lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó
      attila1964 wrote:
      lada2105: Nincs az „rc.modules”-ban „apm”-modul…

      Sejtettem. Hisz már nem használja a 2.4-es kernelt és az még ahhoz „járt” alapban.

      Akkor már csak egy kérdésemre keresem a választ:
      Eddig kikapcsolt?

      lada2105
      Felhasználó

        Ha eddig sem kapcsolt ki, akkor nézd meg az rc.modules-ben az apm modult.
        #/sbin/modprobe apm
        ha kell szedd ki kommentböl, ha ez nem tetszik, használd az acpi-t
        Asszem a zenwalkban ez utóbbi a default…

        Tudtommal ez egy teljesen szokványos üzenet:
        „Unmounting local files systems
          md: stopping all md devices”
        Ezután általában kiírja, hogy „Power down” és ha látod, akkor kinyomhatod a gépet.
        Egyébként a fentebbi „hibaüzi” csak közli, hogy sikeresen mindent lecsatolt.

        A helyedben az acpi körül néznék szét, illetve esetleg ha azóta csinálja ezt a hibát a gép, amióta benne van a HSDPA kártya, akkor a lekapcsolás során kell egy módot találni, hogy a lekapcsold és a kiszedd a modulojait is a kernelböl.

        Hozzászólás: webszerver gond #2121578
        lada2105
        Felhasználó
          pomm wrote:
          A php5-t is tedd fel! Nem tudom süsü alatt, hogy megy, de van ilyen csomag is debian alatt, lehet ezt is eltávolította neked!

          Pontosan!

          Illetve azt is távolítsd el, meg telepítsd vissza ha úgy gondolod.

          Aztán ha így sem megy, akkor a már említett httpd.conf -ban keress phpxy.so-kat vagy egyszerüen kikommentezni való részt a php részére.

          Valami ilyesmi megoldásban gondolkozz.

          lada2105
          Felhasználó
            bacsi2 wrote:
            Ha meg azt akarod, hogy induljon a gép indításakor, az /etc/init.d könyvtárba rakd a script-et, és adj neki jogot (chmod 755 /etc/init.d/valami). Nem csináltam még ezt a gyakorlatban,

            Naja, csak ez Zenwalk, nem holmi debian alapú disztró 😛
            Itt pont ilyen funkciókat tölt be az rc.local
            Pontosabban, hogy könnyen el tudj bármit indítani a bootkor különösebb szenvedés nélkül. Mint már említettem egyszerüen csak be kell írni a megfelelö sorokat s lám lön világosság. 🙂

            Hozzászólás: webszerver gond #2121575
            lada2105
            Felhasználó

              A suse-s apache elég „hekkelt”, a gyári beállításokat nem mindig szabad megabajgatni 🙂
              Ha nagyon nincs más tipped, akkor szedd le úgy az apache-ot, hogy a configját is törlöd/törölteted majd rakd vissza.
              Egyébként a httpd.conf meg az egyéb beállító állományokat ajánlom figyelmedbe.
              Meg esetleg benézhetsz az (ht)access.conf-ba is ha így hívják.

              lada2105
              Felhasználó

                egyszerüen írd be ezeket a sorokat a /etc/rc.d/rc.local fájlba
                pl:
                echo „HSDPA kartya beallitasa/elinditasa…”
                modprobe usbserial vendor=0x12d1 product=0x1001
                mknod /dev/ttyUSB0 c 188 0
                mknod /dev/ttyUSB1 c 188 1
                mknod /dev/ttyUSB2 c 188 2″
                ln -sf /dev/ttyUSB0 /dev/modem
                #wvdialconf /etc/wvdial.conf
                #wvdial

                és akkor így minden bootoláskor nagyjából az utolsó lépések körül le fog futni

                Hozzászólás: A Frugalware és az rt2500 #2121159
                lada2105
                Felhasználó

                  innen kiválasztod a megfelelöt (rt2500) (a cvs-t javasolják)
                  http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Downloads
                  majd a megadott pár paranccsal lefordítod

                  ekkor létre kell jöjjön a modul és már csak be kell tölteni

                  ha nincs komplikáció nem több 5 percnél az install.
                  Persze a beállítás már lehet több.

                  Hozzászólás: A Frugalware és az rt2500 #2121157
                  lada2105
                  Felhasználó

                    A két „drivert” szerintem ne keverd!
                    Ha rt2500-ös chip van a kártyán, akkor jó lesz hozzá a driver.
                    (Legalábbis az én ASUS 107g-mel tökéletes)
                    a lényeg, hogy sokszor egy modprobe rt2500 után egy
                    ifconfig ra0 up parancsot is ki kell adni, mert ez „kapcsolja be” ugyanis a kártyát (konyhanyelven fogalmazva)
                    aztán jöhet már az iwconfig ra0 essid= vagy mittomén….
                    a rt2500-as „driver” oldalán ha jól emlékszem nagyon szépen le van írva minden.
                    Nekem WPA-val is megy, holott sok helyen wpa_supplicant-ot mondtak hozzá, hogy anélkül sose 😛

                    Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119651
                    lada2105
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      A felbontás valahány sor, ezért két vertrefresh közé legalább ennyi darab horzisyncnek kell beférni. Időben. A periódusidő meg ugye fordítottan arányos a frekvenciával. (Ha valaki számolgatni akarna…)

                      Így is lehet mondani, de ez túl tudományos 😀

                      Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119652
                      lada2105
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        A felbontás valahány sor, ezért két vertrefresh közé legalább ennyi darab horzisyncnek kell beférni. Időben. A periódusidő meg ugye fordítottan arányos a frekvenciával. (Ha valaki számolgatni akarna…)

                        Így is lehet mondani, de ez túl tudományos 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 2,340