lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó
      ELaci wrote:
      Csak egy ötlet: Tesco-ban szigorúan tilos vásárolni!

      Máshol is tilos ami nagy áruház, föleg hozzértöknek.
      Egy megbízható gép szerintem ott kezdödik, hogy egy valamellyest hozzáértö(bb) alkatrészekböl szépen összerakja és „darabonként” megveszi a számtechbótban.
      Legalább a gépet szét is lehet szedni, és nem egyfolytában azzal szenvedni, hogy valaki rosszul rakta össze, de nem szedheted szét, mert a gari rajta és plomba….
      Volt ilyen „egybegép” a kezeim közt és nem tudtam vele mit tenni, mert mondták, hogy kell a gari.
      Pedig a proci 90C-os volt BIOS-ban! Kicsit sz*rul lehetett rajta a hütö 😀

      lada2105
      Felhasználó
        ELaci wrote:
        Csak egy ötlet: Tesco-ban szigorúan tilos vásárolni!

        Máshol is tilos ami nagy áruház, föleg hozzértöknek.
        Egy megbízható gép szerintem ott kezdödik, hogy egy valamellyest hozzáértö(bb) alkatrészekböl szépen összerakja és „darabonként” megveszi a számtechbótban.
        Legalább a gépet szét is lehet szedni, és nem egyfolytában azzal szenvedni, hogy valaki rosszul rakta össze, de nem szedheted szét, mert a gari rajta és plomba….
        Volt ilyen „egybegép” a kezeim közt és nem tudtam vele mit tenni, mert mondták, hogy kell a gari.
        Pedig a proci 90C-os volt BIOS-ban! Kicsit sz*rul lehetett rajta a hütö 😀

        lada2105
        Felhasználó

          Vargadanis!
          Ne haragudj, de ha már eldöntötted, hogy ezt veszed, akkor minek kérdezel minket?
          Döntsd el magadban. hogy pénzednek, tudásodnak megfelel-e!
          Ha igen, kérdésnek nincs helye. Ha kell utólag tudj még rajta egy darabig tuningolni és kész.
          Az Nvida részemröl dicséretes. Kevesebb szívás lesz vele, mint az ATI-val.
          Az AMD-t én helyböl elutasítanám ha az én gépem lenne, de ez is izlés dolga. Mielött átmennénk teljesen flame-be, befejezem. 🙂
          Egyébként szerintem túl drága cuccot nem érdemes venni. Mit csinálsz vele? Pixar-nak számolod a képkockáit?? Szerintem nem.
          Akkor reálisan gondolkozz! F*sznak kell (szerintem) a 600Ghz-es proci ha a 3-as is otthonra ugyanazt tudja. Ráadásul az elöbbit sok-sok pénzért veszed, majd 1 hónap se telik el és a felét se éri. Míg a másik is megy ha jó és ugyanúgy tökéletesen teszi a dolgát, olcsóbban és kisebb értékvesztéssel talán.

          Másik,de most nem rád gondolok , hogy azoktól az emberektöl a falra mászom aki sokszor (tisztelet a kivételnek) csak nagyzolási szándékkal kérdezi meg, hogy a nemtom milyen 600E ft-os gép jó-e… Szívesen felpofoznám 🙂

          lada2105
          Felhasználó

            Vargadanis!
            Ne haragudj, de ha már eldöntötted, hogy ezt veszed, akkor minek kérdezel minket?
            Döntsd el magadban. hogy pénzednek, tudásodnak megfelel-e!
            Ha igen, kérdésnek nincs helye. Ha kell utólag tudj még rajta egy darabig tuningolni és kész.
            Az Nvida részemröl dicséretes. Kevesebb szívás lesz vele, mint az ATI-val.
            Az AMD-t én helyböl elutasítanám ha az én gépem lenne, de ez is izlés dolga. Mielött átmennénk teljesen flame-be, befejezem. 🙂
            Egyébként szerintem túl drága cuccot nem érdemes venni. Mit csinálsz vele? Pixar-nak számolod a képkockáit?? Szerintem nem.
            Akkor reálisan gondolkozz! F*sznak kell (szerintem) a 600Ghz-es proci ha a 3-as is otthonra ugyanazt tudja. Ráadásul az elöbbit sok-sok pénzért veszed, majd 1 hónap se telik el és a felét se éri. Míg a másik is megy ha jó és ugyanúgy tökéletesen teszi a dolgát, olcsóbban és kisebb értékvesztéssel talán.

            Másik,de most nem rád gondolok , hogy azoktól az emberektöl a falra mászom aki sokszor (tisztelet a kivételnek) csak nagyzolási szándékkal kérdezi meg, hogy a nemtom milyen 600E ft-os gép jó-e… Szívesen felpofoznám 🙂

            Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119633
            lada2105
            Felhasználó

              1.
              kezdésnek:
              http://www.szabilinux.hu
              (föleg az elsö szekció)
              igaz, hogy régiek, de tökéletesen elmondják azt, amit pl a konzolon kell ilyenkor tenni.

              Kattintgatni meg mindenki tud 🙂

              2.
              mcedit /etc/X11/xorg.conf (hogy lásd milyen kedves vagyok 🙂 )
              ott ÉRTELEMSZERÜEN kell átszerkeszteni a fájlt!
              Nem – már elnézést – agyament módon mindent kitörölgetni meg átirogatni.
              Próbáld kitalálni a logikát! Ha OSD-s (asszem így hivják) a monitorod, akkor tud segíteni, hogy épp milyen felbontás/Hz-ben akarod hajtani

              Egyébként nem is olyan nagyon rég volt egy topicban erröl szó. Asszem ráadásul az nvidia driver kapcsán. Ott kicsit részletesebben keress rá, hogy melyik Hz-eket kell átirogatni és hogyan. Aztán a felbontást is át fogod tudni már könnyen. (föleg ha a Hz-eket be tudtad löni a monitorod tartományához)

              3.
              Gondolkozz, találj kulcsszavakat és használd a http://www.google.co.hu -t hisz azért van! Söt direkt van linuxos változata http://www.google.co.hu/linux bár ez valamivel kevesebb találatot jegyez bizonyos dolgokra, ahogy észrevettem…
              Mi is onnan tudjuk a megoldásokat sokszor, hidd el! (Asszem itt beszélhetek többünk nevében)

              Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119634
              lada2105
              Felhasználó

                1.
                kezdésnek:
                http://www.szabilinux.hu
                (föleg az elsö szekció)
                igaz, hogy régiek, de tökéletesen elmondják azt, amit pl a konzolon kell ilyenkor tenni.

                Kattintgatni meg mindenki tud 🙂

                2.
                mcedit /etc/X11/xorg.conf (hogy lásd milyen kedves vagyok 🙂 )
                ott ÉRTELEMSZERÜEN kell átszerkeszteni a fájlt!
                Nem – már elnézést – agyament módon mindent kitörölgetni meg átirogatni.
                Próbáld kitalálni a logikát! Ha OSD-s (asszem így hivják) a monitorod, akkor tud segíteni, hogy épp milyen felbontás/Hz-ben akarod hajtani

                Egyébként nem is olyan nagyon rég volt egy topicban erröl szó. Asszem ráadásul az nvidia driver kapcsán. Ott kicsit részletesebben keress rá, hogy melyik Hz-eket kell átirogatni és hogyan. Aztán a felbontást is át fogod tudni már könnyen. (föleg ha a Hz-eket be tudtad löni a monitorod tartományához)

                3.
                Gondolkozz, találj kulcsszavakat és használd a http://www.google.co.hu -t hisz azért van! Söt direkt van linuxos változata http://www.google.co.hu/linux bár ez valamivel kevesebb találatot jegyez bizonyos dolgokra, ahogy észrevettem…
                Mi is onnan tudjuk a megoldásokat sokszor, hidd el! (Asszem itt beszélhetek többünk nevében)

                lada2105
                Felhasználó

                  Akkor még/már „nem aktuálisan” egy válasz.

                  Igen azt ext3 tökéletes lesz, illetve minden olyan FileSystem, amit a linux alapban(!) támogat.
                  megjegyezném azért, hogy egy samba megsztást Fat32-röl is megoldhatsz, max nem lesznek különösebb „jogaid rá”,ezért leginkább teljesen publikus otthoni fájlgyüjtönek jó egy ilyen partició.

                  Okés, akkor használd egészséggel a disztrót! 🙂

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Annó feltettem ezt a kérdést, de választ nem kaptam rá, de akkor felteszem mégegyszer:
                    Miért kell neked az NTFS?

                    további kérdések (hátha megvilágítanak valami megoldásfélét)
                    Nem lehet ext3, xfs?
                    Milyen oka van?
                    Mire kell az NTFS support?
                    Miért pont ezt a disztrót választottad?

                    szerk:
                    látom sambázni akarsz. Akkor mi a lópikulának NTFS, mikor az a WIN fájlrendszere??????
                    Használj ext3-at és kész! (Már mondtam egyébként…)

                    Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119625
                    lada2105
                    Felhasználó
                      balzamon wrote:
                      Pl: egyszer azért raktam újra az aktuális linuxot, mert a kaffeine valamiért zöldes árnyalatban játszott le mindent. Próbálkoztam helyrehozni -> eredmény semmi. Újraraktam, megjavult.

                      Naja, van már néhány linux változat, ami „hibajavításilag” kezd elwinesedni 🙂

                      Egyébként meg teljesen egyetértek az elöttem szólókkal.

                      Annó (és most engedtessék meg egy kis mellébeszélés) én is úgy kezdtem el linuxolni, hogy egy vírus „megette” a win-emet (akkor még 95) és mivel zenét akartam hallgatni felraktam egy suse (asszem) 7.3-at valami pcworld vagy ilyesmi mellékletéböl.
                      Feltelepült, ment, szép volt, de valami nem ment (már nem emlékszem mi), meg egyébként sem tudtam hirtelen mit kezdeni a programokkal meg fájlrendszerrel így elkezdtem kutakodni a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert. Azóta (talán) mégtöbbet tanultam, tudok.
                      Szóval akiben annyi türelem vagy kiváncsiság sincs, hogy levegyen egy könyvet és legalább az alapfogalmakkal tisztában legyen, az tényleg ne linuxoljon.

                      Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.

                      Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119626
                      lada2105
                      Felhasználó
                        balzamon wrote:
                        Pl: egyszer azért raktam újra az aktuális linuxot, mert a kaffeine valamiért zöldes árnyalatban játszott le mindent. Próbálkoztam helyrehozni -> eredmény semmi. Újraraktam, megjavult.

                        Naja, van már néhány linux változat, ami „hibajavításilag” kezd elwinesedni 🙂

                        Egyébként meg teljesen egyetértek az elöttem szólókkal.

                        Annó (és most engedtessék meg egy kis mellébeszélés) én is úgy kezdtem el linuxolni, hogy egy vírus „megette” a win-emet (akkor még 95) és mivel zenét akartam hallgatni felraktam egy suse (asszem) 7.3-at valami pcworld vagy ilyesmi mellékletéböl.
                        Feltelepült, ment, szép volt, de valami nem ment (már nem emlékszem mi), meg egyébként sem tudtam hirtelen mit kezdeni a programokkal meg fájlrendszerrel így elkezdtem kutakodni a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert. Azóta (talán) mégtöbbet tanultam, tudok.
                        Szóval akiben annyi türelem vagy kiváncsiság sincs, hogy levegyen egy könyvet és legalább az alapfogalmakkal tisztában legyen, az tényleg ne linuxoljon.

                        Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,091-1,100 / 2,340