lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117813
    lada2105
    Felhasználó
      ELaci wrote:
      Legfeljebb kikapcsoljuk a jelenlegi proxy szervert, és nem lesz net senkinek. Punktum.

      Ez a legtutibb megoldás, az biztos 🙂

      Ha fizetös progi jó, akkor a nod32 háza táján nézz szét. A szerver részére már nem emlékszem, de a klienseken futó vírusírtó képes a http forgalmat is szürni és ha úgy állítod be, akkor baszolúte blokkolni is ha vírusos cuccot talált az oldalon. Tapasztalataim szerint nagyon dúrva 🙂
      Sok gép esetén lehet távtelepítést eszközölni vele, söt kis scriptet írva az egészet pár óra alatt felrakni az összes gépre configgal együtt, ami szintén automata.
      30 napos próba verziót teljesen ingyen lehet igényelni tölük. Hogy linux szerverre is, azt már nemtom. Nálam/nálunk a fönököm intézte és egy win-es full-full verziót tudtam 30 napig nyomkodni, azutánra meg maradt a szimpla trial verzió, amit szabadon lehet letölteni az oldalukról.
      Próba szerencse…

      Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117814
      lada2105
      Felhasználó
        ELaci wrote:
        Legfeljebb kikapcsoljuk a jelenlegi proxy szervert, és nem lesz net senkinek. Punktum.

        Ez a legtutibb megoldás, az biztos 🙂

        Ha fizetös progi jó, akkor a nod32 háza táján nézz szét. A szerver részére már nem emlékszem, de a klienseken futó vírusírtó képes a http forgalmat is szürni és ha úgy állítod be, akkor baszolúte blokkolni is ha vírusos cuccot talált az oldalon. Tapasztalataim szerint nagyon dúrva 🙂
        Sok gép esetén lehet távtelepítést eszközölni vele, söt kis scriptet írva az egészet pár óra alatt felrakni az összes gépre configgal együtt, ami szintén automata.
        30 napos próba verziót teljesen ingyen lehet igényelni tölük. Hogy linux szerverre is, azt már nemtom. Nálam/nálunk a fönököm intézte és egy win-es full-full verziót tudtam 30 napig nyomkodni, azutánra meg maradt a szimpla trial verzió, amit szabadon lehet letölteni az oldalukról.
        Próba szerencse…

        Hozzászólás: Melyik Linux kell nekem? #2107200
        lada2105
        Felhasználó
          lacyc3 wrote:
          Lassan pályázhatok kisbetu helyére, lassan én is csak offokat fogok nyomni.. lehet baj.. Igérem, visszafogom a kérdezősködést, helyette keresek 🙂

          Az NTFS-3g modult telepíteném én, csak valami baja van a C++ fordítóval. Sajnos em otthon vagyok, nem tudom pontosan leírni. Annyi tuti higy ttelepítve van (tegnap telepítettem), de a configure hibázik…

          Mindettöl megkímélnéd magad, ha fognál egy PQmagic-et és rányomnál a Convert to Fat32 menüpontjára 😛
          Ha nem tárolsz ezen a helyen DVD isokat, akkor nem is vesztesz vele semmi plussz funkciót.
          Ha meg igen, akkor mentsd ki az adataid, formázd meg ext3-ra és rakj fel a winre egy ext2fs plugint vagy drivert.
          Hamarabb megvagy és ha a linuxot többet használod, mint a wint, akkor jobban is jársz.

          Uff, szóltam.

          Hozzászólás: Melyik Linux kell nekem? #2107201
          lada2105
          Felhasználó
            lacyc3 wrote:
            Lassan pályázhatok kisbetu helyére, lassan én is csak offokat fogok nyomni.. lehet baj.. Igérem, visszafogom a kérdezősködést, helyette keresek 🙂

            Az NTFS-3g modult telepíteném én, csak valami baja van a C++ fordítóval. Sajnos em otthon vagyok, nem tudom pontosan leírni. Annyi tuti higy ttelepítve van (tegnap telepítettem), de a configure hibázik…

            Mindettöl megkímélnéd magad, ha fognál egy PQmagic-et és rányomnál a Convert to Fat32 menüpontjára 😛
            Ha nem tárolsz ezen a helyen DVD isokat, akkor nem is vesztesz vele semmi plussz funkciót.
            Ha meg igen, akkor mentsd ki az adataid, formázd meg ext3-ra és rakj fel a winre egy ext2fs plugint vagy drivert.
            Hamarabb megvagy és ha a linuxot többet használod, mint a wint, akkor jobban is jársz.

            Uff, szóltam.

            lada2105
            Felhasználó
              t03asp wrote:
              Használtam vettem, nincs kézikönyvem hozzá: SIEMENS NIXDORF MCM 171V

              http://www.ciao.co.uk/Fujitsu_Siemens_MCM_171V__6533183#productdetail

              max 64hz 1280×1024-ben

              úgyhogy talán ilyesmi:
                HorizSync    31-160
                VertRefresh  40-70

              de lehet valaki jobb értékeket tud hozzá mondani…

              lada2105
              Felhasználó
                t03asp wrote:
                Használtam vettem, nincs kézikönyvem hozzá: SIEMENS NIXDORF MCM 171V

                http://www.ciao.co.uk/Fujitsu_Siemens_MCM_171V__6533183#productdetail

                max 64hz 1280×1024-ben

                úgyhogy talán ilyesmi:
                  HorizSync    31-160
                  VertRefresh  40-70

                de lehet valaki jobb értékeket tud hozzá mondani…

                lada2105
                Felhasználó

                  Akkor nézd meg mit ír ki hibaként!

                  De ugye mindig init 5-ölsz vagy reboot-olsz?

                  Akkor még esetleg ezt próbáld ki:
                    HorizSync    31-90
                    VertRefresh  50-70

                    BoardName    „GeForce 7600 GS”
                    BusID   „5:0:0”
                    Driver   „nv” -> a driver-t cseréld ki „nvidia”-ra ha valóban fel van rakva az nvidia driver
                    Identifier  „Device[0]”
                    VendorName  „NVidia”

                  esetleg még:
                    HorizSync    31-85
                    VertRefresh  40-70

                  de próbálkozz, ne add fel! Szépen finoman növeld a számokat egyre tágabb sávra!

                  lada2105
                  Felhasználó

                    Akkor nézd meg mit ír ki hibaként!

                    De ugye mindig init 5-ölsz vagy reboot-olsz?

                    Akkor még esetleg ezt próbáld ki:
                      HorizSync    31-90
                      VertRefresh  50-70

                      BoardName    „GeForce 7600 GS”
                      BusID   „5:0:0”
                      Driver   „nv” -> a driver-t cseréld ki „nvidia”-ra ha valóban fel van rakva az nvidia driver
                      Identifier  „Device[0]”
                      VendorName  „NVidia”

                    esetleg még:
                      HorizSync    31-85
                      VertRefresh  40-70

                    de próbálkozz, ne add fel! Szépen finoman növeld a számokat egyre tágabb sávra!

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Próbálkozz ezekkel az értékkel!

                      Section „Monitor”

                        HorizSync    31-80

                        VertRefresh  60-80

                      EndSection

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Próbálkozz ezekkel az értékkel!

                        Section „Monitor”

                          HorizSync    31-80

                          VertRefresh  60-80

                        EndSection

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 2,340