Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
erdsiger wrote:És hogyan fogom elérni a saját gépem? http://localhost ?
Igen.
Mit kell segíteni?
felrakod a mysql-t, php-t, apache-ot ha lehet egyszerre és azt amiböl csomag van és kész.
Amint beírod a böngészödbe, hogy: localhost máris „bejelentkezik” a saját géped.
Az apache által kiajánlott könyvtárat már neked kell megkeresned. Gondolom a /usr/local/apache…./config/httpd.conf vagy /etc/apache…/config/httpd.conf útvonalon (vagy keress rá és jegyezd meg az útvonalat!) találod meg a konfigurációs fájlt.Ebbe a mappába bedobsz egy
Code:tartalmú test.php nevü fájlt (mondjuk) amivel csekkolod, hogy minden okés-e.
Ha igen, akkor hajrá, használd a szervered! 🙂Ahogy egy rendes szerver esetében 🙂
Ha más tipped nincs, hát akkor tiltsd le a saját gépeden kívüli kapcsolatokat ezekhez a szolgáltatásokhoz (mysql, apache) a tüzfalon. A YAST-ban szerintem pár klatty és megoldható.
Aztán mivel másfelöl (netröl) már nem éred el, azt állítasz és úgy ezeknek a szolgáltatások configjaiban, amit akarsz.Ha meg router mögött vagy, és nincs „átdobva” port a gépedre, akkor meg tiltani sem muszáj, hisz úgysem érik el alapban. (tudtommal)
Ahogy egy rendes szerver esetében 🙂
Ha más tipped nincs, hát akkor tiltsd le a saját gépeden kívüli kapcsolatokat ezekhez a szolgáltatásokhoz (mysql, apache) a tüzfalon. A YAST-ban szerintem pár klatty és megoldható.
Aztán mivel másfelöl (netröl) már nem éred el, azt állítasz és úgy ezeknek a szolgáltatások configjaiban, amit akarsz.Ha meg router mögött vagy, és nincs „átdobva” port a gépedre, akkor meg tiltani sem muszáj, hisz úgysem érik el alapban. (tudtommal)
sipdav wrote:nameserver-nek barmely a neten letezo nameserver ip-jet beirhatom?Nem, csak ami a szolgáltatóé illetve ami elfogadja „másik hálózatból” való feloldási kérelmet.
Ha a belsö gépnevet pingeled, akkor arra mindig fogsz választ kapni, hisz az a /etc/hosts állomány tartalmazza.
ping 209.85.129.99 -> ez a google.co.hu IP-je
ha megpingeted és van válasz, akkor van neted (mindig érdemes egy külsö IP-t fejböl tudni) akkor ahogy mondod a névfeloldással lesz a bibi, azért viszont leginkább a már fentebb is említett resolv.conf a felelös.a search „akarmi.hu” azt jelenti, hogy a belsö hálózatodon egy géphez nem szükséges a domain nevet odaírni, a gép egyböl odaírja és ha nincs ilyen nevü gép, csak akkor fogja a „nincs” választ adni.
pl:
ping szervered.akarmi.hu = ping szervered
ha a resolv.conf elsö sora: search „akarmi.hu”Nem a t-xyz a szolgáltatód? Elég köcsög banda és mostanság sokat b@szakodnak a szervereikkel…
Mindenesetre mindenképp egyeztess a szolgáltatóddal egy névszerver IP-t
és ping-el teszteld is!Sok sikert!
vagy a lame 🙂
attila1964 wrote:Szurkolok nekik, hogy sikerüljön.Elméletileg már sikerült. 🙂
Persze ahogy a hírben is volt, nem túl sok gépröl volt szó.
Most nem jön be az oldal 🙁 de ha jól emlékszem asszem 6-ról.
Abból 4-et gond nélkül át tudtak állítani, a többin viszont speckó szoftver fut, azokat azért nem.Mindenesetre követendö példának tökéletes.
Illene a többi önkormányzatnak meg minden olyan intézménynek, cégnek (stb) elgondolkodni a váltáson, akik jószerivel csak szöveget szerkesztenek, neteznek meg leveleznek. …és akkor még csak az egyszerübb megoldásoknál tartunk.Tapasztalatom szerint az alap betütípusok közül a Luxi támogatja az összes magyar ékezetet.
Egyébként egyetértek ELacival, ISO8859-1-be kellene kódolni. Csak hát ugyebár, aki winben készíti ezeket azok nem tudnak mit tenni, és alapban nem is nagyon törödnek a kódolás részével…Hasonló probléma áll fenn nálam is az esetek többségében.
Egyetlen megoldást találtam eddig:
-subcp latin2
kapcsoló megadását az mplayer-nek.
Azthiszem ezt a .config fájljába is bele lehet írni, és akkor default beállításként fogja alkalmazni.A problémát annak tulajdonítom, hogy a legtöbb feliratkészítö ( feliratok.hu , opensubtitles.org ) windows rendszer alatt dolgozik és annak elég káosz szerü a karakterkódolás kezelése.
Persze egy gedit-el vagy hasonlóan ügyes linuxos szövegszerkesztövel két kattintással át lehet „konvertálni” más kódolásba. (Bár ez sajnos nálam nem mindig vált be)Tudom illetve gondoltam hogy korlátoz, hisz gondolom ö sem akarja megosztani a több száz megabites netét velünk 😛
Lehet egyszerübb lenne, de nem akartam a többi gépnek „bekavarni”.
Így jobb, saját magát korlátozza.
Így ha elb…tam valamit, akkor csak ez a gép lassul be, a többi nem.
Egyébként meg akkor is ennyit szenvedtem volna míg legalább eddig eljutok, csakhát akkor a többi gép is látja ennek a kárát 😛Ha felesleges lenne akkor ne gürcölnék vele ennyit. 😛
Nem akartam leírni, de akkor leírom nálunk hogy van.
Van 1 gép ami routerkedik meg firewallkodik. (ez most érdektelen, de be van löve és már megy több éve és ehhez lusta vagyok hozzányúlni)
Van 1 másik gép ami DHCP, Samba, Nyomtató, és letöltöszerver.
Ez utóbbin mennek a bittorrent letöltéseim, ami sokszor 5-10 eltöltendö dolog is.
Mindegyik jön kb 30-40k-val (vagy többel) jó esetben, rosszabban, csak 5-6al felfelé.A problémám az, hogy hiába a fent említett értékeket írja ki a progi, a többi 4-5-6 gép nem tud netezni, mert alig van szabad sávszél.
Ha lecsekkolom pl a datanet sebességméröjével akkor 50-100k szabad sávszélt mutat.
Így most a korlátozás bevezetése után még ha egy iso-t is húzok avval a géppel, akkor is marad kb 2Mbit szabad sávszél.Annó nekem is jó volt korlát nélkül, söt a napok 95%-án nem is kellene korlátozni. Viszont ha nem vagyok itthon vagy hirtelen minden le/feltöltés begyorsul, akkor aztán aki itthon van és szeretne netezni akkor az finoman szólva megszívta…
Eddig ilyen csak 2-3 alkalommal volt, de elég volt arra, hogy belássam, tenni kell ellene valamit.ui: amíg nekem is a desktop gépen ment a letöltés (dc, torrent, edonkey stb…), addig én is könnyebben be tudtam állítani a korlátot a grafikusan üzemelö progikban.
De így (lehet csak túl régi a konzolos kliens) már nem olyan egyértelmü/egyszerü, hiába állítom is be a maximális le/feltöltési sebességet minden egyes letöltésnél a progiban… -
SzerzőBejegyzés