Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ELaci wrote:A Lin-ben nem az a gond hogy végleg lemondj valamiről, hanem az hogy mi a módja a megoldásnak.
Mert megoldás az mindig van, csak meg kell találni.Sejtettem a megoldást (=ALSA) csak nem vagyok hajlandó azt használni.
Egyébként is integrált hangkarijaim vannak (desktop,laptop) amikor nem volt akkor SB16-om volt. Így túlzottan egyiknél se lényeg.
Söt talán jobb is, hogy egyszerre csak egy valami szól, mert gyülölöm ha mondjuk hangosan szól a zene és belepittyen valami hibaüzi vagy agyatlan flash videó zenéje/hangja.
Úgyhogy megvagyok többszálúság nélkül, bár jó tudni hogy mi a helyes irány 🙂ui: az audiocd analóg módon meg az mp3/videó/stb megy gond nélkül egymás mellett, nekem ennyi elég is 🙂
ELaci wrote:A Lin-ben nem az a gond hogy végleg lemondj valamiről, hanem az hogy mi a módja a megoldásnak.
Mert megoldás az mindig van, csak meg kell találni.Sejtettem a megoldást (=ALSA) csak nem vagyok hajlandó azt használni.
Egyébként is integrált hangkarijaim vannak (desktop,laptop) amikor nem volt akkor SB16-om volt. Így túlzottan egyiknél se lényeg.
Söt talán jobb is, hogy egyszerre csak egy valami szól, mert gyülölöm ha mondjuk hangosan szól a zene és belepittyen valami hibaüzi vagy agyatlan flash videó zenéje/hangja.
Úgyhogy megvagyok többszálúság nélkül, bár jó tudni hogy mi a helyes irány 🙂ui: az audiocd analóg módon meg az mp3/videó/stb megy gond nélkül egymás mellett, nekem ennyi elég is 🙂
attila1964 wrote:Már felraktam, de közben rájöttem, hogy szinte mindent elfelejtettem a Slackware telepítéséről…
pedig nem olyan bonyesz és nehéz 😛
Esetleg kipróbálhatod az openvpn-t is.
De elöször ahogy mata is írta, nézd meg a tüzfalat!Esetleg kipróbálhatod az openvpn-t is.
De elöször ahogy mata is írta, nézd meg a tüzfalat!Sejthetö volt, bár a linux szerintem akkor is biztonságosabb, mint egy win.
Talán nem lesz akkora probléma vele, mint egy win-el.
Max a user lesz tele szir-sz@r progikkal, de a rendszer maga nem. Legalábbis reméljük 🙂
Amíg nem lassul be a gépem és nem tesz furcsaságokat, addig reménykedek 🙂Sejthetö volt, bár a linux szerintem akkor is biztonságosabb, mint egy win.
Talán nem lesz akkora probléma vele, mint egy win-el.
Max a user lesz tele szir-sz@r progikkal, de a rendszer maga nem. Legalábbis reméljük 🙂
Amíg nem lassul be a gépem és nem tesz furcsaságokat, addig reménykedek 🙂Hasonló problémám van nekem is, de nem kerítek neki akkora feneket. Megszoktam. 🙂
Ha mplayerrel vagy bármivel videózok, zenélek, akkor közbe a firefox nem ad hangot a flashnél. Illetve ha a firefox „zenél”, addig nem ad más progi hangot, míg be nem zárom az FF-ot.
Gondolom „fogja” a hangkártyát, legalábbis ennek tulajdonítom be.
OSS-el hajtom a hangkártyát. Nem igazán szeretek ALSA-zni.
Lehet itt a hiba oka.
Jah és KDE esetén ha az ö hangrendszere is el van indítva, mégrosszabb. Úgyhogy xfce, gnome, windowmaker rulez 🙂Hasonló problémám van nekem is, de nem kerítek neki akkora feneket. Megszoktam. 🙂
Ha mplayerrel vagy bármivel videózok, zenélek, akkor közbe a firefox nem ad hangot a flashnél. Illetve ha a firefox „zenél”, addig nem ad más progi hangot, míg be nem zárom az FF-ot.
Gondolom „fogja” a hangkártyát, legalábbis ennek tulajdonítom be.
OSS-el hajtom a hangkártyát. Nem igazán szeretek ALSA-zni.
Lehet itt a hiba oka.
Jah és KDE esetén ha az ö hangrendszere is el van indítva, mégrosszabb. Úgyhogy xfce, gnome, windowmaker rulez 🙂Gparted-et nem használtam ilyen célra, de a PQ-tól utolsó tapasztalataim szerint a linux partició megfekszik, legalábbis elég rizikós.
Tudok egy jobb megoldást :), bár hoszabb
tar-old be a particiód:
tar -cvzfp /hova/ubi.tar.gz /akármi
másold valahová, vagy tömörítsd oda egyböl
formázd meg,
bontsd le a particiód,
majd rakd vissza egy kicsomagolással és grub újrainstallálással szükség szerint.Persze a tar-t nem árt ellenörizni. Te biztos jobban tudod, de asszem a -t-vel lehet csekkolni és ha hamarabb van EOF mint várható, akkor… 🙂
Ha copy-zod, akkor is müxik, csak kell a -p kapcsoló oda is!
Ebböl is kényelmesebb a linux 🙂
-
SzerzőBejegyzés