Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-16-11:10 Hozzászólás: Suse 10.1 – GeForce 7600GS Hibás működés, légyszi segítsetek… #2117711t03asp wrote:lada2105 wrote:kézzel írd át az xorg.conf-ot!
Oks. Akkor valaki magyarrazza el egy kezdo Linux [STRIKE] looser[/STRIKE] azaz jusernek, hogy ezt most hogyan?
^^Amit említettem, bebootolsz abba a bizonyos módban.
Majd elméletileg kapsz egy konzolt egy ilyesmi kiírással:
Login: -> értelemszerüen: root
Password: ezt is értelemszerüenmajd megkapod a konzolt, ahova a már ismert módon parancsokat írhatsz be:
ennyi a teendöd:
mcedit /etc/X11/xorg.conf
keresd meg azt a részt amit már fentebb említettem!lada2105 wrote:Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
HorizSync 31.5 – 50.0
VertRefresh 40-90Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.
Játsz!
Persze root joggal.
A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.Sok sikert!
írd át, ahogy mondtam
majd nyomj egy F2-t azaz mentsd el
majd reboot
és próbáld ki a már szokásos módonHa ez sem, akkor még kipróbálhatod, hogy a „out of sync”-es üzinél, amikor kilépsz a ctrl-alt-f2-es módba, akkor vakon belépsz
root
jelszó
init 2
majd szintén végigjátszod az mcedit-es részt ha kapsz képet 🙂Hajrá!
2007-06-16-11:10 Hozzászólás: Suse 10.1 – GeForce 7600GS Hibás működés, légyszi segítsetek… #2117712t03asp wrote:lada2105 wrote:kézzel írd át az xorg.conf-ot!Oks. Akkor valaki magyarrazza el egy kezdo Linux [STRIKE] looser[/STRIKE] azaz jusernek, hogy ezt most hogyan?
^^Amit említettem, bebootolsz abba a bizonyos módban.
Majd elméletileg kapsz egy konzolt egy ilyesmi kiírással:
Login: -> értelemszerüen: root
Password: ezt is értelemszerüenmajd megkapod a konzolt, ahova a már ismert módon parancsokat írhatsz be:
ennyi a teendöd:
mcedit /etc/X11/xorg.conf
keresd meg azt a részt amit már fentebb említettem!lada2105 wrote:Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
HorizSync 31.5 – 50.0
VertRefresh 40-90Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.
Játsz!
Persze root joggal.
A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.Sok sikert!
írd át, ahogy mondtam
majd nyomj egy F2-t azaz mentsd el
majd reboot
és próbáld ki a már szokásos módonHa ez sem, akkor még kipróbálhatod, hogy a „out of sync”-es üzinél, amikor kilépsz a ctrl-alt-f2-es módba, akkor vakon belépsz
root
jelszó
init 2
majd szintén végigjátszod az mcedit-es részt ha kapsz képet 🙂Hajrá!
2007-06-16-10:51 Hozzászólás: Suse 10.1 – GeForce 7600GS Hibás működés, légyszi segítsetek… #2117707Akkor ctrl-alt-f2, mert az F1-es konzolra általában Framebuffer-t húz, ami szintén grafikusan hajtja a kártyát.
Ha nem, akkor elméletileg kell lennie a bootmenünél egy failsafe vagy ilyesmi pontnak.
Abba „menj be” és akkor root-al belépve a linuxodra, kézzel írd át az xorg.conf-ot!2007-06-16-10:51 Hozzászólás: Suse 10.1 – GeForce 7600GS Hibás működés, légyszi segítsetek… #2117708Akkor ctrl-alt-f2, mert az F1-es konzolra általában Framebuffer-t húz, ami szintén grafikusan hajtja a kártyát.
Ha nem, akkor elméletileg kell lennie a bootmenünél egy failsafe vagy ilyesmi pontnak.
Abba „menj be” és akkor root-al belépve a linuxodra, kézzel írd át az xorg.conf-ot!2007-06-15-11:21 Hozzászólás: Suse 10.1 – GeForce 7600GS Hibás működés, légyszi segítsetek… #2117701Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
HorizSync 31.5 – 50.0
VertRefresh 40-90Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.
Játsz!
Persze root joggal.
A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.Sok sikert!
2007-06-15-11:21 Hozzászólás: Suse 10.1 – GeForce 7600GS Hibás működés, légyszi segítsetek… #2117702Amint azt már írták is, az xorg.conf-ban szépen és érthetöen benne vannak a frekvenciák.
Ha megvan a monitorod könyve, vagy leírása, abban benne van mennyit támogat max.Suse-nál én is belefutottam olyanba, hogy 150Hz-re tette a VertRefresht (ezt az értéket emlegetjük mindig) és persze, hogy a monitor kiakadt.
Persze mint Slacki user tudtam hol keressem a megoldás kulcsát 🙂Kb ezek az értékek szerintem neked is jók lesznek:
HorizSync 31.5 – 50.0
VertRefresh 40-90Ha ettöl függetlenül a monitorod túl alacsonyan menne, akkor az 50-et rakd 80-90 körülire és a 40-et meg 70 körülire.
Játsz!
Persze root joggal.
A gépet meg nem kell újraindítgatni, csak init 4 meg init 5-öket írogatni.Sok sikert!
LCoder wrote:Én pont az elvről beszéltem. A válaszban nem az a lényeg hogy kevés a javás program hanem hogy miért…Már említettem… AZÉRT mert nem gondolkoznak a tervezök/igénylök már az ELEJÉN, azaz a program tervezésekor!
LCoder wrote:Macskajancsi wrote:Hát nem is. Minek?
De ez megint terelés. Mint te magad is írtad, vállalatirányítási környezetben egyrészt nem használunk desktoprendszert, de ha netán mégis, akkor vedd figyelembe, hogy a desktoplinuxok támogatási ciklusa sem fél év. Ne keverd össze az új kiadás megjelenését a támogatási idővel.Nem keverem. A desktop linuxok támogatási ciklusa is rövidebb. Az enterprise linux azért az ami hogy ne kelljen túl gyakran levakarni -> nem változik annyira sűrűn hogy ez védelmet jelentsen. Ez persze csak akkor igaz ha a linux elterjed desktopon (nem elsősorban a home user fog linuxozni).
Macskajancsi wrote:A dist upgrade nem azt jelenti, amit itt elhinteni szándékozol.A dist upgrade az amikor a SuSE 10.0-ból 10.1-et csinálsz. Azt jelenti hogy gyakorlatilag a configfájlok kivételével mindent lefrissítesz. Ezt éles környezetben nem szívesen teszi az ember.
Miért, az XP-t (Vistát) is minden nap frissíted?
Szerintem nem…
Akkor viszont ugyanott vagy. 😛Söt én pl kikapcsolom a frissítést, mert utálom ha azért kell rohangálnom, amikor egy „patch”-nek nevezett dolog olyan b@sz@rint el (és akkor még finoman fogalmaztam) egy müködö rendszeren, amit nem kellene.
LCoder wrote:Én pont az elvről beszéltem. A válaszban nem az a lényeg hogy kevés a javás program hanem hogy miért…Már említettem… AZÉRT mert nem gondolkoznak a tervezök/igénylök már az ELEJÉN, azaz a program tervezésekor!
LCoder wrote:Macskajancsi wrote:Hát nem is. Minek?
De ez megint terelés. Mint te magad is írtad, vállalatirányítási környezetben egyrészt nem használunk desktoprendszert, de ha netán mégis, akkor vedd figyelembe, hogy a desktoplinuxok támogatási ciklusa sem fél év. Ne keverd össze az új kiadás megjelenését a támogatási idővel.Nem keverem. A desktop linuxok támogatási ciklusa is rövidebb. Az enterprise linux azért az ami hogy ne kelljen túl gyakran levakarni -> nem változik annyira sűrűn hogy ez védelmet jelentsen. Ez persze csak akkor igaz ha a linux elterjed desktopon (nem elsősorban a home user fog linuxozni).
Macskajancsi wrote:A dist upgrade nem azt jelenti, amit itt elhinteni szándékozol.A dist upgrade az amikor a SuSE 10.0-ból 10.1-et csinálsz. Azt jelenti hogy gyakorlatilag a configfájlok kivételével mindent lefrissítesz. Ezt éles környezetben nem szívesen teszi az ember.
Miért, az XP-t (Vistát) is minden nap frissíted?
Szerintem nem…
Akkor viszont ugyanott vagy. 😛Söt én pl kikapcsolom a frissítést, mert utálom ha azért kell rohangálnom, amikor egy „patch”-nek nevezett dolog olyan b@sz@rint el (és akkor még finoman fogalmaztam) egy müködö rendszeren, amit nem kellene.
De, észrevettem én is.
Söt asszem a bal oldali logohoz is az M$-nak van köze 🙂=> Ronda 😛
Tisztelet a kivételnek, de én úgy vettem észre, hogy az ASUS laptopok nem igazán szeretik a linuxot.
Próbálj meg esetleg egy másik disztrót! (Ubuntu, régebbi Suse /10.1/, Fedora, Uhu, stb)Keress rá a google-ban ezekre a gomb dolgokra is:
pl: linux on asus f3tcSajna más ötletem nincs.
Annó én is szívtam egy ismerösnek telepítendö Asus notival, de feladtam. Azóta is win megy rajta, én meg még messzebb elkerülöm az ASUS-okat. -
SzerzőBejegyzés
^^