Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kyren wrote:Ha a home könyvtár jogosultsága 777 akkor elvileg jó lesz.
Jó biztonságos 😀
Akkor viszont a szerver gépen is bárki belemehet ebbe a könyvtárba.Egyszerübb azzal a userrel feljelentkezni, akinek a könyvtárába be akarsz lépni, mert akkor azok a jogok lesznek érvényesek 😛
Egyébként a felcsatolás:
mount //szerver/homes /mnt/ahova-akarod -o username=akarki,password=akarki,gid=lokalis_usered,uid=lokalis_usered
man mount
és rájössz miért 😉
debian rendszerek (meg más alatt se mindig) max olvasni fogsz tudni vagy még azt se a felcsatolt könyvtárból ha a gid/uid kapcsolókat nem veszed felKyren wrote:Ha a home könyvtár jogosultsága 777 akkor elvileg jó lesz.Jó biztonságos 😀
Akkor viszont a szerver gépen is bárki belemehet ebbe a könyvtárba.Egyszerübb azzal a userrel feljelentkezni, akinek a könyvtárába be akarsz lépni, mert akkor azok a jogok lesznek érvényesek 😛
Egyébként a felcsatolás:
mount //szerver/homes /mnt/ahova-akarod -o username=akarki,password=akarki,gid=lokalis_usered,uid=lokalis_usered
man mount
és rájössz miért 😉
debian rendszerek (meg más alatt se mindig) max olvasni fogsz tudni vagy még azt se a felcsatolt könyvtárból ha a gid/uid kapcsolókat nem veszed felvizsla wrote:„…kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat”
De minek, amikor van pót grubja, oszt ott csak rá kell menni az adott os-re, oszt nyomni egy entert.
(És mi van, ha a grub sérül meg (akár abban a formában, ahogy írtam)… akkor ugyanúgy cseszheted a boot partíciós grubodat.)grrrrr
Ha grub parancssort kap, akkor gondolom NINCS meg a rendes grubja vagy HIBÁS!
Akkor hogy az @&^+”+’!332-ban bootolja be a grubját?
Ha van egy másik partición egy helyesen müködö grub, akkor könnyebb arra „átdobni a vezérlést”, mint fejböl tudni a disztrójának initrd-jét meg vmlinuz helyét meg ilyesmilyeit.
Ha nem tudja átdobni a vezérlést, akkor is ha beírja a megfelelö paraméterket a grub parancssorba, be tudja húzni a rendszerét.Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
grub>_vizsla wrote:„…kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat”
De minek, amikor van pót grubja, oszt ott csak rá kell menni az adott os-re, oszt nyomni egy entert.
(És mi van, ha a grub sérül meg (akár abban a formában, ahogy írtam)… akkor ugyanúgy cseszheted a boot partíciós grubodat.)grrrrr
Ha grub parancssort kap, akkor gondolom NINCS meg a rendes grubja vagy HIBÁS!
Akkor hogy az @&^+”+’!332-ban bootolja be a grubját?
Ha van egy másik partición egy helyesen müködö grub, akkor könnyebb arra „átdobni a vezérlést”, mint fejböl tudni a disztrójának initrd-jét meg vmlinuz helyét meg ilyesmilyeit.
Ha nem tudja átdobni a vezérlést, akkor is ha beírja a megfelelö paraméterket a grub parancssorba, be tudja húzni a rendszerét.Neked még nem romlott el a grub-ot úgy, hogy CSAK és kizárólag ilyesmit, ennyit láttál a képernyön?
grub>_Vladi wrote:Grub a partíció boot szektorába? Érdekes ötlet. Grub promtpom nem volt – csak a másik vinyóról – így elvileg nem túl hatékony.mindegy melyik vinyóról és honnan van a prompt, azzal bármit bárhonnan be tudsz húzni, ha a vinyód megfelelö particióját látja.
info grub, man grub, man menu.lst olvasd el ezeket, benne van az ilyenkor kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat
nem kell live cdvel imádkozni 🙂Vladi wrote:Grub a partíció boot szektorába? Érdekes ötlet. Grub promtpom nem volt – csak a másik vinyóról – így elvileg nem túl hatékony.mindegy melyik vinyóról és honnan van a prompt, azzal bármit bárhonnan be tudsz húzni, ha a vinyód megfelelö particióját látja.
info grub, man grub, man menu.lst olvasd el ezeket, benne van az ilyenkor kellö 3 soros parancs, amivel be tudod húzni a rendszered és máris rakhatod újra „rendesen” a grubodat
nem kell live cdvel imádkozni 🙂vizsla wrote:„ne csak az MBR-be telepítsd, hanem a particiód boot szektorába is, hogy egy esetleges másik grub-al vagy a grub konzolával is be tudd húzni pár paranccsal a meglévö rendszered.”
Na, most ezt nem értem!
Ha van pót grubod, akkor minek a másik?hogyhogy minek?
adok egy példát, hátha így könnyebb:
van két vinyód egy gépben.
az elsö vinyón van egy linuxod meg egy win-ed
a második egy kisebb vinyó, amin mindig felraksz egy épp aktuális disztrót kipróbálni vagy épp olyat mit „nyomkodni” akarsz
Könyebb az ideiglenesen felkerült linuxnak azt mondani, hogy pl a második vinyó MBR-jébe vagy szimplán a vinyó particiójának boot sectorába telepedni, mint az elsö vinyód MBR-jébe, amivel törölné vagy „bezavarná” a már meglévö rendszered
És egyszerübb csak egy other_linux részt felvenni a meglévö boot menüdbe ami egyszerüen „átdobja” a vezérlést az új linuxod grub/lilojának.
Ha ezt meg egyetlen vinyón teszed meg, akkor méginkább egyszerübb szerintem.
De persze izlések és pofonok…vizsla wrote:„ne csak az MBR-be telepítsd, hanem a particiód boot szektorába is, hogy egy esetleges másik grub-al vagy a grub konzolával is be tudd húzni pár paranccsal a meglévö rendszered.”
Na, most ezt nem értem!
Ha van pót grubod, akkor minek a másik?hogyhogy minek?
adok egy példát, hátha így könnyebb:
van két vinyód egy gépben.
az elsö vinyón van egy linuxod meg egy win-ed
a második egy kisebb vinyó, amin mindig felraksz egy épp aktuális disztrót kipróbálni vagy épp olyat mit „nyomkodni” akarsz
Könyebb az ideiglenesen felkerült linuxnak azt mondani, hogy pl a második vinyó MBR-jébe vagy szimplán a vinyó particiójának boot sectorába telepedni, mint az elsö vinyód MBR-jébe, amivel törölné vagy „bezavarná” a már meglévö rendszered
És egyszerübb csak egy other_linux részt felvenni a meglévö boot menüdbe ami egyszerüen „átdobja” a vezérlést az új linuxod grub/lilojának.
Ha ezt meg egyetlen vinyón teszed meg, akkor méginkább egyszerübb szerintem.
De persze izlések és pofonok…„Egymást már csak akkor, ha root-ként beállítom kézzel az utat(gondolom valami script ezt majd még megoldja).”
Gondolom ezt te is érzed, hogy itt valami sántít…
Az átjáró ip a router ipje ugye?
netmaskok egyeznek?
dns ip-k?„Uhu-control-centerben beállítottam hogy legyen megosztva aszerverhome-könyvtára, munkacsoport „uhu” névre hallgat. Avendégpillanatnyilag nobody, fogalmam sincs mire állítsam.”
Az uhu-t már nagy ívben kerülöm, de próbáld authentikációra állítani a szambát.
Azaz csak azzal a userrel fogsz tudni bejelentkezni, akinek van azon a gépen user-e.
Így elméletilteg RW lesz az egész home könyvtár userfüggöen.Ha nem megy másképp csináld kézzel!
http://www.szabilinux.hu -> szamba szekciót nézd meg!Sok sikert!
„Egymást már csak akkor, ha root-ként beállítom kézzel az utat(gondolom valami script ezt majd még megoldja).”
Gondolom ezt te is érzed, hogy itt valami sántít…
Az átjáró ip a router ipje ugye?
netmaskok egyeznek?
dns ip-k?„Uhu-control-centerben beállítottam hogy legyen megosztva aszerverhome-könyvtára, munkacsoport „uhu” névre hallgat. Avendégpillanatnyilag nobody, fogalmam sincs mire állítsam.”
Az uhu-t már nagy ívben kerülöm, de próbáld authentikációra állítani a szambát.
Azaz csak azzal a userrel fogsz tudni bejelentkezni, akinek van azon a gépen user-e.
Így elméletilteg RW lesz az egész home könyvtár userfüggöen.Ha nem megy másképp csináld kézzel!
http://www.szabilinux.hu -> szamba szekciót nézd meg!Sok sikert!
-
SzerzőBejegyzés