lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • lada2105
    Felhasználó
      t03asp wrote:
      lada2105 wrote:
      kézzel írd át az xorg.conf-ot!

      Oks. Akkor valaki magyarrazza el egy kezdo Linux [STRIKE] looser[/STRIKE] azaz jusernek, hogy ezt most hogyan?63.gif  ^^

      Amit említettem, bebootolsz abba a bizonyos módban.
      Majd elméletileg kapsz egy konzolt egy ilyesmi kiírással:
      Login: -> értelemszerüen: root
      Password: ezt is értelemszerüen

      majd megkapod a konzolt, ahova a már ismert módon parancsokat írhatsz be:
      ennyi a teendöd:
      mcedit /etc/X11/xorg.conf
      keresd meg azt a részt amit már fentebb említettem!

      lada2105 wrote:
      Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
      Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.

      Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
      Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂

      Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
          HorizSync  31.5 – 50.0
          VertRefresh 40-90

      Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.

      Játsz!
      Persze root joggal.
      A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.

      Sok sikert!

      írd át, ahogy mondtam
      majd nyomj egy F2-t azaz mentsd el
      majd reboot
      és próbáld ki a már szokásos módon

      Ha ez sem, akkor még kipróbálhatod, hogy a „out of sync”-es üzinél, amikor kilépsz a ctrl-alt-f2-es módba, akkor vakon belépsz
      root
      jelszó
      init 2
      majd szintén végigjátszod az mcedit-es részt ha kapsz képet 🙂

      Hajrá!

      lada2105
      Felhasználó
        t03asp wrote:
        lada2105 wrote:
        kézzel írd át az xorg.conf-ot!

        Oks. Akkor valaki magyarrazza el egy kezdo Linux [STRIKE] looser[/STRIKE] azaz jusernek, hogy ezt most hogyan?63.gif  ^^

        Amit említettem, bebootolsz abba a bizonyos módban.
        Majd elméletileg kapsz egy konzolt egy ilyesmi kiírással:
        Login: -> értelemszerüen: root
        Password: ezt is értelemszerüen

        majd megkapod a konzolt, ahova a már ismert módon parancsokat írhatsz be:
        ennyi a teendöd:
        mcedit /etc/X11/xorg.conf
        keresd meg azt a részt amit már fentebb említettem!

        lada2105 wrote:
        Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
        Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.

        Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
        Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂

        Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
            HorizSync  31.5 – 50.0
            VertRefresh 40-90

        Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.

        Játsz!
        Persze root joggal.
        A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.

        Sok sikert!

        írd át, ahogy mondtam
        majd nyomj egy F2-t azaz mentsd el
        majd reboot
        és próbáld ki a már szokásos módon

        Ha ez sem, akkor még kipróbálhatod, hogy a „out of sync”-es üzinél, amikor kilépsz a ctrl-alt-f2-es módba, akkor vakon belépsz
        root
        jelszó
        init 2
        majd szintén végigjátszod az mcedit-es részt ha kapsz képet 🙂

        Hajrá!

        lada2105
        Felhasználó

          Akkor ctrl-alt-f2, mert az F1-es konzolra általában Framebuffer-t húz, ami szintén grafikusan hajtja a kártyát.
          Ha nem, akkor elméletileg kell lennie a bootmenünél egy failsafe vagy ilyesmi pontnak.
          Abba „menj be” és akkor root-al belépve a linuxodra, kézzel írd át az xorg.conf-ot!

          lada2105
          Felhasználó

            Akkor ctrl-alt-f2, mert az F1-es konzolra általában Framebuffer-t húz, ami szintén grafikusan hajtja a kártyát.
            Ha nem, akkor elméletileg kell lennie a bootmenünél egy failsafe vagy ilyesmi pontnak.
            Abba „menj be” és akkor root-al belépve a linuxodra, kézzel írd át az xorg.conf-ot!

            lada2105
            Felhasználó

              Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
              Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.

              Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
              Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂

              Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
                  HorizSync  31.5 – 50.0
                  VertRefresh 40-90

              Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.

              Játsz!
              Persze root joggal.
              A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.

              Sok sikert!

              lada2105
              Felhasználó

                Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
                Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.

                Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
                Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂

                Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
                    HorizSync  31.5 – 50.0
                    VertRefresh 40-90

                Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.

                Játsz!
                Persze root joggal.
                A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.

                Sok sikert!

                Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117605
                lada2105
                Felhasználó
                  LCoder wrote:
                  Én pont az elvről beszéltem. A válaszban nem az a lényeg hogy kevés a javás program hanem hogy miért

                  Már említettem… AZÉRT mert nem gondolkoznak a tervezök/igénylök már az ELEJÉN, azaz a program tervezésekor!

                  LCoder wrote:
                  Macskajancsi wrote:
                  Hát nem is. Minek?
                  De ez megint terelés. Mint te magad is írtad, vállalatirányítási környezetben egyrészt nem használunk desktoprendszert, de ha netán mégis, akkor vedd figyelembe, hogy a desktoplinuxok támogatási ciklusa sem fél év. Ne keverd össze az új kiadás megjelenését a támogatási idővel.

                  Nem keverem. A desktop linuxok támogatási ciklusa is rövidebb. Az enterprise linux azért az ami hogy ne kelljen túl gyakran levakarni -> nem változik annyira sűrűn hogy ez védelmet jelentsen. Ez persze csak akkor igaz ha a linux elterjed desktopon (nem elsősorban a home user fog linuxozni).

                  Macskajancsi wrote:
                  A dist upgrade nem azt jelenti, amit itt elhinteni szándékozol.

                  A dist upgrade az amikor a SuSE 10.0-ból 10.1-et csinálsz. Azt jelenti hogy gyakorlatilag a configfájlok kivételével mindent lefrissítesz. Ezt éles környezetben nem szívesen teszi az ember.

                  Miért, az XP-t (Vistát) is minden nap frissíted?
                  Szerintem nem…
                  Akkor viszont ugyanott vagy. 😛

                  Söt én pl kikapcsolom a frissítést, mert utálom ha azért kell rohangálnom, amikor egy „patch”-nek nevezett dolog olyan b@sz@rint el (és akkor még finoman fogalmaztam) egy müködö rendszeren, amit nem kellene.

                  Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117606
                  lada2105
                  Felhasználó
                    LCoder wrote:
                    Én pont az elvről beszéltem. A válaszban nem az a lényeg hogy kevés a javás program hanem hogy miért

                    Már említettem… AZÉRT mert nem gondolkoznak a tervezök/igénylök már az ELEJÉN, azaz a program tervezésekor!

                    LCoder wrote:
                    Macskajancsi wrote:
                    Hát nem is. Minek?
                    De ez megint terelés. Mint te magad is írtad, vállalatirányítási környezetben egyrészt nem használunk desktoprendszert, de ha netán mégis, akkor vedd figyelembe, hogy a desktoplinuxok támogatási ciklusa sem fél év. Ne keverd össze az új kiadás megjelenését a támogatási idővel.

                    Nem keverem. A desktop linuxok támogatási ciklusa is rövidebb. Az enterprise linux azért az ami hogy ne kelljen túl gyakran levakarni -> nem változik annyira sűrűn hogy ez védelmet jelentsen. Ez persze csak akkor igaz ha a linux elterjed desktopon (nem elsősorban a home user fog linuxozni).

                    Macskajancsi wrote:
                    A dist upgrade nem azt jelenti, amit itt elhinteni szándékozol.

                    A dist upgrade az amikor a SuSE 10.0-ból 10.1-et csinálsz. Azt jelenti hogy gyakorlatilag a configfájlok kivételével mindent lefrissítesz. Ezt éles környezetben nem szívesen teszi az ember.

                    Miért, az XP-t (Vistát) is minden nap frissíted?
                    Szerintem nem…
                    Akkor viszont ugyanott vagy. 😛

                    Söt én pl kikapcsolom a frissítést, mert utálom ha azért kell rohangálnom, amikor egy „patch”-nek nevezett dolog olyan b@sz@rint el (és akkor még finoman fogalmaztam) egy müködö rendszeren, amit nem kellene.

                    Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031015
                    lada2105
                    Felhasználó

                      De, észrevettem én is.
                      Söt asszem a bal oldali logohoz is az M$-nak van köze 🙂

                      => Ronda 😛

                      Hozzászólás: ASUS notebook #2105558
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Tisztelet a kivételnek, de én úgy vettem észre, hogy az ASUS laptopok nem igazán szeretik a linuxot.
                        Próbálj meg esetleg egy másik disztrót! (Ubuntu, régebbi Suse /10.1/, Fedora, Uhu, stb)

                        Keress rá a google-ban ezekre a gomb dolgokra is:
                        pl: linux on asus f3tc

                        Sajna más ötletem nincs.
                        Annó én is szívtam egy ismerösnek telepítendö Asus notival, de feladtam. Azóta is win megy rajta, én meg még messzebb elkerülöm az ASUS-okat.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,151-1,160 / 2,340