Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
krix wrote:Amikor a 40- eves munkaero (tisztelet a kivetelnek, aki nem inge ne vegye magara) az XY evek utan megszokott rendszer helyett mast lat akkor igen is nehezen szokja meg, vagy meg sem tudja szokni .. Ellenpelda. Egy 98 -> XP csere, vagy egy regi DOS program -> Windowsos program csere is tud igen nagy gondokat okozni..
könyörgöm, 2007-ben vagyunk!! Hol van már a DOS???
Ami használható rendszer (kliens oldalon) az mind X-es!
(Most elsösorban office, meg egyéb form kitöltö progikra gondolok, amit az átlagos hivatalokban használnak)
Azon kéne változtani, hogy ez NE az elavult sz@r, toldozgatott rendszer legyen, hanem egy normális új rendszer.
És akkor már el is jutottunk oda, hogy gondolják át az ELEJÉN, hogy milyen irányban készítik el ezt az újat. A kliensen futó platformfüggetlen progiként, vagy minden op rendszer alá vagy a legolcsóbb megoldásként „egyetlen nekifutással” webesen.
Ekkor nem kerülne különösen jelentös pénzbe ÁTGONDOLTAN ÁTÁLLNI, ha a szoftvert frissítik, mert arra ugyanis ráférne.Aki nem tudja használni a gépet, azt tanítsák meg, vagy rúgják ki, ha nem hajlandó megtanulni! Ma mármegkövetelhetö lenne minimum egy ECDL vizsga azoktól, akik gépet fognak használni.
Van sajnos tapasztalatom az állam és a kib….tt elavult rendszereikkel és baromi nagy kedvem lenne idönként szétrúgni annak az embernek a s*ggét, aki még mindig azt írja elö, hogy ez menjen.
Legszívesebben öt ültetném le egy ilyen gép elé, hogy oldja meg az álland problémákat.
Vagy tanítson be egy hardcore win-en nevelkedett és ahhoz is alig értö embert a DOS használatához, mert hiába az XP meg a win98, ha a progi CSAK a DOS rendszeren fut rendesen, hiba nélkül!Nem arról van szó kedves LCoder és kedves krix, hogy MOST milyen programot hogyan lehetne futtatni, hanem mennyibe telne már ELEJÉTÖL fogva átgondoltan, platformfüggetlenül ekészíteni?
Láttátok már a gmail-t meg az egyéb google-s szolgáltatásokat?
Abban hol van .NET meg egyéb f@szság?? Szerintem sehol!
És lám, gond nélkül megy minden rendszer alatt!
Nah ezt kellene célként elöirányozni! Egy ilyen szintü kompatibilitással rendelkezö rendszert!krix wrote:Amikor a 40- eves munkaero (tisztelet a kivetelnek, aki nem inge ne vegye magara) az XY evek utan megszokott rendszer helyett mast lat akkor igen is nehezen szokja meg, vagy meg sem tudja szokni .. Ellenpelda. Egy 98 -> XP csere, vagy egy regi DOS program -> Windowsos program csere is tud igen nagy gondokat okozni..könyörgöm, 2007-ben vagyunk!! Hol van már a DOS???
Ami használható rendszer (kliens oldalon) az mind X-es!
(Most elsösorban office, meg egyéb form kitöltö progikra gondolok, amit az átlagos hivatalokban használnak)
Azon kéne változtani, hogy ez NE az elavult sz@r, toldozgatott rendszer legyen, hanem egy normális új rendszer.
És akkor már el is jutottunk oda, hogy gondolják át az ELEJÉN, hogy milyen irányban készítik el ezt az újat. A kliensen futó platformfüggetlen progiként, vagy minden op rendszer alá vagy a legolcsóbb megoldásként „egyetlen nekifutással” webesen.
Ekkor nem kerülne különösen jelentös pénzbe ÁTGONDOLTAN ÁTÁLLNI, ha a szoftvert frissítik, mert arra ugyanis ráférne.Aki nem tudja használni a gépet, azt tanítsák meg, vagy rúgják ki, ha nem hajlandó megtanulni! Ma mármegkövetelhetö lenne minimum egy ECDL vizsga azoktól, akik gépet fognak használni.
Van sajnos tapasztalatom az állam és a kib….tt elavult rendszereikkel és baromi nagy kedvem lenne idönként szétrúgni annak az embernek a s*ggét, aki még mindig azt írja elö, hogy ez menjen.
Legszívesebben öt ültetném le egy ilyen gép elé, hogy oldja meg az álland problémákat.
Vagy tanítson be egy hardcore win-en nevelkedett és ahhoz is alig értö embert a DOS használatához, mert hiába az XP meg a win98, ha a progi CSAK a DOS rendszeren fut rendesen, hiba nélkül!Nem arról van szó kedves LCoder és kedves krix, hogy MOST milyen programot hogyan lehetne futtatni, hanem mennyibe telne már ELEJÉTÖL fogva átgondoltan, platformfüggetlenül ekészíteni?
Láttátok már a gmail-t meg az egyéb google-s szolgáltatásokat?
Abban hol van .NET meg egyéb f@szság?? Szerintem sehol!
És lám, gond nélkül megy minden rendszer alatt!
Nah ezt kellene célként elöirányozni! Egy ilyen szintü kompatibilitással rendelkezö rendszert!Mike65 wrote:én is ezt töltöttem le 🙂 de mégis libqt baja van…
volt már ilyen valamikor, valamivel, de nem emlékszem mi volt a megoldás
az a baj, hogy más sem megy sima slackware csomagból, pedig előző telepítésnél mentakkor viszont „telepítési problémával” állsz szemben. Lehet kiszedtél valamit, amit nem kellett volna…
Próbáld újratelepíteni hátha gyorsabban és egyszerübben megúszod.Mike65 wrote:én is ezt töltöttem le 🙂 de mégis libqt baja van…
volt már ilyen valamikor, valamivel, de nem emlékszem mi volt a megoldás
az a baj, hogy más sem megy sima slackware csomagból, pedig előző telepítésnél mentakkor viszont „telepítési problémával” állsz szemben. Lehet kiszedtél valamit, amit nem kellett volna…
Próbáld újratelepíteni hátha gyorsabban és egyszerübben megúszod.lacyc3 wrote:Én is most váltottam a szerveren (na jó kis túlzással, csak netmegosztó szerver PIII-as) WinXP Prof.-ról IPcop-ra és meg vagyok elégedve, csak kell egy switch, mert nem tudja mind a 3 hálókártyát működésre bírni, mert csak 2-t enged, mind1.Ez utóbbi probléma pár perc alatt orvosolható egy kis konzolos irogatással 😉
lacyc3 wrote:Én is most váltottam a szerveren (na jó kis túlzással, csak netmegosztó szerver PIII-as) WinXP Prof.-ról IPcop-ra és meg vagyok elégedve, csak kell egy switch, mert nem tudja mind a 3 hálókártyát működésre bírni, mert csak 2-t enged, mind1.Ez utóbbi probléma pár perc alatt orvosolható egy kis konzolos irogatással 😉
Mike65 wrote:ez a 4.4 volt, a 4.6.1-el hálózati gondjaim voltak, de már ezt újra is tettem
operával az a gond, hogy a netpkg-ben nincs olyan tükör amin rajta lenneszedd le az opera.com-ról a static-ot.
Egyszerüen tömörítsd ki és akár használhatod is.
Ez a legegyszerübb és nem szívsz vele.
ezt próbáld, talán megy:
http://www.opera.com/download/get.pl?id=29336,&location=32¬hanks=yes&sub=marine
mondjuk lehet angol… keresd meg a magyart, ha nem jó! Sorry, nekem nem volt hozzá türelmem.Mike65 wrote:ez a 4.4 volt, a 4.6.1-el hálózati gondjaim voltak, de már ezt újra is tettem
operával az a gond, hogy a netpkg-ben nincs olyan tükör amin rajta lenneszedd le az opera.com-ról a static-ot.
Egyszerüen tömörítsd ki és akár használhatod is.
Ez a legegyszerübb és nem szívsz vele.
ezt próbáld, talán megy:
http://www.opera.com/download/get.pl?id=29336,&location=32¬hanks=yes&sub=marine
mondjuk lehet angol… keresd meg a magyart, ha nem jó! Sorry, nekem nem volt hozzá türelmem.vizsla wrote:Na, várjátok csak meg, amíg a ms elő nem jön a saját kocsijával. :))) (Bár az „ominózus” eset óta nem hiszem, hogy william megkockáztatná az autóipart…. bár az emberek feledékenyek, főleg, ha agyMo$áson mennek át. :)))))És akkor tényleg eljön majd a: (hogy is volt?)
Ha problémád van, állítsd le a motort, szálj ki, majd ülj vissza és indíts újra müveletek sora.
Jól fog kinézni majd a sok-sok út szélén ezeket müvelö emberek, míg a „gagyi”-t használók vígan különösebb gond nélkül tovarobognak 😀vizsla wrote:Na, várjátok csak meg, amíg a ms elő nem jön a saját kocsijával. :))) (Bár az „ominózus” eset óta nem hiszem, hogy william megkockáztatná az autóipart…. bár az emberek feledékenyek, főleg, ha agyMo$áson mennek át. :)))))És akkor tényleg eljön majd a: (hogy is volt?)
Ha problémád van, állítsd le a motort, szálj ki, majd ülj vissza és indíts újra müveletek sora.
Jól fog kinézni majd a sok-sok út szélén ezeket müvelö emberek, míg a „gagyi”-t használók vígan különösebb gond nélkül tovarobognak 😀 -
SzerzőBejegyzés