lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó

      Hmm, Dune 2
      Az aztán a játék! 😀
      Utolsó pálya teljesítési ideje kb 24 óra körül volt asszem átlagba 🙂
      És még CRT monitoron! Bezzeg akkor nem fájt senkinek se a szeme! 😀 😀

      lada2105
      Felhasználó

        Hmm, Dune 2
        Az aztán a játék! 😀
        Utolsó pálya teljesítési ideje kb 24 óra körül volt asszem átlagba 🙂
        És még CRT monitoron! Bezzeg akkor nem fájt senkinek se a szeme! 😀 😀

        Hozzászólás: Külső HDD #2117343
        lada2105
        Felhasználó
          kisbetu wrote:
          Hogyan állítod vissza „a telepítőlemezzel”?

          Te ne tudnád? Meglepödnék! 😛
          Bebootolsz, akár a telepítöbe is (ha jól emlékszem ott is lehetöség van ctrl-alt-f1-elni) , majd
          mount ….
          chroot …. vagy grub-install –root-directory=/mnt…. (vagy ilyesmi, már nem emlékszem a pontos kapcsolóra és a jelenlegi gépemen lilo van)
          végén reboot

          Kb ennyi, persze a lépések valamilyen szinten változhatnak ha az udev megnehezíti a dolgod… de megoldható akár a telepített rendszer bebootoltatása nélkül is és ez a lényeg, mivel ezt kérdezted.

          Hozzászólás: Külső HDD #2117344
          lada2105
          Felhasználó
            kisbetu wrote:
            Hogyan állítod vissza „a telepítőlemezzel”?

            Te ne tudnád? Meglepödnék! 😛
            Bebootolsz, akár a telepítöbe is (ha jól emlékszem ott is lehetöség van ctrl-alt-f1-elni) , majd
            mount ….
            chroot …. vagy grub-install –root-directory=/mnt…. (vagy ilyesmi, már nem emlékszem a pontos kapcsolóra és a jelenlegi gépemen lilo van)
            végén reboot

            Kb ennyi, persze a lépések valamilyen szinten változhatnak ha az udev megnehezíti a dolgod… de megoldható akár a telepített rendszer bebootoltatása nélkül is és ez a lényeg, mivel ezt kérdezted.

            Hozzászólás: Külső HDD #2117339
            lada2105
            Felhasználó
              erdsiger wrote:
              A GRUB-ot még valahogy visszaállítom, de attól félek, hogy a SuSE partíció megsérül telepítés közben. Azt hiszem, egy pár napig gyakrolni fogom az újratelepítést (a személyes fájlok nélkül). Aztán majd kiderül, mennyire biztonságos… 🙂

              Nem szokott az megsérülni, csak NE az autómatikus particionálást válaszd!
              Inkább mindig lépj be a hozzáértö részbe. Gondolom ha ennyi linuxal illetve OS-el akarsz kisérletezni, akkor nem jelent gondot majd egy kis kézi (suse esetén kattintgatós) particionálás 🙂

              Hozzászólás: Külső HDD #2117340
              lada2105
              Felhasználó
                erdsiger wrote:
                A GRUB-ot még valahogy visszaállítom, de attól félek, hogy a SuSE partíció megsérül telepítés közben. Azt hiszem, egy pár napig gyakrolni fogom az újratelepítést (a személyes fájlok nélkül). Aztán majd kiderül, mennyire biztonságos… 🙂

                Nem szokott az megsérülni, csak NE az autómatikus particionálást válaszd!
                Inkább mindig lépj be a hozzáértö részbe. Gondolom ha ennyi linuxal illetve OS-el akarsz kisérletezni, akkor nem jelent gondot majd egy kis kézi (suse esetén kattintgatós) particionálás 🙂

                Hozzászólás: Külső HDD #2117335
                lada2105
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Ha csak a GRUB megy el, attól a SUSÉ-t még el lehet indítani a telepítőlemezzel.

                  Ezt mondtam 😛
                  Söt vissza is tudod állítani a telepítölemezzel 😛

                  Hozzászólás: Külső HDD #2117336
                  lada2105
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Ha csak a GRUB megy el, attól a SUSÉ-t még el lehet indítani a telepítőlemezzel.

                    Ezt mondtam 😛
                    Söt vissza is tudod állítani a telepítölemezzel 😛

                    lada2105
                    Felhasználó
                      Wait wrote:
                      Ami még eszembe jutott: WarCraft I. Most mindenki WarCraft III és World of WarCraft lázban ég, hogy az milyen jó, de az első részt nem lehet felülmúlni. Talán tíz éves voltam, amikor először és utoljára láttam, nem aludtunk unokatestvéremmel egész éjjel, reggelre elfüstölt a CPU a 486-ban 🙂

                      Az ám mekkora játék volt!
                      Orc-okkal meg emberekkel gyerekként a 3. pályával fél napig nyomtam, mire találtam egy tökéletes stratégiát 🙂
                      A II. már nem tetszett annyira, csak az tetszett benne, hogyha az jármüveket egymásra „move”oltattad, akkor követték egymást. Így „vonatoztam” órákat egy full leigázás után a csata meg a szállítóhajókkal 🙂
                      A III-hoz már túl sok gép kellett, és valahogy nem volt meg az a régi jó érzés sem. Mint ahogy sok új játékban sincs.
                      Inkább legyen gagyi(bb) a grafika, de legyen jó élménye, hogy egymás után akár 6x is legyen kedvem végigvinni.

                      lada2105
                      Felhasználó
                        Wait wrote:
                        Ami még eszembe jutott: WarCraft I. Most mindenki WarCraft III és World of WarCraft lázban ég, hogy az milyen jó, de az első részt nem lehet felülmúlni. Talán tíz éves voltam, amikor először és utoljára láttam, nem aludtunk unokatestvéremmel egész éjjel, reggelre elfüstölt a CPU a 486-ban 🙂

                        Az ám mekkora játék volt!
                        Orc-okkal meg emberekkel gyerekként a 3. pályával fél napig nyomtam, mire találtam egy tökéletes stratégiát 🙂
                        A II. már nem tetszett annyira, csak az tetszett benne, hogyha az jármüveket egymásra „move”oltattad, akkor követték egymást. Így „vonatoztam” órákat egy full leigázás után a csata meg a szállítóhajókkal 🙂
                        A III-hoz már túl sok gép kellett, és valahogy nem volt meg az a régi jó érzés sem. Mint ahogy sok új játékban sincs.
                        Inkább legyen gagyi(bb) a grafika, de legyen jó élménye, hogy egymás után akár 6x is legyen kedvem végigvinni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,111-1,120 / 2,340