lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114367
    lada2105
    Felhasználó

      Most nem bántásképp LCoder, de ha ennyire M$ megszálott a hozzáállásod, akkor miért vagy itt?
      Csak bennem merül fel ez a kérdés?

      Egyébként:
      Ha a google felületeit össze tudták ütni valakik (feltehetöleg eléggé ügyes programozók, vagy jól ctrl-c/v-znek 🙂 ), akkor miért nem tudnak ott fenn hasonlóan használható EGYSÉGES webes felületet készíteni platformfüggetlenül ugyanazért az összegért?
      Ez itt a kérdés, és nem a fejlesztöeszközök el nem érhetösége!
      Gondolom a google sem windows-on fut… 😛
      … többek közt gondolom nem .NET-el meg hasonló bugzó baromságokon.
      Ha már itt tartunk, akkor utolsó tudomásom szerint az M$ honlapja sem windows-on fut 😛

      …visszakanyarodva, pedig az ELSÖ kérdésnél kell helyesen dönteni, és akkor nem kell utólag akármennyiért portolgatni 😛

      Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114368
      lada2105
      Felhasználó

        Most nem bántásképp LCoder, de ha ennyire M$ megszálott a hozzáállásod, akkor miért vagy itt?
        Csak bennem merül fel ez a kérdés?

        Egyébként:
        Ha a google felületeit össze tudták ütni valakik (feltehetöleg eléggé ügyes programozók, vagy jól ctrl-c/v-znek 🙂 ), akkor miért nem tudnak ott fenn hasonlóan használható EGYSÉGES webes felületet készíteni platformfüggetlenül ugyanazért az összegért?
        Ez itt a kérdés, és nem a fejlesztöeszközök el nem érhetösége!
        Gondolom a google sem windows-on fut… 😛
        … többek közt gondolom nem .NET-el meg hasonló bugzó baromságokon.
        Ha már itt tartunk, akkor utolsó tudomásom szerint az M$ honlapja sem windows-on fut 😛

        …visszakanyarodva, pedig az ELSÖ kérdésnél kell helyesen dönteni, és akkor nem kell utólag akármennyiért portolgatni 😛

        Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114345
        lada2105
        Felhasználó
          LCoder wrote:
          Azért azt se felejtsük el hogy míg windowsra vannak jobbnál jobb fejlesztőkörnyezetek (Delphi, Visual Studió) addig linuxra max. java van ami azért jóval húzósabb fejlesztési idő/költség terén, meg PHP ami mondjuk Pistieke webáruházára jó, de komoly projectbe nem kezdenék vele. Ráadásul az összes szoftver átírása más fejlesztőkörnyezet alá szintén nem olcsó mulatság. Ráadásul Pl. önkormányzatoknál néhány szoftver nem is egységes, ki ezt használ ki azt. Másrészt amennyire én tudom a költségvetési intézményeknél egyszer veszik meg a M$ szoftvereit nagy tételben.

          Azé’ nem csak a java van linuxon.
          Ott van azért a kylix, ami jó, oké nem egy nagy szám, meg igazán csak egy régi rpm alapú disztrón fut el könnyen felrakhatóan, de legalább van.
          Meg azé’ ott egy csomó újabb is. Ha ismered a C-t, akkor bármilyen. Akár egy g/kedit is 🙂
          Szóval a fejlesztöeszközök megvannak, csak senkit sem érdekel, mármint olyat, aki IGAZÁN elgondolkodhatna, mi kifizetödöbb.

          A php-s kijelentéseddel nem értek egyett. Ugye tudod, hogy ez az oldal is php? 🙂
          Egyébként ha már láttátok a gmail/google oldalait, ahol a levelezésre, táblázatszerkesztöre, szövegszerkesztöre stb gondolok, akkor szerintem kijelenthetjük, hogy ez lenne a jövö. Fusson a szerveren az az (átok) program és érjem el könnyen bármelyik rendszer alól! Ne kelljen órákat szórakozni egy-egy cross megoldás behangolásával, illetve a kliens gépek feltelepítésével egyáltalán.
          Nem egyszerübb fogni a gépen egy böngészöt és beírni oda a címet és használni a progit?? …és akkor így akár mindenhol egységes is lehetne.
          Végre nem kellene hivatalból hivatalba járni, mert akkor ha a rendszer is úgy akarja, így egy közös webfelülettel össze lehetne kötni öket. Stb…

          Zentus által is már említett abev-re is ez lenne a legreálisabb és egyszerübb megoldás.
          Csak egyszer kell megírni JÓL és pont.

          Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114346
          lada2105
          Felhasználó
            LCoder wrote:
            Azért azt se felejtsük el hogy míg windowsra vannak jobbnál jobb fejlesztőkörnyezetek (Delphi, Visual Studió) addig linuxra max. java van ami azért jóval húzósabb fejlesztési idő/költség terén, meg PHP ami mondjuk Pistieke webáruházára jó, de komoly projectbe nem kezdenék vele. Ráadásul az összes szoftver átírása más fejlesztőkörnyezet alá szintén nem olcsó mulatság. Ráadásul Pl. önkormányzatoknál néhány szoftver nem is egységes, ki ezt használ ki azt. Másrészt amennyire én tudom a költségvetési intézményeknél egyszer veszik meg a M$ szoftvereit nagy tételben.

            Azé’ nem csak a java van linuxon.
            Ott van azért a kylix, ami jó, oké nem egy nagy szám, meg igazán csak egy régi rpm alapú disztrón fut el könnyen felrakhatóan, de legalább van.
            Meg azé’ ott egy csomó újabb is. Ha ismered a C-t, akkor bármilyen. Akár egy g/kedit is 🙂
            Szóval a fejlesztöeszközök megvannak, csak senkit sem érdekel, mármint olyat, aki IGAZÁN elgondolkodhatna, mi kifizetödöbb.

            A php-s kijelentéseddel nem értek egyett. Ugye tudod, hogy ez az oldal is php? 🙂
            Egyébként ha már láttátok a gmail/google oldalait, ahol a levelezésre, táblázatszerkesztöre, szövegszerkesztöre stb gondolok, akkor szerintem kijelenthetjük, hogy ez lenne a jövö. Fusson a szerveren az az (átok) program és érjem el könnyen bármelyik rendszer alól! Ne kelljen órákat szórakozni egy-egy cross megoldás behangolásával, illetve a kliens gépek feltelepítésével egyáltalán.
            Nem egyszerübb fogni a gépen egy böngészöt és beírni oda a címet és használni a progit?? …és akkor így akár mindenhol egységes is lehetne.
            Végre nem kellene hivatalból hivatalba járni, mert akkor ha a rendszer is úgy akarja, így egy közös webfelülettel össze lehetne kötni öket. Stb…

            Zentus által is már említett abev-re is ez lenne a legreálisabb és egyszerübb megoldás.
            Csak egyszer kell megírni JÓL és pont.

            Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114333
            lada2105
            Felhasználó
              ELaci wrote:
              Amíg a vízfej nem hajlandó lemondani az M$ -ről, és a valószínűsíthető kenőpénzéről, addig nem lesz Linux a közigazgatásban.

              Sajnos.
              Megoldás: váltsák le, vagy rúgják ki!
              Bár tudom, ez képtelenség…(sajnos)

              Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114334
              lada2105
              Felhasználó
                ELaci wrote:
                Amíg a vízfej nem hajlandó lemondani az M$ -ről, és a valószínűsíthető kenőpénzéről, addig nem lesz Linux a közigazgatásban.

                Sajnos.
                Megoldás: váltsák le, vagy rúgják ki!
                Bár tudom, ez képtelenség…(sajnos)

                Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114329
                lada2105
                Felhasználó

                  Igaz, én nem a közigazgatásban dolgozom, de hasonlóan a közszférában.
                  Rendszergazda (gizda :)) kollegámmal bár sokszor kollégáimmal igen erösen tervezzük, hogy átállítjuk a gépeket linuxra a windowsról, ugyanis a legtöbb probléma olyan alapvetö és idegesítö, ami leginkább tapasztalataim szerint csak win-nél fordul elö.
                  Pl: hálózati meghajtó felcsatolásának elfelejtése
                  ezt script-el orvosoltam valamellyest, de hiába írja ki a win hogy hálózati kapcsolatok bontása, mégse teszi…
                  Meg még egy kupac hasonló agyament probléma, még akkor is ha friss telepítésü a win.

                  Szerencsére van pár jobban informált felhasználónk akik hallottak már a linuxról még ha nem is próbálták. Pont ezen felbuzdulva és egyébként is tesztelésként, tettünk egy próbát, felajánlottuk, hogy feltelepítjük a jelentkezök és kedvet érzök gépeire a win mellé a linuxot és lám, egészen meglepödtük, mikor nem is egy ember jelezte, hogy érdekelné és szívesen kipróbálná. Úgyhogy legalább a remény megvan 🙂
                  Sajnos a programok, mivel ez közszféra leginkább kib… winre lettek megírva, így a wine használta elengedhetetlen sajnos mégha a progi funkcióit meg lehetne valósítani webes vagy javas alapon is. Csakhát az elödök…

                  Fogjuk rá, hogy az emberek szintjén nem is lenne probléma, hisz irógép szintjén használt több százezres office helyett ugyanúgy tudnák használni az OOO-t. Söt aki profibban használja az MSOffice-t az is tudja használni az OOO-t, csak kicsit gondolkodnia kell, hogyan is tudja NORMÁLISAN megoldani a feladatát.

                  Az egyetlen akadály a gépek… ugyebár olcsó, nagy gyártótól származó gépekröl van szó, változó szériában, úgyhogy videókártya miatt sok gépre sajnos nem olyan egyszerü linuxot tenni, mert mondjuk amit szeretnénk felrakni, az pont nem támogatja ezt a verziójú/alverziójú inegrált (fos) videókártyát…

                  Ebböl csak azt akartam kihozni, hogy szerintem nem jelente nagy problémát az átállást (költséget se igazán), csak a programokat kellene NEM WIN specifikusan megírni, hanem a jövöre is gondolva Platformfüggetlenül, akár – söt leginkább – webes alapokra helyezve.
                  Titkárnö Gizikének teljesen mindegy, hogy a win Dokumentumok mappájába vagy a linux dokumentumok mappája alá menti el a doksit. …és legalább mentés közben nem fagyna le 6x a progi 🙂

                  Pl: Az Abev progival sem lenne semmi különösebben ha már az elején az egészet titkosított webes felületre tervezték volna. Csak 1x kellene megírni és JÓL, és nem kellene egyfolytában 600 helyen loginolni 6000 féle dokumentumot/firssítést letölteni állandóan és váltogatni hol a win-en futó gagyi program hol meg a böngészö között.
                  Nah de erröl már volt szó egy másik topicban…

                  Bocsánat a hosszú szövegelésért, de ez kikivánkozott ezzel kapcsolatban, mégha sok haszna nincs is, hisz nem jut el a cikk íróihoz.

                  Hozzászólás: Linuxot a közigazgatásba? Lehetetlen! #2114330
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Igaz, én nem a közigazgatásban dolgozom, de hasonlóan a közszférában.
                    Rendszergazda (gizda :)) kollegámmal bár sokszor kollégáimmal igen erösen tervezzük, hogy átállítjuk a gépeket linuxra a windowsról, ugyanis a legtöbb probléma olyan alapvetö és idegesítö, ami leginkább tapasztalataim szerint csak win-nél fordul elö.
                    Pl: hálózati meghajtó felcsatolásának elfelejtése
                    ezt script-el orvosoltam valamellyest, de hiába írja ki a win hogy hálózati kapcsolatok bontása, mégse teszi…
                    Meg még egy kupac hasonló agyament probléma, még akkor is ha friss telepítésü a win.

                    Szerencsére van pár jobban informált felhasználónk akik hallottak már a linuxról még ha nem is próbálták. Pont ezen felbuzdulva és egyébként is tesztelésként, tettünk egy próbát, felajánlottuk, hogy feltelepítjük a jelentkezök és kedvet érzök gépeire a win mellé a linuxot és lám, egészen meglepödtük, mikor nem is egy ember jelezte, hogy érdekelné és szívesen kipróbálná. Úgyhogy legalább a remény megvan 🙂
                    Sajnos a programok, mivel ez közszféra leginkább kib… winre lettek megírva, így a wine használta elengedhetetlen sajnos mégha a progi funkcióit meg lehetne valósítani webes vagy javas alapon is. Csakhát az elödök…

                    Fogjuk rá, hogy az emberek szintjén nem is lenne probléma, hisz irógép szintjén használt több százezres office helyett ugyanúgy tudnák használni az OOO-t. Söt aki profibban használja az MSOffice-t az is tudja használni az OOO-t, csak kicsit gondolkodnia kell, hogyan is tudja NORMÁLISAN megoldani a feladatát.

                    Az egyetlen akadály a gépek… ugyebár olcsó, nagy gyártótól származó gépekröl van szó, változó szériában, úgyhogy videókártya miatt sok gépre sajnos nem olyan egyszerü linuxot tenni, mert mondjuk amit szeretnénk felrakni, az pont nem támogatja ezt a verziójú/alverziójú inegrált (fos) videókártyát…

                    Ebböl csak azt akartam kihozni, hogy szerintem nem jelente nagy problémát az átállást (költséget se igazán), csak a programokat kellene NEM WIN specifikusan megírni, hanem a jövöre is gondolva Platformfüggetlenül, akár – söt leginkább – webes alapokra helyezve.
                    Titkárnö Gizikének teljesen mindegy, hogy a win Dokumentumok mappájába vagy a linux dokumentumok mappája alá menti el a doksit. …és legalább mentés közben nem fagyna le 6x a progi 🙂

                    Pl: Az Abev progival sem lenne semmi különösebben ha már az elején az egészet titkosított webes felületre tervezték volna. Csak 1x kellene megírni és JÓL, és nem kellene egyfolytában 600 helyen loginolni 6000 féle dokumentumot/firssítést letölteni állandóan és váltogatni hol a win-en futó gagyi program hol meg a böngészö között.
                    Nah de erröl már volt szó egy másik topicban…

                    Bocsánat a hosszú szövegelésért, de ez kikivánkozott ezzel kapcsolatban, mégha sok haszna nincs is, hisz nem jut el a cikk íróihoz.

                    Hozzászólás: HDD partícionálása, formázása #2063212
                    lada2105
                    Felhasználó

                      Személy szerint én szeretem az egybe dolgokat úgyhogy nálam 10Gbyte / partició van amin következtethetö, hogy minden rajta van. Ez ext3 de mindegy.
                      Ami a doksikat meg eznéket/videókat stb illeti az megy egy 160Gb-os ext3-as particóra, amit winböl driverrel „kezeltetek” nagyritkán. (Nem bízom az MS technológiában 🙂 )
                      A swap-nak gép memóriájától függöen ajánlanék valamennyit 256Mb körül.
                      pl: ha a gépben 256 van, akkor legyen a swap 512
                      ha megteheted, legyen 1Gb
                      ha sok a memóriád akkor is böven elég az 512.
                      Inkább legyen több, de ki tudja mikor lesz rá szükség… inkább a vinyón foglalja feleslegesen a helyet, minthogy egyszer elfogyjon a gép eröforrása és elkezdje lelövöldözni a linux a kevésbé szükséges démonokat (tapasztalat)

                      Hozzászólás: HDD partícionálása, formázása #2063207
                      lada2105
                      Felhasználó

                        uzsoltnak igaza van, ez már túl nagy „falat” az utólagos hekkeléshez. Egyszerübb az egészet 0-ról kezdeni.
                        Bár hogy ne vesszen el semmid (akár az egész rendszert is) lementheted egy cp -rfp / /ahova_akarod módon
                        Így ha megvan az új helye, egy live cd-vel visszamásolod, rendberakod a boot szektort és máris használhatod a régi rendszered. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 2,340