lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó

      Igen, igaza van Vladinak.
      Figyelj rá, mert gépházakból pl a codegennél van rövid meg hosszőú változat is. Nem mindegy melyiket adják.
      Lehet a rövidnél a CDromod bele fog ütközni a RAM-odba, míg ez a másiknál nem fordulhat elö és könyebb szerelni is mellékesen 🙂

      lada2105
      Felhasználó

        Igen, igaza van Vladinak.
        Figyelj rá, mert gépházakból pl a codegennél van rövid meg hosszőú változat is. Nem mindegy melyiket adják.
        Lehet a rövidnél a CDromod bele fog ütközni a RAM-odba, míg ez a másiknál nem fordulhat elö és könyebb szerelni is mellékesen 🙂

        lada2105
        Felhasználó

          Akkor egy kis „visszavágás” majorosandras féle megjegyzéshez.
          Videókártya gyártó szerintem mindegy. Jó az InnoVision is, még ha létezik, a lényeg, hogy Nvida legyen és kész.

          A CPU-ban egyetértek vele.

          Memória márkája meg inkább az amd-s lapoknál számít inkább. Az intelesekbe tökéletesen megy a Samsung is, meg a Kingston is, úgyhogy amire az embernek pénze van. Természetesen a márkás már csak megszokás miatt is jobb, de egyébként mindegy. Nagy sebességbeli különbség nem lesz ha nem a legnonamebb kütyüt veszi az ember. Szóval olyat kell márkailag, amiröl már halottál.

          Az alaplap lényege, hogyha inteles a gép, akkor inteles legyen. Az amd-knél asszem ilyen nincs. Ott via van meg sis meg ilyenek.
          Nekem, pontosabban barátnömnek Ascrock lapot vettem. Ez volt ár/érték arányban a legjobb és a pénztárcámhoz is stimmelt. Azóta (bár lekopogom) semmi baja, tökéletesen végzi a dolgát.
          Az Acorp-ot viszont ha még van, akkor messze kerüld el.
          A legújabb lapjain kívül máshoz nem ad supportot, míg az abit (szerintem ez a legkirályabb) simán még a legrégebbihez is.
          Az Asus szintén nehézkesen supportálja a régi lapokat.
          Inteles viszonylatban se az Asusról se az MSI-röl nem tudok nyilatkozni, de AMD-s viszonylatban mindkét márkánál gyakran láttam már halott alaplapot.
          Úgyhogy végülis az egész gépvásár azon kívül, hogy szétnézel, pénztárcádhoz esetleg linuxhoz igazítod a kompatibilitást, próbálod késöbb is bövíthetövé tenni, az egész szerencse kérdése is.
          Ha kifogsz egy sz*r szériát, akkor rohangálhatsz vissza gariztatni a boltba, ami hosszútávon – föleg ha nem tudod bebizonyítani, hogy a hardware a hibás és nem a te hibád – nem túl jó móka…

          Szerintem a kérdéseid többségére megkaptad a választ, mostmár gondolkozz el rajta mit hol mennyiért és miért!
          Sok sikert hozzá!
          🙂

          lada2105
          Felhasználó

            Akkor egy kis „visszavágás” majorosandras féle megjegyzéshez.
            Videókártya gyártó szerintem mindegy. Jó az InnoVision is, még ha létezik, a lényeg, hogy Nvida legyen és kész.

            A CPU-ban egyetértek vele.

            Memória márkája meg inkább az amd-s lapoknál számít inkább. Az intelesekbe tökéletesen megy a Samsung is, meg a Kingston is, úgyhogy amire az embernek pénze van. Természetesen a márkás már csak megszokás miatt is jobb, de egyébként mindegy. Nagy sebességbeli különbség nem lesz ha nem a legnonamebb kütyüt veszi az ember. Szóval olyat kell márkailag, amiröl már halottál.

            Az alaplap lényege, hogyha inteles a gép, akkor inteles legyen. Az amd-knél asszem ilyen nincs. Ott via van meg sis meg ilyenek.
            Nekem, pontosabban barátnömnek Ascrock lapot vettem. Ez volt ár/érték arányban a legjobb és a pénztárcámhoz is stimmelt. Azóta (bár lekopogom) semmi baja, tökéletesen végzi a dolgát.
            Az Acorp-ot viszont ha még van, akkor messze kerüld el.
            A legújabb lapjain kívül máshoz nem ad supportot, míg az abit (szerintem ez a legkirályabb) simán még a legrégebbihez is.
            Az Asus szintén nehézkesen supportálja a régi lapokat.
            Inteles viszonylatban se az Asusról se az MSI-röl nem tudok nyilatkozni, de AMD-s viszonylatban mindkét márkánál gyakran láttam már halott alaplapot.
            Úgyhogy végülis az egész gépvásár azon kívül, hogy szétnézel, pénztárcádhoz esetleg linuxhoz igazítod a kompatibilitást, próbálod késöbb is bövíthetövé tenni, az egész szerencse kérdése is.
            Ha kifogsz egy sz*r szériát, akkor rohangálhatsz vissza gariztatni a boltba, ami hosszútávon – föleg ha nem tudod bebizonyítani, hogy a hardware a hibás és nem a te hibád – nem túl jó móka…

            Szerintem a kérdéseid többségére megkaptad a választ, mostmár gondolkozz el rajta mit hol mennyiért és miért!
            Sok sikert hozzá!
            🙂

            lada2105
            Felhasználó
              vizsla wrote:
              „Sokkal kisebbnek találom az AMD-k élettartamát”
              Ez szerintem megint vetítés… én semmi ilyet nem vettem észre.

              Az te vagy! 😛
              De direkt ezért használtam a _szerintem_ szavakat.
              És mint mondtam, mindenkinek más tetszik.
              Úgyhogy ne kötöszködj!
              Ha neked bevált használd egészséggel, én elkerülöm jó nagy ívben.
              Így te is boldog vagy meg én is.
              Renden? 😛

              lada2105
              Felhasználó
                vizsla wrote:
                „Sokkal kisebbnek találom az AMD-k élettartamát”
                Ez szerintem megint vetítés… én semmi ilyet nem vettem észre.

                Az te vagy! 😛
                De direkt ezért használtam a _szerintem_ szavakat.
                És mint mondtam, mindenkinek más tetszik.
                Úgyhogy ne kötöszködj!
                Ha neked bevált használd egészséggel, én elkerülöm jó nagy ívben.
                Így te is boldog vagy meg én is.
                Renden? 😛

                lada2105
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  „Ha kell utólag tudj még rajta egy darabig tuningolni és kész.”
                  Manapság ez nem divat… megakadályozzák… nagyon keveset lehet/érdemes.

                  Ezzel csak arra gondoltam, hogy olyan alaplapot érdemes választani ami több fajta CPU-t támogat az újabbak közül.
                  Mondjuk 4 memóriabank áll rendelkezésedre amiböl csak 1-2-t használsz ki az elején.
                  Ebben az esetben utólag lehet tuningolni, hogy veszel több memóriát bele meg megveszed az újabb processzort, amikor tényleg KELL és amikor lemegy az ára.
                  Persze más kérdés, hogy mikor és akkor még kapod-e ezeket.

                  ( Mint mostanság az SD-ramokat 🙂 )

                  lada2105
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    „Ha kell utólag tudj még rajta egy darabig tuningolni és kész.”
                    Manapság ez nem divat… megakadályozzák… nagyon keveset lehet/érdemes.

                    Ezzel csak arra gondoltam, hogy olyan alaplapot érdemes választani ami több fajta CPU-t támogat az újabbak közül.
                    Mondjuk 4 memóriabank áll rendelkezésedre amiböl csak 1-2-t használsz ki az elején.
                    Ebben az esetben utólag lehet tuningolni, hogy veszel több memóriát bele meg megveszed az újabb processzort, amikor tényleg KELL és amikor lemegy az ára.
                    Persze más kérdés, hogy mikor és akkor még kapod-e ezeket.

                    ( Mint mostanság az SD-ramokat 🙂 )

                    lada2105
                    Felhasználó
                      vargadanis wrote:
                      Az AMD-t miert utasitanad el csipobol?

                      Csak azért, mert az utolsó stabil AMD amivel találkoztam az egy 386-os volt. 🙂
                      Sokkal kisebbnek találom az AMD-k élettartamát (a 386-ostól eltekintve) mint egy Inteles gépét. Rengeteg AMD-t láttam valami olyan hibával „elszállni” ami az Intel esetén nem probléma. Bármilyen AMD-vel találkoztam (itt amd-s rendszerre /alaplap+cpu+memória/ is gondolok), aminek akármilyen hardweres hibája volt mindig teljes gépcsere volt a megoldás. Persze ilyenkor Intel lett és a gazdája megelégedéssel konstatálta a végeredményt 🙂
                      Ezekért biztos megköveznek, de ezt én így látom. Mindenkinek saját felelösége és joga olyan gépet választani amit akar. De ha az AMD-s gépet csak az olcsósága miatt vennéd, akkor csak úgy zárójelben megjegyzem, hogy otthoni normál használatra még egy 2.6os Celeron CPU is elég az meg hütövel dobozosan max 10E 😉

                      lada2105
                      Felhasználó
                        vargadanis wrote:
                        Az AMD-t miert utasitanad el csipobol?

                        Csak azért, mert az utolsó stabil AMD amivel találkoztam az egy 386-os volt. 🙂
                        Sokkal kisebbnek találom az AMD-k élettartamát (a 386-ostól eltekintve) mint egy Inteles gépét. Rengeteg AMD-t láttam valami olyan hibával „elszállni” ami az Intel esetén nem probléma. Bármilyen AMD-vel találkoztam (itt amd-s rendszerre /alaplap+cpu+memória/ is gondolok), aminek akármilyen hardweres hibája volt mindig teljes gépcsere volt a megoldás. Persze ilyenkor Intel lett és a gazdája megelégedéssel konstatálta a végeredményt 🙂
                        Ezekért biztos megköveznek, de ezt én így látom. Mindenkinek saját felelösége és joga olyan gépet választani amit akar. De ha az AMD-s gépet csak az olcsósága miatt vennéd, akkor csak úgy zárójelben megjegyzem, hogy otthoni normál használatra még egy 2.6os Celeron CPU is elég az meg hütövel dobozosan max 10E 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 2,340