Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Egyébként automatán is lefrissül már 😛
Nemtom, ki vette észre, hogy a régi 2-es verzió sokszor 2x írja a fájlnévhez a kiterjesztést?
pl: firefox_win.exe.exe vagy mittomen.zip.zip meg hasonlók
Jelentkezett egyáltalán rajtam kívül valakinél ez a hiba?Ezzel az új 2.0.0.4-el már mintha nem lenne ilyen, bár lehet még nem mentettem le túl sok fájlt 🙂
Egyébként automatán is lefrissül már 😛
Nemtom, ki vette észre, hogy a régi 2-es verzió sokszor 2x írja a fájlnévhez a kiterjesztést?
pl: firefox_win.exe.exe vagy mittomen.zip.zip meg hasonlók
Jelentkezett egyáltalán rajtam kívül valakinél ez a hiba?Ezzel az új 2.0.0.4-el már mintha nem lenne ilyen, bár lehet még nem mentettem le túl sok fájlt 🙂
dafincsi wrote:amugy eredetileg egy 486-ost akartam, csak az alaplap nem akarta felismerni a vinyot.Tegyél be egy 4-5Gbyte nah jó, 2Gb -os 🙂 rendszervinyót.
A 80-asat kapcsold ki BIOS-ban, hogy az ne is keresse és láss csodát, a linux gond nélkül fogja kezelni 🙂Nekem hasonlóan megy 1db 10Gb-os system HDD + 2db 200Gb-os HDD-vel egy 333Mhz-es Backup szerverem 😀
dafincsi wrote:amugy eredetileg egy 486-ost akartam, csak az alaplap nem akarta felismerni a vinyot.Tegyél be egy 4-5Gbyte nah jó, 2Gb -os 🙂 rendszervinyót.
A 80-asat kapcsold ki BIOS-ban, hogy az ne is keresse és láss csodát, a linux gond nélkül fogja kezelni 🙂Nekem hasonlóan megy 1db 10Gb-os system HDD + 2db 200Gb-os HDD-vel egy 333Mhz-es Backup szerverem 😀
Ha jól tudom a meghívásos távsegítség dolog felejtös (sajnos) linux alól.
2 lehetöség van (már csomó topicban volt ezekröl szó, keress utána a részletesebb infóért)
1. kell a távoli gépre egy VNC server
ezesetben a te gépedre egy viewer amivel „rá tudsz lépni” a távoli gépre
természetesen az ip ismeretében
erre jó pl a http://www.showmyip.com vagy még jópár oldal2. ha xp pro-ról van szó, akkor lehetöség van ott beállítani a távoli asztalt
(sajátgép – tulajdonságok)
persze ilyenkor a fiókhoz kell jelszó, mert különben nem enged be 🙂
ekkor a linuxról egy rdesktop nevü progival tudsz szintén az ip ismeretében rálépni a távoli gépreSuse föleg 10.2 esetén asszem az alap telepítéssel is felkerül a tvightvnc illetve az rdesktop. Ha nem, akkor a yast-al felrakható mert a rendszer alapját képezi.
Felesleges netröl telepíteni!sok sikert!
Ha jól tudom a meghívásos távsegítség dolog felejtös (sajnos) linux alól.
2 lehetöség van (már csomó topicban volt ezekröl szó, keress utána a részletesebb infóért)
1. kell a távoli gépre egy VNC server
ezesetben a te gépedre egy viewer amivel „rá tudsz lépni” a távoli gépre
természetesen az ip ismeretében
erre jó pl a http://www.showmyip.com vagy még jópár oldal2. ha xp pro-ról van szó, akkor lehetöség van ott beállítani a távoli asztalt
(sajátgép – tulajdonságok)
persze ilyenkor a fiókhoz kell jelszó, mert különben nem enged be 🙂
ekkor a linuxról egy rdesktop nevü progival tudsz szintén az ip ismeretében rálépni a távoli gépreSuse föleg 10.2 esetén asszem az alap telepítéssel is felkerül a tvightvnc illetve az rdesktop. Ha nem, akkor a yast-al felrakható mert a rendszer alapját képezi.
Felesleges netröl telepíteni!sok sikert!
vasy05 wrote:Nem mûködik a kukac jel pl. Nem tudok semmit sem csinálni az ALT GR-el. Szóval kukac, akkor kacsacsõr, and jel. Ezek nem mennek. Pedig jó lenne ha menne. 🙂 Nem ártana. 🙂 PLS HELP!!!!!!!Elõre is köszönöm.
Bár amit az elöttem szólók írtak, az nem hülyeség! Pontosíts!
Egyébként csak úgy általánosan azért megnézném ezt:
xorg.conf -> keyboard szekció -> ha van Xkbvariant akkor kommentezd ki! (# jel a sor elejére, mert szükségtelen)
Persze csekkold a model-t is, hogy az meg pc105 legyen!
Ez(ek) szokták általában ezt a jellegü problémát okozni.
Egyébként már párszor volt róla szó…vasy05 wrote:Nem mûködik a kukac jel pl. Nem tudok semmit sem csinálni az ALT GR-el. Szóval kukac, akkor kacsacsõr, and jel. Ezek nem mennek. Pedig jó lenne ha menne. 🙂 Nem ártana. 🙂 PLS HELP!!!!!!!Elõre is köszönöm.
Bár amit az elöttem szólók írtak, az nem hülyeség! Pontosíts!
Egyébként csak úgy általánosan azért megnézném ezt:
xorg.conf -> keyboard szekció -> ha van Xkbvariant akkor kommentezd ki! (# jel a sor elejére, mert szükségtelen)
Persze csekkold a model-t is, hogy az meg pc105 legyen!
Ez(ek) szokták általában ezt a jellegü problémát okozni.
Egyébként már párszor volt róla szó…Mike65 wrote:gftp-vel egyszerre csak egy könyvtárat lehet letölteni? mert ha megpróbálom behúzni a könyvtár másik alá, vagy áthúzni a másik könyvtárba akkor nem engedi. Ebben nincs letöltési lista?man wget vagy google
egyébként a -r kapcsolóval lehet trükközni
egyébként meg szintén a wgel
wget -c -i downloadlist.txtahol a downloadlis.txt tartalma:
ftp:/ftp.suselinux.hu/9.1.iso
http://www.download.com/totalcommander_setup.exe
…és szépen lassan mindet le fogja tölteni, ami a fájl soraiban van
Mike65 wrote:gftp-vel egyszerre csak egy könyvtárat lehet letölteni? mert ha megpróbálom behúzni a könyvtár másik alá, vagy áthúzni a másik könyvtárba akkor nem engedi. Ebben nincs letöltési lista?man wget vagy google
egyébként a -r kapcsolóval lehet trükközni
egyébként meg szintén a wgel
wget -c -i downloadlist.txtahol a downloadlis.txt tartalma:
ftp:/ftp.suselinux.hu/9.1.iso
http://www.download.com/totalcommander_setup.exe
…és szépen lassan mindet le fogja tölteni, ami a fájl soraiban van
-
SzerzőBejegyzés