lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: programozás linux alatt #2117143
    lada2105
    Felhasználó
      zoltan22 wrote:
      A kylix tudtommal nem nyilt forrasu. Ezert nem is megy az ujabb terjeszteseken 🙁

      Naja, igazad van.
      Nem figyeltem ilyen mélységben az elsö szöveget, elnézést.

      De mindenesetre a linken van egy pár környezet, amiböl lehet válogatni.

      Hozzászólás: programozás linux alatt #2117144
      lada2105
      Felhasználó
        zoltan22 wrote:
        A kylix tudtommal nem nyilt forrasu. Ezert nem is megy az ujabb terjeszteseken 🙁

        Naja, igazad van.
        Nem figyeltem ilyen mélységben az elsö szöveget, elnézést.

        De mindenesetre a linken van egy pár környezet, amiböl lehet válogatni.

        Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117155
        lada2105
        Felhasználó

          Jó kérdés!
          Mindenesetre egy tipp:
          ne csak az MBR-be telepítsd, hanem a particiód boot szektorába is, hogy egy esetleges másik grub-al vagy a grub konzolával is be tudd húzni pár paranccsal a meglévö rendszered.

          pl ha az MBR-böl akarsz egy partició boot szektorában lévö grub-ot vagy bármit behívni, akkor a man menu.lst vagy man grub „others” résznél nézelödj, ami csak „átdobja a vezérlést” a megfelelö particó boot sectorra és semmi mást nem tesz.
          mint win esetén

          Hozzászólás: Mi végzett a Grubbal? #2117156
          lada2105
          Felhasználó

            Jó kérdés!
            Mindenesetre egy tipp:
            ne csak az MBR-be telepítsd, hanem a particiód boot szektorába is, hogy egy esetleges másik grub-al vagy a grub konzolával is be tudd húzni pár paranccsal a meglévö rendszered.

            pl ha az MBR-böl akarsz egy partició boot szektorában lévö grub-ot vagy bármit behívni, akkor a man menu.lst vagy man grub „others” résznél nézelödj, ami csak „átdobja a vezérlést” a megfelelö particó boot sectorra és semmi mást nem tesz.
            mint win esetén

            Hozzászólás: programozás linux alatt #2117139
            lada2105
            Felhasználó

              php/c meg ilyesmikre
              bluefish – gnome inkább
              quanta – kde inkább
              gedit / kedit meg ami jólesik

              speckóbb:
              eclipse – java alapú asszem,de van hozzá egy rakás plugin és ahogy néztem elég sok hasznos funkciója van

              jah igen, még van a brutál verzió:
              mcedit
              vi 😀

              Sok sikert!

              Jah, még a delphi…
              kylix, de inkább csak a régi (8.2,8.0,7.3) Suse-kat szereti. De ezért már egyszer lehurrogtak a fórumon.
              Van még pár környezet: anjuta, kdeveloper

              http://www.linuxsoft.cz/en -> developer
              de hogy lásd milyen vagyok, ezeket kuksizd meg!:
              http://www.linuxsoft.cz/en/sw_list.php?id_kategory=112

              Hozzászólás: programozás linux alatt #2117140
              lada2105
              Felhasználó

                php/c meg ilyesmikre
                bluefish – gnome inkább
                quanta – kde inkább
                gedit / kedit meg ami jólesik

                speckóbb:
                eclipse – java alapú asszem,de van hozzá egy rakás plugin és ahogy néztem elég sok hasznos funkciója van

                jah igen, még van a brutál verzió:
                mcedit
                vi 😀

                Sok sikert!

                Jah, még a delphi…
                kylix, de inkább csak a régi (8.2,8.0,7.3) Suse-kat szereti. De ezért már egyszer lehurrogtak a fórumon.
                Van még pár környezet: anjuta, kdeveloper

                http://www.linuxsoft.cz/en -> developer
                de hogy lásd milyen vagyok, ezeket kuksizd meg!:
                http://www.linuxsoft.cz/en/sw_list.php?id_kategory=112

                Hozzászólás: Biztonság télen-nyáron #2117077
                lada2105
                Felhasználó
                  zoltan22 wrote:
                  A helyesseg kedveert: /bin/false

                  Jah tényleg! Bocs és kössz!

                  Hozzászólás: Biztonság télen-nyáron #2117078
                  lada2105
                  Felhasználó
                    zoltan22 wrote:
                    A helyesseg kedveert: /bin/false

                    Jah tényleg! Bocs és kössz!

                    Hozzászólás: Alien #2117125
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Más rendszerek alatt ezt nem is kerestem személy szerint, de a debian alapúakról tudtam, hogy van benne ilyen.
                      Más disztrók alatt a forgatás híve vagyok, ha forrásban megvan a progi.

                      Hozzászólás: Alien #2117126
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Más rendszerek alatt ezt nem is kerestem személy szerint, de a debian alapúakról tudtam, hogy van benne ilyen.
                        Más disztrók alatt a forgatás híve vagyok, ha forrásban megvan a progi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,211-1,220 / 2,340