lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113115
    lada2105
    Felhasználó
      msandor wrote:
      lehet, hogy működni fog, de akkor olyan szar lesz a géped X nap múlva, mint egy windows, ugyanis a userek olyan rutinnal fogják kitörölni, pusztán „véletlenűl”, hogy csak na 🙂

      Nem lesz olyan, mert csak én használom 😛
      …és én meg tudom mit csinálok 😛 (nah jó, fogjuk rá :))

      Egyébként meg ha a usernek – már bocsánat -, de fingja sincs sokszor (föleg a kezdöknek), hogy honnan fut a firefox, akkor nem is fogja tudni letörölni a progit. Egyébként meg minden más amúgy is a homejából „megy” és ha azt törölgeti, akkor is sipákol és téged okol legtöbbször ha valami nem megy, úgyhogy teljesen mindegy.

      Nah de ne kanyarodjunk el nagyon a témától 🙂

      Én is befejeztem, hisz mindkettönknek igaza van ahogy mondtad, csak nézöpont kérdése.

      Jóéjt!

      Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113116
      lada2105
      Felhasználó
        msandor wrote:
        lehet, hogy működni fog, de akkor olyan szar lesz a géped X nap múlva, mint egy windows, ugyanis a userek olyan rutinnal fogják kitörölni, pusztán „véletlenűl”, hogy csak na 🙂

        Nem lesz olyan, mert csak én használom 😛
        …és én meg tudom mit csinálok 😛 (nah jó, fogjuk rá :))

        Egyébként meg ha a usernek – már bocsánat -, de fingja sincs sokszor (föleg a kezdöknek), hogy honnan fut a firefox, akkor nem is fogja tudni letörölni a progit. Egyébként meg minden más amúgy is a homejából „megy” és ha azt törölgeti, akkor is sipákol és téged okol legtöbbször ha valami nem megy, úgyhogy teljesen mindegy.

        Nah de ne kanyarodjunk el nagyon a témától 🙂

        Én is befejeztem, hisz mindkettönknek igaza van ahogy mondtad, csak nézöpont kérdése.

        Jóéjt!

        Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113109
        lada2105
        Felhasználó

          …és mivel kötekedös kedvemben vagyok:

          msandor wrote:
          Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik)…

          ..mi van ha pl egy slackid van, vagy olyan disztród ami nem „csomagol”? Azaz pontosabban: általában nincsenek hozzá mozilla csomagok max a gyári, és pl tar.gz-böl egyszerübb is feltenni 😛
          Akkor ezek szerint ez ne tegyem fel, mert nem „illik”? 😛
          Vagy ne az opt-ba vagy /usr/local-ba rakjam, mert oda nem illik? 😛
          Akkor miért találták ki ezeket a könyvtárakat ha nem ilyesmikre?
          Meg minek lehet forgatni a csomagot, ha nem azért, hogy ha nincs csomagod akkor pl leforgatod magadnak?
          Szóval ne kötöszködj! 😛

          Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113110
          lada2105
          Felhasználó

            …és mivel kötekedös kedvemben vagyok:

            msandor wrote:
            Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik)…

            ..mi van ha pl egy slackid van, vagy olyan disztród ami nem „csomagol”? Azaz pontosabban: általában nincsenek hozzá mozilla csomagok max a gyári, és pl tar.gz-böl egyszerübb is feltenni 😛
            Akkor ezek szerint ez ne tegyem fel, mert nem „illik”? 😛
            Vagy ne az opt-ba vagy /usr/local-ba rakjam, mert oda nem illik? 😛
            Akkor miért találták ki ezeket a könyvtárakat ha nem ilyesmikre?
            Meg minek lehet forgatni a csomagot, ha nem azért, hogy ha nincs csomagod akkor pl leforgatod magadnak?
            Szóval ne kötöszködj! 😛

            Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113107
            lada2105
            Felhasználó
              msandor wrote:
              akkor tisztázzunk valamit.

              Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik), akkor csak rootként lehet vele bármit csinálni (jelen példában frissíteni), azaz a felhasználó NEM fogja tudni frissíteni!!!

              Ha targézából teszed a saját hómodba, akkor azt tehetsz vele, amit akarsz, pl frissítheted is…
              De akkor a többi felhasználó ebből nem profitál semmit.

              És mi van akkor ha esetleg úgy pakolod fel, hogy a tar.gz-t kicsomagolod az opt-ba, és adsz a usereknek jogot írásra?
              Nah!??
              Fogadjunk müxik!:P
              …és ha van egy link pl a /usr/bin/-ben a firefoxra akkor mindeki tudja használni! 😛

              Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113108
              lada2105
              Felhasználó
                msandor wrote:
                akkor tisztázzunk valamit.

                Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik), akkor csak rootként lehet vele bármit csinálni (jelen példában frissíteni), azaz a felhasználó NEM fogja tudni frissíteni!!!

                Ha targézából teszed a saját hómodba, akkor azt tehetsz vele, amit akarsz, pl frissítheted is…
                De akkor a többi felhasználó ebből nem profitál semmit.

                És mi van akkor ha esetleg úgy pakolod fel, hogy a tar.gz-t kicsomagolod az opt-ba, és adsz a usereknek jogot írásra?
                Nah!??
                Fogadjunk müxik!:P
                …és ha van egy link pl a /usr/bin/-ben a firefoxra akkor mindeki tudja használni! 😛

                Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113103
                lada2105
                Felhasználó
                  msandor wrote:
                  nem jelentkezett soha se ilyen…

                  és a linuxos verziók soha se fogják magukat frissíteni…

                  Az utóbbit megcáfolom egyböl, mert az enyém igenis frissült!
                  Bár elismerem, nem mindegyik hajlandó frissülni.
                  Az enyém szimpla tar.gz-s csomagból lett „telepítve” és éppen ma reggel csodálkoztam rá, hogy szépen sokadszorra frissül. 😛
                  (Egyébként slackware linux 11.0)

                  Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113104
                  lada2105
                  Felhasználó
                    msandor wrote:
                    nem jelentkezett soha se ilyen…

                    és a linuxos verziók soha se fogják magukat frissíteni…

                    Az utóbbit megcáfolom egyböl, mert az enyém igenis frissült!
                    Bár elismerem, nem mindegyik hajlandó frissülni.
                    Az enyém szimpla tar.gz-s csomagból lett „telepítve” és éppen ma reggel csodálkoztam rá, hogy szépen sokadszorra frissül. 😛
                    (Egyébként slackware linux 11.0)

                    lada2105
                    Felhasználó

                      A style illetve a progi config fájljait ajánlom figyelmedbe.
                      Pl a style configét átírhatnád egy árnyalattal világosabbra, vagy sötétebbre, hogy jobb legyen a láthatósága a szövegnek, bár ezzel igaz, hogy elveszted a hön áhított sötétséget.
                      Esetleg megnézheted, hogy ennek az „interaktív shellnek” milyen config lehetöségei vannak.
                      Tuti én vagyok müveletlen, mert fogalmam sincs hirtelen ez mit takar 🙁
                      De indulásként akár körbenézhetsz a böngészöd configjában is.

                      Bocs, hogy csak tippelgetek, de talán jobb mint a semmi 🙁

                      lada2105
                      Felhasználó

                        A style illetve a progi config fájljait ajánlom figyelmedbe.
                        Pl a style configét átírhatnád egy árnyalattal világosabbra, vagy sötétebbre, hogy jobb legyen a láthatósága a szövegnek, bár ezzel igaz, hogy elveszted a hön áhított sötétséget.
                        Esetleg megnézheted, hogy ennek az „interaktív shellnek” milyen config lehetöségei vannak.
                        Tuti én vagyok müveletlen, mert fogalmam sincs hirtelen ez mit takar 🙁
                        De indulásként akár körbenézhetsz a böngészöd configjában is.

                        Bocs, hogy csak tippelgetek, de talán jobb mint a semmi 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,261-1,270 / 2,340