menni, míg támogatott az Eddgy, esetleg megpróbálok majd egy Gutsy-t rá „karácsonyi ajándéknak”.Az utóbbi frissítés nem okozhatta, mert azt még telepítettem (nem engedem az automatikus frissítést) újraindítottam és ment szépen.
apt cache ürítve (2.2gb) most bejelentkezett, de a többi jelenség még mindig él, de már csak 1.5gb szabad hely van megint..
Értem. Szerintem is jól tetted 🙂
Hm, akkor a ps aux paranccsal nézz körül még, hogy mi és mennyi cpu-t/memóriát eszik és nézd meg melyik folyamat lehet a bünös a szabad hely elfogyásáért. (asszem van egy olyan parancs vagy kapcsoló,amivel a folyamatok egymásra épülését is megnézheted)
Sajnos csak ezt a tippet tudom mondani, mert ilyennel még nem találkoztam és amúgy sem ubuntuztam túl sokáig, úgyhogy sorry, de kifogytam az ötletekböl.
lacyc3 wrote:Direkt nem engedtem neki „el Feistysedni” mert ha simán Feisty-t próbálok rárakni hála egy kernel bugnak a telepítés nem megy sehogy sem, csak diszró update-el, ez meg nem fog menni, míg támogatott az Eddgy, esetleg megpróbálok majd egy Gutsy-t rá „karácsonyi ajándéknak”.Az utóbbi frissítés nem okozhatta, mert azt még telepítettem (nem engedem az automatikus frissítést) újraindítottam és ment szépen.
apt cache ürítve (2.2gb) most bejelentkezett, de a többi jelenség még mindig él, de már csak 1.5gb szabad hely van megint..
Értem. Szerintem is jól tetted 🙂
Hm, akkor a ps aux paranccsal nézz körül még, hogy mi és mennyi cpu-t/memóriát eszik és nézd meg melyik folyamat lehet a bünös a szabad hely elfogyásáért. (asszem van egy olyan parancs vagy kapcsoló,amivel a folyamatok egymásra épülését is megnézheted)
Sajnos csak ezt a tippet tudom mondani, mert ilyennel még nem találkoztam és amúgy sem ubuntuztam túl sokáig, úgyhogy sorry, de kifogytam az ötletekböl.
erdsiger wrote:Zenwalk LiveCD-vel is ugyanez a helyzet.Knoppix, Ubuntu, SimplyMephis
ezekkel is próbálkozz!
Ezek inkább kényelemre mentek rá úgyhogy talán felismerik helyesen a dolgokat. -
SzerzőBejegyzés