lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106522
    lada2105
    Felhasználó
      DonCarlos wrote:
      Aham és még 1 kérdés mert nem akarom teszt képpen átirkálni 100adszor a kodot, akko ez az 1;2;3;stb értékeket viszi a táblába?

      azt már látom h nem igy van, de akkor hogyan hivatkozok az indexre?

      tudtommal a value-t kell megkapd azon az oldalon, ahol a POST-al lekapod az értékeket. pl: $_POST[„kivalaszto”]
      Ha sikerül a számokat lekapkodni a feldolgozo oldalon, amikor is a felületen a szöveg jelenik meg, igen, akkor egszerüen csak rakd be az adatbázisba ezen számokat. (Illetve mivel nem multiselect, ezért csak vmelyik számot)
      Természetesen ez csak akkor jó megoldás, ha amint már említettem ezek az állapot id/név külön táblában vannak és pl ilyesmi a kiírás:

      j[0]
      j[1]

      Sajna kicsit régen phpztem már, most nem ugrik be ahogy annó a tömbökkel játszottam ilyenkor meg a lekérdezésekkel… 🙁
      De remélem rájössz a logikájára 🙂

      Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106523
      lada2105
      Felhasználó
        DonCarlos wrote:
        Aham és még 1 kérdés mert nem akarom teszt képpen átirkálni 100adszor a kodot, akko ez az 1;2;3;stb értékeket viszi a táblába?

        azt már látom h nem igy van, de akkor hogyan hivatkozok az indexre?

        tudtommal a value-t kell megkapd azon az oldalon, ahol a POST-al lekapod az értékeket. pl: $_POST[„kivalaszto”]
        Ha sikerül a számokat lekapkodni a feldolgozo oldalon, amikor is a felületen a szöveg jelenik meg, igen, akkor egszerüen csak rakd be az adatbázisba ezen számokat. (Illetve mivel nem multiselect, ezért csak vmelyik számot)
        Természetesen ez csak akkor jó megoldás, ha amint már említettem ezek az állapot id/név külön táblában vannak és pl ilyesmi a kiírás:

        j[0]
        j[1]

        Sajna kicsit régen phpztem már, most nem ugrik be ahogy annó a tömbökkel játszottam ilyenkor meg a lekérdezésekkel… 🙁
        De remélem rájössz a logikájára 🙂

        Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106516
        lada2105
        Felhasználó
          DonCarlos wrote:
          A jó kis magyar nyelv:D…

          hogy is megy ez az indexelés?

          select
          elsö
          masodik
          ….
          /select

          így ha POST-al átmegy a form „eredménye” már rögtön nyomhatod is az adatbázisba.

          Gondolom erre gondoltál.

          Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106517
          lada2105
          Felhasználó
            DonCarlos wrote:
            A jó kis magyar nyelv:D…

            hogy is megy ez az indexelés?

            select
            elsö
            masodik
            ….
            /select

            így ha POST-al átmegy a form „eredménye” már rögtön nyomhatod is az adatbázisba.

            Gondolom erre gondoltál.

            Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106506
            lada2105
            Felhasználó

              Megelöztek 🙂

              Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106507
              lada2105
              Felhasználó

                Megelöztek 🙂

                Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106504
                lada2105
                Felhasználó
                  DonCarlos wrote:
                  Hello!

                  Kéne 1 kis segítség! Ha valaki tudja akkor tudassa velem hogy hogyan lehet lenyiló menünek (http://don.mydns.hu/gratisz/ad_upld.php itt pl az állapotnál) SQL lekérdezésből értéket adni(ha 1általán lehet)?!

                  Előre is köszi!

                  Egyszerü!
                  Gondolom az értékek külön táblában vannak és az id-jait használod a megfelelö táblában.
                  Egyszerüen kérdezd le ezt az állapotok neveit tartalmazó táblát, tedd az értékeit egy tömbbe, majd egy for ciklussal irasd ki.
                  Le is vizsgálhatod pl, hogy a default érték melyik és akkor a -nél azt adod meg selected-nek asszem…

                  Hozzászólás: Felhívás, segítsetek…S.O.S #2106505
                  lada2105
                  Felhasználó
                    DonCarlos wrote:
                    Hello!

                    Kéne 1 kis segítség! Ha valaki tudja akkor tudassa velem hogy hogyan lehet lenyiló menünek (http://don.mydns.hu/gratisz/ad_upld.php itt pl az állapotnál) SQL lekérdezésből értéket adni(ha 1általán lehet)?!

                    Előre is köszi!

                    Egyszerü!
                    Gondolom az értékek külön táblában vannak és az id-jait használod a megfelelö táblában.
                    Egyszerüen kérdezd le ezt az állapotok neveit tartalmazó táblát, tedd az értékeit egy tömbbe, majd egy for ciklussal irasd ki.
                    Le is vizsgálhatod pl, hogy a default érték melyik és akkor a -nél azt adod meg selected-nek asszem…

                    lada2105
                    Felhasználó

                      Hm…
                      Próbáltad már a böngészöben (mozilla) az about:config oldalt?
                      Nézd végig, talán a color szekció…
                      Az én ff-emben van egy #ffffff bejegyzés az egyik color-nál. Lehet ha az átírod…

                      lada2105
                      Felhasználó

                        Hm…
                        Próbáltad már a böngészöben (mozilla) az about:config oldalt?
                        Nézd végig, talán a color szekció…
                        Az én ff-emben van egy #ffffff bejegyzés az egyik color-nál. Lehet ha az átírod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 2,340