Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
msandor wrote:lehet, hogy működni fog, de akkor olyan szar lesz a géped X nap múlva, mint egy windows, ugyanis a userek olyan rutinnal fogják kitörölni, pusztán „véletlenűl”, hogy csak na 🙂
Nem lesz olyan, mert csak én használom 😛
…és én meg tudom mit csinálok 😛 (nah jó, fogjuk rá :))Egyébként meg ha a usernek – már bocsánat -, de fingja sincs sokszor (föleg a kezdöknek), hogy honnan fut a firefox, akkor nem is fogja tudni letörölni a progit. Egyébként meg minden más amúgy is a homejából „megy” és ha azt törölgeti, akkor is sipákol és téged okol legtöbbször ha valami nem megy, úgyhogy teljesen mindegy.
Nah de ne kanyarodjunk el nagyon a témától 🙂
Én is befejeztem, hisz mindkettönknek igaza van ahogy mondtad, csak nézöpont kérdése.
Jóéjt!
msandor wrote:lehet, hogy működni fog, de akkor olyan szar lesz a géped X nap múlva, mint egy windows, ugyanis a userek olyan rutinnal fogják kitörölni, pusztán „véletlenűl”, hogy csak na 🙂Nem lesz olyan, mert csak én használom 😛
…és én meg tudom mit csinálok 😛 (nah jó, fogjuk rá :))Egyébként meg ha a usernek – már bocsánat -, de fingja sincs sokszor (föleg a kezdöknek), hogy honnan fut a firefox, akkor nem is fogja tudni letörölni a progit. Egyébként meg minden más amúgy is a homejából „megy” és ha azt törölgeti, akkor is sipákol és téged okol legtöbbször ha valami nem megy, úgyhogy teljesen mindegy.
Nah de ne kanyarodjunk el nagyon a témától 🙂
Én is befejeztem, hisz mindkettönknek igaza van ahogy mondtad, csak nézöpont kérdése.
Jóéjt!
…és mivel kötekedös kedvemben vagyok:
msandor wrote:Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik)…..mi van ha pl egy slackid van, vagy olyan disztród ami nem „csomagol”? Azaz pontosabban: általában nincsenek hozzá mozilla csomagok max a gyári, és pl tar.gz-böl egyszerübb is feltenni 😛
Akkor ezek szerint ez ne tegyem fel, mert nem „illik”? 😛
Vagy ne az opt-ba vagy /usr/local-ba rakjam, mert oda nem illik? 😛
Akkor miért találták ki ezeket a könyvtárakat ha nem ilyesmikre?
Meg minek lehet forgatni a csomagot, ha nem azért, hogy ha nincs csomagod akkor pl leforgatod magadnak?
Szóval ne kötöszködj! 😛…és mivel kötekedös kedvemben vagyok:
msandor wrote:Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik)…..mi van ha pl egy slackid van, vagy olyan disztród ami nem „csomagol”? Azaz pontosabban: általában nincsenek hozzá mozilla csomagok max a gyári, és pl tar.gz-böl egyszerübb is feltenni 😛
Akkor ezek szerint ez ne tegyem fel, mert nem „illik”? 😛
Vagy ne az opt-ba vagy /usr/local-ba rakjam, mert oda nem illik? 😛
Akkor miért találták ki ezeket a könyvtárakat ha nem ilyesmikre?
Meg minek lehet forgatni a csomagot, ha nem azért, hogy ha nincs csomagod akkor pl leforgatod magadnak?
Szóval ne kötöszködj! 😛msandor wrote:akkor tisztázzunk valamit.Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik), akkor csak rootként lehet vele bármit csinálni (jelen példában frissíteni), azaz a felhasználó NEM fogja tudni frissíteni!!!
Ha targézából teszed a saját hómodba, akkor azt tehetsz vele, amit akarsz, pl frissítheted is…
De akkor a többi felhasználó ebből nem profitál semmit.És mi van akkor ha esetleg úgy pakolod fel, hogy a tar.gz-t kicsomagolod az opt-ba, és adsz a usereknek jogot írásra?
Nah!??
Fogadjunk müxik!:P
…és ha van egy link pl a /usr/bin/-ben a firefoxra akkor mindeki tudja használni! 😛msandor wrote:akkor tisztázzunk valamit.Ha rendesen csomagból telepíted a firefoxot (ahogy illik), akkor csak rootként lehet vele bármit csinálni (jelen példában frissíteni), azaz a felhasználó NEM fogja tudni frissíteni!!!
Ha targézából teszed a saját hómodba, akkor azt tehetsz vele, amit akarsz, pl frissítheted is…
De akkor a többi felhasználó ebből nem profitál semmit.És mi van akkor ha esetleg úgy pakolod fel, hogy a tar.gz-t kicsomagolod az opt-ba, és adsz a usereknek jogot írásra?
Nah!??
Fogadjunk müxik!:P
…és ha van egy link pl a /usr/bin/-ben a firefoxra akkor mindeki tudja használni! 😛msandor wrote:nem jelentkezett soha se ilyen…és a linuxos verziók soha se fogják magukat frissíteni…
Az utóbbit megcáfolom egyböl, mert az enyém igenis frissült!
Bár elismerem, nem mindegyik hajlandó frissülni.
Az enyém szimpla tar.gz-s csomagból lett „telepítve” és éppen ma reggel csodálkoztam rá, hogy szépen sokadszorra frissül. 😛
(Egyébként slackware linux 11.0)msandor wrote:nem jelentkezett soha se ilyen…és a linuxos verziók soha se fogják magukat frissíteni…
Az utóbbit megcáfolom egyböl, mert az enyém igenis frissült!
Bár elismerem, nem mindegyik hajlandó frissülni.
Az enyém szimpla tar.gz-s csomagból lett „telepítve” és éppen ma reggel csodálkoztam rá, hogy szépen sokadszorra frissül. 😛
(Egyébként slackware linux 11.0)A style illetve a progi config fájljait ajánlom figyelmedbe.
Pl a style configét átírhatnád egy árnyalattal világosabbra, vagy sötétebbre, hogy jobb legyen a láthatósága a szövegnek, bár ezzel igaz, hogy elveszted a hön áhított sötétséget.
Esetleg megnézheted, hogy ennek az „interaktív shellnek” milyen config lehetöségei vannak.
Tuti én vagyok müveletlen, mert fogalmam sincs hirtelen ez mit takar 🙁
De indulásként akár körbenézhetsz a böngészöd configjában is.Bocs, hogy csak tippelgetek, de talán jobb mint a semmi 🙁
A style illetve a progi config fájljait ajánlom figyelmedbe.
Pl a style configét átírhatnád egy árnyalattal világosabbra, vagy sötétebbre, hogy jobb legyen a láthatósága a szövegnek, bár ezzel igaz, hogy elveszted a hön áhított sötétséget.
Esetleg megnézheted, hogy ennek az „interaktív shellnek” milyen config lehetöségei vannak.
Tuti én vagyok müveletlen, mert fogalmam sincs hirtelen ez mit takar 🙁
De indulásként akár körbenézhetsz a böngészöd configjában is.Bocs, hogy csak tippelgetek, de talán jobb mint a semmi 🙁
-
SzerzőBejegyzés