Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Úgy, hogy figyelsz a particionálásnál és vigyázol a grub beállításaira, és megtanulod a disztrók service/rescue funkcióinak használtatát, aminél elsösorban „a grub visszatelepítése az MBR-be” gondolok.
Jah meg persze a doksik…
Bár ha figyelsz a particionálásnál, nem lehet baj 😉Úgy, hogy figyelsz a particionálásnál és vigyázol a grub beállításaira, és megtanulod a disztrók service/rescue funkcióinak használtatát, aminél elsösorban „a grub visszatelepítése az MBR-be” gondolok.
Jah meg persze a doksik…
Bár ha figyelsz a particionálásnál, nem lehet baj 😉Ha meg végülis akkor nem tud bebootolni linuxban, akkor a már szintén fentebb említett rescue módban bebootolsz, majd a feltelepített rendszered felcsatolva kiadod a grub-install /dev/hda parancsot.
Természetesen a neked megfelelö paraméterekkkel.Hacsak erre nincs a Mandrivában egy egyszerü menüpont, ami mindezt megoldja helyetted.
Ha meg végülis akkor nem tud bebootolni linuxban, akkor a már szintén fentebb említett rescue módban bebootolsz, majd a feltelepített rendszered felcsatolva kiadod a grub-install /dev/hda parancsot.
Természetesen a neked megfelelö paraméterekkkel.Hacsak erre nincs a Mandrivában egy egyszerü menüpont, ami mindezt megoldja helyetted.
2007-06-20-06:34 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117965majorlacko wrote:Hány éves vagy? Innentől ez már nem lehet kérdés.:)Látom is magam elött az annó szokásos (már régóta nem járok, így már nem tudom, hogy most is dívik-e még) IRC-es kérdések/válaszok egyikét:
– Hány éves vagy?
– Linuxot használok
😀 😀 muhaha 😀2007-06-20-06:34 Hozzászólás: Eszmecserék fejlesztőeszközökről, háborúkról (kádée vs. gnóm) és bármiről #2117966majorlacko wrote:Hány éves vagy? Innentől ez már nem lehet kérdés.:)Látom is magam elött az annó szokásos (már régóta nem járok, így már nem tudom, hogy most is dívik-e még) IRC-es kérdések/válaszok egyikét:
– Hány éves vagy?
– Linuxot használok
😀 😀 muhaha 😀Dacr wrote:Kiderült a probléma. Valami foglalja a 8000-es portot.
Azt hogy lehet kideríteni, hogy mi foglalja?
Portscanner kiírja?
Vagy van valamilyen program erre?
Sajnos az Ubuntuban nem találtam erre vonatkozó beállító, vagy adminisztrációs menüt.asszem az nmap -sV kiírja
de lehet elég neked egy
netstat -ta
esetleg a futó folyamatokban körbenézhetsz: ps axzoltan22 wrote:Itt jon be az a dolog, hogy a hardvergyartok sz@rnak kiadni a specifikaciot, az ACPI-t ugy implementaljak, hogy _jo esetben_ a sajat meghajtoikkal mukodik. Szoval hogy linux alatt az energiatakarekossag rendesen mukodjon, rengeteget kell dolgozzanak a fejlesztok.Naja, de akkor azt is mondhatnánk, hogy legyen szabványos a vezérlése, ne pedig gyártó specifikus mint pl az asus-é meg a gyagyibb szoftveres hardvereké amiket sajnos elsödlegesen az M$ rendszerek alá terveznek pont a gagyi kivitelük miatt.
vizsla wrote:És ez még a jobbik eset, mert az energia-takarékossági funkciók többsége rosszul, vagy egyátalán nem működik linuksz alatt.Mondjuk ebben van igazság.
De annó pl a régi thinkpadem (770) ugyanúgy el tudott aludni a win98-al is, meg a linuxal is (apm).
Ha XP ment rá vagy 2000, az elsö lépések egyikében kikapcsoltam a hibernálást, mert a win 99% eséllyel fagyott le ha ebböl jött vissza a gép (mint sok más a környezetemben). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy akkor ugyanazt amit tudott a win, tudta a linux.
A mostani notim (Thinkpad T41) szintén hasonlóan müködik (win-ben hibernálás kikapcs, mert tuti rosszkor fagyna le mikor visszajön) ugyanúgy alszik speedstep-el mint winben.
A bökkenö talán csak annyi volt – el kell ismerjem -, hogy míg a win alapból tudta, addig az általam kipróbált linux disztrókon trükközni kellett az acpi-vel, meg irogatni a „action scripteket”.
Az apm-el alapban pl szépen ment az elalvás, csak a speedstep nem,ami viszont kellett, hisz az akkuidöben igencsak meglátszott…Talán ezen kéne javítani valamit és akkor már jók „vagyunk”.
(Azaz alapban ismerje fel és kezelje ezeket a funkciókat legalább az elterjedtebb disztrók többsége)kisbetu wrote:„Ablakokat” futtatva a procim hidegebb, mint linuksz alatt.De hiába hidegebb a processzorod, ha egy idöegység alatt kevesebb feladatot tud megoldani „ablakok” alatt, míg a linux alatt melegebb-> többet „pörög” => egy idöegység alatt több feladatot végez, ami azt eredényezi – a magasröptü logikával levezetve -, hogy hamarabb fejezi be ugyanazt a müveletet. Ebböl kifolyólag linuxot használva a procid a jól végzett munka végén fellélegezhet (kis füstöt vehet magához, hisz ezzel müködik :)) azaz a munka végén 97%-os pihenöállapotba, hangzatosabb nevén standby módba kapcsolhat.
Azaz míg az ablakok nem használja ki a rendelkezésre álló számítási lehetöségeit, a linux kihasználja. Azaz az ablakok csak akkor „pihen”, ha azt mondod neki, míg a linux minden feladat végén meg tud pihenni egy picit és spórolni tud neked a villanyszámlán. Míg az ablakok… még egy kupac ablak amit csak le kell szigetelni, hisz szökik a „hö” -> állandóan számolni kell (elöször a progik feladataid, majd cserébe az áramra a pénzed) 🙂Nah jó, ezt ne vegye senki komolyan, csak írhatnékom támadt 🙂
-
SzerzőBejegyzés