lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ftp kliens ügyködés #2110605
    lada2105
    Felhasználó

      wget -c ….
      és windows-ra is létezik 😛
      🙂

      Hozzászólás: Ftp kliens ügyködés #2110606
      lada2105
      Felhasználó

        wget -c ….
        és windows-ra is létezik 😛
        🙂

        Hozzászólás: boot menu (para)jelenség :-) #2109831
        lada2105
        Felhasználó

          Igen, ilyennel találkoztam már én is illetve többen is találkoztunk már a munkahelyemen, de a jelenség elött mi is értetlenül állunk.
          Gondoltunk olyanra, hogy talán cpu hömérséklet alapján cserélgetni a képet, de ezt azzal cáfoltuk, hogy a grub-nál még nem tud semmit a gépröl… szóval érdekes, de mindenesetre a pingvinek tényleg jópofák 🙂

          Hozzászólás: boot menu (para)jelenség :-) #2109832
          lada2105
          Felhasználó

            Igen, ilyennel találkoztam már én is illetve többen is találkoztunk már a munkahelyemen, de a jelenség elött mi is értetlenül állunk.
            Gondoltunk olyanra, hogy talán cpu hömérséklet alapján cserélgetni a képet, de ezt azzal cáfoltuk, hogy a grub-nál még nem tud semmit a gépröl… szóval érdekes, de mindenesetre a pingvinek tényleg jópofák 🙂

            Hozzászólás: Zenwalk #2107565
            lada2105
            Felhasználó

              http://hup.hu/node/38124
              de mintha… 😉

              http://hup.hu/node/27510
              „a 3g működéséhez csak annyit kellett pluszban csinálnom, hogy /etc/modules.conf ben be lett rakva ez a két sor:

              options usbserial vendor=0x12d1 product=0x1001
              post-install usbcore modprobe usbserial”

              http://portal.wikinerds.org/howto-3g-pcmcia-gnu-linux

              ennél többet sajnos nem tudok tenni 🙁

              Hozzászólás: Zenwalk #2107566
              lada2105
              Felhasználó

                http://hup.hu/node/38124
                de mintha… 😉

                http://hup.hu/node/27510
                „a 3g működéséhez csak annyit kellett pluszban csinálnom, hogy /etc/modules.conf ben be lett rakva ez a két sor:

                options usbserial vendor=0x12d1 product=0x1001
                post-install usbcore modprobe usbserial”

                http://portal.wikinerds.org/howto-3g-pcmcia-gnu-linux

                ennél többet sajnos nem tudok tenni 🙁

                Hozzászólás: Zenwalk #2107561
                lada2105
                Felhasználó

                  Talán.
                  Modem modulja betöltödik?
                  Felismeri az eszközt boot közben?
                  lsmod mit mond?
                  Összehasonlítottad az lsmod kimenetét egy olyan linuxéval amiben megy?

                  pl: Sajnos az új 4.6-os zenwalkban a kis P1-es notim hangkártyáját se tudtam hangra bírni alsa-val. Oss support-ot azaz pontosabban szimpla modult nem találtam hozzá a default kernelben 🙁

                  Hozzászólás: Zenwalk #2107562
                  lada2105
                  Felhasználó

                    Talán.
                    Modem modulja betöltödik?
                    Felismeri az eszközt boot közben?
                    lsmod mit mond?
                    Összehasonlítottad az lsmod kimenetét egy olyan linuxéval amiben megy?

                    pl: Sajnos az új 4.6-os zenwalkban a kis P1-es notim hangkártyáját se tudtam hangra bírni alsa-val. Oss support-ot azaz pontosabban szimpla modult nem találtam hozzá a default kernelben 🙁

                    Hozzászólás: 10.1 + 11.0 #2109230
                    lada2105
                    Felhasználó
                      b-man wrote:
                      lada2105:
                      Köszönet az részletes infóért! Majdnem ugyanezt a megoldást sikerült közben kihoznom:
                      Külön vinyón van a két rendszer, mindegyik kapott egy-egy lilo-t (az egyiken van Xp is, ami a háttérből kissé megnehezítette az életem, mert ha e szemetet valamikor újra kellett telepíteni, akkor lehetett küzdeni az MBR-szektor felülírása miatt…

                      Örülök, hogy tudtam segíteni 🙂
                      Nemtom mennyire ismered a slacki telepítö cd-ket/dvd-ket de az elsö cd-n illetve dvd-n van egy ügyes ki sor illetve funkció, ha elveszett a lilo-d az xp vagy más okból.
                      Semmi mást nem kell tenned, csak amikor berakod a lemezt, figyelni amit kiír mielött belépsz/elindítod a cd-s rendszert (telepítést) az enter-el.

                      A képernyö középsö tájékán van egy sor ilyesmi tartalommal:
                      bare.i root=/dev/hda3 ro noinitrd….
                      (már nem emlékszem pontosan, de ott olvashatod)

                      nah ezt bemásolod a „parancssorra”, természetesen a root-ot átírod a beindítani kívánt slackid megfelelö root partició számára és ezután nyomsz egy entert.
                      Ezzel elindítottad a telepített rendszered és már csak a lilo-t kell kiadni amivel újraírja az MBR-t és kész.

                      Persze megcsinálva egyszerübb, mint leírva 🙂

                      Sok sikert!

                      ui: már megint elfelejtettem lapozi… sorry 🙁

                      Hozzászólás: 10.1 + 11.0 #2109231
                      lada2105
                      Felhasználó
                        b-man wrote:
                        lada2105:
                        Köszönet az részletes infóért! Majdnem ugyanezt a megoldást sikerült közben kihoznom:
                        Külön vinyón van a két rendszer, mindegyik kapott egy-egy lilo-t (az egyiken van Xp is, ami a háttérből kissé megnehezítette az életem, mert ha e szemetet valamikor újra kellett telepíteni, akkor lehetett küzdeni az MBR-szektor felülírása miatt…

                        Örülök, hogy tudtam segíteni 🙂
                        Nemtom mennyire ismered a slacki telepítö cd-ket/dvd-ket de az elsö cd-n illetve dvd-n van egy ügyes ki sor illetve funkció, ha elveszett a lilo-d az xp vagy más okból.
                        Semmi mást nem kell tenned, csak amikor berakod a lemezt, figyelni amit kiír mielött belépsz/elindítod a cd-s rendszert (telepítést) az enter-el.

                        A képernyö középsö tájékán van egy sor ilyesmi tartalommal:
                        bare.i root=/dev/hda3 ro noinitrd….
                        (már nem emlékszem pontosan, de ott olvashatod)

                        nah ezt bemásolod a „parancssorra”, természetesen a root-ot átírod a beindítani kívánt slackid megfelelö root partició számára és ezután nyomsz egy entert.
                        Ezzel elindítottad a telepített rendszered és már csak a lilo-t kell kiadni amivel újraírja az MBR-t és kész.

                        Persze megcsinálva egyszerübb, mint leírva 🙂

                        Sok sikert!

                        ui: már megint elfelejtettem lapozi… sorry 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 2,340