Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vasemberke wrote:De ha valaki tud abban segíteni, hogy a grafikus felületet hogyan lehet átirányítani egy másik gépre, azt megköszönném.
/etc/ssh/sshd_conf -> Enable X11 forward = yes
majd a másik gépröl:
ssh -X ahogy szoktad username@host vagy -l username host
és akkor amilyen grafityes progit indítasz, a lokális gépeden jelenik meg
pl: firefox, seamonkey, soffice stb…Ha win alól teszed, akkor a puttyban lehet engedélyezni az X11 forward-ot
( http://www.cae.tntech.edu/help/remote-access/windows-exceed/putty-x11-enabled.png )
illetve kell még a winre egy Xming progi, ami linuxos X-et emulál vagy miffenét csinál… a lényeg, hogy ezzel müxik 🙂vasemberke wrote:De ha valaki tud abban segíteni, hogy a grafikus felületet hogyan lehet átirányítani egy másik gépre, azt megköszönném./etc/ssh/sshd_conf -> Enable X11 forward = yes
majd a másik gépröl:
ssh -X ahogy szoktad username@host vagy -l username host
és akkor amilyen grafityes progit indítasz, a lokális gépeden jelenik meg
pl: firefox, seamonkey, soffice stb…Ha win alól teszed, akkor a puttyban lehet engedélyezni az X11 forward-ot
( http://www.cae.tntech.edu/help/remote-access/windows-exceed/putty-x11-enabled.png )
illetve kell még a winre egy Xming progi, ami linuxos X-et emulál vagy miffenét csinál… a lényeg, hogy ezzel müxik 🙂tothaa wrote:A fordítás elég furcsa volt, de különben egész jól összefoglalták, hogy mi ez a nyílt dolog 🙂Nem találtam meg, bár biztos én bénázok 🙁
Tudsz esetleg egy direkt linket adni, mert azé’ elolvasnám…
Köszi!tothaa wrote:A fordítás elég furcsa volt, de különben egész jól összefoglalták, hogy mi ez a nyílt dolog 🙂Nem találtam meg, bár biztos én bénázok 🙁
Tudsz esetleg egy direkt linket adni, mert azé’ elolvasnám…
Köszi!Van még egy pár, ami direkte konzolos.
tcpdump
netwatch
ezek pl alapban benne vannak asszem a legtöbb disztróban
De javaslom a google-t. 🙂Van még egy pár, ami direkte konzolos.
tcpdump
netwatch
ezek pl alapban benne vannak asszem a legtöbb disztróban
De javaslom a google-t. 🙂Kyren wrote:Elméletileg bárki bemehetne, aki a szervergép előtt ül….sambán keresztül nemigen, mert erre van a „valid users” …
De egyébként a 777 az tényleg kicsit túlzás volt,ezt elismerem…Ha a Home-on belüli könyvtárat ketten használják, akkor elég a 770 és a két user azonos groupban legyen… Így jó ?
Jobb 🙂
Bár alapban nem tud senki se bemenni a másik könyvtárába egy átlagos disztrónál.
Bár láttam már erre kivételt, mégha csak RO módban is…A szambába nem is kell a valid users, hisz a szamba is jó esetben a linux jogait használja, azaz csak oda enged be, ahova annak a usernek joga van akivel belépsz.
A valid users már inkább olyankor kell, amikor már sok sok usered van és bonyesz jogosultságrendszered amikor már a linuxos jogok „kevesek” és plusszba még be kell engedni egy-két embert. Pl: admin
Kyren wrote:Elméletileg bárki bemehetne, aki a szervergép előtt ül….sambán keresztül nemigen, mert erre van a „valid users” …
De egyébként a 777 az tényleg kicsit túlzás volt,ezt elismerem…Ha a Home-on belüli könyvtárat ketten használják, akkor elég a 770 és a két user azonos groupban legyen… Így jó ?
Jobb 🙂
Bár alapban nem tud senki se bemenni a másik könyvtárába egy átlagos disztrónál.
Bár láttam már erre kivételt, mégha csak RO módban is…A szambába nem is kell a valid users, hisz a szamba is jó esetben a linux jogait használja, azaz csak oda enged be, ahova annak a usernek joga van akivel belépsz.
A valid users már inkább olyankor kell, amikor már sok sok usered van és bonyesz jogosultságrendszered amikor már a linuxos jogok „kevesek” és plusszba még be kell engedni egy-két embert. Pl: admin
Vladi wrote:lada2105 wrote:Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
grub>_Nekem már romlott el úgy, máskor is. Csak fejből nem tudom a parancsokat. Majd kiírom papírra.

Hajbakapni azért nem kell ezen!
Nem kapok össze senkivel, csak kicsit lassan esik le valakinek 😛
Asszem ezt a 3 sort kell befirkantani, hogy másik grubot indíthass el egy másik particióról (bár ez egy win-es menü része, de hasonló az egyéb-é is):
root (hd0,1)
savedefault
chainloader +1
aztán asszem a végén még egy boot parancsotOlvasd el a leírásokat, söt asszem ennek a minimális grub-nak is van help-je és ott is ad egy-két minimal információt.
Sok sikert!
Remélem nem kerülsz sokszor ilyen helyzetbe. De legalább mostmár tudod, hogy innen is ki lehet mászni 😉Vladi wrote:lada2105 wrote:Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
grub>_Nekem már romlott el úgy, máskor is. Csak fejből nem tudom a parancsokat. Majd kiírom papírra.

Hajbakapni azért nem kell ezen!
Nem kapok össze senkivel, csak kicsit lassan esik le valakinek 😛
Asszem ezt a 3 sort kell befirkantani, hogy másik grubot indíthass el egy másik particióról (bár ez egy win-es menü része, de hasonló az egyéb-é is):
root (hd0,1)
savedefault
chainloader +1
aztán asszem a végén még egy boot parancsotOlvasd el a leírásokat, söt asszem ennek a minimális grub-nak is van help-je és ott is ad egy-két minimal információt.
Sok sikert!
Remélem nem kerülsz sokszor ilyen helyzetbe. De legalább mostmár tudod, hogy innen is ki lehet mászni 😉 -
SzerzőBejegyzés


