lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó
      LCoder wrote:
      De az nagyon kínos ha a win9x-es programot nem tudod XP-n futtatni. Ez a kompatiblitási irány az ami a lényeg a júzernek, hogy a 10 éve használt könyvelőprogramját ne kelljen azért újra cserélni (vagy akár újrafordítani) csak mert az OS-e felett eljárt az idő.

      Pedig egy csomó progi nem megy XP alatt ami annó ment 98 alatt 😛
      Vagy hiába a „hüüü de kompatibilis vagyok DOS mód” az XP-töl, abban se megy tökéletesen jónéhány régi DOS-os program.

      Csak ezt akartam mondani. Újabb vitába nem megyek bele, mert már ismerlek 🙂 😛

      lada2105
      Felhasználó
        LCoder wrote:
        De az nagyon kínos ha a win9x-es programot nem tudod XP-n futtatni. Ez a kompatiblitási irány az ami a lényeg a júzernek, hogy a 10 éve használt könyvelőprogramját ne kelljen azért újra cserélni (vagy akár újrafordítani) csak mert az OS-e felett eljárt az idő.

        Pedig egy csomó progi nem megy XP alatt ami annó ment 98 alatt 😛
        Vagy hiába a „hüüü de kompatibilis vagyok DOS mód” az XP-töl, abban se megy tökéletesen jónéhány régi DOS-os program.

        Csak ezt akartam mondani. Újabb vitába nem megyek bele, mert már ismerlek 🙂 😛

        Hozzászólás: Windows telepítése Linuxos laptopra #2076536
        lada2105
        Felhasználó

          naná!
          Hisz mi köze az MBR-nek a hda1-hez? Nem túl sok 🙂
          A boot(able) flag meg csak az agyatlan M$ rendszereknek kell. A linux bárhonnan bebootolható, ha a valahol van egy grub vagy lilo, amiben helyesen ott a „mit, hol miért” beállítva. (azaz egy müködö boot menü)

          Hozzászólás: Windows telepítése Linuxos laptopra #2076529
          lada2105
          Felhasználó

            bootolj be linuxba és egyszerüen formázd meg a windowsos particód
            ha grub-ot használsz, akkor a menu.lst -böl kommentezd ki a windows-os sorokat
            ha meg lilo-t akkor szintén komentezz, de ne felejtsd el kiadni root-ként utána még a lilo parancsot

            Ennyi.
            Csak arra figyelj, hogy jó particiót formázz meg vagy tüntess el 🙂
            Ha meg PQMagic-al csinálod, akkor viszont a linuxos swap-hoz meg ext3-hoz(vagy reiser fs-hez) ne nyúlj vele, mert elképzelhetö, hogy megsérül.

            Kb ezt tudom neked mondani így hirtelenjében.

            ui: nem kekeckedésként, de a „le szeretném” az két szó 😉

            lada2105
            Felhasználó
              jzombi wrote:
              Én is ismerem azt a játékot. Elég sz.r, legalábbis a csekkbontogatós része:)

              De kárpótol minket a grafika és a lehetöségek majdnem végtelensége 🙂

              Csak kár hogy nincs Save aztán ha elszúrtad, akkor Load funkció 🙁

              lada2105
              Felhasználó
                jzombi wrote:
                Én is ismerem azt a játékot. Elég sz.r, legalábbis a csekkbontogatós része:)

                De kárpótol minket a grafika és a lehetöségek majdnem végtelensége 🙂

                Csak kár hogy nincs Save aztán ha elszúrtad, akkor Load funkció 🙁

                lada2105
                Felhasználó
                  majorlacko wrote:
                  „mpd? Abban aztán semmi flanc nincs.
                  mpg123. Az tényleg nem flancos.”
                  Na ezért is szeretek itt lenni, többek között. 🙂 Nem ismertem ezeket mostanáig és most van mit kutakodni. 🙂

                  akkor megemlíthetjük esetleg a workbone-t is, amit épp tegnap használtam utoljára 🙂

                  lada2105
                  Felhasználó
                    majorlacko wrote:
                    „mpd? Abban aztán semmi flanc nincs.
                    mpg123. Az tényleg nem flancos.”
                    Na ezért is szeretek itt lenni, többek között. 🙂 Nem ismertem ezeket mostanáig és most van mit kutakodni. 🙂

                    akkor megemlíthetjük esetleg a workbone-t is, amit épp tegnap használtam utoljára 🙂

                    Hozzászólás: Külső HDD #2117347
                    lada2105
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Lepődhetsz, tényleg nem tudom.
                      Felesleges dolgokat nem tanulok már meg.
                      Nekem elég, hogy elinduljon a rendszerem, aztán onnan bármiféle mount vagy chroot nélkül egyszerűen újratelepítem a GRUB-ot.

                      Mondjuk egyetértek. Az udev-es meg hald-s meg mittoménmilyen dolgoktól meg én írtózom, nah jó, kicsit még ódzkodom.
                      Valahogy logikailag leragadtam a 2.4-es kernelnél (lehet azért, mert ezen is kezdtem) és ettöl elég nehezen lépek túl. Ráadásul a régi disztróknál tanultam ezt a „trükköt” és azóta is ezt használom. Valahogy azok több hozzértést és átgondoltságot követeltek a usertöl.
                      Bár meg kell hagyni, tényleg egyszerübb egy menüben kiválasztni egy funkciót majd utána egy gombon egyet kattintani, mint sorokat (ráadásul jobb és gyorsabb ha fejböl) gépelni.
                      Hát igen, ez kérem szépen már a jövö…
                      Kattintgatás-kattintgatás…
                      Nah de nem tolom el off irányba teljesen a topicot. 🙂

                      Hozzászólás: Külső HDD #2117348
                      lada2105
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        Lepődhetsz, tényleg nem tudom.
                        Felesleges dolgokat nem tanulok már meg.
                        Nekem elég, hogy elinduljon a rendszerem, aztán onnan bármiféle mount vagy chroot nélkül egyszerűen újratelepítem a GRUB-ot.

                        Mondjuk egyetértek. Az udev-es meg hald-s meg mittoménmilyen dolgoktól meg én írtózom, nah jó, kicsit még ódzkodom.
                        Valahogy logikailag leragadtam a 2.4-es kernelnél (lehet azért, mert ezen is kezdtem) és ettöl elég nehezen lépek túl. Ráadásul a régi disztróknál tanultam ezt a „trükköt” és azóta is ezt használom. Valahogy azok több hozzértést és átgondoltságot követeltek a usertöl.
                        Bár meg kell hagyni, tényleg egyszerübb egy menüben kiválasztni egy funkciót majd utána egy gombon egyet kattintani, mint sorokat (ráadásul jobb és gyorsabb ha fejböl) gépelni.
                        Hát igen, ez kérem szépen már a jövö…
                        Kattintgatás-kattintgatás…
                        Nah de nem tolom el off irányba teljesen a topicot. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,101-1,110 / 2,340