lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113099
    lada2105
    Felhasználó

      Egyébként automatán is lefrissül már 😛

      Nemtom, ki vette észre, hogy a régi 2-es verzió sokszor 2x írja a fájlnévhez a kiterjesztést?
      pl: firefox_win.exe.exe vagy mittomen.zip.zip meg hasonlók
      Jelentkezett egyáltalán rajtam kívül valakinél ez a hiba?

      Ezzel az új 2.0.0.4-el már mintha nem lenne ilyen, bár lehet még nem mentettem le túl sok fájlt 🙂

      Hozzászólás: Megjelent a Mozilla Firefox 2.0.0.4 #2113100
      lada2105
      Felhasználó

        Egyébként automatán is lefrissül már 😛

        Nemtom, ki vette észre, hogy a régi 2-es verzió sokszor 2x írja a fájlnévhez a kiterjesztést?
        pl: firefox_win.exe.exe vagy mittomen.zip.zip meg hasonlók
        Jelentkezett egyáltalán rajtam kívül valakinél ez a hiba?

        Ezzel az új 2.0.0.4-el már mintha nem lenne ilyen, bár lehet még nem mentettem le túl sok fájlt 🙂

        Hozzászólás: Melyiket a sok közül? #2113147
        lada2105
        Felhasználó
          dafincsi wrote:
          amugy eredetileg egy 486-ost akartam, csak az alaplap nem akarta felismerni a vinyot.

          Tegyél be egy 4-5Gbyte nah jó, 2Gb -os 🙂 rendszervinyót.
          A 80-asat kapcsold ki BIOS-ban, hogy az ne is keresse és láss csodát, a linux gond nélkül fogja kezelni 🙂

          Nekem hasonlóan megy 1db 10Gb-os system HDD + 2db 200Gb-os HDD-vel egy 333Mhz-es Backup szerverem 😀

          Hozzászólás: Melyiket a sok közül? #2113148
          lada2105
          Felhasználó
            dafincsi wrote:
            amugy eredetileg egy 486-ost akartam, csak az alaplap nem akarta felismerni a vinyot.

            Tegyél be egy 4-5Gbyte nah jó, 2Gb -os 🙂 rendszervinyót.
            A 80-asat kapcsold ki BIOS-ban, hogy az ne is keresse és láss csodát, a linux gond nélkül fogja kezelni 🙂

            Nekem hasonlóan megy 1db 10Gb-os system HDD + 2db 200Gb-os HDD-vel egy 333Mhz-es Backup szerverem 😀

            Hozzászólás: Távoli segítségnyújtás Linux-ról XP-re. #2112865
            lada2105
            Felhasználó

              Ha jól tudom a meghívásos távsegítség dolog felejtös (sajnos) linux alól.
              2 lehetöség van (már csomó topicban volt ezekröl szó, keress utána a részletesebb infóért)
              1. kell a távoli gépre egy VNC server
              ezesetben a te gépedre egy viewer amivel „rá tudsz lépni” a távoli gépre
              természetesen az ip ismeretében
              erre jó pl a http://www.showmyip.com vagy még jópár oldal

              2. ha xp pro-ról van szó, akkor lehetöség van ott beállítani a távoli asztalt
              (sajátgép – tulajdonságok)
              persze ilyenkor a fiókhoz kell jelszó, mert különben nem enged be 🙂
              ekkor a linuxról egy rdesktop nevü progival tudsz szintén az ip ismeretében rálépni a távoli gépre

              Suse föleg 10.2 esetén asszem az alap telepítéssel is felkerül a tvightvnc illetve az rdesktop. Ha nem, akkor a yast-al felrakható mert a rendszer alapját képezi.
              Felesleges netröl telepíteni!

              sok sikert!

              Hozzászólás: Távoli segítségnyújtás Linux-ról XP-re. #2112866
              lada2105
              Felhasználó

                Ha jól tudom a meghívásos távsegítség dolog felejtös (sajnos) linux alól.
                2 lehetöség van (már csomó topicban volt ezekröl szó, keress utána a részletesebb infóért)
                1. kell a távoli gépre egy VNC server
                ezesetben a te gépedre egy viewer amivel „rá tudsz lépni” a távoli gépre
                természetesen az ip ismeretében
                erre jó pl a http://www.showmyip.com vagy még jópár oldal

                2. ha xp pro-ról van szó, akkor lehetöség van ott beállítani a távoli asztalt
                (sajátgép – tulajdonságok)
                persze ilyenkor a fiókhoz kell jelszó, mert különben nem enged be 🙂
                ekkor a linuxról egy rdesktop nevü progival tudsz szintén az ip ismeretében rálépni a távoli gépre

                Suse föleg 10.2 esetén asszem az alap telepítéssel is felkerül a tvightvnc illetve az rdesktop. Ha nem, akkor a yast-al felrakható mert a rendszer alapját képezi.
                Felesleges netröl telepíteni!

                sok sikert!

                Hozzászólás: A billentyűzeten nem működik az ALTGR #2109290
                lada2105
                Felhasználó
                  vasy05 wrote:
                  Nem mûködik a kukac jel pl. Nem tudok semmit sem csinálni az ALT GR-el. Szóval kukac, akkor kacsacsõr, and jel. Ezek nem mennek. Pedig jó lenne ha menne. 🙂 Nem ártana. 🙂 PLS HELP!!!!!!!

                  Elõre is köszönöm.

                  Bár amit az elöttem szólók írtak, az nem hülyeség! Pontosíts!
                  Egyébként csak úgy általánosan azért megnézném ezt:
                  xorg.conf -> keyboard szekció -> ha van Xkbvariant akkor kommentezd ki! (# jel a sor elejére, mert szükségtelen)
                  Persze csekkold a model-t is, hogy az meg pc105 legyen!
                  Ez(ek) szokták általában ezt a jellegü problémát okozni.
                  Egyébként már párszor volt róla szó…

                  Hozzászólás: A billentyűzeten nem működik az ALTGR #2109291
                  lada2105
                  Felhasználó
                    vasy05 wrote:
                    Nem mûködik a kukac jel pl. Nem tudok semmit sem csinálni az ALT GR-el. Szóval kukac, akkor kacsacsõr, and jel. Ezek nem mennek. Pedig jó lenne ha menne. 🙂 Nem ártana. 🙂 PLS HELP!!!!!!!

                    Elõre is köszönöm.

                    Bár amit az elöttem szólók írtak, az nem hülyeség! Pontosíts!
                    Egyébként csak úgy általánosan azért megnézném ezt:
                    xorg.conf -> keyboard szekció -> ha van Xkbvariant akkor kommentezd ki! (# jel a sor elejére, mert szükségtelen)
                    Persze csekkold a model-t is, hogy az meg pc105 legyen!
                    Ez(ek) szokták általában ezt a jellegü problémát okozni.
                    Egyébként már párszor volt róla szó…

                    Hozzászólás: Ftp kliens ügyködés #2110609
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Mike65 wrote:
                      gftp-vel egyszerre csak egy könyvtárat lehet letölteni? mert ha megpróbálom behúzni a könyvtár másik alá, vagy áthúzni a másik könyvtárba akkor nem engedi. Ebben nincs letöltési lista?

                      man wget vagy google
                      egyébként a -r kapcsolóval lehet trükközni
                      egyébként meg szintén a wgel
                      wget -c -i downloadlist.txt

                      ahol a downloadlis.txt tartalma:
                      ftp:/ftp.suselinux.hu/9.1.iso
                      http://www.download.com/totalcommander_setup.exe

                      és szépen lassan mindet le fogja tölteni, ami a fájl soraiban van

                      Hozzászólás: Ftp kliens ügyködés #2110610
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Mike65 wrote:
                        gftp-vel egyszerre csak egy könyvtárat lehet letölteni? mert ha megpróbálom behúzni a könyvtár másik alá, vagy áthúzni a másik könyvtárba akkor nem engedi. Ebben nincs letöltési lista?

                        man wget vagy google
                        egyébként a -r kapcsolóval lehet trükközni
                        egyébként meg szintén a wgel
                        wget -c -i downloadlist.txt

                        ahol a downloadlis.txt tartalma:
                        ftp:/ftp.suselinux.hu/9.1.iso
                        http://www.download.com/totalcommander_setup.exe

                        és szépen lassan mindet le fogja tölteni, ami a fájl soraiban van

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 2,340