Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
erdsiger wrote:Zenwalk LiveCD-vel is ugyanez a helyzet.
Knoppix, Ubuntu, SimplyMephis
ezekkel is próbálkozz!
Ezek inkább kényelemre mentek rá úgyhogy talán felismerik helyesen a dolgokat.erdsiger wrote:Akkor valami nagyobb baj lehet. 🙂 Én tapasztalhatóan látom a különbséget. A HUP-ot például majdnem szürkében látom, meg a többi szín is elég furcsa. Akkor lehet, hogy nem a 32 bit a probléma, hanem valam más? 16 bitet legalább megjelenít, szerintem 24-et is, mert a SuSE hátterében nincs elmosódás vagy ilyesmi, a színátmenet folyamatosan jelenik meg.Akkor ott tuti más lesz a probléma.
Elképzelhetö, hogy a driver. Ezért is próbáld ki egy pár live-al! Ezekkel nem lehet elQrni a müködö rendszered, de hátha valamelyik másik akár i815-ös drivert rendel hozzá (hisz ez kicsit újabb, mint az i810) vagy bármilyen más különlegeseb beállítást, amit kideríthetsz mi.
Söt azt is elképzelhetönek tartom, hogy a fényerö/élesség viszony van rosszul megadva a gépen. (Akár szoftveresen is, amit ugye gondolom a driver is állíthat)Lehet én vagyok vaksi, de én egyáltalán nem látom a különséget a kettö közt így már ösidök óta 16bit-en hajtom a kártyát illetve monitort. Legalább neki is kevesebb memória kell 🙂
erdsiger wrote:Akkor valami nagyobb baj lehet. 🙂 Én tapasztalhatóan látom a különbséget. A HUP-ot például majdnem szürkében látom, meg a többi szín is elég furcsa. Akkor lehet, hogy nem a 32 bit a probléma, hanem valam más? 16 bitet legalább megjelenít, szerintem 24-et is, mert a SuSE hátterében nincs elmosódás vagy ilyesmi, a színátmenet folyamatosan jelenik meg.Akkor ott tuti más lesz a probléma.
Elképzelhetö, hogy a driver. Ezért is próbáld ki egy pár live-al! Ezekkel nem lehet elQrni a müködö rendszered, de hátha valamelyik másik akár i815-ös drivert rendel hozzá (hisz ez kicsit újabb, mint az i810) vagy bármilyen más különlegeseb beállítást, amit kideríthetsz mi.
Söt azt is elképzelhetönek tartom, hogy a fényerö/élesség viszony van rosszul megadva a gépen. (Akár szoftveresen is, amit ugye gondolom a driver is állíthat)Lehet én vagyok vaksi, de én egyáltalán nem látom a különséget a kettö közt így már ösidök óta 16bit-en hajtom a kártyát illetve monitort. Legalább neki is kevesebb memória kell 🙂
lacyc3 wrote:De, rendszeresen vannak frissítve, csak amióta a probléma előjött azóta nem, tehát ki van csukva hogy a frissítéshez lenne köze.Ha „amióta”, akkor nem lehet, hogy az egyik utóbbi frissítés okozta? 🙂
Az edgy esetén direkt nem frissítetted a disztrót ezekszerint?
Vagy tudtod nélkül már az is festy lett?Az apt-nek is megnézheted a cache-ét, tudtommal az is el szokott bizonyos dolgokat rakni.
Esetleg egy du -sh * -ot kiadhatsz a gyökérben és amelyik könyvtár nagyon nagyméretü, abban szépen apránként egyre beljebb haladva megkeresheted az okát, hogy miért is annyi az annyi.lacyc3 wrote:De, rendszeresen vannak frissítve, csak amióta a probléma előjött azóta nem, tehát ki van csukva hogy a frissítéshez lenne köze.Ha „amióta”, akkor nem lehet, hogy az egyik utóbbi frissítés okozta? 🙂
Az edgy esetén direkt nem frissítetted a disztrót ezekszerint?
Vagy tudtod nélkül már az is festy lett?Az apt-nek is megnézheted a cache-ét, tudtommal az is el szokott bizonyos dolgokat rakni.
Esetleg egy du -sh * -ot kiadhatsz a gyökérben és amelyik könyvtár nagyon nagyméretü, abban szépen apránként egyre beljebb haladva megkeresheted az okát, hogy miért is annyi az annyi.erdsiger wrote:Azt elfelejtettem mondani, hogy egy Intel 915gm integrált kártyáról van szó. Előre is köszönöm a segítséget!A kártya drivere a probléma! az i810 driver szerintem jóval azelötti mint ahogy a 915gm megjelent. Oké, hogy compatible, de nem teljesen…
Ezért nem kell gagyi integrált videókaris gépet venni 😛A 16bit miért nem elég? Te látod a különbséget??
„Az emberi szem nem képes 16 millió különböző szín megkülönböztetésére. Így a 24 és 32 bit mélységű színábrázolás jelentősége inkább technikainak nevezhető. „
http://www.banki.hu/~tkt/palyazatok/vtk/tartalom1.htmSzerintem csak megszokás a „minél nagyobb szám legyen az érték helyén” dolog.
A grafikát, videót, mindent látsz ugyanúgy,úgyhogy akkor felesleges.Driver-t nézhetsz hozzá, de szerintem nem sok eséllyel találsz.
Esetleg más (k)Hz-eket beállíthatsz a frissítéseknél, de egy laptop kijelzöjénél nem sok esélyt látok a változásra.Esetleg megpróbálkozhatsz egy valamilyen új Live disztróval, hátha valamelyik be tudja löni erre a kártyád, és akkor annak az xorg.conf-ját át tudod másolni.
erdsiger wrote:Azt elfelejtettem mondani, hogy egy Intel 915gm integrált kártyáról van szó. Előre is köszönöm a segítséget!A kártya drivere a probléma! az i810 driver szerintem jóval azelötti mint ahogy a 915gm megjelent. Oké, hogy compatible, de nem teljesen…
Ezért nem kell gagyi integrált videókaris gépet venni 😛A 16bit miért nem elég? Te látod a különbséget??
„Az emberi szem nem képes 16 millió különböző szín megkülönböztetésére. Így a 24 és 32 bit mélységű színábrázolás jelentősége inkább technikainak nevezhető. „
http://www.banki.hu/~tkt/palyazatok/vtk/tartalom1.htmSzerintem csak megszokás a „minél nagyobb szám legyen az érték helyén” dolog.
A grafikát, videót, mindent látsz ugyanúgy,úgyhogy akkor felesleges.Driver-t nézhetsz hozzá, de szerintem nem sok eséllyel találsz.
Esetleg más (k)Hz-eket beállíthatsz a frissítéseknél, de egy laptop kijelzöjénél nem sok esélyt látok a változásra.Esetleg megpróbálkozhatsz egy valamilyen új Live disztróval, hátha valamelyik be tudja löni erre a kártyád, és akkor annak az xorg.conf-ját át tudod másolni.
Elöször is érdemes megnézni a tmp helyeket (is), hátha valami „lezabálja” a szabad méreteket.
A letöltések (pl: dc, torrent) tudtommal lefoglalják elöre a megfelelö fájlméretet úgyhogy azért fogyhat el hirtelen a hely.Máskülönben frissítés nincs beállítva? Nem frissül automatikusan a rendszer? Sokszor az is problémát tud okozni. Esetleg nem fejezi be valami miatt vagy ilyesmi.
A billentyükiosztást meg a már sokszor említett /etc/X11/xorg.conf fájlban csekkold.
Ha hu a megfelelö helyen, akkor _mindenhol_ magyarul fogadja el a bevitelt.Elöször is érdemes megnézni a tmp helyeket (is), hátha valami „lezabálja” a szabad méreteket.
A letöltések (pl: dc, torrent) tudtommal lefoglalják elöre a megfelelö fájlméretet úgyhogy azért fogyhat el hirtelen a hely.Máskülönben frissítés nincs beállítva? Nem frissül automatikusan a rendszer? Sokszor az is problémát tud okozni. Esetleg nem fejezi be valami miatt vagy ilyesmi.
A billentyükiosztást meg a már sokszor említett /etc/X11/xorg.conf fájlban csekkold.
Ha hu a megfelelö helyen, akkor _mindenhol_ magyarul fogadja el a bevitelt.Azt nézted már, hogy hány MBit sebességgel kapcsolódik a win?
Próbáltad másik modullal=driverrel?
Esetleg – bár tudom agyatlan ötlet – másik linuxal, akár Live-al is?
(pl: knoppix, SimplyMephis, stb…) -
SzerzőBejegyzés