Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tisztelet a kivételnek, de én úgy vettem észre, hogy az ASUS laptopok nem igazán szeretik a linuxot.
Próbálj meg esetleg egy másik disztrót! (Ubuntu, régebbi Suse /10.1/, Fedora, Uhu, stb)Keress rá a google-ban ezekre a gomb dolgokra is:
pl: linux on asus f3tcSajna más ötletem nincs.
Annó én is szívtam egy ismerösnek telepítendö Asus notival, de feladtam. Azóta is win megy rajta, én meg még messzebb elkerülöm az ASUS-okat.squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
(Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )squid beállításhoz ez egy tömör de jó doksi.
http://www.szabilinux.hu/squid3/index.html
Ezzel le tudod tiltogatni a web címeket.A webet nemtom tudod-e clamav-val vírusilag csekkolni, szerintem túl bonyolult lenne úgyhogy a klienseken jobban jársz. (Egyelöre egyszerübb)
Rakj fel egy AVG-t rájuk és kész. Elég az ingyenes is. Az frissül automatikusan, és jelzi a vírusokat szép számmal, de legalább nem fogja le nagyon közbe a gépet.
(Persze ha nem Vista, mert azzal egy másik topicban írta egy link, hogy a kettö, kicsit…. )rednek wrote:Írtam egy schell scriptet. Melyik könyvtárba kell berakni, vagy hogy lehet azt megoldani, hogy a parancssorban, mint „parancs”?
Tehát ha a promtpba elkezdem írni a script fájlom nevét, és nyomok 1 TAB-ot akkor egészítse ki, majd futtassa le. (Általánosan, minden disztribúción működjön(BSD-ken is))a /usr/bin -be elég belinkelni, de rakhatod a /usr/local/bin -be is, meg még sok hasonló bin könyvtárba, ahova jólesik
Soltan wrote:Nincs /etc/init.d/wpasupplicant file-om és azt jó volna tudni, hogy mit is kéne
tartalmaznia.Gondolom ez maga a progi vagy egy link rá
mert ugye debian-nál pl hogy indítasz/állítasz le valamit általában?
/etc/init.d/samba restartSoltan wrote:Tehát a kérdés: hogyan lehet megoldani az automatikus betöltést?próbáltad már, hogy a fenti linket elkészíted, majd a megfelelö futási szinthez való könyvtárakba belinkelgeted a megfelelö betüvel és számmal az elején?
pl:
rc2.d, rc3.d -be S99wpasupplicant
rc6.d-be K99wpasupplicant
ha minden igaz…Soltan wrote:Nincs /etc/init.d/wpasupplicant file-om és azt jó volna tudni, hogy mit is kéne
tartalmaznia.Gondolom ez maga a progi vagy egy link rá
mert ugye debian-nál pl hogy indítasz/állítasz le valamit általában?
/etc/init.d/samba restartSoltan wrote:Tehát a kérdés: hogyan lehet megoldani az automatikus betöltést?próbáltad már, hogy a fenti linket elkészíted, majd a megfelelö futási szinthez való könyvtárakba belinkelgeted a megfelelö betüvel és számmal az elején?
pl:
rc2.d, rc3.d -be S99wpasupplicant
rc6.d-be K99wpasupplicant
ha minden igaz…kisbetu wrote:Simán.
Különben is: a macskák szoktak tüzelni.Naja, csak a végén öket „ágyuzzák meg” 😀 😀 😀 (18+)
kisbetu wrote:Simán.
Különben is: a macskák szoktak tüzelni.Naja, csak a végén öket „ágyuzzák meg” 😀 😀 😀 (18+)
Köszönöm Pingus, engem is meggyöztél! 🙂
Akkor még annyira se izgulok illetve reménykedek, mint eddig.
Azért valahol éreztem, hogy a unix/linux bástyája eléggé bevehetetlen. 🙂Persze nagy és gonosz fekete bithaddal, magas létrákkal, illetve gyors elektronokkal át lehet jutni a kábel-alagutakon, majd elö a létrát s fel a tüzfal hatalmas magas falán, de óh… nem elég nagy a létra! A tüzfal hatalmasabb, s a támadás ezennel elapad. Visszavonul a hatalmas s gonosz bithad.
S reméljük ez nagyon sokáig, a végezetekig így is marad.
🙂Köszönöm Pingus, engem is meggyöztél! 🙂
Akkor még annyira se izgulok illetve reménykedek, mint eddig.
Azért valahol éreztem, hogy a unix/linux bástyája eléggé bevehetetlen. 🙂Persze nagy és gonosz fekete bithaddal, magas létrákkal, illetve gyors elektronokkal át lehet jutni a kábel-alagutakon, majd elö a létrát s fel a tüzfal hatalmas magas falán, de óh… nem elég nagy a létra! A tüzfal hatalmasabb, s a támadás ezennel elapad. Visszavonul a hatalmas s gonosz bithad.
S reméljük ez nagyon sokáig, a végezetekig így is marad.
🙂 -
SzerzőBejegyzés