lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ext3 —>10GB—>NTFS #2117518
    lada2105
    Felhasználó

      Gparted-et nem használtam ilyen célra, de a PQ-tól utolsó tapasztalataim szerint a linux partició megfekszik, legalábbis elég rizikós.

      Tudok egy jobb megoldást :), bár hoszabb
      tar-old be a particiód:
      tar -cvzfp /hova/ubi.tar.gz /akármi
      másold valahová, vagy tömörítsd oda egyböl
      formázd meg,
      bontsd le a particiód,
      majd rakd vissza egy kicsomagolással és grub újrainstallálással szükség szerint.

      Persze a tar-t nem árt ellenörizni. Te biztos jobban tudod, de asszem a -t-vel lehet csekkolni és ha hamarabb van EOF mint várható, akkor… 🙂

      Ha copy-zod, akkor is müxik, csak kell a -p kapcsoló oda is!

      Ebböl is kényelmesebb a linux 🙂

      Hozzászólás: hálózat monitorozás, Ethereal vagy más #2117229
      lada2105
      Felhasználó
        vasemberke wrote:
        És hogy telepítek fel egy progit, ami x-et igényel, ha nincs x a gépen és nem is akaron rátenni?

        Attól függ mit akarsz telepíteni.
        pl egy firefox-ot elég kicsomagolni is és belinkelni az inditóját az /usr/bin-be.
        Milyen disztró esetén?
        Milyen progit akarsz felrakni?

        Sajnos ahogy tapasztaltam, bizonyos X-es csomagok kellenek az ilyen „forwarder” szerverre is. Bár nem értem miért is pontosan…

        Hozzászólás: hálózat monitorozás, Ethereal vagy más #2117230
        lada2105
        Felhasználó
          vasemberke wrote:
          És hogy telepítek fel egy progit, ami x-et igényel, ha nincs x a gépen és nem is akaron rátenni?

          Attól függ mit akarsz telepíteni.
          pl egy firefox-ot elég kicsomagolni is és belinkelni az inditóját az /usr/bin-be.
          Milyen disztró esetén?
          Milyen progit akarsz felrakni?

          Sajnos ahogy tapasztaltam, bizonyos X-es csomagok kellenek az ilyen „forwarder” szerverre is. Bár nem értem miért is pontosan…

          Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072320
          lada2105
          Felhasználó
            attila1964 wrote:
            Vajon mikor jön ki a 12.0?

            Még biztos pár hónap, de minek sietsz, ha a 10.1 meg a 11.0 is vígan müködik bármilyen környezetben? 😛

            Hozzászólás: Külső HDD #2117323
            lada2105
            Felhasználó

              Külsö merevlemez nem rossz ötlet, de helyedben inkább csak a fontos doksijaim tárolnám ott.
              A rendszert vagy a belsö merevlemezröl futtatnám és vigyáznék, hogy egyik „új” OS se kutyulja meg az MBR-t, vagy egyszerüen kinéznék egy Live CD-t és azt használnám 🙂
              Akár megadhatom a Live CD-nek, hogy „copytoram” illetve a külsö vinyóról vegye az adatokat illetve a már egyszer beállított dolgokat.

              Az MBR meg elég rizikós dolog. Mostanság már egyre inkább a kattintgató linux telepítés felé fordulva pl a Suse meg se kérdezni, hogy MBR-be rakja-e magát vagy sem. Aztán utólag már kicsit „nehézkes” javítgatni.

              Ha meg desktop gépnek használod a notit, azaz nem mozgatod, akkor mondjuk mindegy. Köss rá nyugodtan sok-sok vinyót, max a „címzéssel” kell majd szórakoznod. Bár a nem hurcolás miatt a noti elvesztette értelmét. Lehet „jobban” jártál volna egy sok vinyós desktop géppel…

              Persze ez csak az én véleményem.

              Azért sok sikert!

              Hozzászólás: Külső HDD #2117324
              lada2105
              Felhasználó

                Külsö merevlemez nem rossz ötlet, de helyedben inkább csak a fontos doksijaim tárolnám ott.
                A rendszert vagy a belsö merevlemezröl futtatnám és vigyáznék, hogy egyik „új” OS se kutyulja meg az MBR-t, vagy egyszerüen kinéznék egy Live CD-t és azt használnám 🙂
                Akár megadhatom a Live CD-nek, hogy „copytoram” illetve a külsö vinyóról vegye az adatokat illetve a már egyszer beállított dolgokat.

                Az MBR meg elég rizikós dolog. Mostanság már egyre inkább a kattintgató linux telepítés felé fordulva pl a Suse meg se kérdezni, hogy MBR-be rakja-e magát vagy sem. Aztán utólag már kicsit „nehézkes” javítgatni.

                Ha meg desktop gépnek használod a notit, azaz nem mozgatod, akkor mondjuk mindegy. Köss rá nyugodtan sok-sok vinyót, max a „címzéssel” kell majd szórakoznod. Bár a nem hurcolás miatt a noti elvesztette értelmét. Lehet „jobban” jártál volna egy sok vinyós desktop géppel…

                Persze ez csak az én véleményem.

                Azért sok sikert!

                Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072318
                lada2105
                Felhasználó
                  balev wrote:
                  Ezért nem kell híresebbet használni, igaz? 🙂

                  Naja 🙂
                  Bár elég híres a slacki is, hisz ö volt az elsö disztró. Még a debiant is megelözte egy hónappal 🙂
                  (legalábbis a wikipedia szerint)

                  Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072316
                  lada2105
                  Felhasználó
                    guardian88 wrote:
                    Nekem slackiban egy valami nem tetszik. Az hogy az mbr-be nem tudja beírni magát ha elötte volt mondjuk egy másik rendszer. Olyankor mindig fognom kell a hirene’s boot cd-m és azzal törölni az mbr-t azt utánna már betudja írni magát. Másnak is van ilyen gondja vagy sem?

                    Nálam se volt soha ilyen MBR-es probléma.
                    Simán felrakja a telepítö az MBR-be a lilot, ha megmondom neki.
                    Felülírt már grub-ot, régi lilo-t meg M$ „rendszert” is azon a helyen, úgyhogy a probléma ismeretlen.
                    Egyébként meg nem kell semmilyen boot cd, csak a partició száma.
                    A telepítöcd-n ahol entert kell nyomni a folytatáshoz, ott kicsit olvasni kell!
                    (már volt róla szó a forumon)
                    van egy sor, ami ilyesmi:
                    bare.i root=/dev/sda1 noinitrd ro
                    ezt a megfelelö particiószámmal és rw-vel kicserélve, gond nélkül behúzható a feltelepített rendszer!
                    Párszor már jól jött, mikor másik „híresebb” disztró kérdés nélkül felülírta a lilo-mat… grrr

                    Hozzászólás: Slackware 11.0 #2072311
                    lada2105
                    Felhasználó
                      attila1964 wrote:
                      Kacérkodom a gondolattal, hogy felteszem a 11.0-át és frissítem a current-re, de nem tudom, hogy ajánlatos-e? Vagyis „csont nélkül” lehet firssíteni?

                      Tedd fel, de végülis frissíteni sem kell. A 11.0 is „csont nélkül” müködik 🙂

                      Hozzászólás: Segítség Fontos!!! #2063362
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Az awk-t tudnám ajánlani.
                        Egy kis segítség:
                        http://www.gnu.org/software/gawk/manual/gawk.html#Functions

                        illetve:
                        http://www.gnu.org/software/gawk/manual/gawk.html

                        Squid logelemzést már csináltam vele, de annak a scriptje se ment egyik percröl a másikra 🙁
                        Sajnos még sokat kell tanulnom, de legalább azt tudom, hogy meg lehet vele csinálni 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,181-1,190 / 2,340