lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,161-1,170 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ASUS notebook #2105559
    lada2105
    Felhasználó

      Tisztelet a kivételnek, de én úgy vettem észre, hogy az ASUS laptopok nem igazán szeretik a linuxot.
      Próbálj meg esetleg egy másik disztrót! (Ubuntu, régebbi Suse /10.1/, Fedora, Uhu, stb)

      Keress rá a google-ban ezekre a gomb dolgokra is:
      pl: linux on asus f3tc

      Sajna más ötletem nincs.
      Annó én is szívtam egy ismerösnek telepítendö Asus notival, de feladtam. Azóta is win megy rajta, én meg még messzebb elkerülöm az ASUS-okat.

      Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117805
      lada2105
      Felhasználó

        squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
        http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
        Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.

        A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
        Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
        (Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )

        Hozzászólás: Web proxy szűrés hogyan? #2117806
        lada2105
        Felhasználó

          squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
          http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
          Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.

          A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
          Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
          (Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )

          Hozzászólás: Szégyen, de nem tudom … #2089797
          lada2105
          Felhasználó
            rednek wrote:
            Írtam egy schell scriptet. Melyik könyvtárba kell berakni, vagy hogy lehet azt megoldani, hogy a parancssorban, mint „parancs”?
            Tehát ha a promtpba elkezdem írni a script fájlom nevét, és nyomok 1 TAB-ot akkor egészítse ki, majd futtassa le. (Általánosan, minden disztribúción működjön(BSD-ken is))

            a /usr/bin -be elég belinkelni, de rakhatod a /usr/local/bin -be is, meg még sok hasonló bin könyvtárba, ahova jólesik

            Hozzászólás: Atheros Wifi #2111193
            lada2105
            Felhasználó
              Soltan wrote:
              Nincs /etc/init.d/wpasupplicant file-om és azt jó volna tudni, hogy mit is kéne
              tartalmaznia.

              Gondolom ez maga a progi vagy egy link rá
              mert ugye debian-nál pl hogy indítasz/állítasz le valamit általában?
              /etc/init.d/samba restart

              Soltan wrote:
              Tehát a kérdés: hogyan lehet megoldani az automatikus betöltést?

              próbáltad már, hogy a fenti linket elkészíted, majd a megfelelö futási szinthez való könyvtárakba belinkelgeted a megfelelö betüvel és számmal az elején?
              pl:
              rc2.d, rc3.d -be S99wpasupplicant
              rc6.d-be K99wpasupplicant
              ha minden igaz…

              Hozzászólás: Atheros Wifi #2111194
              lada2105
              Felhasználó
                Soltan wrote:
                Nincs /etc/init.d/wpasupplicant file-om és azt jó volna tudni, hogy mit is kéne
                tartalmaznia.

                Gondolom ez maga a progi vagy egy link rá
                mert ugye debian-nál pl hogy indítasz/állítasz le valamit általában?
                /etc/init.d/samba restart

                Soltan wrote:
                Tehát a kérdés: hogyan lehet megoldani az automatikus betöltést?

                próbáltad már, hogy a fenti linket elkészíted, majd a megfelelö futási szinthez való könyvtárakba belinkelgeted a megfelelö betüvel és számmal az elején?
                pl:
                rc2.d, rc3.d -be S99wpasupplicant
                rc6.d-be K99wpasupplicant
                ha minden igaz…

                Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117577
                lada2105
                Felhasználó
                  kisbetu wrote:
                  Simán.
                  Különben is: a macskák szoktak tüzelni.

                  Naja, csak a végén öket „ágyuzzák meg” 😀 😀 😀 (18+)

                  Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117578
                  lada2105
                  Felhasználó
                    kisbetu wrote:
                    Simán.
                    Különben is: a macskák szoktak tüzelni.

                    Naja, csak a végén öket „ágyuzzák meg” 😀 😀 😀 (18+)

                    Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117571
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Köszönöm Pingus, engem is meggyöztél! 🙂

                      Akkor még annyira se izgulok illetve reménykedek, mint eddig.
                      Azért valahol éreztem, hogy a unix/linux bástyája eléggé bevehetetlen. 🙂

                      Persze nagy és gonosz fekete bithaddal, magas létrákkal, illetve gyors elektronokkal át lehet jutni a kábel-alagutakon, majd elö a létrát s fel a tüzfal hatalmas magas falán, de óh… nem elég nagy a létra! A tüzfal hatalmasabb, s a támadás ezennel elapad. Visszavonul a hatalmas s gonosz bithad.
                      S reméljük ez nagyon sokáig, a végezetekig így is marad.
                      🙂

                      Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117572
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Köszönöm Pingus, engem is meggyöztél! 🙂

                        Akkor még annyira se izgulok illetve reménykedek, mint eddig.
                        Azért valahol éreztem, hogy a unix/linux bástyája eléggé bevehetetlen. 🙂

                        Persze nagy és gonosz fekete bithaddal, magas létrákkal, illetve gyors elektronokkal át lehet jutni a kábel-alagutakon, majd elö a létrát s fel a tüzfal hatalmas magas falán, de óh… nem elég nagy a létra! A tüzfal hatalmasabb, s a támadás ezennel elapad. Visszavonul a hatalmas s gonosz bithad.
                        S reméljük ez nagyon sokáig, a végezetekig így is marad.
                        🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,161-1,170 / 2,340