Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-21-07:21 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118003LCoder wrote:De az nagyon kínos ha a win9x-es programot nem tudod XP-n futtatni. Ez a kompatiblitási irány az ami a lényeg a júzernek, hogy a 10 éve használt könyvelőprogramját ne kelljen azért újra cserélni (vagy akár újrafordítani) csak mert az OS-e felett eljárt az idő.
Pedig egy csomó progi nem megy XP alatt ami annó ment 98 alatt 😛
Vagy hiába a „hüüü de kompatibilis vagyok DOS mód” az XP-töl, abban se megy tökéletesen jónéhány régi DOS-os program.Csak ezt akartam mondani. Újabb vitába nem megyek bele, mert már ismerlek 🙂 😛
2007-06-21-07:21 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2118004LCoder wrote:De az nagyon kínos ha a win9x-es programot nem tudod XP-n futtatni. Ez a kompatiblitási irány az ami a lényeg a júzernek, hogy a 10 éve használt könyvelőprogramját ne kelljen azért újra cserélni (vagy akár újrafordítani) csak mert az OS-e felett eljárt az idő.Pedig egy csomó progi nem megy XP alatt ami annó ment 98 alatt 😛
Vagy hiába a „hüüü de kompatibilis vagyok DOS mód” az XP-töl, abban se megy tökéletesen jónéhány régi DOS-os program.Csak ezt akartam mondani. Újabb vitába nem megyek bele, mert már ismerlek 🙂 😛
naná!
Hisz mi köze az MBR-nek a hda1-hez? Nem túl sok 🙂
A boot(able) flag meg csak az agyatlan M$ rendszereknek kell. A linux bárhonnan bebootolható, ha a valahol van egy grub vagy lilo, amiben helyesen ott a „mit, hol miért” beállítva. (azaz egy müködö boot menü)bootolj be linuxba és egyszerüen formázd meg a windowsos particód
ha grub-ot használsz, akkor a menu.lst -böl kommentezd ki a windows-os sorokat
ha meg lilo-t akkor szintén komentezz, de ne felejtsd el kiadni root-ként utána még a lilo parancsotEnnyi.
Csak arra figyelj, hogy jó particiót formázz meg vagy tüntess el 🙂
Ha meg PQMagic-al csinálod, akkor viszont a linuxos swap-hoz meg ext3-hoz(vagy reiser fs-hez) ne nyúlj vele, mert elképzelhetö, hogy megsérül.Kb ezt tudom neked mondani így hirtelenjében.
ui: nem kekeckedésként, de a „le szeretném” az két szó 😉
jzombi wrote:Én is ismerem azt a játékot. Elég sz.r, legalábbis a csekkbontogatós része:)De kárpótol minket a grafika és a lehetöségek majdnem végtelensége 🙂
Csak kár hogy nincs Save aztán ha elszúrtad, akkor Load funkció 🙁
jzombi wrote:Én is ismerem azt a játékot. Elég sz.r, legalábbis a csekkbontogatós része:)De kárpótol minket a grafika és a lehetöségek majdnem végtelensége 🙂
Csak kár hogy nincs Save aztán ha elszúrtad, akkor Load funkció 🙁
2007-06-20-19:19 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117993majorlacko wrote:„mpd? Abban aztán semmi flanc nincs.
mpg123. Az tényleg nem flancos.”
Na ezért is szeretek itt lenni, többek között. 🙂 Nem ismertem ezeket mostanáig és most van mit kutakodni. 🙂akkor megemlíthetjük esetleg a workbone-t is, amit épp tegnap használtam utoljára 🙂
2007-06-20-19:19 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117994majorlacko wrote:„mpd? Abban aztán semmi flanc nincs.
mpg123. Az tényleg nem flancos.”
Na ezért is szeretek itt lenni, többek között. 🙂 Nem ismertem ezeket mostanáig és most van mit kutakodni. 🙂akkor megemlíthetjük esetleg a workbone-t is, amit épp tegnap használtam utoljára 🙂
kisbetu wrote:Lepődhetsz, tényleg nem tudom.
Felesleges dolgokat nem tanulok már meg.
Nekem elég, hogy elinduljon a rendszerem, aztán onnan bármiféle mount vagy chroot nélkül egyszerűen újratelepítem a GRUB-ot.Mondjuk egyetértek. Az udev-es meg hald-s meg mittoménmilyen dolgoktól meg én írtózom, nah jó, kicsit még ódzkodom.
Valahogy logikailag leragadtam a 2.4-es kernelnél (lehet azért, mert ezen is kezdtem) és ettöl elég nehezen lépek túl. Ráadásul a régi disztróknál tanultam ezt a „trükköt” és azóta is ezt használom. Valahogy azok több hozzértést és átgondoltságot követeltek a usertöl.
Bár meg kell hagyni, tényleg egyszerübb egy menüben kiválasztni egy funkciót majd utána egy gombon egyet kattintani, mint sorokat (ráadásul jobb és gyorsabb ha fejböl) gépelni.
Hát igen, ez kérem szépen már a jövö…
Kattintgatás-kattintgatás…
Nah de nem tolom el off irányba teljesen a topicot. 🙂kisbetu wrote:Lepődhetsz, tényleg nem tudom.
Felesleges dolgokat nem tanulok már meg.
Nekem elég, hogy elinduljon a rendszerem, aztán onnan bármiféle mount vagy chroot nélkül egyszerűen újratelepítem a GRUB-ot.Mondjuk egyetértek. Az udev-es meg hald-s meg mittoménmilyen dolgoktól meg én írtózom, nah jó, kicsit még ódzkodom.
Valahogy logikailag leragadtam a 2.4-es kernelnél (lehet azért, mert ezen is kezdtem) és ettöl elég nehezen lépek túl. Ráadásul a régi disztróknál tanultam ezt a „trükköt” és azóta is ezt használom. Valahogy azok több hozzértést és átgondoltságot követeltek a usertöl.
Bár meg kell hagyni, tényleg egyszerübb egy menüben kiválasztni egy funkciót majd utána egy gombon egyet kattintani, mint sorokat (ráadásul jobb és gyorsabb ha fejböl) gépelni.
Hát igen, ez kérem szépen már a jövö…
Kattintgatás-kattintgatás…
Nah de nem tolom el off irányba teljesen a topicot. 🙂 -
SzerzőBejegyzés