lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114647
    lada2105
    Felhasználó
      krix wrote:
      Amikor a 40- eves munkaero (tisztelet a kivetelnek, aki nem inge ne vegye magara) az XY evek utan megszokott rendszer helyett mast lat akkor igen is nehezen szokja meg, vagy meg sem tudja szokni .. Ellenpelda. Egy 98 -> XP csere, vagy egy regi DOS program -> Windowsos program csere is tud igen nagy gondokat okozni..

      könyörgöm, 2007-ben vagyunk!! Hol van már a DOS???
      Ami használható rendszer (kliens oldalon) az mind X-es!
      (Most elsösorban office, meg egyéb form kitöltö progikra gondolok, amit az átlagos hivatalokban használnak)
      Azon kéne változtani, hogy ez NE az elavult sz@r, toldozgatott rendszer legyen, hanem egy normális új rendszer.
      És akkor már el is jutottunk oda, hogy gondolják át az ELEJÉN, hogy milyen irányban készítik el ezt az újat. A kliensen futó platformfüggetlen progiként, vagy minden op rendszer alá vagy a legolcsóbb megoldásként „egyetlen nekifutással” webesen.
      Ekkor nem kerülne különösen jelentös pénzbe ÁTGONDOLTAN ÁTÁLLNI, ha a szoftvert frissítik, mert arra ugyanis ráférne.

      Aki nem tudja használni a gépet, azt tanítsák meg, vagy rúgják ki, ha nem hajlandó megtanulni! Ma mármegkövetelhetö lenne minimum egy ECDL vizsga azoktól, akik gépet fognak használni.

      Van sajnos tapasztalatom az állam és a kib….tt elavult rendszereikkel és baromi nagy kedvem lenne idönként szétrúgni annak az embernek a s*ggét, aki még mindig azt írja elö, hogy ez menjen.
      Legszívesebben öt ültetném le egy ilyen gép elé, hogy oldja meg az álland problémákat.
      Vagy tanítson be egy hardcore win-en nevelkedett és ahhoz is alig értö embert a DOS használatához, mert hiába az XP meg a win98, ha a progi CSAK a DOS rendszeren fut rendesen, hiba nélkül!

      Nem arról van szó kedves LCoder és kedves krix, hogy MOST milyen programot hogyan lehetne futtatni, hanem mennyibe telne már ELEJÉTÖL fogva átgondoltan, platformfüggetlenül ekészíteni?
      Láttátok már a gmail-t meg az egyéb google-s szolgáltatásokat?
      Abban hol van .NET meg egyéb f@szság?? Szerintem sehol!
      És lám, gond nélkül megy minden rendszer alatt!
      Nah ezt kellene célként elöirányozni! Egy ilyen szintü kompatibilitással rendelkezö rendszert!

      Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114648
      lada2105
      Felhasználó
        krix wrote:
        Amikor a 40- eves munkaero (tisztelet a kivetelnek, aki nem inge ne vegye magara) az XY evek utan megszokott rendszer helyett mast lat akkor igen is nehezen szokja meg, vagy meg sem tudja szokni .. Ellenpelda. Egy 98 -> XP csere, vagy egy regi DOS program -> Windowsos program csere is tud igen nagy gondokat okozni..

        könyörgöm, 2007-ben vagyunk!! Hol van már a DOS???
        Ami használható rendszer (kliens oldalon) az mind X-es!
        (Most elsösorban office, meg egyéb form kitöltö progikra gondolok, amit az átlagos hivatalokban használnak)
        Azon kéne változtani, hogy ez NE az elavult sz@r, toldozgatott rendszer legyen, hanem egy normális új rendszer.
        És akkor már el is jutottunk oda, hogy gondolják át az ELEJÉN, hogy milyen irányban készítik el ezt az újat. A kliensen futó platformfüggetlen progiként, vagy minden op rendszer alá vagy a legolcsóbb megoldásként „egyetlen nekifutással” webesen.
        Ekkor nem kerülne különösen jelentös pénzbe ÁTGONDOLTAN ÁTÁLLNI, ha a szoftvert frissítik, mert arra ugyanis ráférne.

        Aki nem tudja használni a gépet, azt tanítsák meg, vagy rúgják ki, ha nem hajlandó megtanulni! Ma mármegkövetelhetö lenne minimum egy ECDL vizsga azoktól, akik gépet fognak használni.

        Van sajnos tapasztalatom az állam és a kib….tt elavult rendszereikkel és baromi nagy kedvem lenne idönként szétrúgni annak az embernek a s*ggét, aki még mindig azt írja elö, hogy ez menjen.
        Legszívesebben öt ültetném le egy ilyen gép elé, hogy oldja meg az álland problémákat.
        Vagy tanítson be egy hardcore win-en nevelkedett és ahhoz is alig értö embert a DOS használatához, mert hiába az XP meg a win98, ha a progi CSAK a DOS rendszeren fut rendesen, hiba nélkül!

        Nem arról van szó kedves LCoder és kedves krix, hogy MOST milyen programot hogyan lehetne futtatni, hanem mennyibe telne már ELEJÉTÖL fogva átgondoltan, platformfüggetlenül ekészíteni?
        Láttátok már a gmail-t meg az egyéb google-s szolgáltatásokat?
        Abban hol van .NET meg egyéb f@szság?? Szerintem sehol!
        És lám, gond nélkül megy minden rendszer alatt!
        Nah ezt kellene célként elöirányozni! Egy ilyen szintü kompatibilitással rendelkezö rendszert!

        Hozzászólás: Zenwalk #2107591
        lada2105
        Felhasználó
          Mike65 wrote:
          én is ezt töltöttem le 🙂 de mégis libqt baja van…
          volt már ilyen valamikor, valamivel, de nem emlékszem mi volt a megoldás
          az a baj, hogy más sem megy sima slackware csomagból, pedig előző telepítésnél ment

          akkor viszont „telepítési problémával” állsz szemben. Lehet kiszedtél valamit, amit nem kellett volna…
          Próbáld újratelepíteni hátha gyorsabban és egyszerübben megúszod.

          Hozzászólás: Zenwalk #2107592
          lada2105
          Felhasználó
            Mike65 wrote:
            én is ezt töltöttem le 🙂 de mégis libqt baja van…
            volt már ilyen valamikor, valamivel, de nem emlékszem mi volt a megoldás
            az a baj, hogy más sem megy sima slackware csomagból, pedig előző telepítésnél ment

            akkor viszont „telepítési problémával” állsz szemben. Lehet kiszedtél valamit, amit nem kellett volna…
            Próbáld újratelepíteni hátha gyorsabban és egyszerübben megúszod.

            Hozzászólás: Hol használnak Linuxot? #2116885
            lada2105
            Felhasználó
              lacyc3 wrote:
              Én is most váltottam a szerveren (na jó kis túlzással, csak netmegosztó szerver PIII-as) WinXP Prof.-ról IPcop-ra és meg vagyok elégedve, csak kell egy switch, mert nem tudja mind a 3 hálókártyát működésre bírni, mert csak 2-t enged, mind1.

              Ez utóbbi probléma pár perc alatt orvosolható egy kis konzolos irogatással 😉

              Hozzászólás: Hol használnak Linuxot? #2116886
              lada2105
              Felhasználó
                lacyc3 wrote:
                Én is most váltottam a szerveren (na jó kis túlzással, csak netmegosztó szerver PIII-as) WinXP Prof.-ról IPcop-ra és meg vagyok elégedve, csak kell egy switch, mert nem tudja mind a 3 hálókártyát működésre bírni, mert csak 2-t enged, mind1.

                Ez utóbbi probléma pár perc alatt orvosolható egy kis konzolos irogatással 😉

                Hozzászólás: Zenwalk #2107583
                lada2105
                Felhasználó
                  Mike65 wrote:
                  ez a 4.4 volt, a 4.6.1-el hálózati gondjaim voltak, de már ezt újra is tettem
                  operával az a gond, hogy a netpkg-ben nincs olyan tükör amin rajta lenne

                  szedd le az opera.com-ról a static-ot.
                  Egyszerüen tömörítsd ki és akár használhatod is.
                  Ez a legegyszerübb és nem szívsz vele.
                  ezt próbáld, talán megy:
                  http://www.opera.com/download/get.pl?id=29336,&location=32&nothanks=yes&sub=marine
                  mondjuk lehet angol… keresd meg a magyart, ha nem jó! Sorry, nekem nem volt hozzá türelmem.

                  Hozzászólás: Zenwalk #2107584
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Mike65 wrote:
                    ez a 4.4 volt, a 4.6.1-el hálózati gondjaim voltak, de már ezt újra is tettem
                    operával az a gond, hogy a netpkg-ben nincs olyan tükör amin rajta lenne

                    szedd le az opera.com-ról a static-ot.
                    Egyszerüen tömörítsd ki és akár használhatod is.
                    Ez a legegyszerübb és nem szívsz vele.
                    ezt próbáld, talán megy:
                    http://www.opera.com/download/get.pl?id=29336,&location=32&nothanks=yes&sub=marine
                    mondjuk lehet angol… keresd meg a magyart, ha nem jó! Sorry, nekem nem volt hozzá türelmem.

                    Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114421
                    lada2105
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      Na, várjátok csak meg, amíg a ms elő nem jön a saját kocsijával. :))) (Bár az „ominózus” eset óta nem hiszem, hogy william megkockáztatná az autóipart…. bár az emberek feledékenyek, főleg, ha agyMo$áson mennek át. :)))))

                      És akkor tényleg eljön majd a: (hogy is volt?)
                      Ha problémád van, állítsd le a motort, szálj ki, majd ülj vissza és indíts újra müveletek sora.
                      Jól fog kinézni majd a sok-sok út szélén ezeket müvelö emberek, míg a „gagyi”-t használók vígan különösebb gond nélkül tovarobognak 😀

                      Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114422
                      lada2105
                      Felhasználó
                        vizsla wrote:
                        Na, várjátok csak meg, amíg a ms elő nem jön a saját kocsijával. :))) (Bár az „ominózus” eset óta nem hiszem, hogy william megkockáztatná az autóipart…. bár az emberek feledékenyek, főleg, ha agyMo$áson mennek át. :)))))

                        És akkor tényleg eljön majd a: (hogy is volt?)
                        Ha problémád van, állítsd le a motort, szálj ki, majd ülj vissza és indíts újra müveletek sora.
                        Jól fog kinézni majd a sok-sok út szélén ezeket müvelö emberek, míg a „gagyi”-t használók vígan különösebb gond nélkül tovarobognak 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 2,340