lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Proftpd #2092140
    lada2105
    Felhasználó
      NagyEsta wrote:
      Code:
      [root@NagyEsta ~]# proftpd
      – IPv4 getaddrinfo ‘NagyEsta.vuk.hu’ error: Name or service not known
      – warning: unable to determine IP address of ‘NagyEsta.vuk.hu’
      – error: no valid servers configured
      – Fatal: error processing configuration file ‘/etc/proftpd.conf’
      [root@NagyEsta ~]#

      Szerintetek az ftp-s probléma inkább a /root mappa törlése, vagy a hálózati machináció következtében jelent meg? Ill. mi lehet a megoldás? Járjak nyavajogni a rendszergazdáknak, vagy helyi hibám van?

      ha minden igaz a probléma oka a host név. A hosts fájlban nézz körül ezirányban.
      Nem változott meg a géped neve a dhcp-s machinálás miatt?
      elméletileg az a probléma, hogy nem tudja erre a névre visszaoldani az IP-d a démon.

      Hozzászólás: Proftpd #2092141
      lada2105
      Felhasználó
        NagyEsta wrote:
        Code:
        [root@NagyEsta ~]# proftpd
        – IPv4 getaddrinfo ‘NagyEsta.vuk.hu’ error: Name or service not known
        – warning: unable to determine IP address of ‘NagyEsta.vuk.hu’
        – error: no valid servers configured
        – Fatal: error processing configuration file ‘/etc/proftpd.conf’
        [root@NagyEsta ~]#

        Szerintetek az ftp-s probléma inkább a /root mappa törlése, vagy a hálózati machináció következtében jelent meg? Ill. mi lehet a megoldás? Járjak nyavajogni a rendszergazdáknak, vagy helyi hibám van?

        ha minden igaz a probléma oka a host név. A hosts fájlban nézz körül ezirányban.
        Nem változott meg a géped neve a dhcp-s machinálás miatt?
        elméletileg az a probléma, hogy nem tudja erre a névre visszaoldani az IP-d a démon.

        Hozzászólás: 10.1 + 11.0 #2109196
        lada2105
        Felhasználó

          Minek kevered össze szegény boot könyvtárad?
          Egyszerü megoldás van rá. Épp a napokban próbálgatok így disztrókat, bár az igaz, hogy két vinyóval…
          szóval:
          1. van egy 10.1-es slackid, legyen ez most a default rendszered
          van egy lilo.conf-ja a hda-d MBR-jében
          2. vedd fel ennek a linuxnak a lilo.conf-jába:
                        other=/dev/hda3
                            label=slack11
          ahol természetesen a hda3 azt a particiót jelenti ahol a 11-es slackid /-je van.

          3. a 11-es slackid lilóját csak a partició boot szektorába rakd NE az MBR-be!! (nemtom ezt a részt hogy híjják pontosan, már régen voltak azok az iskolaévek…)

          Így ha bekapcsolod a géped, elöször a 10.1-es slacki lilója jön be, ahol is ilyen menüt kapsz kb:
          linux
          slack11

          ha rányomsz a linux-ra, bejön a 10.1-es slackid
          ha rányomsz a slack11-re bejön a slack11-es LILOja az ö particiójának boot szektorából

          azzaz két lilo-t látsz
          elöny: nem keveredik meg a /boot könyvtár, se te
          hátrány: két boot menü -> több timeout
          megoldás: a slack 11 lilo timeoutját tedd 2 sec-re 🙂

          Egyébként csak úgy megkérdem, miért kell két egymástól alig eltérö disztró a gépedre?
          Mondjuk egy 8.1-et meg 11.0-t még megértenék vagy teljesen különbözö disztrókat, de ezt kicsit furcsállom 🙂

          Na de mindegy, végülis a te géped. Sok sikert!
          Remélem érthetö volt a leírás.

          ui: man lilo.conf – nagyon hasznos kis example-k vannak már rögtön az elején. Én is onnan oldottam meg.
          És gond nélkül müxik azóta is 🙂

          Hozzászólás: 10.1 + 11.0 #2109197
          lada2105
          Felhasználó

            Minek kevered össze szegény boot könyvtárad?
            Egyszerü megoldás van rá. Épp a napokban próbálgatok így disztrókat, bár az igaz, hogy két vinyóval…
            szóval:
            1. van egy 10.1-es slackid, legyen ez most a default rendszered
            van egy lilo.conf-ja a hda-d MBR-jében
            2. vedd fel ennek a linuxnak a lilo.conf-jába:
                          other=/dev/hda3
                              label=slack11
            ahol természetesen a hda3 azt a particiót jelenti ahol a 11-es slackid /-je van.

            3. a 11-es slackid lilóját csak a partició boot szektorába rakd NE az MBR-be!! (nemtom ezt a részt hogy híjják pontosan, már régen voltak azok az iskolaévek…)

            Így ha bekapcsolod a géped, elöször a 10.1-es slacki lilója jön be, ahol is ilyen menüt kapsz kb:
            linux
            slack11

            ha rányomsz a linux-ra, bejön a 10.1-es slackid
            ha rányomsz a slack11-re bejön a slack11-es LILOja az ö particiójának boot szektorából

            azzaz két lilo-t látsz
            elöny: nem keveredik meg a /boot könyvtár, se te
            hátrány: két boot menü -> több timeout
            megoldás: a slack 11 lilo timeoutját tedd 2 sec-re 🙂

            Egyébként csak úgy megkérdem, miért kell két egymástól alig eltérö disztró a gépedre?
            Mondjuk egy 8.1-et meg 11.0-t még megértenék vagy teljesen különbözö disztrókat, de ezt kicsit furcsállom 🙂

            Na de mindegy, végülis a te géped. Sok sikert!
            Remélem érthetö volt a leírás.

            ui: man lilo.conf – nagyon hasznos kis example-k vannak már rögtön az elején. Én is onnan oldottam meg.
            És gond nélkül müxik azóta is 🙂

            Hozzászólás: vírus #2108930
            lada2105
            Felhasználó
              medveapu wrote:
              Ezt most tényleg komolyan kérdezem.
              Köszi.

              szerveren talán egy chkrootkit progit tudnék javasolni amit idönként lefutattva csekkolni a „hátha dolgokat”.
              A vírusírtóval meg a samba megosztásokat és átözönlö win-re érkezö leveleket kell inkább ellenörizni.
              A linuxos vírusokat, mint olvashattad, ritka és kevés (gyakorlatilag elhanyagolhatóak) az az ember aki látott/tapasztalt ilyet.
              A szerverre való betöréseknek nagyobb esélyük van, inkább ezek ellen kell védekezni.

              Hozzászólás: vírus #2108931
              lada2105
              Felhasználó
                medveapu wrote:
                Ezt most tényleg komolyan kérdezem.
                Köszi.

                szerveren talán egy chkrootkit progit tudnék javasolni amit idönként lefutattva csekkolni a „hátha dolgokat”.
                A vírusírtóval meg a samba megosztásokat és átözönlö win-re érkezö leveleket kell inkább ellenörizni.
                A linuxos vírusokat, mint olvashattad, ritka és kevés (gyakorlatilag elhanyagolhatóak) az az ember aki látott/tapasztalt ilyet.
                A szerverre való betöréseknek nagyobb esélyük van, inkább ezek ellen kell védekezni.

                Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108584
                lada2105
                Felhasználó
                  Pingvin1111 wrote:
                  fujil:/etc/samba# smbpasswd -a -m testgep
                  Failed to initialise SAM_ACCOUNT for user testgep$. Does this user exist in the UNIX password database ?
                  Failed to modify password entry for user testgep$

                  gondolom valami „extra” authentikációt állíthattál be a debianodban installkor.
                  Elsösorban a shadow-ot illetve az passwd fájlokat szokás használni és akkor általában ez a „SAM_ACCOUNT” probléma nem jelenik meg.
                  Próbáld meg valahogy ezt kiiktatni, hogy a régi módon autentikáljon a linuxod, aztán majd úgy próbáld meg…
                  Más ötletem nincs, bocsi.

                  Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108585
                  lada2105
                  Felhasználó
                    Pingvin1111 wrote:
                    fujil:/etc/samba# smbpasswd -a -m testgep
                    Failed to initialise SAM_ACCOUNT for user testgep$. Does this user exist in the UNIX password database ?
                    Failed to modify password entry for user testgep$

                    gondolom valami „extra” authentikációt állíthattál be a debianodban installkor.
                    Elsösorban a shadow-ot illetve az passwd fájlokat szokás használni és akkor általában ez a „SAM_ACCOUNT” probléma nem jelenik meg.
                    Próbáld meg valahogy ezt kiiktatni, hogy a régi módon autentikáljon a linuxod, aztán majd úgy próbáld meg…
                    Más ötletem nincs, bocsi.

                    Hozzászólás: Zenwalk #2107523
                    lada2105
                    Felhasználó
                      Mike65 wrote:
                      ntfs-3g -vel együtt(ntfs partícióra töltök)

                      én fordítanék a dolgon
                      ha úgyis linuxban vagy többet, akkor legyen a partició ext3
                      aztán a windows-t meg ext3 driverrel vetesd rá az írásra olvasásra
                      elképzelhetö hogy a ntfs driver nélkül máris kisebb lenne a prociéhsége a proginak
                      ha meg hordod a vinyót akkor csinálj rajta egy 100Mb-os FAT32-t ahova feldobod az ext3 drivert vagy egy totalcommandert ext3 pluginnal és a gond elhárult 🙂

                      Hozzászólás: Zenwalk #2107524
                      lada2105
                      Felhasználó
                        Mike65 wrote:
                        ntfs-3g -vel együtt(ntfs partícióra töltök)

                        én fordítanék a dolgon
                        ha úgyis linuxban vagy többet, akkor legyen a partició ext3
                        aztán a windows-t meg ext3 driverrel vetesd rá az írásra olvasásra
                        elképzelhetö hogy a ntfs driver nélkül máris kisebb lenne a prociéhsége a proginak
                        ha meg hordod a vinyót akkor csinálj rajta egy 100Mb-os FAT32-t ahova feldobod az ext3 drivert vagy egy totalcommandert ext3 pluginnal és a gond elhárult 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 2,340