lada2105

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 2,340
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108578
    lada2105
    Felhasználó
      Pingvin1111 wrote:
      na beraktam az ominózus sort.
      Nem megy. Most van az a pont hogy a leghalványabb L képzelésem sincs.

      Felraktam (downgrade) 3.0.20 -as samba-t azval sem megy. Mindjárt fogom és rakok fel 1 SARGE -ot. Bár gyanus hogy valamit én tolok L csak nem tudom mit…
      Azért köszönöm a segítséget.

      Sebaj, ne add fel!
      Muszáj a debian? Nincs egy másik „egyszerübb” disztró amit viszonylag ismersz?
      pl: suse, slackware, ubuntu
      ezeknél ha nem raksz X-et vagy csak minimálisat, akkor szépen használhatók szervernek is.
      Talán azzal nagyobb sikered lesz…
      Ha sikerül beizgatni a sambát ezek alatt, akkor meg egy az egybe csak átrakod a confot meg a könyvtárakat az új alá és kész 🙂

      egyébként szívesen.

      jah igen, próbáld abszolúte 0-ról felépíteni a conf-ot. Azaz ne a default-ot foldozgasd. Oké, elhiszem hogy könnyebb, de talán jobban megérti az ember ha mindent saját maga csinál.

      Sok sikert!

      Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108579
      lada2105
      Felhasználó
        Pingvin1111 wrote:
        na beraktam az ominózus sort.
        Nem megy. Most van az a pont hogy a leghalványabb L képzelésem sincs.

        Felraktam (downgrade) 3.0.20 -as samba-t azval sem megy. Mindjárt fogom és rakok fel 1 SARGE -ot. Bár gyanus hogy valamit én tolok L csak nem tudom mit…
        Azért köszönöm a segítséget.

        Sebaj, ne add fel!
        Muszáj a debian? Nincs egy másik „egyszerübb” disztró amit viszonylag ismersz?
        pl: suse, slackware, ubuntu
        ezeknél ha nem raksz X-et vagy csak minimálisat, akkor szépen használhatók szervernek is.
        Talán azzal nagyobb sikered lesz…
        Ha sikerül beizgatni a sambát ezek alatt, akkor meg egy az egybe csak átrakod a confot meg a könyvtárakat az új alá és kész 🙂

        egyébként szívesen.

        jah igen, próbáld abszolúte 0-ról felépíteni a conf-ot. Azaz ne a default-ot foldozgasd. Oké, elhiszem hogy könnyebb, de talán jobban megérti az ember ha mindent saját maga csinál.

        Sok sikert!

        Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108574
        lada2105
        Felhasználó
          Pingvin1111 wrote:
          A sima megosztósdi az megy, a domain -es beléptetés nem megy!!!

          ez így mindjárt más 🙂

          a global-ba vedd fel ezt a sort:
          admin users = rendszergizda
          (vagy admin user… sose tudom)

          természetesen a linuxra is vedd fel és a sambához is.
          Gépnév nem kell, hisz bármely gép elé leülhet 🙂
          Kész.

          Ezzel a userrel léptesd be a gépet domainba.
          Max újra kell indítani a sambát mert a debian-os szamba kicsit háklis…
          Nekem így megy, bár az egy Slackware 🙂

          Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108575
          lada2105
          Felhasználó
            Pingvin1111 wrote:
            A sima megosztósdi az megy, a domain -es beléptetés nem megy!!!

            ez így mindjárt más 🙂

            a global-ba vedd fel ezt a sort:
            admin users = rendszergizda
            (vagy admin user… sose tudom)

            természetesen a linuxra is vedd fel és a sambához is.
            Gépnév nem kell, hisz bármely gép elé leülhet 🙂
            Kész.

            Ezzel a userrel léptesd be a gépet domainba.
            Max újra kell indítani a sambát mert a debian-os szamba kicsit háklis…
            Nekem így megy, bár az egy Slackware 🙂

            Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108570
            lada2105
            Felhasználó
              Pingvin1111 wrote:
              Ha samba alatt nem adok meg a home nak path -ot akkor az alapértelmezett linuxos homot adja be. De ez müxik is.

              értem. de azért nem árt ha megadod szerintem. Jobb a békesség.

              Pingvin1111 wrote:
              A linuxos chmod -val beállítható jogok is 777 az összes könyvtárra és megosztásra amit a samba használ. de mivel nincs jobb ötletem ezért beírtam, és kiszedtem a valid users sort.
              Így sem megy …

              Hm…
              melyik megosztás nem megy pontosan?

              és – bár nemtom – ha kiszeded ezt a sort?
              obey pam restrictions = yes

              egyébként mi lenne ha egy szabilinuxos és google-ös leírások alapján raknál össze egy conf-ot a 0-ról?
              Elöször csak megosztás szinten majd roaming profillal.
              Lehet könyebb lenne azt átlátni, mint ezt hekkelgetni…

              ui: most jut eszembe… speckó karakterek a könyvtárnevekben esteleg nem zavarnak be?

              Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108571
              lada2105
              Felhasználó
                Pingvin1111 wrote:
                Ha samba alatt nem adok meg a home nak path -ot akkor az alapértelmezett linuxos homot adja be. De ez müxik is.

                értem. de azért nem árt ha megadod szerintem. Jobb a békesség.

                Pingvin1111 wrote:
                A linuxos chmod -val beállítható jogok is 777 az összes könyvtárra és megosztásra amit a samba használ. de mivel nincs jobb ötletem ezért beírtam, és kiszedtem a valid users sort.
                Így sem megy …

                Hm…
                melyik megosztás nem megy pontosan?

                és – bár nemtom – ha kiszeded ezt a sort?
                obey pam restrictions = yes

                egyébként mi lenne ha egy szabilinuxos és google-ös leírások alapján raknál össze egy conf-ot a 0-ról?
                Elöször csak megosztás szinten majd roaming profillal.
                Lehet könyebb lenne azt átlátni, mint ezt hekkelgetni…

                ui: most jut eszembe… speckó karakterek a könyvtárnevekben esteleg nem zavarnak be?

                Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108566
                lada2105
                Felhasználó

                  erre a megosztásra/részre gondolsz?

                  Code:
                  #
                  [homes]
                  #
                    comment = Home Directories
                  #
                    browseable = no
                  #
                    writable = no
                  #
                    create mask = 0700
                  #
                    directory mask = 0700
                  #
                    valid users = %S

                  szerintem hiányzik a path= változó
                  és egyébként személy szerint a %S-et feleslegesnek tartom
                  akkor legyen %U vagy mittomén.

                  Egyébként nem a szambás 777 jogokra gondoltam, hanem a path változókban szereplö könyvtárak linux jogaira.

                  Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108567
                  lada2105
                  Felhasználó

                    erre a megosztásra/részre gondolsz?

                    Code:
                    #
                    [homes]
                    #
                      comment = Home Directories
                    #
                      browseable = no
                    #
                      writable = no
                    #
                      create mask = 0700
                    #
                      directory mask = 0700
                    #
                      valid users = %S

                    szerintem hiányzik a path= változó
                    és egyébként személy szerint a %S-et feleslegesnek tartom
                    akkor legyen %U vagy mittomén.

                    Egyébként nem a szambás 777 jogokra gondoltam, hanem a path változókban szereplö könyvtárak linux jogaira.

                    Hozzászólás: Új alaplap, új rendszer? #2088894
                    lada2105
                    Felhasználó
                      kisbetu wrote:
                      Önmagadnak mondasz ellent.
                      Szemmel te a büdös életben nem látod meg az esztergálás és csiszolás után a felület egyenetlenségeit.

                      Ha azt akarod, hogy a hőátadás tényleg jó legyen, akkor a fémtiszta felületeket mindig meg kell kenni vékonyan hővezető pasztával. Nem zsírral, mert bár a hővezető képessége jobb, mint a levegőé, de attól a zsír még hőszigetelő.
                      Hővezető pasztát kell használni, ha felvágós vagy, akkor ezüstöset. De szigorúan vékonyan.

                      1. én nem mondtam magamnak ellent 😛
                      2. a zsír-t paszta/ezüstös paszta értelemben használtam azért is van „”-ben 😛
                      3. mikroszkóp alatt max a discovery-n, de szabad szemmel egyébként láttam 😛
                      4. a hövezetés csak addig érdekel pasztával vagy nélküle amíg a procim alapesetben kb 30-40-max50 fokig mászik fel (amíg én jónak gondolom) utána teszek rá nagy ívben, mert a terhelés hatására sem kell felmelegedjen káros hömérsékletre, ha logikusan belegondolunk illetve ha azt rendeltetészserüen használjuk.
                      Tegyél nyugodtan a tiédre ha jólesik én megelégszem avval is ahogy fentebb már említettem. Lehet szerinted helytelen, de érdekes hogy jópár éve megy és semmi baja így sem… és mellesleg nem mindig van kéznél paszta, de a gépnek mennie kell… 😛

                      Hozzászólás: samba pdc kontra eatch #2108562
                      lada2105
                      Felhasználó

                        Könyvtárak jogai a linuxon rendben?
                        Gondolom a samba share-nél a jogsultság rendben van…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 2,340