Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
wget -c ….
és windows-ra is létezik 😛
🙂wget -c ….
és windows-ra is létezik 😛
🙂Igen, ilyennel találkoztam már én is illetve többen is találkoztunk már a munkahelyemen, de a jelenség elött mi is értetlenül állunk.
Gondoltunk olyanra, hogy talán cpu hömérséklet alapján cserélgetni a képet, de ezt azzal cáfoltuk, hogy a grub-nál még nem tud semmit a gépröl… szóval érdekes, de mindenesetre a pingvinek tényleg jópofák 🙂Igen, ilyennel találkoztam már én is illetve többen is találkoztunk már a munkahelyemen, de a jelenség elött mi is értetlenül állunk.
Gondoltunk olyanra, hogy talán cpu hömérséklet alapján cserélgetni a képet, de ezt azzal cáfoltuk, hogy a grub-nál még nem tud semmit a gépröl… szóval érdekes, de mindenesetre a pingvinek tényleg jópofák 🙂http://hup.hu/node/38124
de mintha… 😉http://hup.hu/node/27510
„a 3g működéséhez csak annyit kellett pluszban csinálnom, hogy /etc/modules.conf ben be lett rakva ez a két sor:options usbserial vendor=0x12d1 product=0x1001
post-install usbcore modprobe usbserial”http://portal.wikinerds.org/howto-3g-pcmcia-gnu-linux
ennél többet sajnos nem tudok tenni 🙁
http://hup.hu/node/38124
de mintha… 😉http://hup.hu/node/27510
„a 3g működéséhez csak annyit kellett pluszban csinálnom, hogy /etc/modules.conf ben be lett rakva ez a két sor:options usbserial vendor=0x12d1 product=0x1001
post-install usbcore modprobe usbserial”http://portal.wikinerds.org/howto-3g-pcmcia-gnu-linux
ennél többet sajnos nem tudok tenni 🙁
Talán.
Modem modulja betöltödik?
Felismeri az eszközt boot közben?
lsmod mit mond?
Összehasonlítottad az lsmod kimenetét egy olyan linuxéval amiben megy?pl: Sajnos az új 4.6-os zenwalkban a kis P1-es notim hangkártyáját se tudtam hangra bírni alsa-val. Oss support-ot azaz pontosabban szimpla modult nem találtam hozzá a default kernelben 🙁
Talán.
Modem modulja betöltödik?
Felismeri az eszközt boot közben?
lsmod mit mond?
Összehasonlítottad az lsmod kimenetét egy olyan linuxéval amiben megy?pl: Sajnos az új 4.6-os zenwalkban a kis P1-es notim hangkártyáját se tudtam hangra bírni alsa-val. Oss support-ot azaz pontosabban szimpla modult nem találtam hozzá a default kernelben 🙁
b-man wrote:lada2105:
Köszönet az részletes infóért! Majdnem ugyanezt a megoldást sikerült közben kihoznom:
Külön vinyón van a két rendszer, mindegyik kapott egy-egy lilo-t (az egyiken van Xp is, ami a háttérből kissé megnehezítette az életem, mert ha e szemetet valamikor újra kellett telepíteni, akkor lehetett küzdeni az MBR-szektor felülírása miatt…Örülök, hogy tudtam segíteni 🙂
Nemtom mennyire ismered a slacki telepítö cd-ket/dvd-ket de az elsö cd-n illetve dvd-n van egy ügyes ki sor illetve funkció, ha elveszett a lilo-d az xp vagy más okból.
Semmi mást nem kell tenned, csak amikor berakod a lemezt, figyelni amit kiír mielött belépsz/elindítod a cd-s rendszert (telepítést) az enter-el.A képernyö középsö tájékán van egy sor ilyesmi tartalommal:
bare.i root=/dev/hda3 ro noinitrd….
(már nem emlékszem pontosan, de ott olvashatod)nah ezt bemásolod a „parancssorra”, természetesen a root-ot átírod a beindítani kívánt slackid megfelelö root partició számára és ezután nyomsz egy entert.
Ezzel elindítottad a telepített rendszered és már csak a lilo-t kell kiadni amivel újraírja az MBR-t és kész.Persze megcsinálva egyszerübb, mint leírva 🙂
Sok sikert!
ui: már megint elfelejtettem lapozi… sorry 🙁
b-man wrote:lada2105:
Köszönet az részletes infóért! Majdnem ugyanezt a megoldást sikerült közben kihoznom:
Külön vinyón van a két rendszer, mindegyik kapott egy-egy lilo-t (az egyiken van Xp is, ami a háttérből kissé megnehezítette az életem, mert ha e szemetet valamikor újra kellett telepíteni, akkor lehetett küzdeni az MBR-szektor felülírása miatt…Örülök, hogy tudtam segíteni 🙂
Nemtom mennyire ismered a slacki telepítö cd-ket/dvd-ket de az elsö cd-n illetve dvd-n van egy ügyes ki sor illetve funkció, ha elveszett a lilo-d az xp vagy más okból.
Semmi mást nem kell tenned, csak amikor berakod a lemezt, figyelni amit kiír mielött belépsz/elindítod a cd-s rendszert (telepítést) az enter-el.A képernyö középsö tájékán van egy sor ilyesmi tartalommal:
bare.i root=/dev/hda3 ro noinitrd….
(már nem emlékszem pontosan, de ott olvashatod)nah ezt bemásolod a „parancssorra”, természetesen a root-ot átírod a beindítani kívánt slackid megfelelö root partició számára és ezután nyomsz egy entert.
Ezzel elindítottad a telepített rendszered és már csak a lilo-t kell kiadni amivel újraírja az MBR-t és kész.Persze megcsinálva egyszerübb, mint leírva 🙂
Sok sikert!
ui: már megint elfelejtettem lapozi… sorry 🙁
-
SzerzőBejegyzés