Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
attila1964 wrote:lada2105: Nincs az „rc.modules”-ban „apm”-modul…
Sejtettem. Hisz már nem használja a 2.4-es kernelt és az még ahhoz „járt” alapban.
Akkor már csak egy kérdésemre keresem a választ:
Eddig kikapcsolt?Ha eddig sem kapcsolt ki, akkor nézd meg az rc.modules-ben az apm modult.
#/sbin/modprobe apm
ha kell szedd ki kommentböl, ha ez nem tetszik, használd az acpi-t
Asszem a zenwalkban ez utóbbi a default…Tudtommal ez egy teljesen szokványos üzenet:
„Unmounting local files systems
md: stopping all md devices”
Ezután általában kiírja, hogy „Power down” és ha látod, akkor kinyomhatod a gépet.
Egyébként a fentebbi „hibaüzi” csak közli, hogy sikeresen mindent lecsatolt.A helyedben az acpi körül néznék szét, illetve esetleg ha azóta csinálja ezt a hibát a gép, amióta benne van a HSDPA kártya, akkor a lekapcsolás során kell egy módot találni, hogy a lekapcsold és a kiszedd a modulojait is a kernelböl.
pomm wrote:A php5-t is tedd fel! Nem tudom süsü alatt, hogy megy, de van ilyen csomag is debian alatt, lehet ezt is eltávolította neked!Pontosan!
Illetve azt is távolítsd el, meg telepítsd vissza ha úgy gondolod.
Aztán ha így sem megy, akkor a már említett httpd.conf -ban keress phpxy.so-kat vagy egyszerüen kikommentezni való részt a php részére.
Valami ilyesmi megoldásban gondolkozz.
bacsi2 wrote:Ha meg azt akarod, hogy induljon a gép indításakor, az /etc/init.d könyvtárba rakd a script-et, és adj neki jogot (chmod 755 /etc/init.d/valami). Nem csináltam még ezt a gyakorlatban,Naja, csak ez Zenwalk, nem holmi debian alapú disztró 😛
Itt pont ilyen funkciókat tölt be az rc.local
Pontosabban, hogy könnyen el tudj bármit indítani a bootkor különösebb szenvedés nélkül. Mint már említettem egyszerüen csak be kell írni a megfelelö sorokat s lám lön világosság. 🙂A suse-s apache elég „hekkelt”, a gyári beállításokat nem mindig szabad megabajgatni 🙂
Ha nagyon nincs más tipped, akkor szedd le úgy az apache-ot, hogy a configját is törlöd/törölteted majd rakd vissza.
Egyébként a httpd.conf meg az egyéb beállító állományokat ajánlom figyelmedbe.
Meg esetleg benézhetsz az (ht)access.conf-ba is ha így hívják.egyszerüen írd be ezeket a sorokat a /etc/rc.d/rc.local fájlba
pl:
echo „HSDPA kartya beallitasa/elinditasa…”
modprobe usbserial vendor=0x12d1 product=0x1001
mknod /dev/ttyUSB0 c 188 0
mknod /dev/ttyUSB1 c 188 1
mknod /dev/ttyUSB2 c 188 2″
ln -sf /dev/ttyUSB0 /dev/modem
#wvdialconf /etc/wvdial.conf
#wvdialés akkor így minden bootoláskor nagyjából az utolsó lépések körül le fog futni
innen kiválasztod a megfelelöt (rt2500) (a cvs-t javasolják)
http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Downloads
majd a megadott pár paranccsal lefordítodekkor létre kell jöjjön a modul és már csak be kell tölteni
ha nincs komplikáció nem több 5 percnél az install.
Persze a beállítás már lehet több.A két „drivert” szerintem ne keverd!
Ha rt2500-ös chip van a kártyán, akkor jó lesz hozzá a driver.
(Legalábbis az én ASUS 107g-mel tökéletes)
a lényeg, hogy sokszor egy modprobe rt2500 után egy
ifconfig ra0 up parancsot is ki kell adni, mert ez „kapcsolja be” ugyanis a kártyát (konyhanyelven fogalmazva)
aztán jöhet már az iwconfig ra0 essid= vagy mittomén….
a rt2500-as „driver” oldalán ha jól emlékszem nagyon szépen le van írva minden.
Nekem WPA-val is megy, holott sok helyen wpa_supplicant-ot mondtak hozzá, hogy anélkül sose 😛kisbetu wrote:A felbontás valahány sor, ezért két vertrefresh közé legalább ennyi darab horzisyncnek kell beférni. Időben. A periódusidő meg ugye fordítottan arányos a frekvenciával. (Ha valaki számolgatni akarna…)Így is lehet mondani, de ez túl tudományos 😀
kisbetu wrote:A felbontás valahány sor, ezért két vertrefresh közé legalább ennyi darab horzisyncnek kell beférni. Időben. A periódusidő meg ugye fordítottan arányos a frekvenciával. (Ha valaki számolgatni akarna…)Így is lehet mondani, de ez túl tudományos 😀
-
SzerzőBejegyzés