Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
thege wrote:és hol/hogyan állítod a refresht?
én a drakconf- ba állítgatom a felbontást, de a refrest nem tudom, pedig kiírja h mennyi, és jónak is tűnik a tartomány…Mint már elöbb mondottam vala, és e hozzászólásom elött is mondották vala, a /etc/X11/xorg.conf fájlban találod ez értékeket vala.
Ami neked kell az a
HorizSync 31.5 – 50.0
és a
VertRefresh 40-90
értékek, melyeket ésszel a monitorodhoz érdemes igazítani.
Azaz pl ha a monitorod és a kártyád se tud (a vertrefresh az amit elsösorban látsz a monitoron) 190Hz-et megjeleníteni, akkor ne állítsd be arra 🙂
A horizsync ahogy észrevettem a vertrefresh-el olyan szintü kapcsolatban áll, hogyha nem hagysz elég nagy intervallumot neki, akkor akárhogy mókolod a vertrefresht, az nem lesz olyan értékkel bíró, ahogy azt tervezed.thege wrote:és hol/hogyan állítod a refresht?
én a drakconf- ba állítgatom a felbontást, de a refrest nem tudom, pedig kiírja h mennyi, és jónak is tűnik a tartomány…Mint már elöbb mondottam vala, és e hozzászólásom elött is mondották vala, a /etc/X11/xorg.conf fájlban találod ez értékeket vala.
Ami neked kell az a
HorizSync 31.5 – 50.0
és a
VertRefresh 40-90
értékek, melyeket ésszel a monitorodhoz érdemes igazítani.
Azaz pl ha a monitorod és a kártyád se tud (a vertrefresh az amit elsösorban látsz a monitoron) 190Hz-et megjeleníteni, akkor ne állítsd be arra 🙂
A horizsync ahogy észrevettem a vertrefresh-el olyan szintü kapcsolatban áll, hogyha nem hagysz elég nagy intervallumot neki, akkor akárhogy mókolod a vertrefresht, az nem lesz olyan értékkel bíró, ahogy azt tervezed.Nekem IBM Thinkpad T41-em van, de szintén nincs a /proc/acpi/fan alatt semmi.
De akkor nem félek annyira, hogyha másnak sem 🙂A BIOS-ban viszont ezeknél az IBM-eknél tudom, hogy be kell/lehet állítani a hütést.
Asszem terhelésfüggö/normal/quiet meg valami harmadikba és akkor úgy pörgetni a ventit, ahogy épp a legjobbnak találja a beállításhoz.Ezt a fajta HP-t nem ismerem, de lehet hasonló elven müködik, mint az IBM.
Kollegámnak SUSE-ja van egy HP-n, neki _semmiféle_ acpi nincs beállítva, és telepítéskor se hangolt túlzottan semmit a suse. Még az ac-on/offline funkciókat is kézzel kellett berakni. (Bár biztos lett volna más mód, hisz suse…)
De nem melegedik túl, legalábbis eddig nem ugrott fel a gép melöl angolosan átsült kézfejjel 😀Nekem IBM Thinkpad T41-em van, de szintén nincs a /proc/acpi/fan alatt semmi.
De akkor nem félek annyira, hogyha másnak sem 🙂A BIOS-ban viszont ezeknél az IBM-eknél tudom, hogy be kell/lehet állítani a hütést.
Asszem terhelésfüggö/normal/quiet meg valami harmadikba és akkor úgy pörgetni a ventit, ahogy épp a legjobbnak találja a beállításhoz.Ezt a fajta HP-t nem ismerem, de lehet hasonló elven müködik, mint az IBM.
Kollegámnak SUSE-ja van egy HP-n, neki _semmiféle_ acpi nincs beállítva, és telepítéskor se hangolt túlzottan semmit a suse. Még az ac-on/offline funkciókat is kézzel kellett berakni. (Bár biztos lett volna más mód, hisz suse…)
De nem melegedik túl, legalábbis eddig nem ugrott fel a gép melöl angolosan átsült kézfejjel 😀Sovi wrote:Ez okés. Ezzel indítottam mivel a Policy DROP alapértelmezetten. És ezért nem értem.Akkor nézd meg a szabályok sorrendjét.
Lehet hamarabb dobod el, mint fogadnád el vagy irányítanád. Más tippem nincs.
Esetleg megnézheted, hogy neked melyik port kell, az 5800 vagy az 5900, ugyanis nem mindegy. Bár biztos tudod, de az egyik a „web alapú” vnc, a másik a vncviewer-es megoldáson alapszik.Sovi wrote:Ez okés. Ezzel indítottam mivel a Policy DROP alapértelmezetten. És ezért nem értem.Akkor nézd meg a szabályok sorrendjét.
Lehet hamarabb dobod el, mint fogadnád el vagy irányítanád. Más tippem nincs.
Esetleg megnézheted, hogy neked melyik port kell, az 5800 vagy az 5900, ugyanis nem mindegy. Bár biztos tudod, de az egyik a „web alapú” vnc, a másik a vncviewer-es megoldáson alapszik.valahogy így (teljesség igénye nélkül!!):
iptables -A INPUT -p tcp –dport 5800 -j ACCEPTvalahogy így (teljesség igénye nélkül!!):
iptables -A INPUT -p tcp –dport 5800 -j ACCEPTl_lorincz wrote:Tudom én is ismerem, de kérem, hogy ne offoljuk a topikot. Köszönöm.
Inkább töltsd ki a kérdőívet. 😀 Kösz 😀Boccs!
Egyébként megtörtént már elötte 😛l_lorincz wrote:Tudom én is ismerem, de kérem, hogy ne offoljuk a topikot. Köszönöm.
Inkább töltsd ki a kérdőívet. 😀 Kösz 😀Boccs!
Egyébként megtörtént már elötte 😛 -
SzerzőBejegyzés