lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114713
    lada2105
    Felhasználó
      uzsolt wrote:
      USB-nyomtató: egy gépen, amin van egy XP, a rendszergazda nem bírt usb-s nyomtatót telepíteni, mivel az usb-portot sose ajánlotta fel. A help szerint szépen megy, de itt semmi. Ja, az usb-port jó, legalábbis pendrive meg webkamera belemegy (és rendeltetésszerűen működik is).

      Az xp szokott, olyat csinálni, hogy bizonyos id-ket társít az usb bizonyos portjához és nehéz vele ezt elfelejtetni.

      uzsolt wrote:
      Valaki írta a google és „produktumai” milyen-multi-platformosak:
      nos, a gmail a win98 explorerével nem jön be. Jó, tudom, régi meg minden meg minek hozakodok elő egy tíz éves oprendszerrel, de csak mondom, hogy azért nem kell rögtön hasraesni.

      Vállalom. Én írtam.
      Rakj rá firefoxot, menni fog! 😛 😉

      uzsolt wrote:
      Multiplatform: ez nagyon nehéz dolog. Honnan tudod, hogy 10 év múlva mi lesz? Lehet, hogy akkor a .net is elavultnak számít, mégha LCoder ezt nem is hiszi. Újabb technológiák és csodák, aminek fényében mindenki mondja, hogy a 2000 első évtizedében az a sok hülye .net-es fejlesztő (LCoder-rel az élen 😉 ) miért nem gondolt arra, hogy még általánosabban írja meg? Hogy nekünk is jó legyen?
      Gondolj bele, mondjuk 92-ben a Linux hol volt? Még kis hobbi-játékszer volt nem egészen normális embereknek 😉 Ki gondolt arra, hogy pl. a civilization-t meg kellene írni linux-ra, mert majd 10 év múlva hú de kellene majd…

      Ez igaz. Pl a BASIC is elavult, pedig… 😀

      Legalább van tuxracer-ünk meg supertuxunk, ami linuxon volt elsöként! 😀
      …legalább van UT-nk meg freecraft-unk, frozenbubble-nk meg még mindenféle nyalánkságunk ami Má$nak nincs 😛

      Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114714
      lada2105
      Felhasználó
        uzsolt wrote:
        USB-nyomtató: egy gépen, amin van egy XP, a rendszergazda nem bírt usb-s nyomtatót telepíteni, mivel az usb-portot sose ajánlotta fel. A help szerint szépen megy, de itt semmi. Ja, az usb-port jó, legalábbis pendrive meg webkamera belemegy (és rendeltetésszerűen működik is).

        Az xp szokott, olyat csinálni, hogy bizonyos id-ket társít az usb bizonyos portjához és nehéz vele ezt elfelejtetni.

        uzsolt wrote:
        Valaki írta a google és „produktumai” milyen-multi-platformosak:
        nos, a gmail a win98 explorerével nem jön be. Jó, tudom, régi meg minden meg minek hozakodok elő egy tíz éves oprendszerrel, de csak mondom, hogy azért nem kell rögtön hasraesni.

        Vállalom. Én írtam.
        Rakj rá firefoxot, menni fog! 😛 😉

        uzsolt wrote:
        Multiplatform: ez nagyon nehéz dolog. Honnan tudod, hogy 10 év múlva mi lesz? Lehet, hogy akkor a .net is elavultnak számít, mégha LCoder ezt nem is hiszi. Újabb technológiák és csodák, aminek fényében mindenki mondja, hogy a 2000 első évtizedében az a sok hülye .net-es fejlesztő (LCoder-rel az élen 😉 ) miért nem gondolt arra, hogy még általánosabban írja meg? Hogy nekünk is jó legyen?
        Gondolj bele, mondjuk 92-ben a Linux hol volt? Még kis hobbi-játékszer volt nem egészen normális embereknek 😉 Ki gondolt arra, hogy pl. a civilization-t meg kellene írni linux-ra, mert majd 10 év múlva hú de kellene majd…

        Ez igaz. Pl a BASIC is elavult, pedig… 😀

        Legalább van tuxracer-ünk meg supertuxunk, ami linuxon volt elsöként! 😀
        …legalább van UT-nk meg freecraft-unk, frozenbubble-nk meg még mindenféle nyalánkságunk ami Má$nak nincs 😛

        Hozzászólás: Biztonság télen-nyáron #2117073
        lada2105
        Felhasználó

          nem csak az ssh démonnál, hanem egyébként is érdemes azokat a usereket loginilag kitiltani a szerverröl, akiknél ez nem szükséges.
          (Máshogy is konzolhoz lehet tuti jutni, nem csak az ssh-n keresztül…)

          Asszem ezt megteheted ha az alapértelmezett parancs (nem)értelemzöje 🙂 a /dev/false a pl /bin/bash helyett.
          Lehet van más megoldás, de nálam ez pl elég.

          Ahonnan el akarod érni a szervereket regisztrálj dyndns címet pl. Van két szinkronizáló progi is linuxra, vagy a legtöbb router tudja (olcsók is) és már csak ezeket a domain neveket engedélyezed a tüzfalon.
          A portot meg alapba érdemes átrakni, mint azt már írták. pl: 24321, ezt találja meg valaki 🙂
          Persze ha a zürgének van ideje, megoldja, de legalább nem a default portokat kihasználó progi jut be…
          Nekem is volt hasonló tapasztalatom amíg nem raktam más portra az ssh-t, de szépen látszott milyen userekkel próbálkozott. Szerencsére mindegyik túl „egyszerü” volt  (pl: admin,www,joe, stb…) és mivel egyik sem létezett nem jutott be.

          Érdemes még az egyéb 1000 alatti protokat is tiltani, persze 80-as meg egyéb fontosabb kivétel, föleg ha szolgáltatsz, és akkor már kevesebb lehet a probléma.
          pl nem lehet kihasználni az rpc hibákat, nyitva felejtett cups admin page-t, alap „nyilt” ssh portot, stb (csak írtam pár példát, ne kössön bele senki! 😛 )

          Hozzászólás: Biztonság télen-nyáron #2117074
          lada2105
          Felhasználó

            nem csak az ssh démonnál, hanem egyébként is érdemes azokat a usereket loginilag kitiltani a szerverröl, akiknél ez nem szükséges.
            (Máshogy is konzolhoz lehet tuti jutni, nem csak az ssh-n keresztül…)

            Asszem ezt megteheted ha az alapértelmezett parancs (nem)értelemzöje 🙂 a /dev/false a pl /bin/bash helyett.
            Lehet van más megoldás, de nálam ez pl elég.

            Ahonnan el akarod érni a szervereket regisztrálj dyndns címet pl. Van két szinkronizáló progi is linuxra, vagy a legtöbb router tudja (olcsók is) és már csak ezeket a domain neveket engedélyezed a tüzfalon.
            A portot meg alapba érdemes átrakni, mint azt már írták. pl: 24321, ezt találja meg valaki 🙂
            Persze ha a zürgének van ideje, megoldja, de legalább nem a default portokat kihasználó progi jut be…
            Nekem is volt hasonló tapasztalatom amíg nem raktam más portra az ssh-t, de szépen látszott milyen userekkel próbálkozott. Szerencsére mindegyik túl „egyszerü” volt  (pl: admin,www,joe, stb…) és mivel egyik sem létezett nem jutott be.

            Érdemes még az egyéb 1000 alatti protokat is tiltani, persze 80-as meg egyéb fontosabb kivétel, föleg ha szolgáltatsz, és akkor már kevesebb lehet a probléma.
            pl nem lehet kihasználni az rpc hibákat, nyitva felejtett cups admin page-t, alap „nyilt” ssh portot, stb (csak írtam pár példát, ne kössön bele senki! 😛 )

            Hozzászólás: Hol használnak Linuxot? #2116899
            lada2105
            Felhasználó
              lacyc3 wrote:
              Nem nincsen semmi féle ilyen dolog a háttérben tudtommal.

              pl most is 😛

              olvasd el 1x-2x mielött beküldöd, és akkor lehet te is észreveszed.

              Most itt lehet egy vesszö hiányzik, bár a „nincsen” még akkor is kicsit sántít. A nincs kicsit szebb, de nem akarlak kritizálni.

              Hozzászólás: Hol használnak Linuxot? #2116900
              lada2105
              Felhasználó
                lacyc3 wrote:
                Nem nincsen semmi féle ilyen dolog a háttérben tudtommal.

                pl most is 😛

                olvasd el 1x-2x mielött beküldöd, és akkor lehet te is észreveszed.

                Most itt lehet egy vesszö hiányzik, bár a „nincsen” még akkor is kicsit sántít. A nincs kicsit szebb, de nem akarlak kritizálni.

                Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114677
                lada2105
                Felhasználó
                  vizsla wrote:
                  „könyörgöm, 2007-ben vagyunk!! Hol van már a DOS???”
                  Nagyon sok helyen…

                  Tudom és épp ezt magyarázom, hogy miért, de senki nem érti meg…

                  Fejleszteni kellene, váltani és jó elöre gondolkozni!

                  Ha .NET-re meg XP-re fejlesztünk ma, akkor mi lesz 10év múlva, ha már ezek sz@rt sem érnek, meg elavultak lesznek, mint ma a DOS?
                  Azért egy adatbázis annyira nem tud elavulni, és felette a felületet könyebb cserélni, így szerintem a web lenne a legmegfelelöbb, mint már elörébb is említettem, hisz ott a motor akár maradhat, max a megjelenítést kell a korhoz igazítani. Ha meg egyszer elindul a csere, akkor nem lenne logikusabb egyböl webre térni, mint xp-re meg mittoménmire??
                  Nah mindegy, látom nem egyre gondolunk. Hagyom is, mert csak felhúzom magam a sok csölátó ember miatt (tisztelet a kivételnek).

                  Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114678
                  lada2105
                  Felhasználó
                    vizsla wrote:
                    „könyörgöm, 2007-ben vagyunk!! Hol van már a DOS???”
                    Nagyon sok helyen…

                    Tudom és épp ezt magyarázom, hogy miért, de senki nem érti meg…

                    Fejleszteni kellene, váltani és jó elöre gondolkozni!

                    Ha .NET-re meg XP-re fejlesztünk ma, akkor mi lesz 10év múlva, ha már ezek sz@rt sem érnek, meg elavultak lesznek, mint ma a DOS?
                    Azért egy adatbázis annyira nem tud elavulni, és felette a felületet könyebb cserélni, így szerintem a web lenne a legmegfelelöbb, mint már elörébb is említettem, hisz ott a motor akár maradhat, max a megjelenítést kell a korhoz igazítani. Ha meg egyszer elindul a csere, akkor nem lenne logikusabb egyböl webre térni, mint xp-re meg mittoménmire??
                    Nah mindegy, látom nem egyre gondolunk. Hagyom is, mert csak felhúzom magam a sok csölátó ember miatt (tisztelet a kivételnek).

                    Hozzászólás: Hol használnak Linuxot? #2116891
                    lada2105
                    Felhasználó
                      lacyc3 wrote:
                      Hogyan??

                      a szabilinux.hu-n nézz körül iptables és NAT ügyben, és akkor logikusan ki tudod következtetni 😉

                      Egyébként ha netet osztasz, akkor
                      ez a szabály kell neked elsöként:
                      iptables -t nat -A POSTROUTING -o $EXTERNAL -j MASQUERADE
                      és persze ez:
                      echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
                      no meg, persze a szerverre netet kell varázsolni a kapcsolódással 🙂

                      majd a route szabályokkal kell beállítani melyik gép, melyik hálókártyán van a szerveren.
                      pl:
                      tételezzük fel, hogy a neted az eth0-ban van a többi gép a többi kártyán
                      route add -host 192.168.0.1 netmask 255.255.0.0 dev eth1
                      route add -host 192.168.0.2 netmask 255.255.0.0 dev eth2
                      route add -host 192.168.0.3 netmask 255.255.0.0 dev eth3

                      aztán már csak a kliens gépeken kell ip-t/átjárót/dns-t állítani és kész 🙂

                      Kicsit talán egyszerübb így, mint kattintgatni 🙂

                      Hozzászólás: Hol használnak Linuxot? #2116892
                      lada2105
                      Felhasználó
                        lacyc3 wrote:
                        Hogyan??

                        a szabilinux.hu-n nézz körül iptables és NAT ügyben, és akkor logikusan ki tudod következtetni 😉

                        Egyébként ha netet osztasz, akkor
                        ez a szabály kell neked elsöként:
                        iptables -t nat -A POSTROUTING -o $EXTERNAL -j MASQUERADE
                        és persze ez:
                        echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
                        no meg, persze a szerverre netet kell varázsolni a kapcsolódással 🙂

                        majd a route szabályokkal kell beállítani melyik gép, melyik hálókártyán van a szerveren.
                        pl:
                        tételezzük fel, hogy a neted az eth0-ban van a többi gép a többi kártyán
                        route add -host 192.168.0.1 netmask 255.255.0.0 dev eth1
                        route add -host 192.168.0.2 netmask 255.255.0.0 dev eth2
                        route add -host 192.168.0.3 netmask 255.255.0.0 dev eth3

                        aztán már csak a kliens gépeken kell ip-t/átjárót/dns-t állítani és kész 🙂

                        Kicsit talán egyszerübb így, mint kattintgatni 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 2,340