Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ELaci wrote:Csak egy ötlet: Tesco-ban szigorúan tilos vásárolni!
Máshol is tilos ami nagy áruház, föleg hozzértöknek.
Egy megbízható gép szerintem ott kezdödik, hogy egy valamellyest hozzáértö(bb) alkatrészekböl szépen összerakja és „darabonként” megveszi a számtechbótban.
Legalább a gépet szét is lehet szedni, és nem egyfolytában azzal szenvedni, hogy valaki rosszul rakta össze, de nem szedheted szét, mert a gari rajta és plomba….
Volt ilyen „egybegép” a kezeim közt és nem tudtam vele mit tenni, mert mondták, hogy kell a gari.
Pedig a proci 90C-os volt BIOS-ban! Kicsit sz*rul lehetett rajta a hütö 😀ELaci wrote:Csak egy ötlet: Tesco-ban szigorúan tilos vásárolni!Máshol is tilos ami nagy áruház, föleg hozzértöknek.
Egy megbízható gép szerintem ott kezdödik, hogy egy valamellyest hozzáértö(bb) alkatrészekböl szépen összerakja és „darabonként” megveszi a számtechbótban.
Legalább a gépet szét is lehet szedni, és nem egyfolytában azzal szenvedni, hogy valaki rosszul rakta össze, de nem szedheted szét, mert a gari rajta és plomba….
Volt ilyen „egybegép” a kezeim közt és nem tudtam vele mit tenni, mert mondták, hogy kell a gari.
Pedig a proci 90C-os volt BIOS-ban! Kicsit sz*rul lehetett rajta a hütö 😀Vargadanis!
Ne haragudj, de ha már eldöntötted, hogy ezt veszed, akkor minek kérdezel minket?
Döntsd el magadban. hogy pénzednek, tudásodnak megfelel-e!
Ha igen, kérdésnek nincs helye. Ha kell utólag tudj még rajta egy darabig tuningolni és kész.
Az Nvida részemröl dicséretes. Kevesebb szívás lesz vele, mint az ATI-val.
Az AMD-t én helyböl elutasítanám ha az én gépem lenne, de ez is izlés dolga. Mielött átmennénk teljesen flame-be, befejezem. 🙂
Egyébként szerintem túl drága cuccot nem érdemes venni. Mit csinálsz vele? Pixar-nak számolod a képkockáit?? Szerintem nem.
Akkor reálisan gondolkozz! F*sznak kell (szerintem) a 600Ghz-es proci ha a 3-as is otthonra ugyanazt tudja. Ráadásul az elöbbit sok-sok pénzért veszed, majd 1 hónap se telik el és a felét se éri. Míg a másik is megy ha jó és ugyanúgy tökéletesen teszi a dolgát, olcsóbban és kisebb értékvesztéssel talán.Másik,de most nem rád gondolok , hogy azoktól az emberektöl a falra mászom aki sokszor (tisztelet a kivételnek) csak nagyzolási szándékkal kérdezi meg, hogy a nemtom milyen 600E ft-os gép jó-e… Szívesen felpofoznám 🙂
Vargadanis!
Ne haragudj, de ha már eldöntötted, hogy ezt veszed, akkor minek kérdezel minket?
Döntsd el magadban. hogy pénzednek, tudásodnak megfelel-e!
Ha igen, kérdésnek nincs helye. Ha kell utólag tudj még rajta egy darabig tuningolni és kész.
Az Nvida részemröl dicséretes. Kevesebb szívás lesz vele, mint az ATI-val.
Az AMD-t én helyböl elutasítanám ha az én gépem lenne, de ez is izlés dolga. Mielött átmennénk teljesen flame-be, befejezem. 🙂
Egyébként szerintem túl drága cuccot nem érdemes venni. Mit csinálsz vele? Pixar-nak számolod a képkockáit?? Szerintem nem.
Akkor reálisan gondolkozz! F*sznak kell (szerintem) a 600Ghz-es proci ha a 3-as is otthonra ugyanazt tudja. Ráadásul az elöbbit sok-sok pénzért veszed, majd 1 hónap se telik el és a felét se éri. Míg a másik is megy ha jó és ugyanúgy tökéletesen teszi a dolgát, olcsóbban és kisebb értékvesztéssel talán.Másik,de most nem rád gondolok , hogy azoktól az emberektöl a falra mászom aki sokszor (tisztelet a kivételnek) csak nagyzolási szándékkal kérdezi meg, hogy a nemtom milyen 600E ft-os gép jó-e… Szívesen felpofoznám 🙂
1.
kezdésnek:
http://www.szabilinux.hu
(föleg az elsö szekció)
igaz, hogy régiek, de tökéletesen elmondják azt, amit pl a konzolon kell ilyenkor tenni.Kattintgatni meg mindenki tud 🙂
2.
mcedit /etc/X11/xorg.conf (hogy lásd milyen kedves vagyok 🙂 )
ott ÉRTELEMSZERÜEN kell átszerkeszteni a fájlt!
Nem – már elnézést – agyament módon mindent kitörölgetni meg átirogatni.
Próbáld kitalálni a logikát! Ha OSD-s (asszem így hivják) a monitorod, akkor tud segíteni, hogy épp milyen felbontás/Hz-ben akarod hajtaniEgyébként nem is olyan nagyon rég volt egy topicban erröl szó. Asszem ráadásul az nvidia driver kapcsán. Ott kicsit részletesebben keress rá, hogy melyik Hz-eket kell átirogatni és hogyan. Aztán a felbontást is át fogod tudni már könnyen. (föleg ha a Hz-eket be tudtad löni a monitorod tartományához)
3.
Gondolkozz, találj kulcsszavakat és használd a http://www.google.co.hu -t hisz azért van! Söt direkt van linuxos változata http://www.google.co.hu/linux bár ez valamivel kevesebb találatot jegyez bizonyos dolgokra, ahogy észrevettem…
Mi is onnan tudjuk a megoldásokat sokszor, hidd el! (Asszem itt beszélhetek többünk nevében)1.
kezdésnek:
http://www.szabilinux.hu
(föleg az elsö szekció)
igaz, hogy régiek, de tökéletesen elmondják azt, amit pl a konzolon kell ilyenkor tenni.Kattintgatni meg mindenki tud 🙂
2.
mcedit /etc/X11/xorg.conf (hogy lásd milyen kedves vagyok 🙂 )
ott ÉRTELEMSZERÜEN kell átszerkeszteni a fájlt!
Nem – már elnézést – agyament módon mindent kitörölgetni meg átirogatni.
Próbáld kitalálni a logikát! Ha OSD-s (asszem így hivják) a monitorod, akkor tud segíteni, hogy épp milyen felbontás/Hz-ben akarod hajtaniEgyébként nem is olyan nagyon rég volt egy topicban erröl szó. Asszem ráadásul az nvidia driver kapcsán. Ott kicsit részletesebben keress rá, hogy melyik Hz-eket kell átirogatni és hogyan. Aztán a felbontást is át fogod tudni már könnyen. (föleg ha a Hz-eket be tudtad löni a monitorod tartományához)
3.
Gondolkozz, találj kulcsszavakat és használd a http://www.google.co.hu -t hisz azért van! Söt direkt van linuxos változata http://www.google.co.hu/linux bár ez valamivel kevesebb találatot jegyez bizonyos dolgokra, ahogy észrevettem…
Mi is onnan tudjuk a megoldásokat sokszor, hidd el! (Asszem itt beszélhetek többünk nevében)Akkor még/már „nem aktuálisan” egy válasz.
Igen azt ext3 tökéletes lesz, illetve minden olyan FileSystem, amit a linux alapban(!) támogat.
megjegyezném azért, hogy egy samba megsztást Fat32-röl is megoldhatsz, max nem lesznek különösebb „jogaid rá”,ezért leginkább teljesen publikus otthoni fájlgyüjtönek jó egy ilyen partició.Okés, akkor használd egészséggel a disztrót! 🙂
Annó feltettem ezt a kérdést, de választ nem kaptam rá, de akkor felteszem mégegyszer:
Miért kell neked az NTFS?további kérdések (hátha megvilágítanak valami megoldásfélét)
Nem lehet ext3, xfs?
Milyen oka van?
Mire kell az NTFS support?
Miért pont ezt a disztrót választottad?szerk:
látom sambázni akarsz. Akkor mi a lópikulának NTFS, mikor az a WIN fájlrendszere??????
Használj ext3-at és kész! (Már mondtam egyébként…)balzamon wrote:Pl: egyszer azért raktam újra az aktuális linuxot, mert a kaffeine valamiért zöldes árnyalatban játszott le mindent. Próbálkoztam helyrehozni -> eredmény semmi. Újraraktam, megjavult.Naja, van már néhány linux változat, ami „hibajavításilag” kezd elwinesedni 🙂
Egyébként meg teljesen egyetértek az elöttem szólókkal.
Annó (és most engedtessék meg egy kis mellébeszélés) én is úgy kezdtem el linuxolni, hogy egy vírus „megette” a win-emet (akkor még 95) és mivel zenét akartam hallgatni felraktam egy suse (asszem) 7.3-at valami pcworld vagy ilyesmi mellékletéböl.
Feltelepült, ment, szép volt, de valami nem ment (már nem emlékszem mi), meg egyébként sem tudtam hirtelen mit kezdeni a programokkal meg fájlrendszerrel így elkezdtem kutakodni a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert. Azóta (talán) mégtöbbet tanultam, tudok.
Szóval akiben annyi türelem vagy kiváncsiság sincs, hogy levegyen egy könyvet és legalább az alapfogalmakkal tisztában legyen, az tényleg ne linuxoljon.Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.
balzamon wrote:Pl: egyszer azért raktam újra az aktuális linuxot, mert a kaffeine valamiért zöldes árnyalatban játszott le mindent. Próbálkoztam helyrehozni -> eredmény semmi. Újraraktam, megjavult.Naja, van már néhány linux változat, ami „hibajavításilag” kezd elwinesedni 🙂
Egyébként meg teljesen egyetértek az elöttem szólókkal.
Annó (és most engedtessék meg egy kis mellébeszélés) én is úgy kezdtem el linuxolni, hogy egy vírus „megette” a win-emet (akkor még 95) és mivel zenét akartam hallgatni felraktam egy suse (asszem) 7.3-at valami pcworld vagy ilyesmi mellékletéböl.
Feltelepült, ment, szép volt, de valami nem ment (már nem emlékszem mi), meg egyébként sem tudtam hirtelen mit kezdeni a programokkal meg fájlrendszerrel így elkezdtem kutakodni a könyvespolcon és találtam egy 1000 éves unix füzetet (inkább annak nevezném mint könyvnek) és abból kiokoskodtam illetve megtanultam pár parancsot, program nevet, beállítófájlt meg ilyeneket. És lám a nap végére már mindent nagyjából tudtam, amire használni akartam épp a rendszert. Azóta (talán) mégtöbbet tanultam, tudok.
Szóval akiben annyi türelem vagy kiváncsiság sincs, hogy levegyen egy könyvet és legalább az alapfogalmakkal tisztában legyen, az tényleg ne linuxoljon.Egyébként meg a win sem könyebb! Neked (bárkinek) mennyi ideig tartott beállítani egy IP címet a hálókártyához, mikor életében elöször ültél windows elé? (föleg ha azt se tudtad akkor mi az az IP cím 🙂 ) Naugye! Az sem egyszerübb/bonyolultabb. Ha kicsit is akarsz érteni hozzá (nem szomszéd nagyszájú Pistike módján) akkor ahhoz is el kell olvasni egy-két doksit, leírást, könyvet.
-
SzerzőBejegyzés