lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124036
    lada2105
    Felhasználó
      erdsiger wrote:
      Zenwalk LiveCD-vel is ugyanez a helyzet.

      Knoppix, Ubuntu, SimplyMephis
      ezekkel is próbálkozz!
      Ezek inkább kényelemre mentek rá úgyhogy talán felismerik helyesen a dolgokat.

      Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124027
      lada2105
      Felhasználó
        erdsiger wrote:
        Akkor valami nagyobb baj lehet. 🙂 Én tapasztalhatóan látom a különbséget. A HUP-ot például majdnem szürkében látom, meg a többi szín is elég furcsa. Akkor lehet, hogy nem a 32 bit a probléma, hanem valam más? 16 bitet legalább megjelenít, szerintem 24-et is, mert a SuSE hátterében nincs elmosódás vagy ilyesmi, a színátmenet folyamatosan jelenik meg.

        Akkor ott tuti más lesz a probléma.

        Elképzelhetö, hogy a driver. Ezért is próbáld ki egy pár live-al! Ezekkel nem lehet elQrni a müködö rendszered, de hátha valamelyik másik akár i815-ös drivert rendel hozzá (hisz ez kicsit újabb, mint az i810) vagy bármilyen más különlegeseb beállítást, amit kideríthetsz mi.
        Söt azt is elképzelhetönek tartom, hogy a fényerö/élesség viszony van rosszul megadva a gépen. (Akár szoftveresen is, amit ugye gondolom a driver is állíthat)

        Lehet én vagyok vaksi, de én egyáltalán nem látom a különséget a kettö közt így már ösidök óta 16bit-en hajtom a kártyát illetve monitort. Legalább neki is kevesebb memória kell 🙂

        Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124028
        lada2105
        Felhasználó
          erdsiger wrote:
          Akkor valami nagyobb baj lehet. 🙂 Én tapasztalhatóan látom a különbséget. A HUP-ot például majdnem szürkében látom, meg a többi szín is elég furcsa. Akkor lehet, hogy nem a 32 bit a probléma, hanem valam más? 16 bitet legalább megjelenít, szerintem 24-et is, mert a SuSE hátterében nincs elmosódás vagy ilyesmi, a színátmenet folyamatosan jelenik meg.

          Akkor ott tuti más lesz a probléma.

          Elképzelhetö, hogy a driver. Ezért is próbáld ki egy pár live-al! Ezekkel nem lehet elQrni a müködö rendszered, de hátha valamelyik másik akár i815-ös drivert rendel hozzá (hisz ez kicsit újabb, mint az i810) vagy bármilyen más különlegeseb beállítást, amit kideríthetsz mi.
          Söt azt is elképzelhetönek tartom, hogy a fényerö/élesség viszony van rosszul megadva a gépen. (Akár szoftveresen is, amit ugye gondolom a driver is állíthat)

          Lehet én vagyok vaksi, de én egyáltalán nem látom a különséget a kettö közt így már ösidök óta 16bit-en hajtom a kártyát illetve monitort. Legalább neki is kevesebb memória kell 🙂

          Hozzászólás: Virus for Linux? #2124115
          lada2105
          Felhasználó
            lacyc3 wrote:
            De, rendszeresen vannak frissítve, csak amióta a probléma előjött azóta nem, tehát ki van csukva hogy a frissítéshez lenne köze.

            Ha „amióta”, akkor nem lehet, hogy az egyik utóbbi frissítés okozta? 🙂

            Az edgy esetén direkt nem frissítetted a disztrót ezekszerint?
            Vagy tudtod nélkül már az is festy lett?

            Az apt-nek is megnézheted a cache-ét, tudtommal az is el szokott bizonyos dolgokat rakni.
            Esetleg egy du -sh * -ot kiadhatsz a gyökérben és amelyik könyvtár nagyon nagyméretü, abban szépen apránként egyre beljebb haladva megkeresheted az okát, hogy miért is annyi az annyi.

            Hozzászólás: Virus for Linux? #2124116
            lada2105
            Felhasználó
              lacyc3 wrote:
              De, rendszeresen vannak frissítve, csak amióta a probléma előjött azóta nem, tehát ki van csukva hogy a frissítéshez lenne köze.

              Ha „amióta”, akkor nem lehet, hogy az egyik utóbbi frissítés okozta? 🙂

              Az edgy esetén direkt nem frissítetted a disztrót ezekszerint?
              Vagy tudtod nélkül már az is festy lett?

              Az apt-nek is megnézheted a cache-ét, tudtommal az is el szokott bizonyos dolgokat rakni.
              Esetleg egy du -sh * -ot kiadhatsz a gyökérben és amelyik könyvtár nagyon nagyméretü, abban szépen apránként egyre beljebb haladva megkeresheted az okát, hogy miért is annyi az annyi.

              Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124023
              lada2105
              Felhasználó
                erdsiger wrote:
                Azt elfelejtettem mondani, hogy egy Intel 915gm integrált kártyáról van szó. Előre is köszönöm a segítséget!

                A kártya drivere a probléma! az i810 driver szerintem jóval azelötti mint ahogy a 915gm megjelent. Oké, hogy compatible, de nem teljesen…
                Ezért nem kell gagyi integrált videókaris gépet venni 😛

                A 16bit miért nem elég? Te látod a különbséget??
                „Az emberi szem nem képes 16 millió különböző szín megkülönböztetésére. Így a 24 és 32 bit mélységű színábrázolás jelentősége inkább technikainak nevezhető. „
                http://www.banki.hu/~tkt/palyazatok/vtk/tartalom1.htm

                Szerintem csak megszokás a „minél nagyobb szám legyen az érték helyén” dolog.
                A grafikát, videót, mindent látsz ugyanúgy,úgyhogy  akkor felesleges.

                Driver-t nézhetsz hozzá, de szerintem nem sok eséllyel találsz.
                Esetleg más (k)Hz-eket beállíthatsz a frissítéseknél, de egy laptop kijelzöjénél nem sok esélyt látok a változásra.

                Esetleg megpróbálkozhatsz egy valamilyen új Live disztróval, hátha valamelyik be tudja löni erre a kártyád, és akkor annak az xorg.conf-ját át tudod másolni.

                Hozzászólás: ASUS F3F problémák #2124024
                lada2105
                Felhasználó
                  erdsiger wrote:
                  Azt elfelejtettem mondani, hogy egy Intel 915gm integrált kártyáról van szó. Előre is köszönöm a segítséget!

                  A kártya drivere a probléma! az i810 driver szerintem jóval azelötti mint ahogy a 915gm megjelent. Oké, hogy compatible, de nem teljesen…
                  Ezért nem kell gagyi integrált videókaris gépet venni 😛

                  A 16bit miért nem elég? Te látod a különbséget??
                  „Az emberi szem nem képes 16 millió különböző szín megkülönböztetésére. Így a 24 és 32 bit mélységű színábrázolás jelentősége inkább technikainak nevezhető. „
                  http://www.banki.hu/~tkt/palyazatok/vtk/tartalom1.htm

                  Szerintem csak megszokás a „minél nagyobb szám legyen az érték helyén” dolog.
                  A grafikát, videót, mindent látsz ugyanúgy,úgyhogy  akkor felesleges.

                  Driver-t nézhetsz hozzá, de szerintem nem sok eséllyel találsz.
                  Esetleg más (k)Hz-eket beállíthatsz a frissítéseknél, de egy laptop kijelzöjénél nem sok esélyt látok a változásra.

                  Esetleg megpróbálkozhatsz egy valamilyen új Live disztróval, hátha valamelyik be tudja löni erre a kártyád, és akkor annak az xorg.conf-ját át tudod másolni.

                  Hozzászólás: Virus for Linux? #2124111
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Elöször is érdemes megnézni a tmp helyeket (is), hátha valami „lezabálja” a szabad méreteket.
                    A letöltések (pl: dc, torrent) tudtommal lefoglalják elöre a megfelelö fájlméretet úgyhogy azért fogyhat el hirtelen a hely.

                    Máskülönben frissítés nincs beállítva? Nem frissül automatikusan a rendszer? Sokszor az is problémát tud okozni. Esetleg nem fejezi be valami miatt vagy ilyesmi.

                    A billentyükiosztást meg a már sokszor említett /etc/X11/xorg.conf fájlban csekkold.
                    Ha hu a megfelelö helyen, akkor _mindenhol_ magyarul fogadja el a bevitelt.

                    Hozzászólás: Virus for Linux? #2124112
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Elöször is érdemes megnézni a tmp helyeket (is), hátha valami „lezabálja” a szabad méreteket.
                      A letöltések (pl: dc, torrent) tudtommal lefoglalják elöre a megfelelö fájlméretet úgyhogy azért fogyhat el hirtelen a hely.

                      Máskülönben frissítés nincs beállítva? Nem frissül automatikusan a rendszer? Sokszor az is problémát tud okozni. Esetleg nem fejezi be valami miatt vagy ilyesmi.

                      A billentyükiosztást meg a már sokszor említett /etc/X11/xorg.conf fájlban csekkold.
                      Ha hu a megfelelö helyen, akkor _mindenhol_ magyarul fogadja el a bevitelt.

                      Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2123975
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Azt nézted már, hogy hány MBit sebességgel kapcsolódik a win?
                        Próbáltad másik modullal=driverrel?
                        Esetleg – bár tudom agyatlan ötlet – másik linuxal, akár Live-al is?
                        (pl: knoppix, SimplyMephis, stb…)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 2,340