Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
DonCarlos wrote:Aham és még 1 kérdés mert nem akarom teszt képpen átirkálni 100adszor a kodot, akko ez az 1;2;3;stb értékeket viszi a táblába?
azt már látom h nem igy van, de akkor hogyan hivatkozok az indexre?
tudtommal a value-t kell megkapd azon az oldalon, ahol a POST-al lekapod az értékeket. pl: $_POST[„kivalaszto”]
Ha sikerül a számokat lekapkodni a feldolgozo oldalon, amikor is a felületen a szöveg jelenik meg, igen, akkor egszerüen csak rakd be az adatbázisba ezen számokat. (Illetve mivel nem multiselect, ezért csak vmelyik számot)
Természetesen ez csak akkor jó megoldás, ha amint már említettem ezek az állapot id/név külön táblában vannak és pl ilyesmi a kiírás:j[0]
j[1]Sajna kicsit régen phpztem már, most nem ugrik be ahogy annó a tömbökkel játszottam ilyenkor meg a lekérdezésekkel… 🙁
De remélem rájössz a logikájára 🙂DonCarlos wrote:Aham és még 1 kérdés mert nem akarom teszt képpen átirkálni 100adszor a kodot, akko ez az 1;2;3;stb értékeket viszi a táblába?azt már látom h nem igy van, de akkor hogyan hivatkozok az indexre?
tudtommal a value-t kell megkapd azon az oldalon, ahol a POST-al lekapod az értékeket. pl: $_POST[„kivalaszto”]
Ha sikerül a számokat lekapkodni a feldolgozo oldalon, amikor is a felületen a szöveg jelenik meg, igen, akkor egszerüen csak rakd be az adatbázisba ezen számokat. (Illetve mivel nem multiselect, ezért csak vmelyik számot)
Természetesen ez csak akkor jó megoldás, ha amint már említettem ezek az állapot id/név külön táblában vannak és pl ilyesmi a kiírás:j[0]
j[1]Sajna kicsit régen phpztem már, most nem ugrik be ahogy annó a tömbökkel játszottam ilyenkor meg a lekérdezésekkel… 🙁
De remélem rájössz a logikájára 🙂DonCarlos wrote:A jó kis magyar nyelv:D…hogy is megy ez az indexelés?
select
elsö
masodik
….
/selectígy ha POST-al átmegy a form „eredménye” már rögtön nyomhatod is az adatbázisba.
Gondolom erre gondoltál.
DonCarlos wrote:A jó kis magyar nyelv:D…hogy is megy ez az indexelés?
select
elsö
masodik
….
/selectígy ha POST-al átmegy a form „eredménye” már rögtön nyomhatod is az adatbázisba.
Gondolom erre gondoltál.
Megelöztek 🙂
Megelöztek 🙂
DonCarlos wrote:Hello!Kéne 1 kis segítség! Ha valaki tudja akkor tudassa velem hogy hogyan lehet lenyiló menünek (http://don.mydns.hu/gratisz/ad_upld.php itt pl az állapotnál) SQL lekérdezésből értéket adni(ha 1általán lehet)?!
Előre is köszi!
Egyszerü!
Gondolom az értékek külön táblában vannak és az id-jait használod a megfelelö táblában.
Egyszerüen kérdezd le ezt az állapotok neveit tartalmazó táblát, tedd az értékeit egy tömbbe, majd egy for ciklussal irasd ki.
Le is vizsgálhatod pl, hogy a default érték melyik és akkor a -nél azt adod meg selected-nek asszem…DonCarlos wrote:Hello!Kéne 1 kis segítség! Ha valaki tudja akkor tudassa velem hogy hogyan lehet lenyiló menünek (http://don.mydns.hu/gratisz/ad_upld.php itt pl az állapotnál) SQL lekérdezésből értéket adni(ha 1általán lehet)?!
Előre is köszi!
Egyszerü!
Gondolom az értékek külön táblában vannak és az id-jait használod a megfelelö táblában.
Egyszerüen kérdezd le ezt az állapotok neveit tartalmazó táblát, tedd az értékeit egy tömbbe, majd egy for ciklussal irasd ki.
Le is vizsgálhatod pl, hogy a default érték melyik és akkor a -nél azt adod meg selected-nek asszem…Hm…
Próbáltad már a böngészöben (mozilla) az about:config oldalt?
Nézd végig, talán a color szekció…
Az én ff-emben van egy #ffffff bejegyzés az egyik color-nál. Lehet ha az átírod…Hm…
Próbáltad már a böngészöben (mozilla) az about:config oldalt?
Nézd végig, talán a color szekció…
Az én ff-emben van egy #ffffff bejegyzés az egyik color-nál. Lehet ha az átírod… -
SzerzőBejegyzés