lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Külső HDD #2117331
    lada2105
    Felhasználó

      Úgy, hogy figyelsz a particionálásnál és vigyázol a grub beállításaira, és megtanulod a disztrók service/rescue funkcióinak használtatát, aminél elsösorban „a grub visszatelepítése az MBR-be” gondolok.

      Jah meg persze a doksik…
      Bár ha figyelsz a particionálásnál, nem lehet baj 😉

      Hozzászólás: Külső HDD #2117332
      lada2105
      Felhasználó

        Úgy, hogy figyelsz a particionálásnál és vigyázol a grub beállításaira, és megtanulod a disztrók service/rescue funkcióinak használtatát, aminél elsösorban „a grub visszatelepítése az MBR-be” gondolok.

        Jah meg persze a doksik…
        Bár ha figyelsz a particionálásnál, nem lehet baj 😉

        Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119599
        lada2105
        Felhasználó

          Ha meg végülis akkor nem tud bebootolni linuxban, akkor a már szintén fentebb említett rescue módban bebootolsz, majd a feltelepített rendszered felcsatolva kiadod a grub-install /dev/hda parancsot.
          Természetesen a neked megfelelö paraméterekkkel.

          Hacsak erre nincs a Mandrivában egy egyszerü menüpont, ami mindezt megoldja helyetted.

          Hozzászólás: Mandrake boot/nem is látja #2119600
          lada2105
          Felhasználó

            Ha meg végülis akkor nem tud bebootolni linuxban, akkor a már szintén fentebb említett rescue módban bebootolsz, majd a feltelepített rendszered felcsatolva kiadod a grub-install /dev/hda parancsot.
            Természetesen a neked megfelelö paraméterekkkel.

            Hacsak erre nincs a Mandrivában egy egyszerü menüpont, ami mindezt megoldja helyetted.

            lada2105
            Felhasználó
              majorlacko wrote:
              Hány éves vagy? Innentől ez már nem lehet kérdés.:)

              Látom is magam elött az annó szokásos (már régóta nem járok, így már nem tudom, hogy most is dívik-e még) IRC-es kérdések/válaszok egyikét:
              – Hány éves vagy?
              – Linuxot használok
              😀 😀 muhaha 😀

              lada2105
              Felhasználó
                majorlacko wrote:
                Hány éves vagy? Innentől ez már nem lehet kérdés.:)

                Látom is magam elött az annó szokásos (már régóta nem járok, így már nem tudom, hogy most is dívik-e még) IRC-es kérdések/válaszok egyikét:
                – Hány éves vagy?
                – Linuxot használok
                😀 😀 muhaha 😀

                Hozzászólás: icecast #1997666
                lada2105
                Felhasználó
                  Dacr wrote:
                  Kiderült a probléma. Valami foglalja a 8000-es portot.
                  Azt hogy lehet kideríteni, hogy mi foglalja?
                  Portscanner kiírja?
                  Vagy van valamilyen program erre?
                  Sajnos az Ubuntuban nem találtam erre vonatkozó beállító, vagy adminisztrációs menüt.

                  asszem az nmap -sV kiírja
                  de lehet elég neked egy
                  netstat -ta
                  esetleg a futó folyamatokban körbenézhetsz: ps ax

                  Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119425
                  lada2105
                  Felhasználó
                    zoltan22 wrote:
                    Itt jon be az a dolog, hogy a hardvergyartok sz@rnak kiadni a specifikaciot, az ACPI-t ugy implementaljak, hogy _jo esetben_ a sajat meghajtoikkal mukodik. Szoval hogy linux alatt az energiatakarekossag rendesen mukodjon, rengeteget kell dolgozzanak a fejlesztok.

                    Naja, de akkor azt is mondhatnánk, hogy legyen szabványos a vezérlése, ne pedig gyártó specifikus mint pl az asus-é meg a gyagyibb szoftveres hardvereké amiket sajnos elsödlegesen az M$ rendszerek alá terveznek pont a gagyi kivitelük miatt.

                    Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119422
                    lada2105
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      És ez még a jobbik eset, mert az energia-takarékossági funkciók többsége rosszul, vagy egyátalán nem működik linuksz alatt.

                      Mondjuk ebben van igazság.
                      De annó pl a régi thinkpadem (770) ugyanúgy el tudott aludni a win98-al is, meg a linuxal is (apm).
                      Ha XP ment rá vagy 2000, az elsö lépések egyikében kikapcsoltam a hibernálást, mert a win 99% eséllyel fagyott le ha ebböl jött vissza a gép (mint sok más a környezetemben). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy akkor ugyanazt amit tudott a win, tudta a linux.
                      A mostani notim (Thinkpad T41) szintén hasonlóan müködik (win-ben hibernálás kikapcs, mert tuti rosszkor fagyna le mikor visszajön) ugyanúgy alszik speedstep-el mint winben.
                      A bökkenö talán csak annyi volt – el kell ismerjem -, hogy míg a win alapból tudta, addig az általam kipróbált linux disztrókon trükközni kellett az acpi-vel, meg irogatni a „action scripteket”.
                      Az apm-el alapban pl szépen ment az elalvás, csak a speedstep nem,ami viszont kellett, hisz az akkuidöben igencsak meglátszott…

                      Talán ezen kéne javítani valamit és akkor már jók „vagyunk”.
                      (Azaz alapban ismerje fel és kezelje ezeket a funkciókat legalább az elterjedtebb disztrók többsége)

                      Hozzászólás: Környezetbarátabb lesz a Linux #2119418
                      lada2105
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        „Ablakokat” futtatva a procim hidegebb, mint linuksz alatt.

                        De hiába hidegebb a processzorod, ha egy idöegység alatt kevesebb feladatot tud megoldani „ablakok” alatt, míg a linux alatt melegebb-> többet „pörög” => egy idöegység alatt több feladatot végez, ami azt eredényezi – a magasröptü logikával levezetve -, hogy hamarabb fejezi be ugyanazt a müveletet. Ebböl kifolyólag linuxot használva a procid a jól végzett munka végén fellélegezhet (kis füstöt vehet magához, hisz ezzel müködik :)) azaz a munka végén 97%-os pihenöállapotba, hangzatosabb nevén standby módba kapcsolhat.
                        Azaz míg az ablakok nem használja ki a rendelkezésre álló számítási lehetöségeit, a linux kihasználja. Azaz az ablakok csak akkor „pihen”, ha azt mondod neki, míg a linux minden feladat végén meg tud pihenni egy picit és spórolni tud neked a villanyszámlán. Míg az ablakok… még egy kupac ablak amit csak le kell szigetelni, hisz szökik a „hö” -> állandóan számolni kell (elöször a progik feladataid, majd cserébe az áramra a pénzed) 🙂

                        Nah jó, ezt ne vegye senki komolyan, csak írhatnékom támadt 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,121-1,130 / 2,340