lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2123976
    lada2105
    Felhasználó

      Azt nézted már, hogy hány MBit sebességgel kapcsolódik a win?
      Próbáltad másik modullal=driverrel?
      Esetleg – bár tudom agyatlan ötlet – másik linuxal, akár Live-al is?
      (pl: knoppix, SimplyMephis, stb…)

      Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2123971
      lada2105
      Felhasználó
        G_ZOZI wrote:
        Ez egy PCMCIA kártya, tehát az antennája sajna nevetséges. És nincs csatlakozója se külső antennéhoz, pedig jó lenne…

        A routerre gondoltam a nagyobb antenánál, de akkor így tárgytalan.
        Esetleg belülre is rakhatnál egy antennát vagy közelebb rakhatnád egy ablakhoz vagy ilyesmi. Amint említettem, optimális helyet kell választani minden eszközhöz.

        Hm, nekem is PCMCIA-s van (Asus 107g) és mivel ugyebár csak a kártya tartalmaz egy kicsi antennát, ezért alapban sokkal kisebb az erössége, mintha a beépített verziót választottam volna.

        Megpróbáltad már alrébb pozicionálni az eszközt?
        Talán könyebb, mint hekkelni 🙂
        Egyébként milyen kártya? Csak úgy zárójelesen megkérdezem.

        Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2123972
        lada2105
        Felhasználó
          G_ZOZI wrote:
          Ez egy PCMCIA kártya, tehát az antennája sajna nevetséges. És nincs csatlakozója se külső antennéhoz, pedig jó lenne…

          A routerre gondoltam a nagyobb antenánál, de akkor így tárgytalan.
          Esetleg belülre is rakhatnál egy antennát vagy közelebb rakhatnád egy ablakhoz vagy ilyesmi. Amint említettem, optimális helyet kell választani minden eszközhöz.

          Hm, nekem is PCMCIA-s van (Asus 107g) és mivel ugyebár csak a kártya tartalmaz egy kicsi antennát, ezért alapban sokkal kisebb az erössége, mintha a beépített verziót választottam volna.

          Megpróbáltad már alrébb pozicionálni az eszközt?
          Talán könyebb, mint hekkelni 🙂
          Egyébként milyen kártya? Csak úgy zárójelesen megkérdezem.

          Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2123965
          lada2105
          Felhasználó

            A noti antennáinak iránya sem mindegy.
            Mindig ugyanabban a helyzetben volt a gép?
            Nem mindegy, hogy 1 centi ide vagy oda. Nálam sem, nyugi 🙂

            Ha igen azaz mindig ugyanott volt és a két mérés közben kicsit sem mozdult el a gép, illetve a kezeddel sem takartad le/ki a jelet, akkor keresd meg a legoptimálisabb helyet a router-ednek illetve antennádnak ha külsö. Felül a falon akár felfúrva, alul a földön, takaráson kívül stb…

            Én soha nem néztem még ezt a különbséget az OS-ek jelei közt, egyszerüen fenntartásaim vannak a windows jelszó és netkezelésével kapcsolatban, úgyhogy inkább nem netezek vele, így a linuxhoz igazítottam a router/laptop helyét és az optimális jelerösséget. Bár egy erösebb antenna vételét még mindig tervezem 🙂

            Hozzászólás: Eltérő wifi jelerősség win-en és linuxon? #2123966
            lada2105
            Felhasználó

              A noti antennáinak iránya sem mindegy.
              Mindig ugyanabban a helyzetben volt a gép?
              Nem mindegy, hogy 1 centi ide vagy oda. Nálam sem, nyugi 🙂

              Ha igen azaz mindig ugyanott volt és a két mérés közben kicsit sem mozdult el a gép, illetve a kezeddel sem takartad le/ki a jelet, akkor keresd meg a legoptimálisabb helyet a router-ednek illetve antennádnak ha külsö. Felül a falon akár felfúrva, alul a földön, takaráson kívül stb…

              Én soha nem néztem még ezt a különbséget az OS-ek jelei közt, egyszerüen fenntartásaim vannak a windows jelszó és netkezelésével kapcsolatban, úgyhogy inkább nem netezek vele, így a linuxhoz igazítottam a router/laptop helyét és az optimális jelerösséget. Bár egy erösebb antenna vételét még mindig tervezem 🙂

              Hozzászólás: Jelszó „lopás” #2123945
              lada2105
              Felhasználó
                l_lorincz wrote:
                Ha soha nem használom a jelszó megjegyzését akkor is átadódhat?

                Lehet elbénáztam, de többször is megnéztem s nekem nem „jött ki” a másik oldalon, úgy hogy nem jegyeztetem meg a browserrel a jelszavakat.
                Úgyhogy szerintem nem.
                Söt alapban biztonságosabb ha amúgy se jegyeztetjük meg a böngészövel a jelszót, legyen szó linuxról vagy windowsról s bármilyen böngészöröl.

                Hozzászólás: Jelszó „lopás” #2123946
                lada2105
                Felhasználó
                  l_lorincz wrote:
                  Ha soha nem használom a jelszó megjegyzését akkor is átadódhat?

                  Lehet elbénáztam, de többször is megnéztem s nekem nem „jött ki” a másik oldalon, úgy hogy nem jegyeztetem meg a browserrel a jelszavakat.
                  Úgyhogy szerintem nem.
                  Söt alapban biztonságosabb ha amúgy se jegyeztetjük meg a böngészövel a jelszót, legyen szó linuxról vagy windowsról s bármilyen böngészöröl.

                  Hozzászólás: Jelszó „lopás” #2123939
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Az enyém nem, mert meg se jegyzi 😛 😀
                    Bár tudom, a megjegyeztetésen van a hangsúly.

                    Jelszó managelésre tudok ajánlani egy kis progit, aminek a neve MyPasswordSafe – bár máshol már említettem – a jelszót szimplán a vágólapra rakja ha szükség van rá. Talán még mindig biztonságosabb, mint a böngészövel megjegyeztetni.

                    Hozzászólás: Jelszó „lopás” #2123940
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Az enyém nem, mert meg se jegyzi 😛 😀
                      Bár tudom, a megjegyeztetésen van a hangsúly.

                      Jelszó managelésre tudok ajánlani egy kis progit, aminek a neve MyPasswordSafe – bár máshol már említettem – a jelszót szimplán a vágólapra rakja ha szükség van rá. Talán még mindig biztonságosabb, mint a böngészövel megjegyeztetni.

                      Hozzászólás: Helyi szerver #2123807
                      lada2105
                      Felhasználó
                        erdsiger wrote:
                        És hogyan fogom elérni a saját gépem? http://localhost ?

                        Igen.

                        Mit kell segíteni?
                        felrakod a mysql-t, php-t, apache-ot ha lehet egyszerre és azt amiböl csomag van és kész.
                        Amint beírod a böngészödbe, hogy: localhost máris „bejelentkezik” a saját géped.
                        Az apache által kiajánlott könyvtárat már neked kell megkeresned. Gondolom a /usr/local/apache…./config/httpd.conf vagy /etc/apache…/config/httpd.conf útvonalon (vagy keress rá és jegyezd meg az útvonalat!) találod meg a konfigurációs fájlt.

                        Ebbe a mappába bedobsz egy

                        Code:

                        tartalmú test.php nevü fájlt (mondjuk) amivel csekkolod, hogy minden okés-e.
                        Ha igen, akkor hajrá, használd a szervered! 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 2,340