Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
NagyEsta wrote:Code:[root@NagyEsta ~]# proftpd
– IPv4 getaddrinfo ‘NagyEsta.vuk.hu’ error: Name or service not known
– warning: unable to determine IP address of ‘NagyEsta.vuk.hu’
– error: no valid servers configured
– Fatal: error processing configuration file ‘/etc/proftpd.conf’
[root@NagyEsta ~]#Szerintetek az ftp-s probléma inkább a /root mappa törlése, vagy a hálózati machináció következtében jelent meg? Ill. mi lehet a megoldás? Járjak nyavajogni a rendszergazdáknak, vagy helyi hibám van?
ha minden igaz a probléma oka a host név. A hosts fájlban nézz körül ezirányban.
Nem változott meg a géped neve a dhcp-s machinálás miatt?
elméletileg az a probléma, hogy nem tudja erre a névre visszaoldani az IP-d a démon.NagyEsta wrote:Code:[root@NagyEsta ~]# proftpd
– IPv4 getaddrinfo ‘NagyEsta.vuk.hu’ error: Name or service not known
– warning: unable to determine IP address of ‘NagyEsta.vuk.hu’
– error: no valid servers configured
– Fatal: error processing configuration file ‘/etc/proftpd.conf’
[root@NagyEsta ~]#Szerintetek az ftp-s probléma inkább a /root mappa törlése, vagy a hálózati machináció következtében jelent meg? Ill. mi lehet a megoldás? Járjak nyavajogni a rendszergazdáknak, vagy helyi hibám van?
ha minden igaz a probléma oka a host név. A hosts fájlban nézz körül ezirányban.
Nem változott meg a géped neve a dhcp-s machinálás miatt?
elméletileg az a probléma, hogy nem tudja erre a névre visszaoldani az IP-d a démon.Minek kevered össze szegény boot könyvtárad?
Egyszerü megoldás van rá. Épp a napokban próbálgatok így disztrókat, bár az igaz, hogy két vinyóval…
szóval:
1. van egy 10.1-es slackid, legyen ez most a default rendszered
van egy lilo.conf-ja a hda-d MBR-jében
2. vedd fel ennek a linuxnak a lilo.conf-jába:
other=/dev/hda3
label=slack11
ahol természetesen a hda3 azt a particiót jelenti ahol a 11-es slackid /-je van.3. a 11-es slackid lilóját csak a partició boot szektorába rakd NE az MBR-be!! (nemtom ezt a részt hogy híjják pontosan, már régen voltak azok az iskolaévek…)
Így ha bekapcsolod a géped, elöször a 10.1-es slacki lilója jön be, ahol is ilyen menüt kapsz kb:
linux
slack11ha rányomsz a linux-ra, bejön a 10.1-es slackid
ha rányomsz a slack11-re bejön a slack11-es LILOja az ö particiójának boot szektorábólazzaz két lilo-t látsz
elöny: nem keveredik meg a /boot könyvtár, se te
hátrány: két boot menü -> több timeout
megoldás: a slack 11 lilo timeoutját tedd 2 sec-re 🙂Egyébként csak úgy megkérdem, miért kell két egymástól alig eltérö disztró a gépedre?
Mondjuk egy 8.1-et meg 11.0-t még megértenék vagy teljesen különbözö disztrókat, de ezt kicsit furcsállom 🙂Na de mindegy, végülis a te géped. Sok sikert!
Remélem érthetö volt a leírás.ui: man lilo.conf – nagyon hasznos kis example-k vannak már rögtön az elején. Én is onnan oldottam meg.
És gond nélkül müxik azóta is 🙂Minek kevered össze szegény boot könyvtárad?
Egyszerü megoldás van rá. Épp a napokban próbálgatok így disztrókat, bár az igaz, hogy két vinyóval…
szóval:
1. van egy 10.1-es slackid, legyen ez most a default rendszered
van egy lilo.conf-ja a hda-d MBR-jében
2. vedd fel ennek a linuxnak a lilo.conf-jába:
other=/dev/hda3
label=slack11
ahol természetesen a hda3 azt a particiót jelenti ahol a 11-es slackid /-je van.3. a 11-es slackid lilóját csak a partició boot szektorába rakd NE az MBR-be!! (nemtom ezt a részt hogy híjják pontosan, már régen voltak azok az iskolaévek…)
Így ha bekapcsolod a géped, elöször a 10.1-es slacki lilója jön be, ahol is ilyen menüt kapsz kb:
linux
slack11ha rányomsz a linux-ra, bejön a 10.1-es slackid
ha rányomsz a slack11-re bejön a slack11-es LILOja az ö particiójának boot szektorábólazzaz két lilo-t látsz
elöny: nem keveredik meg a /boot könyvtár, se te
hátrány: két boot menü -> több timeout
megoldás: a slack 11 lilo timeoutját tedd 2 sec-re 🙂Egyébként csak úgy megkérdem, miért kell két egymástól alig eltérö disztró a gépedre?
Mondjuk egy 8.1-et meg 11.0-t még megértenék vagy teljesen különbözö disztrókat, de ezt kicsit furcsállom 🙂Na de mindegy, végülis a te géped. Sok sikert!
Remélem érthetö volt a leírás.ui: man lilo.conf – nagyon hasznos kis example-k vannak már rögtön az elején. Én is onnan oldottam meg.
És gond nélkül müxik azóta is 🙂medveapu wrote:Ezt most tényleg komolyan kérdezem.
Köszi.szerveren talán egy chkrootkit progit tudnék javasolni amit idönként lefutattva csekkolni a „hátha dolgokat”.
A vírusírtóval meg a samba megosztásokat és átözönlö win-re érkezö leveleket kell inkább ellenörizni.
A linuxos vírusokat, mint olvashattad, ritka és kevés (gyakorlatilag elhanyagolhatóak) az az ember aki látott/tapasztalt ilyet.
A szerverre való betöréseknek nagyobb esélyük van, inkább ezek ellen kell védekezni.medveapu wrote:Ezt most tényleg komolyan kérdezem.
Köszi.szerveren talán egy chkrootkit progit tudnék javasolni amit idönként lefutattva csekkolni a „hátha dolgokat”.
A vírusírtóval meg a samba megosztásokat és átözönlö win-re érkezö leveleket kell inkább ellenörizni.
A linuxos vírusokat, mint olvashattad, ritka és kevés (gyakorlatilag elhanyagolhatóak) az az ember aki látott/tapasztalt ilyet.
A szerverre való betöréseknek nagyobb esélyük van, inkább ezek ellen kell védekezni.Pingvin1111 wrote:fujil:/etc/samba# smbpasswd -a -m testgep
Failed to initialise SAM_ACCOUNT for user testgep$. Does this user exist in the UNIX password database ?
Failed to modify password entry for user testgep$gondolom valami „extra” authentikációt állíthattál be a debianodban installkor.
Elsösorban a shadow-ot illetve az passwd fájlokat szokás használni és akkor általában ez a „SAM_ACCOUNT” probléma nem jelenik meg.
Próbáld meg valahogy ezt kiiktatni, hogy a régi módon autentikáljon a linuxod, aztán majd úgy próbáld meg…
Más ötletem nincs, bocsi.Pingvin1111 wrote:fujil:/etc/samba# smbpasswd -a -m testgep
Failed to initialise SAM_ACCOUNT for user testgep$. Does this user exist in the UNIX password database ?
Failed to modify password entry for user testgep$gondolom valami „extra” authentikációt állíthattál be a debianodban installkor.
Elsösorban a shadow-ot illetve az passwd fájlokat szokás használni és akkor általában ez a „SAM_ACCOUNT” probléma nem jelenik meg.
Próbáld meg valahogy ezt kiiktatni, hogy a régi módon autentikáljon a linuxod, aztán majd úgy próbáld meg…
Más ötletem nincs, bocsi.Mike65 wrote:ntfs-3g -vel együtt(ntfs partícióra töltök)én fordítanék a dolgon
ha úgyis linuxban vagy többet, akkor legyen a partició ext3
aztán a windows-t meg ext3 driverrel vetesd rá az írásra olvasásra
elképzelhetö hogy a ntfs driver nélkül máris kisebb lenne a prociéhsége a proginak
ha meg hordod a vinyót akkor csinálj rajta egy 100Mb-os FAT32-t ahova feldobod az ext3 drivert vagy egy totalcommandert ext3 pluginnal és a gond elhárult 🙂Mike65 wrote:ntfs-3g -vel együtt(ntfs partícióra töltök)én fordítanék a dolgon
ha úgyis linuxban vagy többet, akkor legyen a partició ext3
aztán a windows-t meg ext3 driverrel vetesd rá az írásra olvasásra
elképzelhetö hogy a ntfs driver nélkül máris kisebb lenne a prociéhsége a proginak
ha meg hordod a vinyót akkor csinálj rajta egy 100Mb-os FAT32-t ahova feldobod az ext3 drivert vagy egy totalcommandert ext3 pluginnal és a gond elhárult 🙂 -
SzerzőBejegyzés