lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119647
    lada2105
    Felhasználó
      thege wrote:
      és hol/hogyan állítod a refresht?
      én a drakconf- ba állítgatom a felbontást, de a refrest nem tudom, pedig kiírja h mennyi, és jónak is tűnik a tartomány…

      Mint már elöbb mondottam vala, és e hozzászólásom elött is mondották vala, a /etc/X11/xorg.conf fájlban találod ez értékeket vala.
      Ami neked kell az a
          HorizSync  31.5 – 50.0
      és a
          VertRefresh 40-90
      értékek, melyeket ésszel a monitorodhoz érdemes igazítani.
      Azaz pl ha a monitorod és a kártyád se tud (a vertrefresh az amit elsösorban látsz a monitoron) 190Hz-et megjeleníteni, akkor ne állítsd be arra 🙂
      A horizsync ahogy észrevettem a vertrefresh-el olyan szintü kapcsolatban áll, hogyha nem hagysz elég nagy intervallumot neki, akkor akárhogy mókolod a vertrefresht, az nem lesz olyan értékkel bíró, ahogy azt tervezed.

      Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119648
      lada2105
      Felhasználó
        thege wrote:
        és hol/hogyan állítod a refresht?
        én a drakconf- ba állítgatom a felbontást, de a refrest nem tudom, pedig kiírja h mennyi, és jónak is tűnik a tartomány…

        Mint már elöbb mondottam vala, és e hozzászólásom elött is mondották vala, a /etc/X11/xorg.conf fájlban találod ez értékeket vala.
        Ami neked kell az a
            HorizSync  31.5 – 50.0
        és a
            VertRefresh 40-90
        értékek, melyeket ésszel a monitorodhoz érdemes igazítani.
        Azaz pl ha a monitorod és a kártyád se tud (a vertrefresh az amit elsösorban látsz a monitoron) 190Hz-et megjeleníteni, akkor ne állítsd be arra 🙂
        A horizsync ahogy észrevettem a vertrefresh-el olyan szintü kapcsolatban áll, hogyha nem hagysz elég nagy intervallumot neki, akkor akárhogy mókolod a vertrefresht, az nem lesz olyan értékkel bíró, ahogy azt tervezed.

        Hozzászólás: ACPI hőmérséklet szabályozás #2120380
        lada2105
        Felhasználó

          Nekem IBM Thinkpad T41-em van, de szintén nincs a /proc/acpi/fan alatt semmi.
          De akkor nem félek annyira, hogyha másnak sem 🙂

          A BIOS-ban viszont ezeknél az IBM-eknél tudom, hogy be kell/lehet állítani a hütést.
          Asszem terhelésfüggö/normal/quiet meg valami harmadikba és akkor úgy pörgetni a ventit, ahogy épp a legjobbnak találja a beállításhoz.

          Ezt a fajta HP-t nem ismerem, de lehet hasonló elven müködik, mint az IBM.

          Kollegámnak SUSE-ja van egy HP-n, neki _semmiféle_ acpi nincs beállítva, és telepítéskor se hangolt túlzottan semmit a suse. Még az ac-on/offline funkciókat is kézzel kellett berakni. (Bár biztos lett volna más mód, hisz suse…)
          De nem melegedik túl, legalábbis eddig nem ugrott fel a gép melöl angolosan átsült kézfejjel 😀

          Hozzászólás: ACPI hőmérséklet szabályozás #2120381
          lada2105
          Felhasználó

            Nekem IBM Thinkpad T41-em van, de szintén nincs a /proc/acpi/fan alatt semmi.
            De akkor nem félek annyira, hogyha másnak sem 🙂

            A BIOS-ban viszont ezeknél az IBM-eknél tudom, hogy be kell/lehet állítani a hütést.
            Asszem terhelésfüggö/normal/quiet meg valami harmadikba és akkor úgy pörgetni a ventit, ahogy épp a legjobbnak találja a beállításhoz.

            Ezt a fajta HP-t nem ismerem, de lehet hasonló elven müködik, mint az IBM.

            Kollegámnak SUSE-ja van egy HP-n, neki _semmiféle_ acpi nincs beállítva, és telepítéskor se hangolt túlzottan semmit a suse. Még az ac-on/offline funkciókat is kézzel kellett berakni. (Bár biztos lett volna más mód, hisz suse…)
            De nem melegedik túl, legalábbis eddig nem ugrott fel a gép melöl angolosan átsült kézfejjel 😀

            Hozzászólás: Iptables – VNC #2120704
            lada2105
            Felhasználó
              Sovi wrote:
              Ez okés. Ezzel indítottam mivel a Policy DROP alapértelmezetten. És ezért nem értem.

              Akkor nézd meg a szabályok sorrendjét.
              Lehet hamarabb dobod el, mint fogadnád el vagy irányítanád. Más tippem nincs.
              Esetleg megnézheted, hogy neked melyik port kell, az 5800 vagy az 5900, ugyanis nem mindegy. Bár biztos tudod, de az egyik a „web alapú” vnc, a másik a vncviewer-es megoldáson alapszik.

              Hozzászólás: Iptables – VNC #2120705
              lada2105
              Felhasználó
                Sovi wrote:
                Ez okés. Ezzel indítottam mivel a Policy DROP alapértelmezetten. És ezért nem értem.

                Akkor nézd meg a szabályok sorrendjét.
                Lehet hamarabb dobod el, mint fogadnád el vagy irányítanád. Más tippem nincs.
                Esetleg megnézheted, hogy neked melyik port kell, az 5800 vagy az 5900, ugyanis nem mindegy. Bár biztos tudod, de az egyik a „web alapú” vnc, a másik a vncviewer-es megoldáson alapszik.

                Hozzászólás: Iptables – VNC #2120700
                lada2105
                Felhasználó

                  valahogy így (teljesség igénye nélkül!!):
                  iptables -A INPUT -p tcp –dport 5800 -j ACCEPT

                  Hozzászólás: Iptables – VNC #2120701
                  lada2105
                  Felhasználó

                    valahogy így (teljesség igénye nélkül!!):
                    iptables -A INPUT -p tcp –dport 5800 -j ACCEPT

                    Hozzászólás: Piackutatás #2120678
                    lada2105
                    Felhasználó
                      l_lorincz wrote:
                      Tudom én is ismerem, de kérem, hogy ne offoljuk a topikot. Köszönöm.
                      Inkább töltsd ki a kérdőívet. 😀 Kösz 😀

                      Boccs!
                      Egyébként megtörtént már elötte 😛

                      Hozzászólás: Piackutatás #2120679
                      lada2105
                      Felhasználó
                        l_lorincz wrote:
                        Tudom én is ismerem, de kérem, hogy ne offoljuk a topikot. Köszönöm.
                        Inkább töltsd ki a kérdőívet. 😀 Kösz 😀

                        Boccs!
                        Egyébként megtörtént már elötte 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,051-1,060 / 2,340