lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Firefox 2 #2105728
    lada2105
    Felhasználó
      ELaci wrote:
      A Lin-ben nem az a gond hogy végleg lemondj valamiről, hanem az hogy mi a módja a megoldásnak.
      Mert megoldás az mindig van, csak meg kell találni.

      Sejtettem a megoldást (=ALSA) csak nem vagyok hajlandó azt használni.
      Egyébként is integrált hangkarijaim vannak (desktop,laptop) amikor nem volt akkor SB16-om volt. Így túlzottan egyiknél se lényeg.
      Söt talán jobb is, hogy egyszerre csak egy valami szól, mert gyülölöm ha mondjuk hangosan szól a zene és belepittyen valami hibaüzi vagy agyatlan flash videó zenéje/hangja.
      Úgyhogy megvagyok többszálúság nélkül, bár jó tudni hogy mi a helyes irány 🙂

      ui: az audiocd analóg módon meg az mp3/videó/stb megy gond nélkül egymás mellett, nekem ennyi elég is 🙂

      Hozzászólás: Firefox 2 #2105729
      lada2105
      Felhasználó
        ELaci wrote:
        A Lin-ben nem az a gond hogy végleg lemondj valamiről, hanem az hogy mi a módja a megoldásnak.
        Mert megoldás az mindig van, csak meg kell találni.

        Sejtettem a megoldást (=ALSA) csak nem vagyok hajlandó azt használni.
        Egyébként is integrált hangkarijaim vannak (desktop,laptop) amikor nem volt akkor SB16-om volt. Így túlzottan egyiknél se lényeg.
        Söt talán jobb is, hogy egyszerre csak egy valami szól, mert gyülölöm ha mondjuk hangosan szól a zene és belepittyen valami hibaüzi vagy agyatlan flash videó zenéje/hangja.
        Úgyhogy megvagyok többszálúság nélkül, bár jó tudni hogy mi a helyes irány 🙂

        ui: az audiocd analóg módon meg az mp3/videó/stb megy gond nélkül egymás mellett, nekem ennyi elég is 🙂

        Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072329
        lada2105
        Felhasználó
          attila1964 wrote:
          Már felraktam, de közben rájöttem, hogy szinte mindent elfelejtettem a Slackware telepítéséről… 102.gif 

          pedig nem olyan bonyesz és nehéz 😛

          Hozzászólás: ubuntu vpn #2114909
          lada2105
          Felhasználó

            Esetleg kipróbálhatod az openvpn-t is.
            De elöször ahogy mata is írta, nézd meg a tüzfalat!

            Hozzászólás: ubuntu vpn #2114910
            lada2105
            Felhasználó

              Esetleg kipróbálhatod az openvpn-t is.
              De elöször ahogy mata is írta, nézd meg a tüzfalat!

              Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117553
              lada2105
              Felhasználó

                Sejthetö volt, bár a linux szerintem akkor is biztonságosabb, mint egy win.
                Talán nem lesz akkora probléma vele, mint egy win-el.
                Max a user lesz tele szir-sz@r progikkal, de a rendszer maga nem. Legalábbis reméljük 🙂
                Amíg nem lassul be a gépem és nem tesz furcsaságokat, addig reménykedek 🙂

                Hozzászólás: Célkeresztben a nyílt forráskód? #2117554
                lada2105
                Felhasználó

                  Sejthetö volt, bár a linux szerintem akkor is biztonságosabb, mint egy win.
                  Talán nem lesz akkora probléma vele, mint egy win-el.
                  Max a user lesz tele szir-sz@r progikkal, de a rendszer maga nem. Legalábbis reméljük 🙂
                  Amíg nem lassul be a gépem és nem tesz furcsaságokat, addig reménykedek 🙂

                  Hozzászólás: Firefox 2 #2105704
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Hasonló problémám van nekem is, de nem kerítek neki akkora feneket. Megszoktam. 🙂
                    Ha mplayerrel vagy bármivel videózok, zenélek, akkor közbe a firefox nem ad hangot a flashnél. Illetve ha a firefox „zenél”, addig nem ad más progi hangot, míg be nem zárom az FF-ot.
                    Gondolom „fogja” a hangkártyát, legalábbis ennek tulajdonítom be.
                    OSS-el hajtom a hangkártyát. Nem igazán szeretek ALSA-zni.
                    Lehet itt a hiba oka.
                    Jah és KDE esetén ha az ö hangrendszere is el van indítva, mégrosszabb. Úgyhogy xfce, gnome, windowmaker rulez 🙂

                    Hozzászólás: Firefox 2 #2105705
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Hasonló problémám van nekem is, de nem kerítek neki akkora feneket. Megszoktam. 🙂
                      Ha mplayerrel vagy bármivel videózok, zenélek, akkor közbe a firefox nem ad hangot a flashnél. Illetve ha a firefox „zenél”, addig nem ad más progi hangot, míg be nem zárom az FF-ot.
                      Gondolom „fogja” a hangkártyát, legalábbis ennek tulajdonítom be.
                      OSS-el hajtom a hangkártyát. Nem igazán szeretek ALSA-zni.
                      Lehet itt a hiba oka.
                      Jah és KDE esetén ha az ö hangrendszere is el van indítva, mégrosszabb. Úgyhogy xfce, gnome, windowmaker rulez 🙂

                      Hozzászólás: ext3 —>10GB—>NTFS #2117517
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Gparted-et nem használtam ilyen célra, de a PQ-tól utolsó tapasztalataim szerint a linux partició megfekszik, legalábbis elég rizikós.

                        Tudok egy jobb megoldást :), bár hoszabb
                        tar-old be a particiód:
                        tar -cvzfp /hova/ubi.tar.gz /akármi
                        másold valahová, vagy tömörítsd oda egyböl
                        formázd meg,
                        bontsd le a particiód,
                        majd rakd vissza egy kicsomagolással és grub újrainstallálással szükség szerint.

                        Persze a tar-t nem árt ellenörizni. Te biztos jobban tudod, de asszem a -t-vel lehet csekkolni és ha hamarabb van EOF mint várható, akkor… 🙂

                        Ha copy-zod, akkor is müxik, csak kell a -p kapcsoló oda is!

                        Ebböl is kényelmesebb a linux 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,171-1,180 / 2,340