Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-22-12:49 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118037Wait wrote:Én egy elmaradott valaki vagyok bizonyára, mert a Linuxban azt (is) szeretem, hogy nem tol a seggem alá (és bele) mindent, hanem kicsit nézelődni kell benne, miközben egyre ügyesebb leszek 🙂
Ne mondjátok, tudom, hogy le kéne váltani a kőbunkómat és a tüzet is fel kellene fedezni.Szerintem nem. Én is pont ezért szeretem.
2007-06-22-12:49 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118038Wait wrote:Én egy elmaradott valaki vagyok bizonyára, mert a Linuxban azt (is) szeretem, hogy nem tol a seggem alá (és bele) mindent, hanem kicsit nézelődni kell benne, miközben egyre ügyesebb leszek 🙂
Ne mondjátok, tudom, hogy le kéne váltani a kőbunkómat és a tüzet is fel kellene fedezni.Szerintem nem. Én is pont ezért szeretem.
2007-06-22-12:12 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118033uzsolt wrote:De értsd már meg, ő ezt akarja elkerülni! Ő nem akar pakolászni, ő azt akarja, hogy egyszerűen belekerüljön a programja, amit írt.
Persze az más kérdés, hogy azt a telepítőt sima szkriptként írta meg, és nem csomagot készített…Megértem, de Jucika miatt akkor se kell, mert nagy valószínüséggel nem icewm-ezik.
A többire keressen megoldást és ne egyfolytában siránkozzon, hogy a linux milyen…Két lehetöség van:
vagy fájl vagy valamilyen script dobálja be a menübe (gondolom) meg ahogy mondtátok.
Bármelyikhez írhat megoldást ha _akar_!
Jah, hogy ö csak a Visual felületen tud igazán programozni! Ez van….
Jah, hogy nem ismeri pl az icewm menü fájlját meg egyéb hasonló fájlokat. Ez van…
Jah, hogy a /usr/bin-be bedobni egy linket majd a telepítö végén esetleg kiírni, hogy „így elindíthatod bárhonnan: abrakadabra” nem lehet?! Ez van…
Sajnálom.2007-06-22-12:12 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118034uzsolt wrote:De értsd már meg, ő ezt akarja elkerülni! Ő nem akar pakolászni, ő azt akarja, hogy egyszerűen belekerüljön a programja, amit írt.
Persze az más kérdés, hogy azt a telepítőt sima szkriptként írta meg, és nem csomagot készített…Megértem, de Jucika miatt akkor se kell, mert nagy valószínüséggel nem icewm-ezik.
A többire keressen megoldást és ne egyfolytában siránkozzon, hogy a linux milyen…Két lehetöség van:
vagy fájl vagy valamilyen script dobálja be a menübe (gondolom) meg ahogy mondtátok.
Bármelyikhez írhat megoldást ha _akar_!
Jah, hogy ö csak a Visual felületen tud igazán programozni! Ez van….
Jah, hogy nem ismeri pl az icewm menü fájlját meg egyéb hasonló fájlokat. Ez van…
Jah, hogy a /usr/bin-be bedobni egy linket majd a telepítö végén esetleg kiírni, hogy „így elindíthatod bárhonnan: abrakadabra” nem lehet?! Ez van…
Sajnálom.2007-06-22-11:55 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118029Az icewm-be meg az a legegyszerübb (és a legjobb), ha te rakod össze a menüdet („)kedves(„) LCoder. 😛
2007-06-22-11:55 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118030Az icewm-be meg az a legegyszerübb (és a legjobb), ha te rakod össze a menüdet („)kedves(„) LCoder. 😛
Gondolom amivel normálisabban és látványosabban lehet navigálni az valami ilyesmi, hisz a nagyobb képernyö kell/jól jön a beállításhoz, navigáláshoz stb…
http://www.edigital.hu/product.php?productid=24167&cat=682&page=1
Személy szerint inkább ilyet illetve ilyesmit keresnék.
Vagy mivel csak másodsorban használnád navigációra, egyszerübb két külön küttyöst venni. Mobilt most veszed meg, a navigációs küttyöst meg majd amikor akarod 🙂
Legalábbis én így tenném, mert telefonnak (M$ operendszer) nem biztos, hogy olyan jó… Meg akkor legalább olyat vehetsz mindegyikböl, ami tudásban pont kell…Most megemlíthetnénk azokat a mobilokat, amik tudnak navigálni (mint az új Nokia is) de ezek mind-mind hagynak némi kívánnivalót maguk után.
Pl: készenléti-/üzemidö, stabilitás, megbízhatóság stb…
Míg ha külön van, akkor pl ha a GPS lemerül, még kérhetsz telefonos segítséget 🙂Gondolom amivel normálisabban és látványosabban lehet navigálni az valami ilyesmi, hisz a nagyobb képernyö kell/jól jön a beállításhoz, navigáláshoz stb…
http://www.edigital.hu/product.php?productid=24167&cat=682&page=1
Személy szerint inkább ilyet illetve ilyesmit keresnék.
Vagy mivel csak másodsorban használnád navigációra, egyszerübb két külön küttyöst venni. Mobilt most veszed meg, a navigációs küttyöst meg majd amikor akarod 🙂
Legalábbis én így tenném, mert telefonnak (M$ operendszer) nem biztos, hogy olyan jó… Meg akkor legalább olyat vehetsz mindegyikböl, ami tudásban pont kell…Most megemlíthetnénk azokat a mobilokat, amik tudnak navigálni (mint az új Nokia is) de ezek mind-mind hagynak némi kívánnivalót maguk után.
Pl: készenléti-/üzemidö, stabilitás, megbízhatóság stb…
Míg ha külön van, akkor pl ha a GPS lemerül, még kérhetsz telefonos segítséget 🙂Az fstab-os noauto funkció nem egyenlö az automounttal.
Az elöbbi csak a bootolás közben csatolja fel az eszközt (tudtommal) míg az automount bármikor.Megnézheted azt is, hogy a /dev/cdrecord vagy /dev/cdrom eszköz (nagy valószínüséggel egy link) hova mutat.
Esetleg korigálhatod, vagy mindkettöt ugyanoda „mutattatod”.szerk:
Jah igen! Még az eszközön is (pl: /dev/hdc) illetve azon a könyvtáron is (pl: /media/cdrom vagy /mnt/cdrom stb…) ellenörizheted a jogokat, amit a suse használ a cdhez.Az fstab-os noauto funkció nem egyenlö az automounttal.
Az elöbbi csak a bootolás közben csatolja fel az eszközt (tudtommal) míg az automount bármikor.Megnézheted azt is, hogy a /dev/cdrecord vagy /dev/cdrom eszköz (nagy valószínüséggel egy link) hova mutat.
Esetleg korigálhatod, vagy mindkettöt ugyanoda „mutattatod”.szerk:
Jah igen! Még az eszközön is (pl: /dev/hdc) illetve azon a könyvtáron is (pl: /media/cdrom vagy /mnt/cdrom stb…) ellenörizheted a jogokat, amit a suse használ a cdhez. -
SzerzőBejegyzés