Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Mivel mindenki ilyen aktívan tudott segíteni (persze ne vegye senki se sértésnek), ezért folytattam a próbálkozásokat.
Az alábbi megoldással nagyjából elértem amit akartam:
Code:#!/bin/bashDEV=eth0
start () {
ip link set dev $DEV qlen 30
#ip link set dev $DEV mtu 1000
echo -n „.”
tc qdisc add dev $DEV root handle 1: htb default 21tc class add dev $DEV parent 1: classid 1:1 htb rate 6000kbps
echo -n „.”
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:20 htb rate 1500kbit ceil 4200kbit pr
io 0
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:30 htb rate 1200kbit ceil 1500kbit pr
io 1
tc class add dev $DEV parent 1:1 classid 1:40 htb rate 30kbit ceil 60kbit prio 2
echo -n „.”
tc qdisc add dev $DEV parent 1:20 handle 21: sfq perturb 10
tc qdisc add dev $DEV parent 1:30 handle 31: sfq perturb 10 limit 12
tc qdisc add dev $DEV parent 1:40 handle 41: sfq perturb 10 limit 4
echo -n „.”
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 0 protocol ip handle 21 fw flowid 1:20
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 1 protocol ip handle 31 fw flowid 1:30
tc filter add dev $DEV parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 41 fw flowid 1:40
echo -n „.”
#iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -d 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 20
#iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -s ! 10.0.0.0/8 -j MARK –set-mark 30
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 –sport 22 -j MARK
–set-mark 31
iptables -t mangle -A OUTPUT -p tcp -o eth0 -d ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
41
#iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.0.0.0/8 -j LOG –log-level i
nfo
iptables -t mangle -A INPUT -p tcp -i eth0 -s ! 10.1.10.0/16 -j MARK –set-mark
31
echo „”
}stop() {
echo -n „.”
tc qdisc del dev $DEV root
echo -n „.”
iptables -t mangle -F
}case „$1” in
start)
echo „Starting”
start
echo „done”
;;
stop)
echo „Stopping”
stop
echo „done”
;;
*)
echo „usage: start | stop”
;;
esacexit 0
Tehát összefoglalva semmiféle burst/cburst nem szükséges, hanem (helyette) az sfq szürön átmenö vagy átadandó csomagok számát limitáltam, ha jól értelmeztem a leírást.
Csak azért írtam le a megoldást, hogy hátha segítek azoknak, akik hasonló korlátozásban gondolkodnak.
Persze ez a megoldás, mint már említettem biztosan finomítható még, de egyelöre megtetszi nekem. Legalább addig sem fogy el a sávszélességem 🙂Kell lenni egy ilyesmi résznek is valahol…
InputDevice „Mouse1” „CorePointer”
InputDevice „Mouse2” „AlwaysCore”
InputDevice „Keyboard1” „CoreKeyboard”Neked van ilyen?
Ha nincs az a hiba oka.
Ha van, akkor esetleg próbáld az XkbOptions-t kikommentezni. Nálam nincs ilyen sor, illetve ki van kommentezve.
Más tippem hirtelen nincs.„Paraszti” megoldás, de pl csekkolhatnád mondjuk egy ping-el bizonyos idöközönként (pl 5 sec vagy ha kevésbé fontos, akkor néhány perc) a kapcsolat meglétét.
Ha nincs, akkor setting up second connection és hajrá tovább a neten 🙂
De ugyebár ilyenkor változik az IP-d a szerveren ezért gondolom elöforulhat, hogyha net lesz is, egy-két weboldal ki fog vágni, hogy azonosítsd magad(!)…echo01 wrote:Annyi kérdésem lenne csak még, hogy eddig az apache a 8080-as porton ment mert az internetszolgáltatóm tiltja az 1024 alatti portokat. Most ha beírom a régi http-s címet bejön egy üres oldal, https alatt minden szépen klappol. Az megoldható valami útón módon, hogyha valaki a http-s címet írja be akkor automatikusan a https-es oldal jöjjön be?Végigolvastam az összes hozzászólást, de nem tiszta nekem…
Kinél? Ki szolgálja ki azt az oldalt, ami most nem megy mert 80 alatti?Egyébként ha van php támogatás, akkor szépen írsz egy ilyen index.php-t a 80-as porton futó könyvtárhoz:
és kész….
persze ha ez meg kivül van….Meg lehet oldani úgy is, hogy erre az IP-re a kimenö forgalom 80-asra irányuló csomagjait átdobod a https portra. Persze ez csak nálad fog müködni, ezért is jó lenne egy kicsit egyértelmübben tudni, hogy hol nem megy a 80-as dolog és kinek kell…
su – root egy xtermben?
a – a környezeti változókat is átállítja
próba szerencse 🙂KissAG wrote:Természetesen a php-t is felraktam… ezért nem értem miért nem megy…
A httpd.conf-ban be van állítva, hogy index.php-is elinduljon…oké-oké az index-ként (kezdölapként) ismeri az apache a php-t, de vajon értelmezi is a php segítségével?
Szerintem ez a gond.
Nézd meg milyen so-kat kellene használni.
nekem még régi apache-om van, ott a mod_php.conf végü sor elöl kellett kiszedni a kommentet.
Multkoriban viszont 2-es apache-ot forgatva már php4.so meg php5.so-ként került bele az apacheba a php támogatás.ha más nem, akkor grep -i php /etc/apache/httpd.conf (ha nem máshol van) aztán nézd meg mit ad vissza.
Ha nem ad vissza semmit illetve csak az index.php-s részt, akkor nagy a gáz. Akkor lehet teljesen másik módon kell felrakni az apache-ot.Ez alapján a kis doksi alapján viszont arra gondolok, hogy keress rá a yast-al az összes php-s csomagra és rakd fel mind 🙂
http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3/SL9.3/Szolg%C3%A1ltat%C3%A1sok/Az_Apache_webszerver#mod_php4attila1964 wrote:OK, kösz! Több cím esetén „ő” kikeresi azt, ami elérhető?öööö elméletileg, de gyakorlatilag nem.
A legyegszerübb:
(nekem hasonlóan van)
tényleg írsz egy scriptet 🙂
munkahelyen gondolom dhcpvel megy a gép:
#!/bin/bash
dhcpcd eth0
; evvel ugye megkapja a dns-t is, de ha nem, akkor:
echo „nameserver 000.000.000.000” > /etc/resolv.confotthoni:
#!/bin/bash
ifconfig eth0 down #(ha nem kell a kartya)
echo „nameserver 000.000.000.000” > /etc/resolv.conf
# ide meg beirhatod a hsdpa kartya vwdial-os reszeit isés mikor netezni akarsz, akkor úgyis root-ként indítod a netet, akkor meg ezt a két script egyikét hívod meg.
értelemszerüen _nem_ valamelyik indítófájlba (rc.local) kell beírni, hanem mondjuk a /root/scripts könyvtárba valami ilyesmi neveken:
net_start_home
net_start_work
vagy amit akarsz, hisz a te géped 🙂Ez így müködik helyesen, ugyanis a névfeloldásért a /etc/resolv.conf a felelös.
Ha rossz a cím, nem tudja a géped feloldani a nevet.
Illetve lehet jó a cím, csak bizonyos hálózatokban nem használhatod „a másik” DNS szerverét.Ezt találtam hirtelen kicsit google-zva, úgyhogy nem vagy vele egyedül ha ez megnyugtat 🙂
http://hup.hu/node/39873Nekem kicsit fura az a I943GML chip amit az egyik leírásban írnak. Ilyennel nagyon még nem találkoztam. Elképzelhetönek tartom, hogy új fejlesztés és a linux kompatibilitás még nem 100-as. Bár ki tudja…
Ezt már nézted?
http://hu.zenwalk.org/wiki/index.php/R%C3%A9gi_g%C3%A9pek_kikapcsol%C3%A1saEgyébként milyen noti? (bocs ha már írtad, csak lusta vagyok visszaolvasni) – szerk: választ már megkaptam, csak ezt hamarabb írtam. 🙂
-
SzerzőBejegyzés