Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Azt nézted már, hogy hány MBit sebességgel kapcsolódik a win?
Próbáltad másik modullal=driverrel?
Esetleg – bár tudom agyatlan ötlet – másik linuxal, akár Live-al is?
(pl: knoppix, SimplyMephis, stb…)G_ZOZI wrote:Ez egy PCMCIA kártya, tehát az antennája sajna nevetséges. És nincs csatlakozója se külső antennéhoz, pedig jó lenne…A routerre gondoltam a nagyobb antenánál, de akkor így tárgytalan.
Esetleg belülre is rakhatnál egy antennát vagy közelebb rakhatnád egy ablakhoz vagy ilyesmi. Amint említettem, optimális helyet kell választani minden eszközhöz.Hm, nekem is PCMCIA-s van (Asus 107g) és mivel ugyebár csak a kártya tartalmaz egy kicsi antennát, ezért alapban sokkal kisebb az erössége, mintha a beépített verziót választottam volna.
Megpróbáltad már alrébb pozicionálni az eszközt?
Talán könyebb, mint hekkelni 🙂
Egyébként milyen kártya? Csak úgy zárójelesen megkérdezem.G_ZOZI wrote:Ez egy PCMCIA kártya, tehát az antennája sajna nevetséges. És nincs csatlakozója se külső antennéhoz, pedig jó lenne…A routerre gondoltam a nagyobb antenánál, de akkor így tárgytalan.
Esetleg belülre is rakhatnál egy antennát vagy közelebb rakhatnád egy ablakhoz vagy ilyesmi. Amint említettem, optimális helyet kell választani minden eszközhöz.Hm, nekem is PCMCIA-s van (Asus 107g) és mivel ugyebár csak a kártya tartalmaz egy kicsi antennát, ezért alapban sokkal kisebb az erössége, mintha a beépített verziót választottam volna.
Megpróbáltad már alrébb pozicionálni az eszközt?
Talán könyebb, mint hekkelni 🙂
Egyébként milyen kártya? Csak úgy zárójelesen megkérdezem.A noti antennáinak iránya sem mindegy.
Mindig ugyanabban a helyzetben volt a gép?
Nem mindegy, hogy 1 centi ide vagy oda. Nálam sem, nyugi 🙂Ha igen azaz mindig ugyanott volt és a két mérés közben kicsit sem mozdult el a gép, illetve a kezeddel sem takartad le/ki a jelet, akkor keresd meg a legoptimálisabb helyet a router-ednek illetve antennádnak ha külsö. Felül a falon akár felfúrva, alul a földön, takaráson kívül stb…
Én soha nem néztem még ezt a különbséget az OS-ek jelei közt, egyszerüen fenntartásaim vannak a windows jelszó és netkezelésével kapcsolatban, úgyhogy inkább nem netezek vele, így a linuxhoz igazítottam a router/laptop helyét és az optimális jelerösséget. Bár egy erösebb antenna vételét még mindig tervezem 🙂
A noti antennáinak iránya sem mindegy.
Mindig ugyanabban a helyzetben volt a gép?
Nem mindegy, hogy 1 centi ide vagy oda. Nálam sem, nyugi 🙂Ha igen azaz mindig ugyanott volt és a két mérés közben kicsit sem mozdult el a gép, illetve a kezeddel sem takartad le/ki a jelet, akkor keresd meg a legoptimálisabb helyet a router-ednek illetve antennádnak ha külsö. Felül a falon akár felfúrva, alul a földön, takaráson kívül stb…
Én soha nem néztem még ezt a különbséget az OS-ek jelei közt, egyszerüen fenntartásaim vannak a windows jelszó és netkezelésével kapcsolatban, úgyhogy inkább nem netezek vele, így a linuxhoz igazítottam a router/laptop helyét és az optimális jelerösséget. Bár egy erösebb antenna vételét még mindig tervezem 🙂
l_lorincz wrote:Ha soha nem használom a jelszó megjegyzését akkor is átadódhat?Lehet elbénáztam, de többször is megnéztem s nekem nem „jött ki” a másik oldalon, úgy hogy nem jegyeztetem meg a browserrel a jelszavakat.
Úgyhogy szerintem nem.
Söt alapban biztonságosabb ha amúgy se jegyeztetjük meg a böngészövel a jelszót, legyen szó linuxról vagy windowsról s bármilyen böngészöröl.l_lorincz wrote:Ha soha nem használom a jelszó megjegyzését akkor is átadódhat?Lehet elbénáztam, de többször is megnéztem s nekem nem „jött ki” a másik oldalon, úgy hogy nem jegyeztetem meg a browserrel a jelszavakat.
Úgyhogy szerintem nem.
Söt alapban biztonságosabb ha amúgy se jegyeztetjük meg a böngészövel a jelszót, legyen szó linuxról vagy windowsról s bármilyen böngészöröl.Az enyém nem, mert meg se jegyzi 😛 😀
Bár tudom, a megjegyeztetésen van a hangsúly.Jelszó managelésre tudok ajánlani egy kis progit, aminek a neve MyPasswordSafe – bár máshol már említettem – a jelszót szimplán a vágólapra rakja ha szükség van rá. Talán még mindig biztonságosabb, mint a böngészövel megjegyeztetni.
Az enyém nem, mert meg se jegyzi 😛 😀
Bár tudom, a megjegyeztetésen van a hangsúly.Jelszó managelésre tudok ajánlani egy kis progit, aminek a neve MyPasswordSafe – bár máshol már említettem – a jelszót szimplán a vágólapra rakja ha szükség van rá. Talán még mindig biztonságosabb, mint a böngészövel megjegyeztetni.
erdsiger wrote:És hogyan fogom elérni a saját gépem? http://localhost ?Igen.
Mit kell segíteni?
felrakod a mysql-t, php-t, apache-ot ha lehet egyszerre és azt amiböl csomag van és kész.
Amint beírod a böngészödbe, hogy: localhost máris „bejelentkezik” a saját géped.
Az apache által kiajánlott könyvtárat már neked kell megkeresned. Gondolom a /usr/local/apache…./config/httpd.conf vagy /etc/apache…/config/httpd.conf útvonalon (vagy keress rá és jegyezd meg az útvonalat!) találod meg a konfigurációs fájlt.Ebbe a mappába bedobsz egy
Code:tartalmú test.php nevü fájlt (mondjuk) amivel csekkolod, hogy minden okés-e.
Ha igen, akkor hajrá, használd a szervered! 🙂 -
SzerzőBejegyzés