lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sávszélesség korlátozása #2122027
    lada2105
    Felhasználó

      Mivel mindenki ilyen aktívan tudott segíteni (persze ne vegye senki se sértésnek), ezért folytattam a próbálkozásokat.

      Az alábbi megoldással nagyjából elértem amit akartam:

      Code:
      #!/bin/bash

      DEV=eth0

      start () {

      ip link set dev $DEV qlen 30
      #ip link set dev $DEV mtu 1000
      echo -n „.”
      tc qdisc add dev $DEV root handle 1: htb default 21

      tc class add dev $DEV parent 1: classid 1:1 htb rate 6000kbps
      echo -n „.”
      tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:20 htb rate 1500kbit ceil 4200kbit pr
      io 0
      tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:30 htb rate 1200kbit ceil 1500kbit pr
      io 1
      tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:40 htb rate 30kbit ceil 60kbit prio 2
      echo -n „.”
      tc qdisc add dev $DEV parent 1:20 handle 21: sfq perturb 10
      tc qdisc add dev $DEV parent 1:30 handle 31: sfq perturb 10 limit 12
      tc qdisc add dev $DEV parent 1:40 handle 41: sfq perturb 10 limit 4
      echo -n „.”
      tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 0 protocol ip handle 21 fw flowid 1:20
      tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 1 protocol ip handle 31 fw flowid 1:30
      tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 41 fw flowid 1:40
      echo -n „.”
      #iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -d 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 20
      #iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 30
      iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j MARK
      –set-mark 31
      iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
      41
      #iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.0.0.0/8 -j LOG –log-level i
      nfo
      iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
      31
      echo „”
      }

      stop() {
          echo -n „.”
          tc qdisc del dev $DEV root
          echo -n „.”
          iptables -t mangle -F
      }

          case „$1” in
          start)
        echo „Starting”
        start
        echo „done”
        ;;
          stop)
        echo „Stopping”
        stop
        echo „done”
        ;;
          *)
        echo „usage: start | stop”
        ;;
          esac

      exit 0

      Tehát összefoglalva semmiféle burst/cburst nem szükséges, hanem (helyette) az sfq szürön átmenö vagy átadandó csomagok számát limitáltam, ha jól értelmeztem a leírást.

      Csak azért írtam le a megoldást, hogy hátha segítek azoknak, akik hasonló korlátozásban gondolkodnak.
      Persze ez a megoldás, mint már említettem biztosan finomítható még, de egyelöre megtetszi nekem. Legalább addig sem fogy el a sávszélességem 🙂

      Hozzászólás: Laptop?? #2078740
      lada2105
      Felhasználó

        Kell lenni egy  ilyesmi résznek is valahol…
            InputDevice „Mouse1” „CorePointer”
            InputDevice „Mouse2” „AlwaysCore”
            InputDevice „Keyboard1” „CoreKeyboard”

        Neked van ilyen?
        Ha nincs az a hiba oka.
        Ha van, akkor esetleg próbáld az XkbOptions-t kikommentezni. Nálam nincs ilyen sor, illetve ki van kommentezve.
        Más tippem hirtelen nincs.

        Hozzászólás: tobb internet szolgaltato #2122166
        lada2105
        Felhasználó

          „Paraszti” megoldás, de pl csekkolhatnád mondjuk egy ping-el bizonyos idöközönként (pl 5 sec vagy ha kevésbé fontos, akkor néhány perc) a kapcsolat meglétét.
          Ha nincs, akkor setting up second connection és hajrá tovább a neten 🙂
          De ugyebár ilyenkor változik az IP-d a szerveren ezért gondolom elöforulhat, hogyha net lesz is, egy-két weboldal ki fog vágni, hogy azonosítsd magad(!)…

          Hozzászólás: Apache2.2.3 + SSL de hogyan! #2121721
          lada2105
          Felhasználó
            echo01 wrote:
            Annyi kérdésem lenne csak még, hogy eddig az apache a 8080-as porton ment mert az internetszolgáltatóm tiltja az 1024 alatti portokat. Most ha beírom a régi http-s címet bejön egy üres oldal, https alatt minden szépen klappol. Az megoldható valami útón módon, hogyha valaki a http-s címet írja be akkor automatikusan a https-es oldal jöjjön be?

            Végigolvastam az összes hozzászólást, de nem tiszta nekem…
            Kinél? Ki szolgálja ki azt az oldalt, ami most nem megy mert 80 alatti?

            Egyébként ha van php támogatás, akkor szépen írsz egy ilyen index.php-t a 80-as porton futó könyvtárhoz:

            és kész….
            persze ha ez meg kivül van….

            Meg lehet oldani úgy is, hogy erre az IP-re a kimenö forgalom 80-asra irányuló csomagjait átdobod a https portra. Persze ez csak nálad fog müködni, ezért is jó lenne egy kicsit egyértelmübben tudni, hogy hol nem megy a 80-as dolog és kinek kell…

            lada2105
            Felhasználó

              su – root egy xtermben?
              a – a környezeti változókat is átállítja
              próba szerencse 🙂

              Hozzászólás: webszerver gond #2121580
              lada2105
              Felhasználó
                KissAG wrote:
                Természetesen a php-t is felraktam… ezért nem értem miért nem megy…
                A httpd.conf-ban be van állítva, hogy index.php-is elinduljon…

                oké-oké az index-ként (kezdölapként) ismeri az apache a php-t, de vajon értelmezi is a php segítségével?
                Szerintem ez a gond.
                Nézd meg milyen so-kat kellene használni.
                nekem még régi apache-om van, ott a mod_php.conf végü sor elöl kellett kiszedni a kommentet.
                Multkoriban viszont 2-es apache-ot forgatva már php4.so meg php5.so-ként került bele az apacheba a php támogatás.

                ha más nem, akkor grep -i php /etc/apache/httpd.conf (ha nem máshol van) aztán nézd meg mit ad vissza.
                Ha nem ad vissza semmit illetve csak az index.php-s részt, akkor nagy a gáz. Akkor lehet teljesen másik módon kell felrakni az apache-ot.

                Ez alapján a kis doksi alapján viszont arra gondolok, hogy keress rá a yast-al az összes php-s csomagra és rakd fel mind 🙂
                http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3/SL9.3/Szolg%C3%A1ltat%C3%A1sok/Az_Apache_webszerver#mod_php4

                lada2105
                Felhasználó
                  attila1964 wrote:
                  OK, kösz! Több cím esetén „ő” kikeresi azt, ami elérhető?

                  öööö elméletileg, de gyakorlatilag nem.
                  A legyegszerübb:
                  (nekem hasonlóan van)
                  tényleg írsz egy scriptet 🙂
                  munkahelyen gondolom dhcpvel megy a gép:
                  #!/bin/bash
                  dhcpcd eth0
                  ; evvel ugye megkapja a dns-t is, de ha nem, akkor:
                  echo „nameserver 000.000.000.000” > /etc/resolv.conf

                  otthoni:
                  #!/bin/bash
                  ifconfig eth0 down #(ha nem kell a kartya)
                  echo „nameserver 000.000.000.000” > /etc/resolv.conf
                  # ide meg beirhatod a hsdpa kartya vwdial-os reszeit is

                  és mikor netezni akarsz, akkor úgyis root-ként indítod a netet, akkor meg ezt a két script egyikét hívod meg.

                  értelemszerüen _nem_ valamelyik indítófájlba (rc.local) kell beírni, hanem mondjuk a /root/scripts könyvtárba valami ilyesmi neveken:
                  net_start_home
                  net_start_work
                  vagy amit akarsz, hisz a te géped 🙂

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Ez így müködik helyesen, ugyanis a névfeloldásért a /etc/resolv.conf a felelös.
                    Ha rossz a cím, nem tudja a géped feloldani a nevet.
                    Illetve lehet jó a cím, csak bizonyos hálózatokban nem használhatod „a másik” DNS szerverét.

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Ezt találtam hirtelen kicsit google-zva, úgyhogy nem vagy vele egyedül ha ez megnyugtat 🙂
                      http://hup.hu/node/39873

                      Nekem kicsit fura az a I943GML chip amit az egyik leírásban írnak. Ilyennel nagyon még nem találkoztam. Elképzelhetönek tartom, hogy új fejlesztés és a linux kompatibilitás még nem 100-as. Bár ki tudja…

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Ezt már nézted?
                        http://hu.zenwalk.org/wiki/index.php/R%C3%A9gi_g%C3%A9pek_kikapcsol%C3%A1sa

                        Egyébként milyen noti? (bocs ha már írtad, csak lusta vagyok visszaolvasni) – szerk: választ már megkaptam, csak ezt hamarabb írtam. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 2,340