lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba két uhu között #2117199
    lada2105
    Felhasználó
      Kyren wrote:
      Ha a home könyvtár jogosultsága 777 akkor elvileg jó lesz.

      Jó biztonságos 😀
      Akkor viszont a szerver gépen is bárki belemehet ebbe a könyvtárba.

      Egyszerübb azzal a userrel feljelentkezni, akinek a könyvtárába be akarsz lépni, mert akkor azok a jogok lesznek érvényesek 😛

      Egyébként a felcsatolás:
      mount //szerver/homes /mnt/ahova-akarod -o username=akarki,password=akarki,gid=lokalis_usered,uid=lokalis_usered
      man mount
      és rájössz miért 😉
      debian rendszerek (meg más alatt se mindig) max olvasni fogsz tudni vagy még azt se a felcsatolt könyvtárból ha a gid/uid kapcsolókat nem veszed fel

      Hozzászólás: Samba két uhu között #2117200
      lada2105
      Felhasználó
        Kyren wrote:
        Ha a home könyvtár jogosultsága 777 akkor elvileg jó lesz.

        Jó biztonságos 😀
        Akkor viszont a szerver gépen is bárki belemehet ebbe a könyvtárba.

        Egyszerübb azzal a userrel feljelentkezni, akinek a könyvtárába be akarsz lépni, mert akkor azok a jogok lesznek érvényesek 😛

        Egyébként a felcsatolás:
        mount //szerver/homes /mnt/ahova-akarod -o username=akarki,password=akarki,gid=lokalis_usered,uid=lokalis_usered
        man mount
        és rájössz miért 😉
        debian rendszerek (meg más alatt se mindig) max olvasni fogsz tudni vagy még azt se a felcsatolt könyvtárból ha a gid/uid kapcsolókat nem veszed fel

        Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117179
        lada2105
        Felhasználó
          vizsla wrote:
          „…kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat”
          De minek, amikor van pót grubja, oszt ott csak rá kell menni az adott os-re, oszt nyomni egy entert.
          (És mi van, ha a grub sérül meg (akár abban a formában, ahogy írtam)… akkor ugyanúgy cseszheted a boot partíciós grubodat.)

          grrrrr
          Ha grub parancssort kap, akkor gondolom NINCS meg a rendes grubja vagy HIBÁS!
          Akkor hogy az @&^+”+’!332-ban bootolja be a grubját?
          Ha van egy másik partición egy helyesen müködö grub, akkor könnyebb arra „átdobni a vezérlést”, mint fejböl tudni a disztrójának initrd-jét meg vmlinuz helyét meg ilyesmilyeit.
          Ha nem tudja átdobni a vezérlést, akkor is ha beírja a megfelelö paraméterket a grub parancssorba, be tudja húzni a rendszerét.

          Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
          grub>_

          Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117180
          lada2105
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            „…kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat”
            De minek, amikor van pót grubja, oszt ott csak rá kell menni az adott os-re, oszt nyomni egy entert.
            (És mi van, ha a grub sérül meg (akár abban a formában, ahogy írtam)… akkor ugyanúgy cseszheted a boot partíciós grubodat.)

            grrrrr
            Ha grub parancssort kap, akkor gondolom NINCS meg a rendes grubja vagy HIBÁS!
            Akkor hogy az @&^+”+’!332-ban bootolja be a grubját?
            Ha van egy másik partición egy helyesen müködö grub, akkor könnyebb arra „átdobni a vezérlést”, mint fejböl tudni a disztrójának initrd-jét meg vmlinuz helyét meg ilyesmilyeit.
            Ha nem tudja átdobni a vezérlést, akkor is ha beírja a megfelelö paraméterket a grub parancssorba, be tudja húzni a rendszerét.

            Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
            grub>_

            Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117171
            lada2105
            Felhasználó
              Vladi wrote:
              Grub a partíció boot szektorába? Érdekes ötlet. Grub promtpom nem volt – csak a másik vinyóról – így elvileg nem túl hatékony.

              mindegy melyik vinyóról és honnan van a prompt, azzal bármit bárhonnan be tudsz húzni, ha a vinyód megfelelö particióját látja.
              info grub, man grub, man menu.lst olvasd el ezeket, benne van az ilyenkor kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat
              nem kell live cdvel imádkozni 🙂

              Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117172
              lada2105
              Felhasználó
                Vladi wrote:
                Grub a partíció boot szektorába? Érdekes ötlet. Grub promtpom nem volt – csak a másik vinyóról – így elvileg nem túl hatékony.

                mindegy melyik vinyóról és honnan van a prompt, azzal bármit bárhonnan be tudsz húzni, ha a vinyód megfelelö particióját látja.
                info grub, man grub, man menu.lst olvasd el ezeket, benne van az ilyenkor kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat
                nem kell live cdvel imádkozni 🙂

                Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117165
                lada2105
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  „ne csak az MBR-be telepítsd, hanem a particiód boot szektorába is, hogy egy esetleges másik grub-al vagy a grub konzolával is be tudd húzni pár paranccsal a meglévö rendszered.”
                  Na, most ezt nem értem!
                  Ha van pót grubod, akkor minek a másik?

                  hogyhogy minek?

                  adok egy példát, hátha így könnyebb:
                  van két vinyód egy gépben.
                  az elsö vinyón van egy linuxod  meg egy win-ed
                  a második egy kisebb vinyó, amin mindig felraksz egy épp aktuális disztrót kipróbálni vagy épp olyat mit „nyomkodni” akarsz
                  Könyebb az ideiglenesen felkerült linuxnak azt mondani, hogy pl a második vinyó MBR-jébe vagy szimplán a vinyó particiójának boot sectorába telepedni, mint az elsö vinyód MBR-jébe, amivel törölné vagy „bezavarná” a már meglévö rendszered
                  És egyszerübb csak egy other_linux részt felvenni a meglévö boot menüdbe ami egyszerüen „átdobja” a vezérlést az új linuxod grub/lilojának.
                  Ha ezt meg egyetlen vinyón teszed meg, akkor méginkább egyszerübb szerintem.
                  De persze izlések és pofonok…

                  Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117166
                  lada2105
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    „ne csak az MBR-be telepítsd, hanem a particiód boot szektorába is, hogy egy esetleges másik grub-al vagy a grub konzolával is be tudd húzni pár paranccsal a meglévö rendszered.”
                    Na, most ezt nem értem!
                    Ha van pót grubod, akkor minek a másik?

                    hogyhogy minek?

                    adok egy példát, hátha így könnyebb:
                    van két vinyód egy gépben.
                    az elsö vinyón van egy linuxod  meg egy win-ed
                    a második egy kisebb vinyó, amin mindig felraksz egy épp aktuális disztrót kipróbálni vagy épp olyat mit „nyomkodni” akarsz
                    Könyebb az ideiglenesen felkerült linuxnak azt mondani, hogy pl a második vinyó MBR-jébe vagy szimplán a vinyó particiójának boot sectorába telepedni, mint az elsö vinyód MBR-jébe, amivel törölné vagy „bezavarná” a már meglévö rendszered
                    És egyszerübb csak egy other_linux részt felvenni a meglévö boot menüdbe ami egyszerüen „átdobja” a vezérlést az új linuxod grub/lilojának.
                    Ha ezt meg egyetlen vinyón teszed meg, akkor méginkább egyszerübb szerintem.
                    De persze izlések és pofonok…

                    Hozzászólás: Samba két uhu között #2117195
                    lada2105
                    Felhasználó

                      „Egymást már csak akkor, ha root-ként beállítom kézzel az utat(gondolom valami script ezt majd még megoldja).”
                      Gondolom ezt te is érzed, hogy itt valami sántít…
                      Az átjáró ip a router ipje ugye?
                      netmaskok egyeznek?
                      dns ip-k?

                      „Uhu-control-centerben beállítottam hogy legyen megosztva aszerverhome-könyvtára, munkacsoport „uhu” névre hallgat. Avendégpillanatnyilag nobody, fogalmam sincs mire állítsam.”
                      Az uhu-t már nagy ívben kerülöm, de próbáld authentikációra állítani a szambát.
                      Azaz csak azzal a userrel fogsz tudni bejelentkezni, akinek van azon a gépen user-e.
                      Így elméletilteg RW lesz az egész home könyvtár userfüggöen.

                      Ha nem megy másképp csináld kézzel!
                      http://www.szabilinux.hu -> szamba szekciót nézd meg!

                      Sok sikert!

                      Hozzászólás: Samba két uhu között #2117196
                      lada2105
                      Felhasználó

                        „Egymást már csak akkor, ha root-ként beállítom kézzel az utat(gondolom valami script ezt majd még megoldja).”
                        Gondolom ezt te is érzed, hogy itt valami sántít…
                        Az átjáró ip a router ipje ugye?
                        netmaskok egyeznek?
                        dns ip-k?

                        „Uhu-control-centerben beállítottam hogy legyen megosztva aszerverhome-könyvtára, munkacsoport „uhu” névre hallgat. Avendégpillanatnyilag nobody, fogalmam sincs mire állítsam.”
                        Az uhu-t már nagy ívben kerülöm, de próbáld authentikációra állítani a szambát.
                        Azaz csak azzal a userrel fogsz tudni bejelentkezni, akinek van azon a gépen user-e.
                        Így elméletilteg RW lesz az egész home könyvtár userfüggöen.

                        Ha nem megy másképp csináld kézzel!
                        http://www.szabilinux.hu -> szamba szekciót nézd meg!

                        Sok sikert!

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 2,340