lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: hálózat monitorozás, Ethereal vagy más #2117225
    lada2105
    Felhasználó
      vasemberke wrote:
      De ha valaki tud abban segíteni, hogy a grafikus felületet hogyan lehet átirányítani egy másik gépre, azt megköszönném.

      /etc/ssh/sshd_conf -> Enable X11 forward = yes
      majd a másik gépröl:
      ssh -X ahogy szoktad username@host vagy -l username host
      és akkor amilyen grafityes progit indítasz, a lokális gépeden jelenik meg
      pl: firefox, seamonkey, soffice stb…

      Ha win alól teszed, akkor a puttyban lehet engedélyezni az X11 forward-ot
      ( http://www.cae.tntech.edu/help/remote-access/windows-exceed/putty-x11-enabled.png )
      illetve kell még a winre egy Xming progi, ami linuxos X-et emulál vagy miffenét csinál… a lényeg, hogy ezzel müxik 🙂

      Hozzászólás: hálózat monitorozás, Ethereal vagy más #2117226
      lada2105
      Felhasználó
        vasemberke wrote:
        De ha valaki tud abban segíteni, hogy a grafikus felületet hogyan lehet átirányítani egy másik gépre, azt megköszönném.

        /etc/ssh/sshd_conf -> Enable X11 forward = yes
        majd a másik gépröl:
        ssh -X ahogy szoktad username@host vagy -l username host
        és akkor amilyen grafityes progit indítasz, a lokális gépeden jelenik meg
        pl: firefox, seamonkey, soffice stb…

        Ha win alól teszed, akkor a puttyban lehet engedélyezni az X11 forward-ot
        ( http://www.cae.tntech.edu/help/remote-access/windows-exceed/putty-x11-enabled.png )
        illetve kell még a winre egy Xming progi, ami linuxos X-et emulál vagy miffenét csinál… a lényeg, hogy ezzel müxik 🙂

        Hozzászólás: nyílt forrásról a BBC #2116929
        lada2105
        Felhasználó
          tothaa wrote:
          A fordítás elég furcsa volt, de különben egész jól összefoglalták, hogy mi ez a nyílt dolog 🙂

          Nem találtam meg, bár biztos én bénázok 🙁
          Tudsz esetleg egy direkt linket adni, mert azé’ elolvasnám…
          Köszi!

          Hozzászólás: nyílt forrásról a BBC #2116930
          lada2105
          Felhasználó
            tothaa wrote:
            A fordítás elég furcsa volt, de különben egész jól összefoglalták, hogy mi ez a nyílt dolog 🙂

            Nem találtam meg, bár biztos én bénázok 🙁
            Tudsz esetleg egy direkt linket adni, mert azé’ elolvasnám…
            Köszi!

            Hozzászólás: hálózat monitorozás, Ethereal vagy más #2117221
            lada2105
            Felhasználó

              Van még egy pár, ami direkte konzolos.
              tcpdump
              netwatch
              ezek pl alapban benne vannak asszem a legtöbb disztróban
              De javaslom a google-t. 🙂

              Hozzászólás: hálózat monitorozás, Ethereal vagy más #2117222
              lada2105
              Felhasználó

                Van még egy pár, ami direkte konzolos.
                tcpdump
                netwatch
                ezek pl alapban benne vannak asszem a legtöbb disztróban
                De javaslom a google-t. 🙂

                Hozzászólás: Samba két uhu között #2117203
                lada2105
                Felhasználó
                  Kyren wrote:
                  Elméletileg bárki bemehetne, aki a szervergép előtt ül….sambán keresztül nemigen, mert erre van a „valid users” …smiley.gif
                  De egyébként a 777 az tényleg kicsit túlzás volt,ezt elismerem…Ha a Home-on belüli könyvtárat ketten használják, akkor elég a 770 és a két user azonos groupban legyen… Így jó ? smiley.gif

                  Jobb 🙂
                  Bár alapban nem tud senki se bemenni a másik könyvtárába egy átlagos disztrónál.
                  Bár láttam már erre kivételt, mégha csak RO módban is…

                  A szambába nem is kell a valid users, hisz a szamba is jó esetben a linux jogait használja, azaz csak oda enged be, ahova annak a usernek joga van akivel belépsz.

                  A valid users már inkább olyankor kell, amikor már sok sok usered van és bonyesz jogosultságrendszered amikor már a linuxos jogok „kevesek” és plusszba még be kell engedni egy-két embert. Pl: admin

                  Hozzászólás: Samba két uhu között #2117204
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Kyren wrote:
                    Elméletileg bárki bemehetne, aki a szervergép előtt ül….sambán keresztül nemigen, mert erre van a „valid users” …smiley.gif
                    De egyébként a 777 az tényleg kicsit túlzás volt,ezt elismerem…Ha a Home-on belüli könyvtárat ketten használják, akkor elég a 770 és a két user azonos groupban legyen… Így jó ? smiley.gif

                    Jobb 🙂
                    Bár alapban nem tud senki se bemenni a másik könyvtárába egy átlagos disztrónál.
                    Bár láttam már erre kivételt, mégha csak RO módban is…

                    A szambába nem is kell a valid users, hisz a szamba is jó esetben a linux jogait használja, azaz csak oda enged be, ahova annak a usernek joga van akivel belépsz.

                    A valid users már inkább olyankor kell, amikor már sok sok usered van és bonyesz jogosultságrendszered amikor már a linuxos jogok „kevesek” és plusszba még be kell engedni egy-két embert. Pl: admin

                    Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117187
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Vladi wrote:
                      lada2105 wrote:
                      Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
                      grub>_

                      Nekem már romlott el úgy, máskor is. Csak fejből nem tudom a parancsokat. Majd kiírom papírra.wink.gif
                      Hajbakapni azért nem kell ezen!rolleyes.gif

                      Nem kapok össze senkivel, csak kicsit lassan esik le valakinek 😛

                      Asszem ezt a 3 sort kell befirkantani, hogy másik grubot indíthass el egy másik particióról (bár ez egy win-es menü része, de hasonló az egyéb-é is):
                      root (hd0,1)
                      savedefault
                      chainloader  +1
                      aztán asszem a végén még egy boot parancsot

                      Olvasd el a leírásokat, söt asszem ennek a minimális grub-nak is van help-je és ott is ad egy-két minimal információt.

                      Sok sikert!
                      Remélem nem kerülsz sokszor ilyen helyzetbe. De legalább mostmár tudod, hogy innen is ki lehet mászni 😉

                      Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117188
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Vladi wrote:
                        lada2105 wrote:
                        Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
                        grub>_

                        Nekem már romlott el úgy, máskor is. Csak fejből nem tudom a parancsokat. Majd kiírom papírra.wink.gif
                        Hajbakapni azért nem kell ezen!rolleyes.gif

                        Nem kapok össze senkivel, csak kicsit lassan esik le valakinek 😛

                        Asszem ezt a 3 sort kell befirkantani, hogy másik grubot indíthass el egy másik particióról (bár ez egy win-es menü része, de hasonló az egyéb-é is):
                        root (hd0,1)
                        savedefault
                        chainloader  +1
                        aztán asszem a végén még egy boot parancsot

                        Olvasd el a leírásokat, söt asszem ennek a minimális grub-nak is van help-je és ott is ad egy-két minimal információt.

                        Sok sikert!
                        Remélem nem kerülsz sokszor ilyen helyzetbe. De legalább mostmár tudod, hogy innen is ki lehet mászni 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,191-1,200 / 2,340